Dodaj do ulubionych

Koszty prawnika w Belgii?

11.06.07, 12:38
Chodzi o zwykle reprezentowanie nas przed druga strona (na razie - I hope ze
na tym sie skonczy): odpowiadanie na korespondencje, doradzanie kolejnych
krokow w procedurze itp. itd.

Ja wiem ze oni charguja za godzine, tyle tylko ze godziny zawsze mozna nagiac.
Ktos z was juz to robil?
Pamietam, ze do.ki, wiec wywoluje do tablicy ... :)
Obserwuj wątek
      • Gość: anbxl Re: Koszty prawnika w Belgii? IP: *.cec.eu.int 11.06.07, 14:00
        Ja mam niezle doswiadczenie w temacie-chodzi o sprawy mieszkaniowe (raz spalony
        dom,raz-glupia wlascicielka-sprawa w toku do dzis,ale zbliza sie pozytywny
        koniec..)Doswiadczenie z belgijskimi nawet dobrymi prawnikami-tragiczne.Np w
        sprawach mieszkaniowych-dogaduja sie miedzy soba,odwoluja daty,aby sprawa jak
        najdluzej trwala,a oni (prawnicy)kazdy ze swojej strony biora kase...Moj maz
        wzial sprawy w swoje rece i...wygral w tych 2 sprawach jak rowniez w sadzie
        pracy ze swoim pracodawca VG (o czym pisala prasa bo poraz pierwszy osoba
        cywilna wygrala z instytucja i ja reprezentujacym jednym z najlepszych
        adwokatow).Do czego zmierzam-w sadzie grodzkim zawsze ma racje ten kto ma
        wiecej kasy-wlasciciel,pracodawca,w sadzie I instancji wygrywa prawda i ten kto
        ma mocniejsze argumenty
    • Gość: kpt Re: Koszty prawnika w Belgii? IP: *.181-78-194.adsl-static.isp.belgacom.be 11.06.07, 14:21
      sofi,

w zadnym wypadku nie bierz sobie prawnika francuskojezycznego ani o francusko-
      brzmiacym nazwisku.

z doswiadczenia potwierdzam, ze jest tragedia.

jedynym rozwiazaniem jest zalatwianie rzeczy przez prawnika SIEDZAC przy nim,
      gdy wykonuje czynnosci (to o francuskojezycznych) oraz sledzenie i sprawdzanie
      go telefoniczne co najmniej dwa razy dziennie :)- nie zartuje.

natomiast w moim przypadku po trzech niemilych rozstaniach z prawnikami ze
      stolycy znalazlam kompanie prawnicza w antwerpii- grupa prawnikow flamandzkich-
      bardzo konkretnych, kompetentnych, komunikatywnych i inteligentnych ludzi.
      zajmuja sie sprawami z prawa podatkowego, min.

jesli o to Tobie chodzi, to znajde i podam namiary

pzdr
        • Gość: M. Re: I beg you p? Ale przepraszam co ma IP: *.cec.eu.int 11.06.07, 15:00
          Jaki piernik? Mozna sobie wykupic ubezpieczenie "asysta prawna" czy jak to sie
          nazywa, i ubezpieczenie pokrywa twoje koszty prawnika. Nie sprecyzowalas o co
          Tobie chodzi, czy ktos Ciebie pozwal, czy Ty masz zamiar kogos pozwac, i w
          jakiego typu sprawie, wiec sie nie czepiaj ludzi, co ci sie staraja pomoc.
          Mowie tylko, ze jest taka mozliwosc w Ethias, bardzo tania w stosunku do
          kosztow prawnika. Sama wiatrak jestes.
              • Gość: anbxl Re: do M IP: *.cec.eu.int 11.06.07, 17:14
                To nie realne..............Tutaj jezeli chodzi o wieksze koszta zwrotow to
                ciezko cokolwiek wyciagnac od ubezpieczalni
                W 2001 stracilismy caly dobytek-dom i wszystko co w nim (byl to segment 3
                domkow),byl ubezpieczony-jak i 2 pozostale i......najpierw probowano nam
                udowodnic,ze to z naszej winy (pc zrobily spiecie,potem szukano problemu u
                sasiada,a ze nie znaleziono,to stwierdzono,ze w 3 domu pozostawiono
                zelazko.Osoba tam mieszkajaca wyjechala za granice i.......sprawa w martwym
                punkcie-zero odszkodowania i sprawa w toku-to wlasnie ta sprawa nas nauczyla,ze
                najlepiej byc prawnikiem samego siebie......Oczywiscie trzeba znac perfect
                jezyk,poczytac,doksztalcic sie-terminologia,artykuly.....
      • Gość: anbxl Re: Koszty prawnika w Belgii? IP: *.cec.eu.int 11.06.07, 17:05
        hahaaaaaa to jest jak PRO DEO czyli jak sama nazwa mowi-oni nic ci nie
        pomoga,tylko nawet przy sprawach rozwodowych wysle ciebie do swojego prawnika
        niby prywatnie,bo oni sa po to,zeby radzic,a do sadu nie pojda,bo to przekracza
        ich kompetencje.......VL prawnicy nie sa lepsi-podczas sprawy z ministerstwem
        mielismy takiego-super zapowiadajacego,ale wlasnie,gdy przed rozprawa podal
        reke prawnikowi z przeciwnej strony i moj maz uslyszal jak poprostu nabijaja
        sie ze sprawy-wzial ja we wlasne rece i wygral,a ten Christof (prawnik)obecnie
        wlasnie pracuje w tym podobno najlepszym brukselskim biurze.To jest historia z
        zycia........
        Jezeli moge ci poradzic to.....idz do tego gratis prawnika z komisji(jest ich
        kilku ale ten na B jest podobno oki)-popros o porade-on ci poradzi,a jak bedzie
        trzeba interwencji to wtedy odesle ciebie do swojego biura chyba na Woluwe-tam
        platnie pomoga ci,ale bedzie oki
        • kasiabru prawnik 11.06.07, 18:35
          Ja go znam. Moze byc, ale w Adminie Ci tylko dadza porade jak uzyskac porade. I
          moze to juz cos. Mi dali liste prawnikow specjalizujacych sie konkretnych
          dziedzinach.

My, do sprawy spadkowej, korzystamy z kancelarii mecenasa Jeroena Baert'a z
          Antwerpii.
    • do.ki Re: Koszty prawnika w Belgii? 12.06.07, 23:11
      Specjalnie dla Ciebie zaczalem kopac w archiwach za fakturami od prawnikow, ale chyba sa glebiej schowane.

Z glowy, czyli z niczego, podaje, ze jeden wyslal fakture na ok 15000 frankow, z tego byly dwie konsultacje u niego w biurze (po pol godziny kazda) i pare listow, sprawa dotyczyla skladek socjalnych. Nie marudzilem, bo wygral.

Druga faktura byla wieksza, opiewala na prawie 40000 frankow. W biurze adwokata spotkalizmy sie tylko raz, adwokat zaslonil sie oficjalnymi stawkami, strone juz tu linkowano. Sprawa z zakresu prawa cywilnego, wole nie ujawniac konkretow- poufne.

Wniosek- to jak u doktora- zaczynasz w dobrej wierze, ale nie wiesz gdzie skonczysz gdy cos pojdzie krzywo.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka