Dodaj do ulubionych

Pracownik produkcyjny w Czechach - Interkadra

09.02.08, 17:09
Witam!
Mam następujące pytania:
Czy ktoś aplikował na stanowisko "Pracownik produkcyjny w Czechach"
w firmie "Interkadra" w Krakowie?
Czy ktoś za pośrednictwem tej firmy wyjechał do pracy w przemyśle
samochodowym w Czechach? Jeżeli tak, to jakie są Wasze opinia na
temat warunków pracy, płacy i zakwaterowania tam panujacych i samej
firmy pośredniczącej. Na ile to, co obiecuje agencja pokrywa się z
rzeczywistością?
Będę wdzięczny za wszystkie opinie na ten temat.
Obserwuj wątek
    • diablica220486 Re: Pracownik produkcyjny w Czechach - Interkadra 02.04.08, 20:44
      a wiec tak: jedyne co sie zgadza z zapowiedzia swietnej pracy i
      placy jest ..to ile zaplacimy za transport przez interkadre do
      Czech. Reszta to jedna wielka sciema.Na miejscu "cudowni"
      koordynatorzy rozwoza ludzi do swoich tzw ubytowni czylli "mieszkan"
      a raczej kawalka pokoju w hotelu robotniczy gdzie na kazdym kroku
      nakazy i zakazy doslownie wszystkiego.Na poczatku koordynatorzy
      odpowiadaja na tel, przyjezdzaja gdy czegos potrzebujemy ale nie
      trwa to dlugo.po pierwszej wyplacie zmienia sie na ogol ich stosunek
      do nas.Sa arogantcy,na tel nie odpowiadaja,nie przyjezdzaja gdy sa
      potrzebni,i nie obchodzi ich to czy ktos wie gdzie i jak ma sobie
      cos zalatwic czy tego nie wie , jedny, slowem trzeba sobie we
      wszystkich sprawach urzedowych itp radzic samemu.Wyplata.... hmm z
      nia jest tak- gwarantowana kasa jaka otrzymamy po przepracowaniu od
      poniedzialku do piatku tyg wyn ok 1300-1400 zl...zeby zarobic trzeba
      pracowac caly tydzien + masa nadgodzin (mile widziane tzw "16-stki")
      hehe wtedy to mozna wyciagnac do 2000 zl ( co obecnie jest na
      porzadku dziennym w Polsce;)) aa no i nie zawsze otrzymamy taka
      kwote na jaka liczylismy- kochani koordynatorzy odcinaja sobie z
      naszych godzin kasiurke na weekend w Austrii (np.)bo przeciez sie im
      niby nalezy bo ciezko pracuja czy jakos tak.... bonusy jezeli
      otrzymamy od majstra to niecale nam da vd work bo standardowo
      odetnie nam z tego podatek(a nie maja prawa) no ale tym sie nie
      przejmuja. Na kazdym kroku pokuty( czyli kary wymyslone przez
      koordynatorow) czyli jedno wielkie gów*o.Wytrzymalam tam z mezem
      niecale pol roku- obecnie nie umiem sie nacieszyc tym ze pracuje w
      kochanej Polsce:) Polacy uciekaja z tamtad drzwiami i oknami wiec
      jednym slowem NIE DAJCIE SIE NAMOWIC NA PRACE W CZECHACH( DOKLADNIE
      W FAURECI) dodam jeszcze ze w Faureci Mlada Boleslav jest jeszcze
      gorzej........
    • superkiwi Re: Pracownik produkcyjny w Czechach - Interkadra 28.07.08, 23:07
      O tzw. umowie gwarancyjnej z Interkadra:
      Punkt pierwszy: Interkadra sprzedaje cie VD WORK.
      Punkt dwa warunki zatrudnienia: wymienione sa zaklady i stawki
      godzinowe w nich.
      Dość ciekawe jest sformułowanie:
      premie i dodatki beda wypłacane zgodnie z umowa z VD Work.
      A w pisanej "łamaną" polszczyna umowie z Work-iem jakos o tym nic
      nie ma.
      Najciekawszy jest moim zdaniem punkt że agencja za nic nie
      odpowiada. Dosłownie brzmi to tak:
      Agencje nie jest pracodawcą kandydata tj. nie łacza ja z kandydatem
      ŻADNE ZOBOWIAZANIA wynikajce z kodeksu pracy.
      Co prawda agencja za nic nie odpowiada, ale reke po pieniadze chetne
      wycignie:
      - jeżeli nie przepracuje sie 25 dni roboczych to płaci sie 500zł!
      (ciekawe jak to sie ma do 1 miesiecznego okresu wypowiedzenia?)
      - porzucenie pracy bez informowania pracodawcy 1000zł.
      Mimo to po miesiacu pracy z grupy 10 osob zostało 4.
      Wnioski to już każdy musi we własnym zakresie wyciagnąć.
      • adamanonim Re: Pracownik produkcyjny w Czechach - Interkadra 29.07.08, 19:46
        Chodzi ci o TRW w Stara Bolesław? Ja nie pracuje w TRW tylko w
        Skodzie w Mladej. Dane o grupie z TRW mam od znajomych. Po miesiacu
        sie nie przekonasz ile zarobiles, bo na wypłate musisz czekać prawie
        drugi miesiąc (czyli wypłate za lipiec dostane dopiero 25 sierpnia.
        Znajomi którzy juz wzieli wypłate mówia ze zgadza sie z tym co
        obiecuja czyli 75 kc za godzine w pierwszym miesiacu pracy - tj.
        około 9,75zł).
      • tomek743 Re: Pracownik produkcyjny w Czechach - Interkadra 31.08.08, 07:35
        Witam!
        Po przeczytaniu całego wątku postanowiłem coś napisać.
        Na przełomie 2006/2007 sam pracowałem w Mladej Boleslav na podstawie umowy z ludżmi tworzącymi dziś firmę INTERKADRA. Konkretnie chodzi mi o P. Marcina Smoronia.
        Wypunktuje co wiem i co mnie spotkało.
        1. Pojechałem za free i podpisałem umowe z firma STEER. (ul. Bezrucova).
        2. Zostałem zakwaterowany w 3 osobowym pokoju (dostęp do kuchni, prysznicow itp) na ul. Mjra Frymla w samym centrum miasta.
        2. Połowa wyjeżdżających ze mną uciekła na drugi dzień, bo z wieczora ostro zabalowali i odmówili wyjścia do pracy.
        3. Prace dostałem na zgrzewalni. Praca cholernie ciężka. Nigdy wcześniej tak nie zasuwałem.
        4.Po pierwszym miesiącu (październik 2006) dostałem na rękę 12840 kĆ.Było to wynagrodzenie za 160,5 godz. pracy. W kolejnych miesiącach płaca zawsze mi pasowała, i nigdy, powtarzam nigdy nie odwalałem ani z własnej , ani z przymusu żadnych nadgodzin.Słynnych 16-tek!
        5. Kiedy z przyczyn rodzinnych musiałem wrócić do domu, moje rozwiązanie umowy (w lutym 2007) odbyło się całkiem legalnie (z pełnym kompletem dokumentów)i bez zgrzytów. Wielka w tym zasługa p. Martina Frycza z firmy STEER.
        Reasumując(moje własne spostrzeżenia):
        1. Tylko 5% polaków pracujących w Czechach to normalni ludzie. Reszta to wszelkiej maści "dewianci" którzy nic nie robiąc chcą być traktowani jak gwiazdy sportu lub rozrywki.
        2. Trzeba brać poprawkę na to , ze polak to złodziej i pijak. Tak nas widzi większość Czechów z którymi przyjdzie Wam pracować. Pocieszam jednak że na ich szacunek można i warto sobie zapracować, a to jak zauważyłem bardzo pracowity naród. Tak było w moim przypadku, kiedy moim "parciakiem" był P. Karel Zeman z "lasera"
        3. Wszelkie spory rozwiązujcie nie ze swoimi "koordynatorami" tylko ich przełożonymi. Zapewniam ,że każdy chcący pracować i żyć godnie dotrze do nich bez problemu.
        To tyle.
        Pozdrawiam przyjaciół z którymi przyszło mi żyć i pracować. Jeśli ktoś ma do mnie jakieś pytania to proszę o kontakt na gg 7486293
        Tomek

• slavo5891 Re: Pracownik produkcyjny w Czechach - Interkadra 03.09.08, 14:03
          Witam!
          Niestety ale powyższy wątek przeczytałem dopiero po powrocie z Czech, a konkretnie z Mladej Boleslav. Wyjazd 1 września, wróciłem następnego dnia. Nie moge powiedzieć też że zachlałem tak jak pisze tomek743. To mówi chyba samo za siebie. Po przyjeździe zostaliśmy ulokowani w jakimś powiedzmy hoteliku-kamienicy. 9 pokoi, pokoje
          4-5 osobowe, dostęp do łazienki, kuchni, telewizor nawet, blisko centrum a dokładnie zaraz koło kościoła, nawet nie wiem ulicy, jednym słowem żyć nie umierać:) A teraz realia: w hotelu, w pokojach syf jaki trudno opisać,smród w pokojach, sypiące się łazienki, kuchnia jedna na cały hotel a mianowicie kuchenka_piecyk i tyle. Domownik czyli jakby zarządca miał nas od początku za pijaków i Bóg wie niewiadomo co. Po rozmowie z paroma chłopakami którzy tam pracowali, doszedłem do wniosku że na drugi dzień czas stąd spadać, wracać do Polski. Ja przynajmniej blisko bo Kraków, dwóch chłopaków wracało ze mną jeden Poznań, drugi Olsztyn. Ja rozumiem wszystko, mógłbym znieść warunki mieszkaniowe, ciężką pracę, jestem przyzwyczajony, ale jak zobaczyłem na wykazie z wypłaty jednego chłopaka że na ręke dostał za 172 godziny niecałe 7tyś koron to ręce mi opadły. Życie tam tak po tamtych cenach jest porównywalne do życia w Poslce albo i drożej, a gdzie tam odłożyć coś. Co oni mają Polaków za parobków jakichś? Nasłuchałem się pokutach, o życiu w hotelu i stwierdziłem że to jest chore. Jakiś obóz pracy chyba, za marne grosze praca a właściwie tyranie. Popieram wszystkie negatywne posty na temat pracy w Czechach, konkretnie w Mladej oraz współpracę z Interkadrą. Zastanówcie się dobrze zanim zdecydujecie się na wyjazd. Ja pojechałem i starciłem tylko pieniądze, czas i nerwy. Pozdrawiam wszystkich!
          • dziubek2012 Re: Pracownik produkcyjny w Czechach - Interkadra 04.09.08, 08:53
            Witam, tak prawde mówiąc nie rozumiem postaw niektórych anonimów
            tego forum. Skoro ktoś wyjechał z nastawieniem na pracę i zarobek, a
            po przyjeździe na miejsce bez podjęcia pracy stwierdza że to jednak
            nie jest to praca dla niego, to po co cokolwiek pisze na ten
            temat !! Polacy alkoholików sami ze siebie robią, a później Ci co są
            nastawieni na pracę i nienadużywają alkoholu płacą jednym słowem za
            postawę tamtych i ciężką muszą pracować na dobrą reputację. Ja
            rozumiem po pracy wypić sobie piwko, w wekend iśc sobie na dyskoteke
            (jak sie ma ochotę) ale żeby się narombać i jeszcze sie zastanawiać
            dlaczego dostało się karę pieniężną "bo sie tylko do pracy nie
            poszło raz" - przez alkohol - GŁUPOTA!
            Dziwie się Wam ludzie! Interkadra pomaga w znalezieniu pracy i nie
            jest "naciągaczem" a Wam sie wszystkim wydaję że to zła agencja.
            Ja rozumiem gdyby sie okazało że po przyjeździe nie ma pracy, nie ma
            gdzie mieszkać.. ale w takiej sytuacji to zdecydowana przesada!!
            Ciekawe dlaczego większość osób przyjeżdża do Czech i zostaje?!
            Jak komuś zakwaterowanie nie pasuje to po miesiącu czykiedy chce
            może zmienić to jest tylko przywilej że ma sie to zadarmo...
            pozdrawiam i radze się zastanowić nad tym co sie pisze.
            • superkiwi Re: Pracownik produkcyjny w Czechach - Interkadra 04.09.08, 22:51
              "Ciekawe dlaczego większość osób przyjeżdża do Czech i zostaje?!"
              To naprawde dobre, ubawiłem sie. Większość to szybko wraca a nie
              zostaje! A przyczyny to inna sprawa, sa różne. Ale pisanie że
              wiekszość zostaje to bzdura.
              A co pijaństwa to prawda. Wielu, choć na pewno nie wszyscy, tam zbyt
              dużo pije.
              Praca jest to pewne. Czasami trudna, czasami fajna, zależy od
              szcześcia czyli gdzie Cie wyślą.
              Zarobki jak na wyjazd zagraniczny sa małe. Na przeżycie i może
              troche odlożyć. Niezbyt wiele. No chyba że ktos faktycznie pracuje
              po 16 godzin (a sa tacy).
              Tzw."16" nie są obowiazkowe, można odmówić, choć jest nacisk by je
              robić.
              Dla jasnosci byłem tam dłużej niż jeden dzień i pracowałem. Nie
              opuściłem ani dnia przez alkohol. Warunki lokalowe w ubytowni vd
              work całkiem niezłe. Lepsze od sporej cześci innych agentur, dla
              których pracowałem ja lub moi znajomi. Pokoje 3 osobowe (lub 2 dla
              par). Telewizor (po za jedym pokojem gdzie lokatorzy po pijaku
              wyniesli tv do zastawiarni i forse przepili), lodówka jest. Łazienka
              i wc na korytarzu.
              • dalinek Re: Pracownik produkcyjny w Czechach - Interkadra 18.09.08, 19:20
                Moi drodzy to co zrobila interkadra ,vd work a najbardziej cala ta
                skoda w mladey bleslav to po prostu kpina . Ogólnie dało się
                wytrzymać , ja akurat pracowałem tam od 9 sierpnia czyli niecałe 1,5
                miesiąca .Prawda jest taka ze są różne stanowiska , a jednakowa
                stawka , jest robota letsza i naprawdę trudna , ale jaka by nie była
                na tyłku nie ma co liczyć ze w trakcie tych 7,5h się usiądzie .Ja
                chciałem zostać jak najdłużej .Wyjechało nas 24 z kraka po miesiącu
                zostało już tylko 7 osób , z początku można było robić 16 , nawet
                gonił Tonda , kordynator za tym , bo wciąż brakowało ludzi , lecz w
                sierpniu , wrzesniu tych Polaków przyjechało mnóstwo i o przed czas
                trudno było się doprosić . Niestety były masowe zwolnienia , i
                polaków głownie tych którzy nie są tu długo (1-3miesiace , a nawet
                tych co byli tydzień) pozwalniano .Zostało jedynie stara gwardia jak
                to mówią . 60-70 ludzi na pewno zostało zwolnionych z dnia na
                dzień , a i zwolnień miało być jeszcze więcej . Oczywiście wypłata
                dopiero 25 i mimo to iż przerobiliśmy tam miesiąc z chakiem i mimo
                to że rozstaliśmy się z ich winny , pieniędzy nam nie wypłacono a
                jedynie 1000 kc na drogę do Polski , a reszte mówili ze wyslą
                pocztą , nie na konto jak wszyscy prosili .Warunki Ubytowni były
                naprawdę różne .Jeśli ktoś tak jak ja mieszkał na Krajcowej , to nie
                wmawiajcie mu jak i innym że było super .My mieliśmy łazienkę jak i
                kuchnie na 15 osób , wiec nieraz długo trzeba było w kolejce
                czekać , już nie wspomnę jaki syf nas zastał gdy tam
                przyjechaliśmy .Interkadra mówiła w telefonie weźcie sobie kupek ,
                jakieś sztuce , a tam po prostu nie było nic , początkowo wodę na
                kawe, chcerbate gotowaliśmy w mikrofalówce z której wszyscy
                korzystali , ale nie powiem niektóre ubytownie były porządku np. ta
                powyżej krajcowej ...
                Ale teraz nie ma co zaglądać już w ten temat , wiem na sto procent
                ze przyjęć już w tym roku nie będzie ....Ciekaw jestem jedynie czy
                work prześlę mi pieniądze za 24 dni robocze w tym 3 przedczasy , bo
                zaliczek naprawdę brałem mało , i teraz tego żałuje , bo na samym
                pobycię tu straciłem bardzo dużo .Ludzie to już wszystko przeszłość
                byli tacy którzy przesadzali z alkoholem , robili syf bydło we
                weekendy a byli też Ci którzy chcieli jak ludzie porostu pracować i
                zarobić
                • lolitka6 Re: Pracownik produkcyjny w Czechach - Interkadra 21.09.08, 18:22
                  witam nie warto pracowac z interkadra jak rowniez vd work do dzis dnia po pracy
                  w czechach nie dostalismy calej wyplaty za 14 dni pracy placa na raty a aby bylo
                  smieszniej to placa smieszne kwoty.Pierwsza kwote jaka wyslali poczta to 63 zl
                  jako legalnie zarobione w trw bez zadnego dnia zawalenia pracy i za kazde
                  przepracowane 7,5 godz dziennie smieszne jak zadzwonilam i spytalam co z reszta
                  forsy powiedziano mi ze przysla podczas najblizszych 3 tygodni.Wiec czekam
                  zobaczymy co dalej.Nigdy nie bede pracowac juz przez inter kadre gdyz oszukuja
                  pozdrawiam.
                  • dziubek2012 Re: Pracownik produkcyjny w Czechach - Interkadra 14.10.08, 08:58
                    Myśle że większośc z osób które pisze na tym forum tak naprawde
                    spodziewało w Czechach luksusów w hotelach pięciogwiazdkowych i
                    pracy siedzacej. Przykro sie czyta takie rzeczy na tym forum
                    oskarżając Interkadre o oszustwo skoro praca była, mieszkanie było -
                    warunki nie wszędzie super ale do ogarnięcia.
                    Pieniądze wypłaca czeska firma a nie Interkadra, i to nie jest wina
                    moze interkadry ze pieniądze sa wypłacane przekazem pocztowym osobom
                    które sa juz w Polsce, jak zadzwoniłem do Interkadray że spuznia mi
                    sie wypłata z czech (bo nie mogłem sie dodzwonic do czeskeigo
                    koordynatora) dopytała sie osoba z Interkadry o nią i to przez te
                    durne urzedy pocztowe tak długo szła wypłata i ją dostałem w takiej
                    kwocie jaka mi sie należała. Co do zwolnien to na pewno nie były
                    przewidziane, wszedzie dopada teraz bezrobocie nie tylko w czechach
                    narzekaja na duzy spadek sprzedazy samochodów !!!!!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka