Nowe dowody z chipem mogą się spóźnić

04.04.11, 09:09
A z czym ten rząd zdążył, z podniesieniem Vatu i Akcyzy to pewne.
    • fletniapana Nowe dowody z chipem mogą się spóźnić 04.04.11, 09:23
      Co się dziwić. Jeśli chodziło o hazard czy inne Orliki to rząd potrafił zadziałać szybko. Tam nie była potrzebna technologia i Rycho czy Miro mogli przejąć biznes. W tym przypadku potrzebny jest zewnętrzny wykonawca i pewnie nie ma zgody z kim się podzielić. A może Rycho dopracowuje technologię ale potrzebuje jeszcze czasu :)
      • dzikowy 5 sek. w mikrofalówce i po cipie. 04.04.11, 11:41
        UE będzie wprowadzała nowe regulacje dotyczące RFID w kontekście ochrony danych osobowych. Dlatego rząd musi koniecznie zdążyć przed nowelizacją, bo nie będzie mógł inwigilować obywateli!
    • micheleone Nowe dowody z chipem mogą się spóźnić 04.04.11, 09:54
      Ha, ha, ha! Od początku to wiedziałem. Rząd dopiero szuka wykonawcy, a tu zostały 3 miesiące do terminu uruchomienia pełnej funkcjonalności. W dodatku do tej nowej ustawy nie wydano żadnych rozporządzeń, które przecież są podstawą do zaprojektowania systemu. A jego zbudowanie? A oprogramowanie? A testy? Opóźnienie będzie co najmniej roczne. A szkoda, bo to ciekawa inicjatywa i mogłaby przyczynić się do upowszechnienia usług elektronicznych w Polsce. Taka wpadka, natomiast, tylko do nich zniechęca i ośmiesza Rząd. Lepiej było ustalić datę nawet dwa lata późniejszą i spokojnie wszystko przygotować. Jednak obawiam się, że nawet w tym przypadku byłby blamaż z niedotrzymaniem terminu. Nasi politycy mają ważniejsze rzeczy na głowie i po uchwalenu ustawy nie robiliby z tym nic, aż do momentu, kiedy będzie wiadomo, że nie ma szans zrobić wszystkiego na czas.
    • ulanzalasem Nowe dowody z chipem mogą się spóźnić 04.04.11, 10:21
      Platforma jest tragiczna, przebiła już PiS, SLD i AWS.
      Po co nam dowody z chipem ? Bo UE-USA sobie tego życzą?!
      • dzikowy Re: Nowe dowody z chipem mogą się spóźnić 04.04.11, 12:45
        Naucz się wreszcie, że UE to wymówka dla rządu, żeby chwytać obywateli za mordę, bo tacy jak Ty nie sprawdzą podstawy prawnej, a sama Bruksela nie sprostuje. UE zamierza ograniczyć i ucywilizować stosowanie RFID, więc w tym wypadku działa z przeciwną stronę niż PO.
    • flow-vis Re: Nowe dowody z chipem mogą się spóźnić 04.04.11, 11:28
      A jak trzeba było podwyższyć podatki, to jakoś bez problemu ze wszystkim zdążyli!
    • wlody1 Prokom 04.04.11, 11:34
      Wygląda na to że nikt nie chciał dać odpowiednio wysoko pod stołem:) A może sprzedajcie kontrakt Prokomowi- wtedy na pewno nikt nic nie będzie wiedział a system nie będzie działał...
    • stefeggg Nigdy się nie dam zakolczy... zaczipować. 04.04.11, 13:09
      Obejdę się bez dowodu!
      Wolność albo śmierć!
    • farmer_mendoza Dziękuję panu redaktorowi za przypomnienie… 04.04.11, 13:10
      …zdążę wymienić dowód zanim wprowadzą RFID, będę miał jeszcze 10 lat bez tego syfu.

      Haker czyta dane z czipowych paszportów przypadkowych ludzi przy pomocy taniego sprzętu:
      www.youtube.com/watch?v=9isKnDiJNPk
    • framberg Miały być w 2008 więc na pewno będą spóźnione 04.04.11, 13:40
      W 2006 czy 2007 MSWiA oskarżyło Śląską Kasę Chorych o niegospodarność ponieważ prowadziła chipowe karty pacjenta. Mimo, że ta zaoszczędziła mnóstwo pieniędzy na wprowadzeniu tego pomysłu twierdzono, że to bezsens, skoro w 2008 r. mają zostać wprowadzone dow. osob. z chipem mogące pełnić rolę karty pacjenta.

      Oczywiście anie przez chwilę nie myślałem, że owe Dowody zostaną wprowadzone zgodnie z planem. Przecież zajmuje się tym nasza administracja.
Inne wątki na temat:
Pełna wersja