Dodaj do ulubionych

Relikwie księdza Popiełuszki

09.04.10, 14:45
I znowu mi niedobrze...

Małe cząstki kości nadgarstka ks. Popiełuszki pobrano na relikwie. Zostaną
umieszczone w relikwiarzach, gdzie będą czczone przez wiernych. Podobny los
czeka zapewne relikwie Jana Pawła II po jego beatyfikacji.

Jak można pozwalać, aby państwo pozwalało tak ogłupiać swoich obywateli?
Doprowadzać ich do takich praktyk??
Obserwuj wątek
    • myszykiszek p. Katarzyno - straszne to, ale dziękuję 09.04.10, 14:59
      Artykuł podaje miejscami ohydne fakty, ale ważne jest, żeby o takich rzeczach
      się dowiadywać (tak jak i o języku, w jaki są ubierane), bo odsłania to ogrom
      prymitywizmu w narodzie oraz cynizm kościelnych manipulatorów.

Praktyka relikwii daje poczucie bezpośredniego kontaktu ze świętymi. Sam, gdy
      biorę do ręki obrazek św. Faustyny z kawałeczkiem jej habitu, mam poczucie tej
      bliskości - przekonuje ks. Rafał Markowski, rzecznik archidiecezji warszawskiej.

Św. Faustyna to ta biedna kobieta nękana wizjami i manią wielkości w małości?

Abp Nycz na pytanie "Gazety", czy nie obawia się, że relikwie ks. Popiełuszki
      będą traktowane jak talizmany, odpowiedział: - Nie obawiam się, ponieważ my tego
      kultu nie absolutyzujemy

Uff, to już jestem zupełnie spokojny. Skoro mówi tak pan Nycz, to na pewno tłum
      dewotów nie będzie tego traktował w zwyczajowych kategoriach magicznych.

Po wydzieleniu relikwii ciało ks. Jerzego Popiełuszki złożono do nowej
      trumny

Nawet ten cytowany żargon mnie przeraża. Przydałby się cudzysłów, jak przy
      "kanonicznym rozeznaniu relikwii". Może złagodziłby przekaz i oszczędził nieco
      mdłości.

I zmieniła Pani "nawiedziło" na "odwiedziło" - doceniam.
    • maruda.r Relikwie księdza Popiełuszki 09.04.10, 18:26

"Na pierwszym miejscu jest modlitwa za wstawiennictwem świętego, czerpanie
      wzoru z jego życia, a dopiero potem kult relikwii. Trzeba widzieć kult
      relikwii w odpowiednich proporcjach."

W podobny sposób można uzasadniać kult złotego cielca - "w odpowiednich
      proporcjach".

• verity89 My Polacy w wiekszosci jestesmy hipokrytami ! 07.06.10, 01:03
      Plakali Polacy z powodu meczenskiej smierci Jerzego Popieluszki , a pozniej
      pozwolili na to , zeby taki Jaruzelski byl prezydentem RP, chociaz byl w
      jakims sensie / czy bezposrednim nie wiem , ale na pewno wiedzial o
      wczesniejszych szykanach wobec ks. Jerzego zmierzajacych w finale do zbrodni
      /odpowiedzialnym za ta smierc ! Pozniej placzacy juz nad grobem ksiedza
      Jerzego , Polacy wybieraja i to na dwie kadencje na prezydenta Kwasniewskiego
      , ktore byl aparatczykiem PZPR i zaufanym czlowiekiem I sekretarza KC PZPR W.
      Jaruzelskiego , a tym samym musial wszystko wiedziec o szykanach wobec ks.
      Popieluszki przez SB i kto zlecil ta zbrodnie ! A taki tez Leszek Miller byly
      czlonek sekretariatu KC PZPR , a w" wolnej" jakoby Polsce paradoksalnie
      premier , co niby moze rowniez nie wie , kto byl tym faktycznym zleceniodawca
      dla zbrodniarza Piotrowskiego?! ? Jakby tego wszystkiego bylo jeszcze malo ,
      to taki kandydatujacy obecnie na prezydenta lider SLD Napieralski , broni W.
      Jaruzelskiego robiac z niego bohatera Polski i tworce" Okraglego Stolu " ,
      choc jest na tyle inteligentny , ze zdaje sobie sprawe z tego , ze general
      Jaruzelski byl zamieszany w zbrodnie na Jerzym Popieluszce Wiec czy w swietle
      powyzszego wiekszosc Polakow to nie hipokryci ? ! Modla sie pod figura , a
      maja diabla za skora , bo jednoczesnie i potepiaja zbrodnie na ksiedzu Jerzym
      i obdarzaja najwyzszymi godnosciami panstwowymi ludzi zwiazanych w sposob
      posredni, a moze i bezposredni z ta zbrodnia !
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka