Dodaj do ulubionych

145/09 public health - non-admission to concour

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.07.09, 15:35
Dostalam w tej chwili informacje od epso, ze nie zostalam dopuszczona do
konkursu. Moj dyplom mgr jest "nieadekwatny" do obowiazkow...

Obserwuj wątek
    • Gość: K Re: 145/09 public health - non-admission to conco IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.07.09, 15:41
      i jeszcze pytanie do tych z Was, ktorzy otrzymali wiadomosc od epso w sprawie
      konkursu 145/09 policy and legislation...

1.Czy jest ktos z dyplomem mgr z prawa, kto zostal dopuszczony do konkursu?
      2.Czy jest ktos, kto ma dyplom mgr z prawa i nie przeszedl dalej? Zamierzacie
      sie w takim przypadku odwolac od decyzji?

Zastanawiam sie, czy sie nie odwolac, bo wydaje mi sie, ze dyplom mgr z prawa
      pasuje do konkursu "policy and legislation".

Dzieki za podpowiedzi!

• Gość: koza ODWolujcie sie IP: *.cec.eu.int 14.07.09, 16:19
            i zapytajcie dlaczego w poprzednim takim samym konkursie z ..
            2004r?... dla starych Panstw Czlonkowskich dyplom magistra prawa
            WYSTARZCZAL w policy i legislation i to z nawiazka... i przez ile
            lat zajmowali sie prawem zywnosciowuym po zdaniu konkursu w
            komisji... i czy aby na pewno dalej to robia czy sie
            przekwalifikowali.. aha i jeszcze jaki wplyw mial fakt ze byli oni
            juz "wewnetrzni" na kontraktach jak im te dyplomy uznano..... ....?
            Piszcie od razu do mediatora przy okazji.
            • Gość: wujas Re: ODWolujcie sie IP: 62.189.127.* 14.07.09, 16:31
              Proponuje tez wyslac kopie odwolania do Watykanu. ...ja jeszcze
              ciagle czekam na wiesci z public health. Skoro maja tylko 35 miejsc
              to sie nie dziwie ze odwalaja prawnikow - ilu z nas ma faktyczne
              doswiadczenie w public health lub food saftety? Pewnie nie za duzo.
              Moje jest smieszne :-) Dodatkowo ile prawnikow pracuje jako
              prawnicy? Sru!
            • Gość: zoe Re: ODWolujcie sie IP: *.cec.eu.int 14.07.09, 16:43
              eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?
              uri=OJ:C:2004:096A:0001:0018:EN:PDF

Sprawdzilam wymagane doswiadczenie w poprzednim konkursie i
              doswiadczenie prawnicze NIE bylo explicite wymienione jako
              odpowiednie. W jaki spoosb mozna dowiesc ze dopuscili prawnikow do
              nastepnego etapu w 2004? Namierzac ludzi z listy rezerwowej na
              facebooku i zadawac im pytanie o dyplom???Przeciez epso same z
              siebie nie udzieli takiej informacji...
                • Gość: Marta Re: ODWolujcie sie IP: *.autocom.pl 14.07.09, 16:56
                  Dzięki zoe, rzeczywiście wygląda to dość dziwnie... kojarzę chyba
                  jedną Francuzkę z tego konkursu z 2004 r., chyba właśnie z
                  prawniczym wykształceniem.
                  Do wujas: oni chyba w ogóle nie uwzględniali doświadczenia
                  zawodowego, czy tego, że ktoś pracował/pracuje obecnie w związanych
                  z żywnością sektorach. Liczył się tylko odpowiedni dyplom mgr
                  (ewentualne późniejsze dyplomy/certyfikaty nie miały chyba
                  najmniejszego znaczenia). W public health- miejmy nadzieję -
                  prawniczy wystarczył. Daj znać, jak już będziesz wiedział.
                  Pozdrawiam i trzymam kciuki za wszystkich pozostałych.
              • Gość: kura biurowa Re: ODWolujcie sie IP: *.cec.eu.int 14.07.09, 16:53
                w postaci pytania do EPSO: byli czy nie byli prawnicy dopuszczeni?
                Bo wiemy ze byli i zdali....Jezeli tak, to jest to nierowne
                traktowanie tym bardziej ze publikacja aktualnego konkursu nie
                uszczegolawia (a mogla jezeli po poprzednim konkursie zorientowali
                sie ze prawnicy sa be) i Mediator sie tu klania.... poza oczywiscie
                odwolaniem...
    • Gość: K Re: 145/09 public health - non-admission to conco IP: *.220-242-81.adsl-dyn.isp.belgacom.be 15.07.09, 09:08
      Chyba jednak w takim razie napisze krotkie odwolanie, ze uwazam, ze moj dyplom
      mgr z prawa mnie kwalifikuje do tego konkursu. Przeciez prawnik jest wrecz
      idealny do zajmowania sie "policy and legislation" w kazdej dziedzinie prawa.

Dobrze, ze wspominacie, ze w poprzednim konkursie dyplom z prawa wystarczal. To
      by wskazywalo, ze oni coraz bardziej srubuja te swoje formalne wymogi.

A teraz powaznie: co napisac w tym odwolaniu? Pomysl mam, ale moze ktos, kto
      kiedys odwolal sie skutecznie, podpowie, co pisac najlepiej. Czy dobrze jest sie
      powolac jakos na poprzedi konkurs?

do kozy:
      Wierze w to, co piszesz. To jest wlasnie przykra prawda, ze te konkursy, chocby
      nie wiem, jak swietnie pomyslane, i tak potem sluza tym, co sa juz w srodku i
      potrzebuja zdac cokolwiek, byle by zdobyc status urzednika. Niestety.
        • Gość: wujas Re: 145/09 public health - non-admission to conco IP: 62.189.127.* 15.07.09, 09:51
          Powodzenia! Troche czasu stracisz i tyle.

Tez jestem prawnikiem, ale jezeli mnie odwala (public health) to nie
          bede sie miotal ze "jako prawnik moge napisac akt legislacyjny w
          kazdej dziedzinie", bo nie moge. Znam prawnikow po podyplomowych
          studiach z IP w dziedzinie farmaceutykow lub bioetyce prawnej. Chyba
          oni lepiej daliby sobie rade z pisaniem takiej legislacji niz ja.
          Ale jezeli uwazasz ze EPSO wyrzadzilo Ci krzywde, to faktycznie masz
          prawo do zlozenia odwolania. Powodzenia!
          • Gość: K Re: 145/09 public health - non-admission to conco IP: *.220-242-81.adsl-dyn.isp.belgacom.be 15.07.09, 10:07
            Tu nie chodzi o "miotanie sie", kolego.

Co do meritum, nie chodzi tez tutaj o konkurs aplikacji. Zadaniem epso na tym
            etapie nie jest wybranie najlepszych kandydatow sposrod tych, ktorzy przeszli
            przez "admission tests", tylko takich, ktorzy spelnili wymogi formalne i zdobyli
            najwieksza liczbe punktow. Jasne, ze jak ktos jest prawnikiem specjalizujacym
            sie w public health, to jest lepszy ode mnie, bo ja jestem tylko mgr z prawa.
            Ale tu chodzilo tylko o sprawdzenie, czy osoby, ktore maja wystarczajaca liczbe
            punktow z "admission tests" spelniaja wymogi. Jesli spelniaja, powinny byc brane
            do konkursu w kolenjnosci pod wzgledem liczy zdobytych punktow. Nie moze byc na
            razie konkursu swiadectw, osiagniec itp., bo nie o to chodzilo. Natomiast, jesli
            epso odrzuca prawnikow, wydaje mi sie, ze nie jest to zgodne z ogloszeniem o
            konkursie.

Moze ktos inny ma jakas przydatna opinie?
    • Gość: K Re: 145/09 public health - non-admission to conco IP: *.220-242-81.adsl-dyn.isp.belgacom.be 15.07.09, 11:14
      Przygotowalam sobie odwolanie do wyslania. Zachecam Was takze do odwolania sie,
      zwlaszcza, jesli macie dyplom mgr z prawa. Wydaje mi sie, ze prawnik to
      najlepszy kandydat do opracowywania aktow prawnych. Szczegolow dotyczacych
      konkretnej dziedziny mozna sie nauczyc. Jesli odwolan bedzie wiecej, moze nam
      pozwola grac dalej.
      Pozdrawiam innych zawiedzionych i zycze powodzenia!
          • Gość: rozbawiony Re: 145/09 public health - non-admission to conco IP: *.cec.eu.int 15.07.09, 12:19
            Do tych wszystkich prawnikow od siedmiu bolesci: ile semestrow na
            studiach zajmowaliscie sie sprawami, ktorych dotyczy konkurs? Nie
            przyszlo wam do glowy, ze lepiej zatrudnic w merytorycznym unicie 10
            fachowcow sensu stricte i dwoch radcow prawnych niz odwrotnie?!

Zanim zaczniecie pisac odwolania, proponuje przeszukac strony
            trybunalu ds. sluzby publicznej i ombudsmana pod haslem "WIDE
            DISCRETIONARY POWER" i epso /apointing authority, to wam troche
            szczeka opadnie

PS
            Zdalem dwa konkursy zewnetrzne, spelniajac warunki merytoryczne, a
            nie kreujac sie na wszystkowiedzaca alfe i omege li tylko na
            zasadzie faktu, ze skonczylem studia prawnicze w koziel wolce.

Brawo dla wujasa i conce za glosy rozsadku!
            • Gość: K Re: 145/09 public health - non-admission to conco IP: *.220-242-81.adsl-dyn.isp.belgacom.be 15.07.09, 12:52
              A slyszales o takich, co pracowali jako temporary jako AD od wszystkiego, czyli
              od niczego (wlasciwie byla to praca polegajaca na wykonywaniu czynnosci
              asystencko-sekretarskich), a w miedzyczasie zdali konkurs na "translator", a
              potem - na mocy zdanego konkursu "translator" - ich stanowisko AD zamienilo sie
              z temporary na urzednik mianowany?
              A slyszales o absolwentach konkursu public health z 2004? Ilu ich jest
              specjalistami? Ilu po konkursie pracuje w tej dziedzinie?

Nie zniechecaj ludzi do odwolan!
              Oczywiscie wszyscy gratulujemy Tobie tego, ze jestes prawdziwym specjalista. My
              tez sie takimi staniemy. Na razie mamy studia z prawa, dajace ogolne
              wyksztalcenie z dobrych uczelni publicznych. Ale nauczymy sie roznych waskich
              dziedzin prawa, zajmujac sie nimi.
              • Gość: rozbawiony Re: 145/09 public health - non-admission to conco IP: *.cec.eu.int 15.07.09, 13:03
                Gość portalu: K napisał(a):

> A slyszales o takich, co pracowali jako temporary jako AD od
                wszystkiego, czyli
                > od niczego (wlasciwie byla to praca polegajaca na wykonywaniu
                czynnosci
                > asystencko-sekretarskich), a w miedzyczasie zdali konkurs
                na "translator", a
                > potem - na mocy zdanego konkursu "translator" - ich stanowisko AD
                zamienilo sie
                > z temporary na urzednik mianowany?

Tak, slyszalem. Zapominasz jednak, ze
                a) oni zdali konkurs zewnetrzny, bo nie bylo wewnetrznych konkursow
                na tlumaczy
                b) wsrod nich bylo wielu prawnikow, wiec nikt nie bronil ci
                startowac w takim konkursie
                c) w ogloszeniu konkursu wymagano ukonczenia DOWOLNYCH studiow
                wyzszych a nie "relevant".

Poza tym zycze kazdemu powodzenia, ale w jego dziedzinie, przeciez
                wlasnie toczy sie konkurs zewnetrzny AD dla prawnikow z
                obywatelstwem polskim, gdzie nikt ci nie odrzuci papierow, jesli
                masz mgr prawa. Wiec nie rozumiem tych zali, szczerze.
                • Gość: kura biurowa do rozbawionego IP: *.cec.eu.int 15.07.09, 14:05
                  rozbawiony, nie kumasz.. raz - zasady: poprzednio brali teraz nie..
                  bo co? mogli sobie zapisac.. nie zapisali..., dwa - prawnicy w tym
                  obszarze pracuja akurat policy i legislation, nawet z opisu
                  konkursowego swietnie podchodzi pod prawnikow... wiec formalnie EPSO
                  nie moze sobie szalec dowolnie i bez trzymanki... niech odwalaja
                  potem....na etapie zatrudniania... jak im prawnik nie bedzie
                  potrzebny, niech sobie wisi w nieskonczonosc na liscie... chcieli
                  tylko wetereynarzy, zootechnikow itd- .. TRZEBA BYLO TAK to zapisac
                  zeby bylo nie do ruszenia.. a nie chrzanic teraz ze dyplom prawniczy
                  nie jest relevant do pisania projektow legislacji i monitorowania
                  jej stosowania.... ZASADY i praworzadnosc, .... ktore to Komisja
                  zdaje sie miec w glebokim powazaniu od dluzszego czasu....dzis to,
                  jutro....? !!!
    • Gość: K Re: 145/09 public health - non-admission to conco IP: *.17-247-81.adsl-static.isp.belgacom.be 07.09.09, 20:00
      No i jak, na razie jeszcze nie mamy odpowiedzi na nasze pismo w sprawie
      non-admission, prawda?
      W kazdym razie u mnie jeszcze nic, no ale dopiero poczatek wrzesnia, wiec
      oczywiscie nie ma co sie niecierpliwic. Tak tylko odnawiam ten watek, zebysmy
      sobie przypomnieli, ze pewnie niedlugo epso sie jakos do tematu ustosunkuje. Jak
      cos nam przysla, podzielmy sie informacja wzajemnie na forum. I zobaczymy co
      dalej...
      • Gość: zoe odpowiedz IP: *.cec.eu.int 16.09.09, 11:32
        Mam odpowiedz. Po wnikliwym rozwazeniu uznano ze spelniam warunki
        pkt I.B.2 (diploma relevant to the duties).
        Samych pkt w preselekcji mam rozczulajaco malo, raczej nie licze na
        znalezienie sie dalej w 120-tce szczesliwcow..
        Ale co osobista przyjemnosc ze argumentacja mi sie udala, to moje :)
        • Gość: Marta Re: odpowiedz IP: 77.236.10.* 16.09.09, 14:00
          Gratuluję uporu i rownoczesnie dziekuje, bo opłacił się on
          wszystkim. Równiez dostałam informację, że mam odpowiedni dyplom.
          ale punktow malutko, tylko 22. Poza tym, jesli serio traktowac
          zasade rownego traktowania to osoby,ktore tak pozno zostaly
          poinformowane, ze dalej sa w grze powinny miec wiecej czasu na
          przygotowanie sie do egzaminu pisemnego. Mysle, ze powinny byc dwie
          tury pisemnego dla tych 120 osob, pierwsza dla grupy, ktora od lipca
          sie przygotowywala, druga dla tej, ktora od dzisiaj wie, ze ma jakas
          szanse na przystapienie do pisemnego.
          • tuhanka Re: odpowiedz 16.09.09, 14:10
            Ja i mój kolega również po zmianie decyzji "gramy dalej", aczkolwiek
            mając nieszczególnie dużo punktów z preselekcji, na cuda nie
            liczymi. Dobrze, że EPSO zmieniło decyzję, ale w sumie niezły cyrk z
            tego wyszedł.
                • Gość: K Re: odpowiedz IP: *.228-242-81.adsl-dyn.isp.belgacom.be 16.09.09, 17:03
                  Dostalam maila, zeby sprawdzic profile, nie wiedzac, o co tym razem chodzi, a tu
                  prosze... to samo, co u Was: readmission.
                  Krotkie odwolanie wyslalam, zgodnie z tym, co pisalam przed wakacjami, ale
                  zrobilam to raczej pro forma.
                  Ale numer! Ale w sumie jak mogli odmowic prawnikom udzialu w czyms, co sie
                  nazywa 'policy and legilsation'!!!

Tylko pytanie: co teraz? Nie mam zielonego pojecia, o co chodzi w tym
                  konkursie!? Jak sie przygotowac, zeby jednak sprobowac! Pisemny chyba w
                  przyszlym miesiacu - tak wynika z indicative planning! A ja wlasnie zabukowalam
                  lot do Polski na polowe pazdziernika. Ajajaj!

Bede wdzieczna za rady, jak sie przygotowac do dalszej gry! Serdeczne dzieki!
                  • Gość: K do zoe Re: odpowiedz IP: *.228-242-81.adsl-dyn.isp.belgacom.be 16.09.09, 17:12
                    zoe pisze: "A to dobre. Jak sie ta BLOCK readmission ma do, cytuje, "after
                    thoroughly reviewed your file" ... ;-)"

Wydaje mi sie, ze tylko czesc osob (niektorzy Polacy byc moze zacheceni tym
                    watkiem) wyslali odwolanie. Komisja miala we wrzesniu stosik odwolan,
                    prawdopodobnie z podobnymi argumentami. Jedne pisma byly lepsze, drugie slabsze.
                    Niewykluczone, ze nawet najbardziej do nich trafily argumenty z jakiegos jednego
                    dobrego odwolania. Natomiast zdecydowali sie jednakowo potraktowac wszystkich,
                    bedacych w podobnej sytuacji. Czyli zyskali i uparci oraz pracowici, i ci,
                    ktorzy machneli reka.
                • tuhanka Re: odpowiedz 16.09.09, 19:39
                  Ja również się nie odwoływałam, a uzasadnienie EPSO było takie:

"However, after having thoroughly reviewed your file, in compliance with the
                  principle of equal treatment of candidates, I would like to inform you that the
                  Selection Board has decided that you do meet the specific eligibility criteria
                  set out in Section I.B.2"

Jeżeli dobrze rozumiem, uznali, że nie mogą inaczej potraktować tych, którzy się
                  odwołali i zostało to uznane, a tych, którzy się nie odwołali, a mają podobne
                  dyplomy czy doświadczenie zawodowe. Pewnie na dalszym etapie będą ostro odsiewać.

• kttosia Re: odpowiedz 16.09.09, 21:53
                      bo absolwenci prawa sa zdolni i to ze sie nie znaja im nie przeszkadza ;-)
                      jest taki kawal: idzie 2 studentow prawa ulica i znajduja jakies kartki,
                      jeden mowi do drugiego: - wiesz co to jest?
                      drugi: nie, a ty?
                      pierwszy: tez nie, ale niewazne , dawaj zakuwamy

PS. podczas sesji niejednokrotnie mialam wrazenie ze ten zart nie jest tak
                      absurdalny jak by sie moglo wydawac na 1 rzut oka

ps. aha i zanim zapytasz, nie startuje w tym konkursie
                      • Gość: xxx Re: odpowiedz IP: *.221-243-81.adsl-dyn.isp.belgacom.be 16.09.09, 23:21
                        to faktycznie epso zmienilo front.
                        dla tych co dalej graja, bedzie napewno tylko jeden termin, chociaz
                        czasami jak bardzo nawala robia drugi wiec moze wam sie uda.
                        Poniewaz nie ma testu specjalistycznego cala wiedze beda sprawdzac w
                        eseju.... polecam ksiazki z kazdego AR'u od technologi zywnosci
                        przez weterynarie - tutaj jest w PL nowy dzial fitosanitarny, czyli
                        dawny sanepid, troche srodowiskowych tematow bo duzo tu jest na
                        pograniczu, pestycydy, GMO, klasyka poziom wiedzy mozecie zaliczyc z
                        podstawowych przedmiotow. Jak tylko znacie sie na prawie bez wiedzy
                        specjalistycznej polecam zaczac uczyc sie juz teraz, macie cirka 2-3
                        miesiace nauki ktora musicie jakos zmiescic. a i takie troche cross
                        cuting sprawy wezcie pod uwage, bo na tym mozecie sie wylozyc bez
                        rozumienia tematu

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka