Dodaj do ulubionych

Tusk mobilizuje swoją drużynę

19.03.11, 17:16
50 proc. bezrobocia wśród młodych
18.03.2011.
Żyjemy w bagnie moralnym z coraz większymi długami i rosnącym bezrobociem. Bogacą się głównie właściciele globokoncernów. Ponadnarodowe instytucje finansowe i globokoncerny ograły nas. Wyciskały i wyciskają jak cytryny. I trzymają w garści naszych przywódców. A nasze dzieci płaczą, bo nie mają pracy."Spośród pracujących młodych ludzi mniej niż 1/3 ma umowę o pracę na czas nieokreślony. Natomiast spora część ma mniej stabilne formy zatrudnienia", informuje dziś "Gazeta Wyborcza".

Informacja o 50 proc. bezrobocia wśród młodych pojawiła się dla mnie 16 marca 2011 r. w sejmowej debacie o OFE. Podała ją posłanka PiS Beata Szydło.

Wcześniej w mediach była cisza w tej sprawie.

Z obrazem zielonej wyspy rozstaliśmy się zaraz po wyborach prezydenckich.

Ale o dramacie młodzieży nie wiedzieliśmy.

Pierwszym sygnałem były spadek poparcia dla PO wśród młodzieży.

Teraz wiadomo, dlaczego jest ten spadek.

Młodzi ludzie, również ci po studiach, nie mają pracy ani perspektyw na nią.

"Wśród osób między 19. a 26. rokiem życia pracuje około połowy, z czego część łączy pracę z nauką", ubolewa "Gazeta Wyborcza". "Nawet mniej niż 1/3 z tej grupy ma umowę o pracę na czas nieokreślony. Natomiast spora część ma mniej stabilne formy zatrudnienia.

Zaraz jednak próbuje tłumaczyć nasze władze podając: "Nigdy wcześniej nie było na świecie tylu bezrobotnych młodych ludzi - alarmuje Międzynarodowa Organizacja Pracy (International Labour Organization)". I dodaje: najmłodsi uczestnicy rynku pracy mogą stać się "straconym pokoleniem".

Dziś przy śniadaniu rozmawiałem o tym z moim synem, który za kilka tygodni ma zdawać maturę w dobrym warszawskim liceum.

"Oto perspektywy waszego pokolenia. Zostaniecie bez pracy z masą długów do spłacenia, które nasze pokolenie wam zostawi. Wstyd mi synu. Starałem się, ale niewiele mogłem na to poradzić", powiedziałem mu.

Nie udało mi się wprowadzić do konstytucji zapisu o rocznym vacatio legis przy wchodzeniu w życie przepisów podatkowych i związanych z ubezpieczeniami społecznymi, o co staram się od 2004 r.

Dopiero po 9 latach udało się obniżyć opłatę od składek w OFE.

Ale nie udało się doprowadzić do likwidacji OFE, o co zabiegam od 2008 r.

Nie udało się też wprowadzić zapisów ograniczających ekspansję supermarketów, o co staram się od 1998 r.

Nie udało mi się też ukarać Wojciecha Jaruzelskiego za zbrodnie w grudniu 1970 r., o co zabiegam też od 1998 r.

Żyjemy więc w bagnie moralnym z coraz większymi długami i rosnącym bezrobociem.

Mój syn ma być częścią straconego pokolenia.

Bogacą się głównie sprzedajni politycy i właściciele globobanków oraz globokoncernów handlowych i produkcyjnych.

Marzeniem młodych ludzi po studiach staje się jakakolwiek praca, a znajdują ją przy kasie hipermarketu na umowę-zlecenie.

Tego się doczekaliśmy pod rządami PO, PSL, SLD, PiS oraz PJN.

A najgorsze, że wszystkie te partie, może z wyjątkiem PSL, to łobuzy.

Szanse na potrzebne zmiany są niewielkie.

Ponadnarodowe instytucje finansowe i globokoncerny ograły nas na cacy.

Wyciskały i wyciskają nas jak cytryny. I trzymają w garści również naszych przywódców.

Kto w Polsce stanie na czele zbuntowanej młodzieży?

Nie wiem.

Andrzej Lepper, przywódca Samoobrony, został skopany przez polityków, media i wymiar sprawiedliwości i profilaktycznie nadal je skopywany.

Chętnych na podzielnie jego losu brak.

A nawet gdyby byli to i tak nie podskoczą partiom parlamentarnym, czyli organizacjom lobbingowym wielkiego biznesu (z wyjątkiem PSL), które mają góry pieniędzy.

Chwale rząd PO-PSL za obniżenie wpłat do OFE.

Warto jednak zwrócić uwagę, że rządowy projekt zmian w ustawie nie przewiduje obniżenia opłat pobieranych przez PTE, a bez tej obniżki, mimo ograniczenia wpłat do OFE, w 2011 r. PTE pobiorą około 1 mld zł opłaty za zarządzanie i 250-300 mln zł opłaty od składki oraz około 100 mln zł innych opłat.

I kto tu rządzi?

Globokoncerny, m.in. właściciele PTE.

A nasze dzieci płaczą, bo nie mają pracy i perspektyw na nią.

Jerzy Krajewski

Więcej na ten temat:

www.ibs.edu.pl/content/view/4283/28/
Obserwuj wątek
  • anna12-3 Tusk mobilizuje swoją drużynę 19.03.11, 23:12
   Jaka naprawdę jest ta drużyna?Jakie ma cele?Co w tej jednej drużynie łączy?Według mnie jest to zbieranina ze wszystkich poprzednich przegranych partii mająca jedną ideologię i jeden cel "WŁADZA!!!!!!"Na pytanie co sobą reprezentują Ci wszyscy ludzie-trudno odpowiedziec,bo nie są liberałami co udowodnili swoim działaniem/podwyżka podatków,coraz więcej ustaw krępujących swobody gospodarcze i obywatelskie/może socjalistami? wszak przeprowadzają reprywatyzację systemu OFE,no tak ale nie ma ani jednego słowa o polityce społecznej,nic z form ochrony najsłabszych,a może socjaldemokratami,też nie,bo nie ma podpisanej Karty Praw Podstawowych,a na świadectwach szkolnych są stopnie z religii,konserwatystami też nie są,bo obiecują np.in vitro i inne takie tam rzeczy jak parytety.Dlatego pozostają im tylko obietnice bez pokrycia,na okrągło,że będzie lepiej,ale to wszystko już było w 2007r.,a dzisiejsza polska rzeczywistośc skrzeczy.
  • ajakzupa tu 19.03.11, 23:27
   Tu Tusk. Tutusk

   Tusk, Tusk, Tusk, Tusk, Tusk, Tusk, Tusk, Tusk, Tusk, Tusk, Tusk, Tusk, Tusk, Tusk, Tusk, Tusk, Tusk, Tusk, Tusk, Tusk, Tusk, Tusk, Tusk, Tusk, Tusk, Tusk, Tusk, Tusk, Tusk, Tusk.

   Gazeta Ludu nadaje.
  • alakyr Tak,tak, trzeba mobilizować. 20.03.11, 19:26
   Trzeba poinstruować co mają mówić na głupie zaczepki o nicnierobieniu, o braku mieszkań, o bezrobociu i biedzie, o kolejach, o kolejkach do lekarzy, itd, itd. Bo zawsze może się zdaryć malkontent, który nie wierzy w nasze wspaniałe rządy.
  • rych33 Tusk mobilizuje 20.03.11, 21:32
   Właściwie,o co pani chodzi? Skoro Premier zapowiada mniej radykalizmu, to chyba dobrze, bo każda próba zmiany jakiejkolwiek ustawy narusza czyjeś interesy. Wolałaby Pani nagłe odebranie wieloletnich przywilejów ?Ale by się opozycja,zwłaszcz PIS, spieniła! A ile opon poszłoby z dymem !Zamiast martwić się o konflikty w PO proszę pomyśleć o spokojnych rządach, które przydałyby się nam wszystkim.
  • kazimirz Timur i jego drurzyna 20.03.11, 22:12
   Bez bulu i w wielkiej nadzieji piszom najlepsi pracownicy polskojezycznego dziennika "Gazeta Wyborcza" o wirtualnym swiecie Slonca Peru i jego wasatego Chrabiego,
   Siem cieszem, rze bendzie coraz lepiej, bo On walczy, aby wszystkim rzylo siem lepiej.
   Chwala Generalom!
   Niech wam swieci Slonce Peru, a woda splywa do Baltyku!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka