Dodaj do ulubionych

Maturzyści pozywają ministra za "smarkaczy i sz...

02.03.10, 20:05
Kolejny pissman przed sadem
Obserwuj wątek
        • renifer_lopez Legutko nie zna języków obcych ... 02.03.10, 22:33
          ... może nawet studiów nie skończył, nie to co prof. Bartoszewski. Ten cały
          Legutko to typowy niewykształcony pisowiec, no i jak on wygląda na zdjęciu? Ha,
          ha, jak głupi belfer! Droga "Gazeto", podoba nam się tytuł tego artykułu:
          "Maturzyści pozywają ministra za smarkaczy i szczeniaków. Tylko u nas". Tak,
          redakcjo, tylko u was zawsze jest coś wesołego. Kogo mamy teraz pozwać do sądu,
          faszystę Giertycha czy pisowca Wassermanna? Podpowiedz nam, droga redakcjo,
          bo już sami nie wiemy.
          • robertw18 Głupia GW itp. Niech będzie wolność słowa... 05.03.10, 17:47
            Głupie jakieś "helsińskie" tatalniackie sługi chciałyby zakazać ludziom
            mówienia, co myślą.
            Jak najbardziej wypada poprzeć działania młodzieży w sprawie wstawiania
            znaków religijnych w instytucjach państwowych. Jednak ogłupiała młodzież
            chce teraz ograniczać wolność wypowiedzi ministra.

Niech się sądy zajmą zabójcami, złodziejami itp., a nie "pyskówkami"...

Młodzież też powinna mieć prawo zwymyślać tego byłego "ministra". A
            grubianie niech sobie sami wystawiają świadectwo.
            Jeśli młodzież okazuje powściągliwość co do grubiańskiego języka, to
            pokazuje, że jest na wyższym poziomie niż "minister" (przynajmniej pod
            pewnym względem - obycia w społeczeństwie).

Pozdr.
      • rosa_de_vratislavia Re: wolałbym aby Fundacja Praw Człowieka 02.03.10, 20:13
        piotr7777 napisał:

> wyimaginowanymi krzywdami gejów i ateistów.

Ma się zajmowac tylko krzywdami białych, heteroseksualnych katolików?
        Myślałam,że FPC ma się zajmować prawami CZŁOWIEKA.

Pan Legutko zachował się w myśl "co wolno wojewodzie, to nie tobie
        smrdzie" i obraził dyskutantóow tylko dlatego,że byli młodzi. Do
        dorosłych by się tak nie odezwał. Tego chce nauczyć młodzież? Że
        nikogo nie trzeba szanować, jak nie jest ministrem tylko zwykłym
        uczniem?
      • zetorg Re: wolałbym aby Fundacja Praw Człowieka 02.03.10, 20:15
        piotr7777 napisał:

> ...zajmowała się rzeczywistymi naruszeniami praw człowieka a nie
        > wyimaginowanymi krzywdami gejów i ateistów.

jasne. Fundacja Praw Czlowieka tylko dla Katolikow. Bo dla was gej i
        ateista to juz nie czlowiek prawda ? cale szczescie, ze kretyn taki
        jak ty nie moze o tym decydowac.
      • olala_29 Odwazni 02.03.10, 21:30
        Nie rozumiem dlaczego licealiści nie mają prawa wyrazić swojej opinii w sposób
        rzeczowy. Podziwiam odwagę tych ludzi, bo pewnie będzie im trudno w tym naszym
        polskim piekiełku :-(.

Mnie drażnią porozwieszane krzyże np. na salach szpitalnych (wystarczy, że jest
        kaplica a każdy może ze sobą wziąć do szpitala różaniec, obrazki święte itp.)

Nie rozumem dlaczego ludzi programowo ma nie irytować wszechobecność
        chrześcijańskiego symbolu, dlaczego ja nie mam prawa leżeć w sali bez krzyża a
        moja sąsiadka ma prawo katować mnie Radiem Maryja przez cały dzień a na moją
        uwagę, że może innym to przeszkadza, rozsierdzona stwierdzać, że jeśli komuś nie
        podoba się to znaczy Żyd, mason albo jaki inny Antychryst.
        • jupiter116 Re: Odwazni 02.03.10, 22:10
          Hmmm, jako ze w szpitalach spędziłem pewna część mego nędznego żywota, to IMO
          krzyż na ścianie mi nie przeszkadza. RM w sąsiedztwie było by dla mnie prawdziwa
          katuszą... ludzie słuchawek nie mają?

• adam.77 Maturzyści pozywają ministra za "smarkaczy i sz... 02.03.10, 20:22
      A ja bym wolał, piotrusiu, żebyś się nie wypowiadał na temat ateistów, bo to
      póki co w tym kraju nie jest zakazane (pomimo kilku zuchwałych i
      niedorzecznych zamachów ludzi tobie podobnych) - jest natomiast zakazane
      obrażanie innych, a w tym pan L. jest specjalistą, o czym z całą pewnością
      mogą zaświadczyć osoby, które go poznały, np. jego studenci. Mam nadzieję, że
      wynik tej sprawy spuści choć odrobinę powietrza z tego nad wyraz
      "spuchniętego" balonika.
      • jacgg Re: Maturzyści pozywają ministra za "smarkaczy i 02.03.10, 22:22
        Również popieram, bezdyskusyjna arogancja pana Legutki winna być ukarana!
        Młodzieży - nie pozwólcie sobą pomiatać w nagrodę za swoją odwagę cywilną, nie
        dajcie się stłamsić!

Zwłaszcza, że i teraz i poprzednio mieliście rację! Mieliście na dodatek odwagę
        wygłosić swoje poglądy publicznie - śmiałe w tym niezwykle konformistycznym i
        pruderyjnym w sprawach obyczajowych i wyznaniowych kraju, pełnym nie tylko
        katolickiej hipokryzji.

Mam prawie 40 lat, nie jestem wojującym antyklerykałem - ale co robią krzyże
        wieszane obok godła na ścianach klas szkół PAŃSTWOWYCH w podobno świeckim
        państwie? Co tam robi religia, która powinna była zostać w gestii poszczególnych
        związków wyznaniowych (KK ma pełno salek katechetycznych pobudowanych na ten cel
        jeszcze za komuny!)??

Co robią oceny z religii na PAŃSTWOWYCH świadectwach maturalnych w XXI wieku, w
        środku Europy, na dodatek wliczane do średniej?! CO z zasadą rozdziału państwa i
        kościoła - EWANGELICZNĄ zresztą ("oddajcie Bogu co boskie, cesarzowi co
        cesarskie"), przede wszystkim zaś - KONSTYTUCYJNĄ???

Religii niech sobie uczą zainteresowani w szkołach PRYWATNYCH, jeżeli ktoś chce
        - pośle dziecko do szkoły prywatnej, wyznaniowej (o ile ono w wieku lat
        kilkunastu nie będzie przy tym np. zażarcie protestować - bo to też byłoby
        naruszanie praw człowieka, dzieci to też LUDZIE i mają prawo do poszanowania
        swoich poglądów szczególnie w tak osobistych dla każdego człowieka kwestiach, w
        wielu przypadkach te prawa ludzi młodych są w Polsce naruszane, dzieje się coś
        takiego, jak zwykła indoktrynacja - niejednokrotnie pod bardzo silną presją
        rodzicielską czy ogólnorodzinną i środowiskową, kościół temu bardzo sekunduje -
        sam to przerabiałem na własnej skórze przez całe dekady, nawet jako człowiek
        mocno już dojrzały...).
      • perepere8 Re: Maturzyści pozywają ministra za "smarkaczy i 02.03.10, 20:58
        co ma piernik do wiatraka? moze i legutko byl przeciw wliczaniu ocen
        z religii do sredniej. nie zmienia to faktu, ze zachowal sie
        wrednie. jesli tak mozna "rozmawiac" z mlodzieza to czemu i nie z
        homoseksualistami, czarnymi, ateistami, fetyszystami, feministkami
        itd, itp. ta mlodziez zlozyla petycje o zdjecie krzyzow czyli
        zachowala sie calkowicie jak nalezy w cywilizowanym swiecie.
        niecywilizowanie zachowali sie poslowie, ktorzy ukradkiem podstawili
        drabine i zawiesili krzyz na sali sejmowej - chamowata metoda faktow
        dokonanych, tak jak sie to robi na wschod od naszej granicy.,,
    • psychiatranarodowy Maturzyści pozywają ministra za "smarkaczy i sz... 02.03.10, 20:31
      Najwyższy czas, żeby ten nadęty b..alon i fanfaron, kulturalny
      inaczej, został przykładnie ukarany - może nie przez dzikie polskie
      sądy działające w ramach systemu prawnych bubli wytworzonych przez
      solidarnościowych oszołomów, ale przez trybunał praw człowieka w
      Strassbourgu, bo tę sprawę trzeba doprowadzić do końca i dobrze że
      pilotuje ją HFPC. Mimo wszystko Bolanda nie leży w Ameryce
      Południowej a II RP już dawno zakończyła swe marne i niechlubne
      życie i nie możan tolerować podobnych wybryków tych anachronicznych
      pożal sie Boże polityków.
    • apas13 Maturzyści pozywają ministra za "smarkaczy i sz... 02.03.10, 20:32
      Panie posle Ligutko. "Szczeniackimi rozrubami smarkaczy" nazywano w PRL działania opozycj demokratycznej reprezentowanej przez młodzież. Ich starsi koledzy byli "warchołami", "nierobami" i "społecznymi szumowinami". Widać, ze ta poetyka prowadzenia "dyskusji" jest Panu bliska.
      To, że młodzi ludzie starają się zrozumieć, jak ma się konstytucyjny zapis o neutralności światopoglądowej państwa do obecności symboli jednej z religii w szkole publicznej, Sejmie czy jakimś urzędzie; to, że interesują się orzecznictwem międzynarodowym, procedurami prawnymi i zasadami dochodzenia praw obywatelskich w demokratycznym państwie, że inicjują dyskusje i w nich uczestniczą - to wszystko świadczy o tym, że są inteligentni, wykształceni i świadomi, pomimo młodego wieku. Pańskie natomiast zachowanie świadczy o tym, że jesteś Pan, pomimo wieku i piastowanego stanowiska, ograniczonym światopoglądowo, dogmatycznym i zakompleksionym katolickim konserwatystą. Tacy jak Pan sprawiają, że Polska jest i długo będzie postrzegana jako skansen i zaścianek. Jeśli nie masz Pan merytorycznych argumentów w dyskusji z młodymi ludźmi, to zamiast gadać głupoty dla samego gadania, zajmij się Pan akwarystyką. To takie piękne hobby.
      • eryk2 Re: Maturzyści pozywają ministra za "smarkaczy i 02.03.10, 21:33
        Pan Legutko może i jest wybitnym fachowcem w swojej dziedzinie
        (filozofii), ale nauczyciel z niego żaden. "Pierwszy nakaz pedagoga -
        nie rób sobie z młodzieży wroga". Jeżeli młodzież wyczuje "na
        wejściu", że jest się do niej wrogo usposobionym, proces dydaktyczny
        skończy się, zanim się faktycznie rozpocznie. Od wroga niczego nie
        przyjmą, choćby mówił, że woda jest mokra, a słońce świeci w dzień,
        a nie w nocy. Dlatego zrobienie z niego ministra edukacji było jak
        mianowanie na to stanowisko wybitnej kucharki - gotuje wspaniale,
        ale na uczeniu nie ma zielonego pojęcia. I żeby było jasne - nie
        chcę obrazić kucharki. Pana Legutki zresztą też nie. Po prostu
        pedagog z niego żaden, więc może lepiej, żeby ograniczył swoje
        kontakty z młodzieżą. Pensyjka w Strasburgu to jest to - odejście z
        sali wykładowej przyniesie korzyści obu stronom.
        • 4g63 Re: Maturzyści pozywają ministra za "smarkaczy i 02.03.10, 22:36
          > Pan Legutko może i jest wybitnym fachowcem w swojej dziedzinie
          > (filozofii)

że co? filozofii?? hehe a to dobre, to głupi cep nie filozof, jeśli tak oczywistych rzeczy nie rozumie i nie widzi, jeśli w ogóle tytułuje się filozofem - to po prostu jakiś żart, i kto niby dał mu taki tytuł? ksiądz?
          • jacgg Re: Maturzyści pozywają ministra za "smarkaczy i 03.03.10, 00:15
            Ma dużą wiedzę, zwłaszcza odnośnie filozofii starożytnej (ze szczególnym
            uwzględnieniem Platona).

To znamienne jednak (delikatnie mówiąc), że autor "Bez gniewu i uprzedzenia"
            (wykorzystanie w tytule słynnego w historii myśli ogólnoludzkiej Publiusza
            Korneliusza Tacyta* "sine ira et studio", treści tej książki pana Legutki nie
            znam i nie wiem czy chociażby ona jest rzeczywiście napisana sine ira et studio
            - to jest osoba o bardzo wyrazistych, zdecydowanie konserwatywnych poglądach,
            przynajmniej co do pożądanego przezeń kształtu współczesnego państwa i
            społeczeństwa**) pozwala sobie na takie publiczne wypowiedzi, jak te za które -
            mam nadzieję - zostanie ukarany przez sąd (oczywiście cywilny).

*(w "Dialogu o mówcach" Tacyt wyjaśnia, że w czasach niedostatecznej swobody
            słowa
            zawód mówcy nie może być dobrze wykonywany, "Dialog" w czasie terroru
            wprowadzonego przez cesarza Domicjana był rozpowszechniany anonimowo...)

**(tutaj przykładowa recenzja jednego z esejów Legutki, zamieszczonych w "Bez
            gniewu i uprzedzenia", w dosyć specyficzny sposób krytykującego twórczość Milana
            Kundery - recenzja stosunkowo wnikliwie i celnie komentująca pewne schematy
            "myślowe", jakim hołduje ten filozof "sine ira et studio"...:

www.pk.org.pl/artykul.php?id=279

to jest portal "Panorama kultur - Europa mniej znana", raczej politycznie
            niezaangażowany, na szczęście - tam piszą raczej ludzie zainteresowani bogactwem
            kulturowym Europy szczególnie środkowej, sine ira et studio właśnie...)
            • jacgg Re: Maturzyści pozywają ministra za "smarkaczy i 03.03.10, 00:29
              Przy czym sam pan Legutko domagał się ukarania konkretnych osób za POGLĄDY, zaś
              zostanie ukarany (oby) - za naruszenie dóbr osobistych, m.in. godności i dobrego
              imienia młodych ludzi bez wpływów i koneksji, nad którymi ma dużą przewagę także
              z racji wieku (doświadczenia i dojrzałości emocjonalnej, jakie za tym
              przynajmniej powinny iść, a jak widać nie idą), sprawowanych stanowisk (był
              ministrem! i to edukacji!), tytułów, znanego nazwiska...

Jego słowa mogły wręcz zagrozić tym maturzystom poważnymi reperkusjami w życiu
              osobistym. I być może realnie im już zaszkodziły. W taki sposób realizuje się
              pańska etyka? Zawodowa i osobista?
    • helguera -nie dyskredytowac działan mlodych ludzi-bardziej 02.03.10, 20:35
      debilnego komentarza przedstawiciela helsinskiej fundacji nie moglo
      juz byc.Widac że fundacja nie ma czym sie zajmowac wiec najlepiej
      ja ''rozkurzyc''Brawa dla p.Legutki,powiedzial tylko prawde.Ina
      rzecz ze ci smarkacze nie podjęliby żadnych dzialan w sprawie krzyza
      gdyby nie byli pewni że dzieki mediom walczacym z kosciołem z gazetą
      na czele zyskają rozglos i bedą mieć obroncow.
      • simera16 Re: -nie dyskredytowac działan mlodych ludzi-bard 02.03.10, 21:14
        helguera napisał:

> debilnego komentarza przedstawiciela helsinskiej fundacji nie moglo
        > juz byc.Widac że fundacja nie ma czym sie zajmowac wiec najlepiej
        > ja ''rozkurzyc''Brawa dla p.Legutki,powiedzial tylko prawde.Ina
        > rzecz ze ci smarkacze nie podjęliby żadnych dzialan w sprawie krzyza
        > gdyby nie byli pewni że dzieki mediom walczacym z kosciołem z gazetą
        > na czele zyskają rozglos i bedą mieć obroncow.

Mylisz pojęcia, nikt z kościołem nie walczy...Świadomi konstytucji młodzi
        ludzie, w demokratyczny sposób (petycja) prosili jedynie o przestrzeganie jej
        zapisów...
      • piotr7777 Re: Maturzyści pozywają ministra za "smarkaczy i 02.03.10, 20:46
        > Popieram akcję maturzystów

Owi maturzyści to w istocie aktywiści ruchów antyklerykalnych. Nie
        odmawiam im prawa do wnoszenia powództw w sądach, ale nie uważam by
        działa im się jakakolwiek krzywda.
        Uważam też, że organziacje broniące praw człowieka za bardzo
        skupiają się na tematach zastępczych - na przykład robią gigantyczną
        aferę, bo nie odbyła się jakaś gejowska parada i jednocześnie
        milczeć gdy w wielu krajach morduje się ludzi z uwagi na
        przekonania. Ot, tak wygodniej.
        • agrado22 Re: Maturzyści pozywają ministra za "smarkaczy i 02.03.10, 20:58
          Nie interesuje mnie kim "w rzeczywistości" są ci maturzyści: czy są katolikami
          czy ateistami, czy popierają PiS czy SLD, co jedzą i gdzie kupują papier
          toaletowy. zgadzam się z nimi w tej jednej kwestii, jaką jest usunięcie krzyży
          ze szkół.

> Uważam też, że organziacje broniące praw człowieka za bardzo
          > skupiają się na tematach zastępczych - na przykład robią gigantyczną
          > aferę, bo nie odbyła się jakaś gejowska parada i jednocześnie
          > milczeć gdy w wielu krajach morduje się ludzi z uwagi na
          > przekonania. Ot, tak wygodniej.

Akurat w Polsce morderstwa ludzi ze względu na ich przekonania są bardzo
          rzadkie. czy w takim razie nie powinny tu funkcjonować żadne organizacje
          broniące praw człowieka? przecież u nas także łamane są te prawa. ok, gdzie
          indziej jest gorzej, ale u nas też jest wiele do zrobienia. dla mnie
          niepozwolenie na odbycie się parady równości jest skandalem i uważam, że skoro
          działają u nas organizacje obrony praw człowieka, to jak najbardziej powinny
          zareagować! używanie takich słów przez p. Legutko to też skandal i ktoś powinien
          coś z tym zrobić.
        • jokanda102 katolikom tez by sie nie stala krzywda, gdybysmy 02.03.10, 21:12

przestali sie obwieszac krzyzami w miejscach publiczych
          miejsce krzyzy jest w kosciele, w domach, ew. w publicznych
          miejscach kultu. szkoly, urzedy, w tym sejm, spokojnie moglibysmy
          sobie darowac. tymczasem oficjalnie glosimy rozdziol kosciola od
          panstwa, a w praktyce jest tak, ze jest on wszechobecny w zyciu
          kazdego z nas, czy tego chcemy czy nie... nic dziwnego, ze dla
          mlodziezy ta niekonsekwencja i brak logiki wydaja sie nienormalne...
          brawo dla mlodych, oby bylo wiecej takich jak oni. brawa rowniez dla
          rodzicow - wychowaliscie najpewniej madrych i swiadomych ludzi, a
          nie jakichs konformistycznych mieczakow uczeszczajacyh na religie
          wylacznie z tego powodu, iz ich jedynym zmartwieniem jest srednia na
          swiadectwie... (osoby prawdziwie wierzace i praktykujace i nie
          sfanatyzowane wylaczam z mego wywodu - to rozumie sie samo przez
          sie).

piotr7777 napisał:
          >
          > Owi maturzyści to w istocie aktywiści ruchów antyklerykalnych. Nie
          > odmawiam im prawa do wnoszenia powództw w sądach, ale nie uważam
          by
          > działa im się jakakolwiek krzywda.
    • malauchatka Maturzyści pozywają ministra za "smarkaczy i sz... 02.03.10, 20:49
      Jak zwykle w takich sprawach bywa, pan ex-minister(na szczęście) i obecny
      europoseł(na nieszczęście) schowa się za immunitetem i sprawa "się rozpłynie"
      a szkoda.
      Na forach, które przeglądam bardzo często nie widzę rzeczowej dyskusji a
      chamskie wręcz napaści zarówno osób religijnych(podejrzewam, że pseudo - gdyż
      wszystkie religie, o których słyszałem, głoszą tolerancję i zmiłowanie) na
      ateistów jak i niedoważonych ateistów(ateizm z istoty rzeczy oznacza
      obojętność wobec religii) na osoby religijne.
      Były(na szczęście) minister swoim wystąpieniem wpisał się w podobne,
      zacietrzewione a pozbawione rzeczowości wypowiedzi.
      • hydrograf To ty jesteś smarkaczem... 02.03.10, 20:58
        Jeśli L27 oznacza, że masz 27 lat to ja mogę nazwać ciebie smarkaczem, bo
        różnica wieku między tobą a mną jest większa niż między tobą a tymi
        maturzystami. Czy jest ci przyjemnie? Bo mnie nie.
        Używanie epitetów zamiast argumentów świadczy o prymitywizmie dyskutanta...
          • truten.zenobi Re: Mam tyle lat 02.03.10, 21:33
            > że uśmiecham się pod nosem gdy słyszę argumenty osiemnastolatka.
            >
            > bo wiem, że nic nie wie :)

no cóż, w przypadku tamtych 18-latków jest wysokie prawdopodobieństwo
            że mają wiedzę dużo większą od Ciebie i inteligencję również

www.lo14.wroc.pl/cup/92a211d5-42e9-4070-9fc9-c9608fd22b1a/155.aspx

dlatego w pełni Cię rozumiem... nie pozostało Ci nic innego jak uwagi
            ad personam
          • olala_29 Re: Mam tyle lat 02.03.10, 21:47
            I co z tego, że osiemnastolatek o życiu wie niewiele. Uważam, że z młodzieżą
            powinno się rozmawiać z szacunkiem i na poważnie. Oni budują swoje podejście do
            świata, do ludzi.

Jeśli rozmawiam z dzieckiem, a ono wypowiada się naiwnie, to co mam mu nawciskać
            od szczylów i gó...arzy? Nie, traktuję go poważnie, z szacunkiem, tłumacząc
            sprawę na ile jest w stanie zrozumieć.

Właśnie brak szacunku do młodych i całkiem małych skutkuje ogólnym brakiem
            szacunku w tym smutnym kraju.
      • piotr7777 Re: Maturzyści pozywają ministra za "smarkaczy i 02.03.10, 20:54
        baddie napisał:

> Trzymam kciuki za licealistów. Być może inaczej jak za pomocą sądu
        nie da się w
        > tym kraju zaprowadzić kultury dyskursu i szacunku dla odmiennych
        poglądów.

Na razie jeden sąd (W sprawie Alicji Tysiąc) zablokował
        jednostronnie swobodny dyskurs nt. aborcji. To niebpezpieczny
        precedens.
    • tepicpo a o wolności wyrażania opinii ta banda nieuków 02.03.10, 20:52
      słyszała ???? Polecam więcej uwagi na lekcjach historii i WOS,
      zamiast kolejnych idiotycznych demonstracji urażonej pseudo-dumy
      :P jeśli ktoś, tak jak oni, robi akcję społeczną, która moim
      zdaniem zasługuje na potępienie, to takie słowa potępienia
      usłyszy. Popieram Profesora, nazwał rzecz po imieniu. Przecież nie
      powiedział o nich, ze to kretyni lub idioci (choć spokojnie mógł,
      skoro lech w. może gadać, ze durnia mamy za prezydenta), tylko, że
      to jest rozwydrzona młodzież. Helsińska fundacja wspierania
      bandytów jak zwykle robi swoje, tym razem w obronie nie wiadomo
      czego, bo akurat nie stoją po stronie wolności wypowiedzi.
      • maura4 Re: a o wolności wyrażania opinii ta banda nieukó 02.03.10, 21:52
        No przecież pan Legutko wyraził swoją opinie w sposób wolny, niczym
        nieskrępowany. Uczniowie poczuli się obrażeni i taki sam wolny
        sposób udają się do sądu. Tak działa demokracja. Może warto się
        podszkolić, zamiast innych pouczać. Co do pseudo-dumy. To sprawa
        indywidualna. Jednego można obrażać do woli i nie reaguje, innego
        nie. Warto to brać pod uwagę nazywając rzeczy po imieniu.
        • nirelle Re: a o wolności wyrażania opinii ta banda nieukó 02.03.10, 22:25
          maura4 napisała:

> No przecież pan Legutko wyraził swoją opinie w sposób wolny, niczym
          > nieskrępowany. Uczniowie poczuli się obrażeni i taki sam wolny
          > sposób udają się do sądu. Tak działa demokracja. Może warto się
          > podszkolić, zamiast innych pouczać. Co do pseudo-dumy. To sprawa
          > indywidualna. Jednego można obrażać do woli i nie reaguje, innego
          > nie. Warto to brać pod uwagę nazywając rzeczy po imieniu.

Mam pytanie? Czy ci młodzi są pełnoletni? Czy w ich imieniu występują ich rodzice lub pełnomocnicy prawni?
          Nic nie pisze się o stanowisku ich rodziców w całej sprawie.Dlaczego?
          • mort_subite Re: a o wolności wyrażania opinii ta banda nieukó 02.03.10, 22:35
            nirelle napisała:

> Mam pytanie? Czy ci młodzi są pełnoletni? Czy w ich imieniu występują ich rodzi
            > ce lub pełnomocnicy prawni?

Jeśli są maturzystami, to powinni być pełnoletni. Nie wiem, jak to wygląda obecnie, ale "za moich czasów" liceum kończyło się w wieku bodajże 19 lat.

> Nic nie pisze się o stanowisku ich rodziców w całej sprawie.Dlaczego?

A co ma do rzeczy stanowisko rodziców? To nie rodzice zostali zwyzywani od smarkaczy, tylko ci młodzi ludzie. Na marginesie - gdyby ktoś zdolność mojego dziecka do samodzielnego formułowania opinii o świecie uznał za moja porażkę wychowawczą (vide "rozpuszczeni przez rodziców"), wspierałbym dziecko z poczuciem dumy. Bo to nie sztuka wychować konformistę, z tych wyznających zasadę "pokorne cielę dwie matki ssie". Trudniej jest tak ukształtować młodego człowieka, by chciał i umiał wyartykułować w cywilizowany sposób swoje przekonania. A pod tym względem akurat bohaterom naszego romansu za wiele zarzucić nie można.
      • mort_subite Re: a o wolności wyrażania opinii ta banda nieukó 02.03.10, 22:52
        tepicpo napisał:

> słyszała ???? Polecam więcej uwagi na lekcjach historii i WOS,
        > zamiast kolejnych idiotycznych demonstracji urażonej pseudo-dumy
        > :P

Pan Legutko nie wyraził opinii o kwestii, jaka była przedmiotem debaty. On - nie mając najwyraźniej niczego mądrego do powiedzenia ad rem - uciekł się do ataku ad personam. Nie zabrał głosu w sprawie, nie wyjaśnił dlaczego - jego zdaniem - maturzyści są w błędzie, ale zelżył swoich adwersarzy. A to zdecydowanie wykracza poza ramy cywilizowanej dyskusji i powinno zostać napiętnowane, zwłaszcza że padło z ust osoby prominentnej, z racji sprawowanych funkcji powszechnie kojarzonej z edukacją.

> jeśli ktoś, tak jak oni, robi akcję społeczną, która moim
        > zdaniem zasługuje na potępienie, to takie słowa potępienia
        > usłyszy. Popieram Profesora, nazwał rzecz po imieniu.

Heh, stalinizm, jak babcię kocham. "Zdrowy aktyw robotniczo-chłopski piętnuje zdradzieckie akcje propagandowe podżegaczy wojennych". Wystarczy zamienić "robotniczo-chłopski" na "katolicko-narodowy" i "wojennych" na "ateistycznych" i - jako żywo - staje nam przed oczami sens Twojego postu.

> Przecież nie
        > powiedział o nich, ze to kretyni lub idioci (choć spokojnie mógł,
        > skoro lech w. może gadać, ze durnia mamy za prezydenta), tylko, że
        > to jest rozwydrzona młodzież.

Jasne, mógł ich też od ostatnich zwyzywać. A skoro nie zwyzywał - znaczy, że ludzki z niego pan i nie ma co się czepiać.
        A to, że X ukradł nie znaczy, że każdy może kraść. No chyba, że narodowych katolików to rozgrzesza...

> Helsińska fundacja wspierania
        > bandytów jak zwykle robi swoje, tym razem w obronie nie wiadomo
        > czego, bo akurat nie stoją po stronie wolności wypowiedzi.

A po stronie czego? Dzieciaki podjęły próbę poddania pod dyskusję kwestii, która nie jest wcale obojętna dla Polski. Zamiast rzeczowych argumentów usłyszeli inwektywy. Trzeba być naprawdę pozbawionym wyobraźni, by nie uznać takich działań za próbę kneblowania.
    • birkut44 Maturzyści pozywają ministra za "smarkaczy i sz... 02.03.10, 20:53
      Widać, że to karierowicz wykształcił się w komunie. Europosłem stał
      się dzięki I miejscu na liście,ok. 9% glosów i ma koryto!! Ten facet
      nie powinien nigdy być ministrem oświaty, a swoje przekonania
      demonstrować jako ministrant albo kościelny. Młodzi ludzie mają też
      swoią godność! Krzyży w domu może wieszać ile chce!
    • dzakarta Maturzyści pozywają ministra za "smarkaczy i sz... 02.03.10, 20:56
      Chłopaki, Legutko jest nieuleczalny, nieprzemakalny,
      niereformowalny...
      To oszłomiony pisior o mentalności małorolnego katomohera z
      Podkarpacia, który ma tyle wyobraźni, co wróbel!
      Lepiej zróbcie ściepę na leczenie tego biednego oszołoma Legutki!
      I pomysleć, że takie "zero" było ministrem oświaty!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka