Dodaj do ulubionych

Tusk w dołku lepszy od Kaczyńskiego

18.02.11, 08:31
wszystko rozumiem, nawet wysokie stosunkowo poparcie Kaczyńskiego
ale wiary w Kaczyńskiego sprawność gospodarczą nijak nie pojmuję
przecież oni nic kompletnie nie robili (i, fakt mało dzięki temu przeszkadzali - lecz po prostu NIC nie zbudowali, zatrzymali prywatyzację i wyprodukowali dzisiejszą górkę państwowych wydatków i dołek małych wpływów z podatków. )

Co więcej, gdyby rząd JK miał rozwalać OFE by ratować budżet to ze strachu, podobnie jak 3 lata, temu uciekłby i doprowadził do wcześniejszych wyborów raczej niż poniósł odpowiedzialność tego typu
Obserwuj wątek
  • drmuras Sraczka lepsza niz ból zęba 18.02.11, 09:11
   Ale optymizm jak jasna cholera. I jeden i drugi to nieodpowiedzialni socjaliści ktorzy będa tak długo żąglować finansami aby zaspokoić swoje elektoraty które obudzą sie pewnego dnia z ręka w nocniku. Jedyna szansa na rozwój Polski to polityka Korwina Mikke
  • jurber1 Tusk w dołku lepszy od Kaczyńskiego 18.02.11, 09:33
   Rodacy wszelkiej "maści" (pisowaci, platformersi, komuchowaci i rydzykowaci) - pomyślcie: jakie szczęście mieliśmy, że w fatalnym roku 2010 (kryzys światowy, powodzie, katastrofy, wybory) mieliśmy premiera który myślał nie tylko o "umacnianiu władzy" - jak to było w 2007. Można Tuska lubić, lub nie, ale przecież katastrofa wisiała nad nami !
   • 6.smiech Re: Tusk w dołku lepszy od Kaczyńskiego 18.02.11, 10:03
    jurber1 napisał:

    > Rodacy wszelkiej "maści" (pisowaci, platformersi, komuchowaci i rydzykowaci) -
    > pomyślcie: jakie szczęście mieliśmy, że w fatalnym roku 2010 (kryzys światowy,
    > powodzie, katastrofy, wybory) mieliśmy premiera który myślał nie tylko o "umacn
    > ianiu władzy" - jak to było w 2007. Można Tuska lubić, lub nie, ale przecież ka
    > tastrofa wisiała nad nami !

    BRAWO ! Masz swieta racje i moge sie tylko z toba zgodzic i pod tym podpisac.
    • cleryka Re: Tusk w dołku lepszy od Kaczyńskiego 18.02.11, 13:16
     PiS przewrócił Lepper i "białe miasteczko "pielęgniarek!, a PO nawet nie powaliły tak liczne i bardzo drogie powodzie,katastrofy ( pożar w Kamieniu Pom. katastrofy autobusowe i ten cholerny Smoleńsk, oraz ogólnoświatowy kryzys gospodarczy). Więc Premier Tusk jakoś sobie radzi i nie podaje Rządu do dymisji,tak jak strachliwy Kaczyński.
  • brzmski z cyklu - z przemyśleń zecera 18.02.11, 09:40
   gdy tak myślę o przyczynie świetnej prasy, niesłabnącego wsparcia dla donalda, charyzmatycznego premiera, naszego, to doznaję przeświadczenia, graniczącego z pewnością, że przyczyną jest... anagram; powtórzę - a n a g r a m!; wszakże tusk przekłada się w nowym złożeniu liter na... s t u k; jak stuk...wieka trumny gdy ruszasz w drogę ku niebiańskim łąkom; to perspektywa nieunikniona, gwarantowana... jak tusk, na rozdziawionych w grymasie gębach elektoratu
   • erte2 Re: z cyklu - z przemyśleń zecera 18.02.11, 11:29
    brzmski napisała:
    ...to co napisała.....

    Trzeba długo myśleć (szczególnie jeśli - tak jak ty - dysponuje się ograniczonymi możliwościami "w tym zakresie") żeby wykombinować takie idiotyzmy. Teraz odpocznij bo zwoje ci się zapewne przegrzały...
   • cixem Re: Z leniwej, bezideowej OFERMY 18.02.11, 11:20
    Lepsza bezideowa oferma od fanatycznego schizofrenika.

    Popisy jakie odstawia Kaczyński od chwili porażki z Komorowskim dają namacalny dowód tego, jakie byłoby jego premierowanie i kierowanie krajem. Jedno słowo krytyki = wyjęte z szafy Antka policmajstra tomy akt, które ujawniają, że krytykant jest wrogiem narodu, w młodości pił proste wina i palił skręty a potem sikał na okładkę książki Makuszyńskiego.
    Rząd Tuska jest słaby, ale przewidywalny, nawet afery, jakie się ujawniły to nic w porównaniu z tym, jak potraktowano w 2007r pielęgniarki, jak wywoływano aferę z gruntami, jak z radiowozów robiono taksówki, czy wreszcie jak chciano szukać źródeł geotermalnych pod Toruniem.
    Palikot ma wiele racji, kiedy mówi, że siła PO tkwi w tym, że boimy się powrotu 4rp.
  • epupecki Tusk nich się nie cieszy! 18.02.11, 11:10

   Porównanie z Kaczyńskim dla każdego wypadnie dobrze. Rządy pisu to było nieporozumienie. Tusk niech nie cieszy się tym wynikiem. PO jak na razie pokazuje, że potrafi przetrwać złe czasy ale niewiele potrafiła zrobić. Będę na nich głosował ale bez entuzjazmu. PO jest zbyt chadecka a za mało liberalna. Boję się, że wygodne trwanie przy władzy przedłużą sobie o następne 4 lata. Polsce trzeba odważnych i nie popularnych działań. Nie wolno im zmarnować szansy jaką dostają od wyborców!
      • troophel Re: PO pazdziernik 2011 okolice progu wyborczego 18.02.11, 15:57
       Mi wystarczy dopuszczenie Giertycha do Ministerstwa Edukacji. Naprawdę.
       Ile jeszcze sondaży pokazujących dramatyczną sytuację polskiego czytelnictwa musi się ukazać, aby ktoś w końcu pozbył się tych patetycznych, żałosnych, pseudopatriotycznych pozycji z listy lektur? Damn you Roman!
       • tusk.to.nienormalnosc Re: PO pazdziernik 2011 okolice progu wyborczego 18.02.11, 16:33
        > Mi wystarczy dopuszczenie Giertycha do Ministerstwa Edukacji. Naprawdę.
        > Ile jeszcze sondaży pokazujących dramatyczną sytuację polskiego czytelnictwa mu
        > si się ukazać, aby ktoś w końcu pozbył się tych patetycznych, żałosnych, pseudo
        > patriotycznych pozycji z listy lektur? Damn you Roman!

        To w prezencie od Tusia macie VAT na ksiązki.
        Zaraz beda platne studia. Wyksztalcenie ma byc dla tych co maja kase (niekoniecznie zdolnosci) a reszta ma byc tylko tania sila robocza.

        Zatem coreczki i synkowie Mira i Zbycha na studia a reszta zapieprzac u nich za pol-darmo.

        Taka Polska marzy sie POrąbanym.
    • bogda35 Re: PO pazdziernik 2011 okolice progu wyborczego 18.02.11, 12:21
     tusk.to.nienormalnosc napisał:

     > Zapamietaj to sobie.
     >
     > Tusk jest najwiekszym kleska Polski od czasow Mieszka I.
     >
     > Nieudolnosc tego kolesia i jego ferajny przejdzie do legendy.
     obawiam sie że twoja znajomośc historii Polski skonczyła się własnie na Mieszku I.Pare efektownych klęsk jednak zaliczylismy- od rozbiorów ktorych sami bylismy autorami i sprawcami,poprzez nieudane a idiotycznie wywołane powstania,na warszawskim koncząc,utrate niepodległościw 1939r.- rządy komuny sprawowane przecież przez Polaków,stan wojenny - tak że nie kompromituj sie facet.No i - nie zapomnij o katastrofie w Smoleńsku- klasycznym przypadku naszej bylejakości .
  • tusk.to.nienormalnosc Co ty q-ku pierniczysz??? 18.02.11, 11:14
   Moze tak siegnalbys do jakiejs powaznej prasy zamiast cytowac nam zmanipulowane przez GW artykuly, ktora sa antypisowe z zasady????

   Platforma otrzymala w spadku finanse zmierzajace do rownowagi:
   forsal.pl/grafika/349928,26603,jak_bardzo_rekordowy_jest_rekordowy_deficyt.html
   www.stat.gov.pl/gus/5840_1377_PLK_HTML.htm
   Ustawy reformujace finanse juz byly gotowe o prezentacji w parlamencie tylko rzad PiS udalo sie obalic a ustawy zamrozic.

   Potem PO zaczela rozdymac wydatki a poczatek kolapsu to budzet na 2009 i proba oszukania rzeczywistosci i opowiadanie bajeczek o przyjecie EURO w 2012 roku.

   Wtedy to wlasnie przeglosowano oszukany budzet panstwa, ktory potem trzeba bylo nowelizowac. Potem finanse zostaly przez te nieudolna ekipe tak rozhuśtane, ze nie udalo sie juz tego opanowac.
  • jogibaboo Tusk w dołku lepszy od Kaczyńskiego 18.02.11, 11:17
   Wolę może nie najlepszy rząd Tuska, ale gwarantujący jakąś stabilizację niż popaprany katolicko-narodowy front Kaczyńskiego, który by wprowadził wojnę wszystkich ze wszystkimi, podsłuchy, areszty wydobywcze. A jeszcze jakbym widział co rano w TV pyski Błaszczaka, Zioby i Macierewicza...
    • mirafas Re: POdsłuchow jest obecnie o wiele wiecej, 18.02.11, 14:19
     O fakcie że PIS odziedziczył gospodarkę w dobrym stanie po SLD, silną złotówkę i że akurat był szczyt koniunktury oczywiście wolisz nie pamiętać. PIS nie zrobił NIC dla gospodarki - mając taką świetną okazję na wprowadzenie reform (koniunktura, silny złoty, dobre nastroje społeczne) PIS wolał zajmować się pierdołami, ściganiem wymyślonych agentów (syndrom Don Pedro, szpiega z krainy deszczowców), wsadzaniem noża w plecy polskiej armii w Afganistanie (świr Macierewicz), czy niszczeniem zaufania do instytucji państwowych i społecznych. Jak na dwa lata rządów to naprawdę duże osiągnięcia destrukcyjne!
  • nex_us Tusk w dołku lepszy od Kaczyńskiego 18.02.11, 11:20
   Arcyśmieszne jest to że Tuska za brak działań atakują wielbiciele Kaczyńskiego, faceta który dokładnie NIC pożytecznego dla Polski nie robił w sferze gospodarki.

   Rozumiem krytykę Balcerowicza, nawet gdybym się z nim nie zgadzał. Ale jak atakuje ciemnota z PiS która na gospodarce się kompletnie nie zna to pusty śmiech ogarnia.
   • tusk.to.nienormalnosc Nie piernicz bzdur :))) 18.02.11, 11:23
    Jak nie masz pojecia.

    1. Odmrozenie progow w PIT
    2. redukcja stawek w PIT na 18 i 32%
    3. dwuetapowe zmniejszego skladki rentowej
    4. likwidacja podatku spadkowego do I grupy: najbardziej spokrewnieni
    5. zmniejszenie akcyzy na kosmetyki
    6. zmniejszenie stawek oplat notarialnych,
    7. CBA. Urzedasy naprawde zaczely sie bac w urzedach.

    Jeszcze raz napisze, jak sie nie znasz to nie piernicz glupot.
    • sybirak2 Re: Nie piernicz bzdur :))) 18.02.11, 12:48
     Ty też pie...sz kotka przy pomocy młotka. Twoje argumenty od 1 do 6 właśnie potwierdzają, że to pislam spowodował zmniejszenie wpływów do budżetu i obecną dziurę budżetową. No ale ty kierujesz się zasadą alleluja i do przodu.
     • tusk.to.nienormalnosc Licza sie dane i liczby platformiane mośki 18.02.11, 14:04
      Wydatki budżetu 2007 to bylo 244 mld PLN, obecny budzet to ponad 300 mld.

      Kto rozdmuchal wydatki? Kto zatrudnil 100 tys. urzednikow? Kto jeszcze do 2010 mowil, ze jest super a kraj jest zielona wyspa? Kto pierniczyl, ze kraj przechodzi sucha noga przez kryzys?

      Powiem wam cos POkemony. 1/3 poszkodowanych w ogloszeniach typu "Praca w Holandii. Wplac 2000 zł a dowiesz sie szczegolow" nie zglasza sie na policje lub wypiera sie potwierdzenia tego faktu. Wiecie dlaczego? Bo nie dopuszczaja do siebie mysli, ze dali sie tak wykiwac, jak dzieci.

      Bardzo podobnie jest z wyborcami Platfusiarni.
   • nirelle Re: Tusk w dołku lepszy od Kaczyńskiego 18.02.11, 11:31
    nex_us napisał:

    > Arcyśmieszne jest to że Tuska za brak działań atakują wielbiciele Kaczyńskiego,
    > faceta który dokładnie NIC pożytecznego dla Polski nie robił w sferze gospodar
    > ki.
    >
    > Rozumiem krytykę Balcerowicza, nawet gdybym się z nim nie zgadzał. Ale jak ata
    > kuje ciemnota z PiS która na gospodarce się kompletnie nie zna to pusty śmiech
    > ogarnia.

    Ty nie rozumiesz niczego, powtarzasz jak mantrę "ciemnota z PiS".Gdybyś miał trochę rozumu i kultury to nie rzucałbyś obelg na ludzi, których nie znasz a mają poglądy, których nie rozumiesz.
    • norbertrabarbar Re: Juz sie przelogowales na inny nick PeOwcu??? 18.02.11, 14:06
     Do października szeregi PiS opuszczą wszyscy samodzielnie myślący posłowie, do tego 80% odejdzie z młodzieżówki PiS. Lech Kaczyński do października nie zmartwychwstanie nawet jakby Jarek mocną się wytężał. Nie pomogą spoty ze znikającą lodówką bo ja np. dostałem 2 razy podwyżkę w zeszłym roku. Nim minie 2011 Jarka nie będzie w polityce.
  • antropoid Re: Tusk w dołku lepszy od Kaczyńskiego 18.02.11, 11:23
   q-ku napisał:

   > wszystko rozumiem, nawet wysokie stosunkowo poparcie Kaczyńskiego
   > ale wiary w Kaczyńskiego sprawność gospodarczą nijak nie pojmuję

   Fakt, to rzeczywiście zagadka chyba nie do rozwikłania...


   > przecież oni nic kompletnie nie robili...

   Bo żeby w gospodarce cokolwiek robić, to trzeba mieć choćby minimum pojęcia o czymkolwiek innym, niż tylko intrygowaniu, oskarżaniu całego świata i wskazywaniu paluszkiem swoich (i TWOICH oczywiście też!...) wrogów.


   > Co więcej, gdyby rząd JK miał rozwalać OFE by ratować budżet to ze strachu, pod
   > obnie jak 3 lata, temu uciekłby i doprowadził do wcześniejszych wyborów raczej
   > niż poniósł odpowiedzialność tego typu

   A widziałeś kiedyś śmierdzącego tchórza, który przyznałby się do czegokolwiek - nawet złapany za rękę?
     • tusk.to.nienormalnosc Lepiej by było 18.02.11, 11:38
      zebys zapoznal sie zamieszczonymi przez mnie wyzej linkami

      forsal.pl/grafika/349928,26603,jak_bardzo_rekordowy_jest_rekordowy_deficyt.html
      www.stat.gov.pl/gus/5840_1377_PLK_HTML.htm
      Przypuszczalnie jednak jestes tak tępy, że nawet tak proste rzeczy sa nie do ogarniecia.

      Skompromitowaliscie sie dokumentnie i nikt po was juz nie bedzie plakal.

      Pazdziernik 2011 poparcie ponizej 10%. Zakarbuj to sobie w pamieci. Bedziemy umierac ze smiechu :)))
       • tusk.to.nienormalnosc Wiesz kim tY jesteś? 18.02.11, 11:49
        Ty jesteś klasycznym przykladem ćwierćinteligenta, który ma aspiracje na półinteligenta.

        Nie umiesz prostego wykresu zinterpretowac??? Kto cie przepuscil przez podstawowke?

        Ja nie potrafisz nic merytocznie to po prostu spieprzaj :)
           • tusk.to.nienormalnosc Jeszcze raz napisze 18.02.11, 17:58
            Albo masz kontrargumenty na przedstawione fakty czyt. liczby albo spieprzaj :)

            Bo mnie dyskusja z idiotą, który nie potrafi zinterpertowac prostego wykresu zupelnie nie interesuje. Jak mawial klasyk "gdzie zaczyna sie twoja glupota tam konczy sie moja kultura".

            Jak nie umiesz, nie potrafisz, nie pchaj sie na afisz. Zajmij sie czyms na miare swoich mozliwosci intelektualnych. Lanie wody pozostaw Tuskowi i ferajnie. Mnie lanie wody nie interesuje.
        • norbertrabarbar Mama nauczyła cię takiego języka? 18.02.11, 13:56
         Rozumiem, że człowiek kulturę wynosi z domu. Trudno mu potem pozbyć się z butów słomy skoro na ten przykład taki miłościwie nam już nieżyjący Lech Kaczyński zwracał się publicznie do ludzi:

         "Spiep* dziadu"

         a o kobietach zwykł mawiać

         "małpa w czerwonym".

         Nie ma z kogo brać przykładu?
    • erte2 Re: Juz odchodzicie 18.02.11, 11:41
     tusk.to.nienormalnosc napisał:

     > ODCHODZICIE i nikt po was plakac nie bedzie.

     Tiaa, a poza tym jesteś przystojny, silny, mądry i bogaty. I właśnie uratowałeś z rąk bandytów piekną dziewczynę (lub chłopaka - zależnie od orientacji) - bo oczywiście znasz wschodnie sztuki walki i jesteś niepospolicie odważny. Aha - i masz co najmniej 25 cm.

     Tak sobie marzysz przed zaśnięciem czy na kiblu ?
     • tusk.to.nienormalnosc To historia kmiotku 18.02.11, 11:44
      wystarczy pointeresowac sie nia bardziej i wszystko staje sie jasne.

      Kazda partia Tuska konczyla na smietniku historii. KLD, UW. To samo czeka PO. Powody zawsze te same: nieudacznictwo, brak wizji i afery.

      I grzeczniej POmatole, bo musisz sie jeszcze duzo uczyc.
      • norbertrabarbar Re: To historia kmiotku 18.02.11, 13:59
       Nie wypominając Jarosławowi Porozumienia Centrum (to gdzie te miliony wyparowały?) powiem tylko, że historia pokazuje, że Jarosław Kaczyński w obliczu najmniejszego problemu poddaje SWÓJ WŁASNY rząd do dymisji. Nieudacznik.
  • nirelle Tusk w dołku lepszy od Kaczyńskiego 18.02.11, 11:24
   Musi pojawić się nastepny guru, żeby odczarować zauroczenie w słońcu Peru.Trudno będzie znaleźć takiego, żeby gdy deszcz pada nie mówiono w mediach, że słońce świeci, gdy stryczek na szyi to ostatni okrzyk: kocham Tuska i orliki i hazard w aferach, pociągi spóźniające się, samoloty spadające, autostrady w drogich opłatach i często do nikąd, drogi po pół roku w kolejnej naprawie. Pracować należy w unii, bo u nas nie ma pracy.OFE - do emerytury daleko.Na wszystko jest odpowiedź - to wina kryzysu a ja i tak kocham Tuska i PO.
   No i jeszcze - transformacja ustrojowa musi kosztować.To, że ruscy dadzą kolejny policzek w bużkę słońca peru - zniesiemy dzielnie, bez szemrania , no najwyżej powiemy, że to wina kaczora.KRÓL JEST NAGI - OTWÓRZCIE OCZY SZEROKO ZAMKNIĘTE !!!!!!! Naród oszalał?
      • norbertrabarbar Re: Mozesz sobie darowac takie gadki 18.02.11, 14:19
       Mamusia od dawna mnie nie karmi. Od kilku lat prowadzę firmę i dopiero za rządów PO nieznacznie, ale jednak spadła biurokracja. Co do kondycji firmy to nie narzekam, a vat... nie rozmieszaj mnie - przerzucam go na zagranicznych klientów i nie odczuwam zmiany.
         • norbertrabarbar Re: Za rzadów PO spadła biurokracja???? 18.02.11, 14:54
          Jesteś mało rozumny. Większe koszty, które muszę ponosić dodaję zagranicznym kontrahentom do CENY. Płacą więcej dzięki czemu wyrównuję sobie straty. Przepraszam, że podniosłem ci ciśnienie i wprowadziłem w twojej głowie chaos.

          Co do biurokracji to nie chodzi o ilość urzędników (zresztą zobacz sobie o ile zwiększyło się zatrudnienie urzędników za PiS, a dopiero potem się wymądrzaj), ale o ilość papierów, które musi przedstawiać pracodawca urzędom.
          • tusk.to.nienormalnosc Bełkoczesz, to nie moja wina 18.02.11, 16:41
           stad ten chaos w postach.

           VAT z zakupow w firmie mozna sobie odliczyc (choc ten rzad znowu zaczal kombinowac z samochodami i paliwem na niekorzysc przedsiebiorcow) i w ogole w tym przypadku nie istnieje potrzeba przerzucania go na importera. Po prostu mylisz materie. Sam towar przy eksporcie idzie ze stawka 0%.

           Natomiast na wewn. rynku towar koniec koncow trafia do koncowego konsumenta, ktory musi zaplacic cene brutto. Wiec jesli ma 23% zamiast 22% lub 7% zamiast 0% to zaczyna liczyc pieniadze. Jesli nie ma nadmiaru pieniedzy to bedzie czesciej rezygnowal z zakupow.

           Juz widac, ze ten nowy VAT dobije wiele branz i nie pinkol, ze jest inaczej. Wszyscy go szybko odczuja.
  • ubytek Tusk w dołku lepszy od Kaczyńskiego 18.02.11, 12:49
   Ciekawe jakie bylyby wyniki nastepujacych sondazy:
   1. porownanie rzadow Jaruzelskiego i Mazowieckiego
   2. porownanie rzadow Pilsudkiego i Bieruta

   Historia oceni najlepiej. Pamietajmy ze tlumy w Polsce (nie wspominajac o Rosji) plakaly po Stalinie, co pokazuje jak wlasciwa moze byc ocena przez masy zalewana propaganda (co obecnie rowniez ma miejsce).
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka