Dodaj do ulubionych

Wałęsa: z Obamą nie było o czym dyskutować

29.05.11, 10:41
Festiwal Biblijny w Vicezny i Lech Wałęsa na temat:

"Między przeszłością a przyszłością.Historia wartości i wiara"

Lech Wałęsa z aktywem biblijnym musi rozważać kwestie globalizmu,
polityki monetarnej i Internetu w ujęciu biblijnym i nauczania
ostatnio nam błogosławionego.

na te trudne pytania XXI szukają prawidłowej odpowiedzi w
Ewangeliach wg.św.Mateusza,św.Marka,św.Łukasza i św.Jana.

widocznie administracja amerykańska nie jest tak dobrze
przygotowana do obecnych problemów interpretacyjnych
naszego ukochanego Pisma Swiętego.
Obserwuj wątek
  • tow_rydzyk Pełny tekst wykładu Pana Wałęsy 29.05.11, 11:10

   Ludu wierzacy, współtowarzysze wiary i walki o katolicyzm, drodzy wetarani wojen religijnych na całym swiecie,
   Szczegolnie serdecznie witam delegatow watykanskich agentur ze wszystkich kontynentow. Przy tej okazji chcialbym wyrazic tradycyjne “Bog zaplac” za regularne uiszczanie podatkow konkordatowych i pokaznych dochodow ze sprzedazy “jednorazowych kart wstepu do raju” na konta centrali. Jak mowi starozytne przyslowie...”Wszystkie drogi prowadza do Rzymu...a konta bankowe do Watykanu”.
   Daleki od propagandy sukcesu pragne zaczac swoj referat dobra nowina. Watykan znow stanal na wysokosci zadan biezacej dziesieciolatki. Wskazniki produkcyjne KK w tej dekadzie sa imponujace. Polska staje sie potega religijna w Europie. (burzliwe oklaski przechodzace w owacje)
   Z nie ukrywana satysfakcja pragne zlozyc Wam meldunek, ze w biezacej dekadzie w porownaniu z dekadami ubiegłymi ilosc oddanych do eksploatacji swietych i blogoslawiaonych znacznie przekroczyla nasze plany docelowe.
   Watykan z wielkim trudem i poswieceniem zaspakaja rosnace potrzeby rynku religijnego na swietych i błogosławionych poprzez uruchomienie nowych mocy przerobowych i poprzez wprowadzenie wielozmianowego systemu modlenia i wspołzawodnictwa brygad pielgrzymkowych i rozancowych. Nieodzownym podzespołem przy produkcji swietych jest cudotworstwo. Stopniowo Watykan i wszystkie nasze placowki terenowe przechodza od chałupniczych do nowatorskich, wielkoprzemysłowych metod produkcji cudotworczej. W wyniku modernizacji metod modlitewnych i zwiekszonej przepustowosci cudotworczej co miesiac schodza z tasmy produkcyjnej Watykanu nowi swieci i blogosławieni. Ten intensywny zakrojony na szeroka skale proces produkcyjny odbywa sie z zachowaniem najwyzszych norm kontroli jakosci swietych i błogosławionych, ktorym zapewniamy posmiertna gwarancje. Inicjatywa ta zostala zapoczatkowana przez blogoslawionego Karola Wojtyle, pod ktorego nieomylnym przywodztwem i nadzorem technicznym wyprodukowano wiecej swietych i błogosławianych niz zrobili to jego porzednicy w ciagu ponad 400 lat. Z duma nalezy podkreslic, ze w calej Historii KK jeszcze nie odnotowalismy ani jednego przypadku reklamacji. Nasi swieci wykazuja sie niezawodnoscia i doskonale sprawdzaja sie w eksploatacji w kazdych warunkach klimatycznych, terenowych i pod kazda szerokoscia geograficzna zwlaszcza w poludniowo wschodniej Polsce, Ameryce Lacinskiej i Afryce...Odnotowujemy rowniez wzrost produkcji pomnikow Jezusa Chrystusa i Jana Pawla II i innych blogoslawionych/swietych na calym swiecie jednakze najwyzszy wspolczynnik upomnikowienia nalezy do Polski. Srednio przypada u nas w Polsce 1.1 Chrystusa i 1,9 Jana Pawla II na hektar. Uzyskanie wskaznika jednego krzyza na metr kwadratowy jest tylko kwestia czasu.
   Gratulujemy naszemu oddanemu kolektywowi kapłanskiemu w Watykanie zwiekszenia wydajnosci pracy, ktore zaowocowało tak wspaniałymi przedterminowymi osiagnieciami produkcyjnymi.
   Cały aktyw kapłanski a w szczególnosci przodownikow pracy duszpasterskiej proponuje odznaczyc Zlotym Krzyzem Zaslugi Chrystusa Krola Polski pierwszej klasy i Gwiazda Betlejemska ze wstegami...
   Kraków - umilowane miasto Karola Wojtyły - proponuje przemianowac na Wojtyłogród a na Rynku wzniesc Jego Mauzoleum.
   Mimo niewatpliwych sukcesow nie wolno nam zaprzestac walki o serca i umysly Polakow, Filipinczykow, Afrykanow i Latynosow...zwlaszcza mlodych pokolen. Musimy zewrzec nasze szeregi w walce ze swieckim liberalizmem wiodącym ku zagubieniu a nawet ku anarchizmowi. Musimy sie zdecydowanie przeciwstawic bezideowemu ateistycznemu nihilizmowi i zatracaniu sensu zycia, łze-demokracji podwazajacej jedynie słuszną i prawidlową wole Boga, ktorej nawet my wszechstrannie wykształceni teolodzy nie potrafimy zgłebic, z kosmopolityczna dekadencją, z globalizmem i zgubnymi pokusami tzw. rewolucji informacyjnej trujacego zrodła nieprawdy, nieposłuszenstwa Bogu i grzesznych mysli odbierajcego nam religijna tozsamosc, poczucie wspolnoty i zdolnosc kolektywnego chrzescijanskiego myslenia. Szczegolnie wystrzegajmy sie smiertelnego grzechu humanistyczno-racionalistyczno-naukowej herezji – oprocz apostazji - najwiekszego aktu zdrady prawd objawionych Koscioła Katolickiego - bezlitosnie pietnowanego przez wszystkie teologie monoteistyczne.
   Chłopi, robotnicy inteligencja pracujaca pod kierownictwem KK budujac katolicyzm dadza zdecydowany odpor karłom anty-koscielnej reakcji reprezentowanych przez Harry Potera i jego mocodawcow z krajow zgniłego ateizmu.
   Powiem krotko. Reka podniesiona na KK ...bedzie odcieta. Zadbaja o to nasze swietnie przygotowane ideologicznie dewocyjne oddzialy szturmowe (w kregach wojskowych znane rowniez pod nazwa moherowych beretow), ktore tak dzielnie stawily czola mocom szatanskim na Krakowskim Przedmiesciu
   Tylko Polska katolicka moze byc panstwem niepodległym...
   Karol Wojtyla jest Ojcem i nauczycielem Wszystkich Narodow. Jego idee sa wiecznie zywe.
   Watykan - przewodnia silą Wszystkich Narodow.
   Program Koscioła Katolickiego – programem ludzkosci!
   Niech zyje internacionalizm religijny !

   Niech zyje walka ludu wierzacego o religijny postep i katolicyzm !
   Niech zyje nierozerwalny sojusz polsko-watykanski !
   Czy chcecie wojny totalnej z bezboznikami i innowiercami?
   Pomozecie?
   (spontaniczna klęcząca owacja )
   Na zakonczenie odspiewano:
   “Wierzacy kleknij ludu ziemi...”
   • nerwus0 Re: Wałęsa: z Obamą nie było o czym dyskutować 30.05.11, 01:49
    wieza_babel1 napisała:

    > Zaproszono go tam chyba tylko po to, aby uczestnicy mogli zobaczyć, jak wygląda
    > współczesny Judasz.
    Jakby nie Wałąsa, dzisiaj rozmawiał/a byś nie przez telefon a wrzeszczał/a byś super
    głośno. Lech Wałęsa to jest ktoś, kogo znają na tzw. Zachodzie.
    A pan prezadent Obanma jest bo jest. Jak Franklin, Rooswelt kolejnym działaczem
    swej partii, która daje mu zarobić.
  • mojagazeta_3 Wałęsa: z Obamą nie było o czym dyskutować 29.05.11, 11:22

   Wałęsa ma rację - pozować do fotografii nie musiał, a na rozmowę nie byłoby czasu!
   Podzielam jego zdanie, że będą go teraz atakować - szczególnie różni dziennikarze i politycy, którzy nie mają własnego znaczącego dorobku. Przeżyje to, jest wolnym człowiekiem i może robić to, co sam uważa za stosowne.
   • podhajce Re: Wałęsa: z Obamą nie było o czym dyskutować 29.05.11, 15:03
    Pan były prezydent Wałęsa to BUFON nie byle jaki. Nie zdaje sobie sprawy z tego że w 1980 r. nic by nie zdziałał gdyby nie Kuroń, Michnik , Geremek , Modzelewski i jeszcze paru innych intelektualistów.Wprawdzie od tamtych czasów bardziej poprawnie mówi po polsku i ma naście honorowych doktoratów,ale jego mentalność została na poziomie 80 -tego roku."Nie zrobisz z chama pana" jak mawia przysłowie.( dla porządku : nie uważam go za "Bolka" i nie nie zachwycają mnie te wszystkie inwektywy, którymi PIS go obrzuca).
    • erte2 Re: Wałęsa: z Obamą nie było o czym dyskutować 29.05.11, 21:09
     podhajce napisała:

     ..... Pan były prezydent Wałęsa to BUFON nie byle jaki. Nie zdaje sobie sprawy z tego że w 1980 r. nic by nie zdziałał gdyby nie Kuroń, Michnik , Geremek , Modzelewski i jeszcze paru innych intelektualistów

     Pogłówkuj nieco bardziej a może coś wykombinujesz.
     Oczywiście - wszyscy ci wymienieni mają niezaprzeczalne zasługi i pewnie bez nich by się nam nie udało. Ale również bez Wałęsy też pewnie niewiele by z tego wyszło. To po prostu była grupa ludzi którzy spotkali się w jednym czasie i mieli jeden cel - pozbyć się znienawidzonego systemu; ale jednocześnie mieli tyle odwagi że czynnie się temu systemowi przciwstawili. A Lech Wałęsa stał się symbolem i niejako "wzorcem metra" przez całe lata '80 i to na niego głównie były zwrócone oczy świata i Polski w tamtych trudnych czasach.
     A że jest nieco zarozumiały - no cóż, nie ma ludzi bez wad.
    • nerwus0 Re: Wałęsa: z Obamą nie było o czym dyskutować 30.05.11, 01:56
     podhajce napisała:

     > Pan były prezydent Wałęsa to BUFON nie byle jaki. Nie zdaje sobie sprawy z tego
     > że w 1980 r. nic by nie zdziałał gdyby nie Kuroń, Michnik , Geremek , Modzelew
     > ski i jeszcze paru innych intelektualistów.Wprawdzie od tamtych czasów bardziej
     > poprawnie mówi po polsku i ma naście honorowych doktoratów,ale jego mentalność
     > została na poziomie 80 -tego roku."Nie zrobisz z chama pana" jak mawia przysł
     > owie.( dla porządku : nie uważam go za "Bolka" i nie nie zachwycają mnie te wsz
     > ystkie inwektywy, którymi PIS go obrzuca).

     A byłeś już , albo skikałeś z jajka na jajko?
     Chyba nie bardzo wiesz co mówisz.
     Nie lubię Lecha W. ale doceniam to, co mu się udało. Ty nie.
     Szkoda.
  • mojagazeta_3 Re: Wałęsa: z Obamą nie było o czym dyskutować 29.05.11, 11:25
   sakral napisał:

   > Festiwal Biblijny w Vicezny i Lech Wałęsa na temat:
   >
   > "Między przeszłością a przyszłością.Historia wartości i wiara"
   >
   > Lech Wałęsa z aktywem biblijnym musi rozważać kwestie globalizmu,
   > polityki monetarnej i Internetu w ujęciu biblijnym i nauczania
   > ostatnio nam błogosławionego.
   >
   > na te trudne pytania XXI szukają prawidłowej odpowiedzi w
   > Ewangeliach wg.św.Mateusza,św.Marka,św.Łukasza i św.Jana.
   >
   > widocznie administracja amerykańska nie jest tak dobrze
   > przygotowana do obecnych problemów interpretacyjnych
   > naszego ukochanego Pisma Swiętego.

   Internet i nauki biblijne - wszystko można interpretować, a nawet kpić sobie!
  • mojagazeta_3 Wałęsa: z Obamą nie było o czym dyskutować 29.05.11, 11:37
   Wpisy jakie przeczytałem są najróżniejsze - żal, że przeważają o charakterze nieprzychylnym dla Wałęsy.
   Polska jest wolnym krajem i nie każdy obywatel musi biegać usłużnie na kiwnięcie palca przez polityków w miejsce, gdzie oni sobie tego życzą! To ich polityka, ich "podwórko" i ich dorabianie sobie ważności!
   Pozdrawiam i życzę nieco realnego spojrzenia na problem - Polska - USA. Wiadomo, że pan Obama jest prezydentem USA i dba o ten kraj przede wszystkim - pozostałe sprawy są podporządkowane ich - USA - interesom. Czy to takie trudne, aby zobaczyć fakty?
   • tow_rydzyk Uszy do gory - matematyka jest a-polityczna 29.05.11, 11:45
    mojagazeta_3 napisał:

    > Wpisy jakie przeczytałem są najróżniejsze - żal, że przeważają o charakterze ni
    > eprzychylnym dla Wałęsy.
    > Polska jest wolnym krajem i nie każdy obywatel musi biegać usłużnie na kiwnięci
    > e palca przez polityków w miejsce, gdzie oni sobie tego życzą! To ich polityka,
    > ich "podwórko" i ich dorabianie sobie ważności!
    > Pozdrawiam i życzę nieco realnego spojrzenia na problem - Polska - USA. Wiadomo
    > , że pan Obama jest prezydentem USA i dba o ten kraj przede wszystkim - pozosta
    > łe sprawy są podporządkowane ich - USA - interesom. Czy to takie trudne, aby zo
    > baczyć fakty?

    ......jak sie zsumuje wszystkie twoje wpisy to wychodzi na remis....
  • mer-llink Autor a problemy fleksyjne 29.05.11, 12:02
   Redakcjo,
   czy do pisania niusów zagranicznych mogłabyś zatrudnić Redaktora/Redkatorkę, który/a potrafi odmieniać zagraniczne słowa (nawet tak trudne, jak angina)?
   Autor/ka tej notki o Wałęsie nie radzi sobie z odmiana słowa/nazwy Vicenza.
   Informuje n.p. , iż Wałęsa był "gościem Festiwalu Biblijnego w Vicenzy", itd......

   P.S. Poniższa rada jest za darmo, i jest to ostatnia gratisowa rada w tej materii (za następne będe do Redakcji przysyłał faktury; jestem drogi i dobry):
   Vicenza odmienia się tak jak angina.
   • tow_rydzyk A autor artykulu odmienia wg rzeczownika "NEDZA".. 29.05.11, 12:18
    mer-llink napisał:

    > Redakcjo,
    > czy do pisania niusów zagranicznych mogłabyś zatrudnić Redaktora/Redkatorkę, kt
    > óry/a potrafi odmieniać zagraniczne słowa (nawet tak trudne, jak angina)?
    > Autor/ka tej notki o Wałęsie nie radzi sobie z odmiana słowa/nazwy Vicenza.
    > Informuje n.p. , iż Wałęsa był "gościem Festiwalu Biblijnego w Vicenzy", itd...
    > ...
    >
    > P.S. Poniższa rada jest za darmo, i jest to ostatnia gratisowa rada w tej mater
    > ii (za następne będe do Redakcji przysyłał faktury; jestem drogi i dobry):
    > Vicenza odmienia się tak jak angina.


    ....zapewne nedza intelektualno-jezykowa .

    Nie jest to pierwsza wpadka "jezykoznawcow" z GW...., ktorzy - jak widac - nigdy nie slyszeli o slynnej wiezy w Pizie....
  • wojtek-gdansk Za i Przeciw 29.05.11, 12:12
   PRZECIW:
   - tak ,nie było o czym i kiedy dyskutować,
   - tak, to by była tylko wspólna fotografia,
   - tak, Obama przybył tu za późno
   ZA:
   - dyskutować, czy naprawdę ma Pan o czym?
   - pokojowy Noblista powinien się sfotografować z drugim pokojowym lauteatem, choć może
   te "noble nie są sobie równe", zwłascza jeżeli ten drugi noblista jest pierwszym
   prezydentem USA o ciemnym kolorze skóry (wyszedłeś Pan na rasistę, nawet jeśli to
   nie prawda),
   - nie pokazałeś Pan klasy, tylko upierdliwą polską małostkowość.
   Żeby było jasne, doceniam Pana zasługi i odrzucam wszystkie pomówienia z czasu walki.
   PS. obyrzydza mnie Pana flirt z BIEDRONKĄ, która jest na szarym końcu w przestrzeganiu najbardziej elementarnych praw pracowniczych.
  • herbapol Wałęsa i Obama 29.05.11, 13:13
   Merytorycznie rzecz ujmując Wałęsa ma rację,bo nie było to spotkanie przeznaczone do dyskusji o ważnych sprawach świata tego.Wybór należał do niego, a zaproszenie nie jest nakazem.Ale jeśli zastanowić się nad formą w jakiej Wałęsa zaproszenie odrzucił,to ...cały Wałęsa !
   Z kurtuazją,dyplomacją czy też ze zwykłą kulturą miało to mało wspólnego.Po prostu prostak.Takim był,takim jest i takim już pozostanie.
  • majs19 Wałęsa: z Obamą nie było o czym dyskutować 29.05.11, 16:22
   Gwiazdorskie zadecie primadonny przeminawszy ...
   Za krotko przebywal w szkole zawodowej we Wloclawku, zeby przyswoic tresc popularnego tam przyslowia "wyzej sra niz dupe ma". Zachowanie, jakie zademonstrowal, na lewobrzeznych "kulackich" Kujawach byloby w bardzo zlym guscie. Przeciez to afront wobec goscia!
   Lekcja skromnosci na zawislanskim dobrzynskim gruncie najwidoczniej sie nie przyjela.
   • zomozadwa Re: Wałęsa: z Obamą nie było o czym dyskutować 29.05.11, 21:22
    majs19 napisała:

    > Gwiazdorskie zadecie primadonny przeminawszy ...
    > Za krotko przebywal w szkole zawodowej we Wloclawku, zeby przyswoic tresc popu
    > larnego tam przyslowia "wyzej sra niz dupe ma". Zachowanie, jakie zademonstrowa
    > l, na lewobrzeznych "kulackich" Kujawach byloby w bardzo zlym guscie. Przeciez
    > to afront wobec goscia!
    > Lekcja skromnosci na zawislanskim dobrzynskim gruncie najwidoczniej sie nie prz
    > yjela.

    no, od ciebie Lechu d.upe ma na pewno wyżej....
    resztę sobie dośpiewaj. :-D
  • jurber1 Wałęsa: z Obamą nie było o czym dyskutować 29.05.11, 16:55
   Gdyby Dołęga-Mostowicz pisal o współczesnym Dyzmie, to by pewnie włożył w jego usta cytowane słowa Wałęsy; wzbudziły by pewnie aplauz jak tamtego "szkoda sałatki". No bo cóż Lech mógł powiedzieć, z czego nie można by się uśmiechnąć, a co gorsza czego nie podchwyciły by gazety. Dobrześ Lechu zrobił - milczenie jest złotem !
  • karul.nowy I w tej malej 29.05.11, 17:53
   incformacji jest esencja calego kretynizmu tej trzeciej (czwartej, piatej?) czarnej republiki utworzonej w 1989 roku.

   A dobrze wam tak, solidarnosciowe matoly! Zachcialo sie drugiej Japonii?
  • red_adidas Miłe zdziwienie!.... 30.05.11, 06:05
   Pan Wałęsa wreszcie zaczyna cenić swoje życie i chwała mu za to.
   Do tej pory miałem o panu Wałęsie mieszane uczucia,ponieważ jego działania były działaniami
   "medialnymi" (pod publikę),które nie przynosiły jakichkolwiek istotnych efektów.
   Moim zdaniem Pan Wałęsa słusznie czyni,inteligentnie wykorzystując czas dany mu tu na ziemi,
   na rzeczy ,które są jego zdaniem warte jego uwagi.


  • alamakotalive Wałęsa: z Obamą nie było o czym dyskutować 30.05.11, 07:15
   Brawo Panie Waleza. Niezrozumiale sa te pretensje do Pana. Przeciez nawet obecny ambasador USA w Polsce Lee Feinstein glosil wszem i wobec podczas kampanii prezydenckiej, ze Obamie brakuje doswiadczenia, a juz zwlaszcza w dziedzinie polityki zagranicznej. No i mial chlop racje! Obama to nie Kennedy. Nie te brains i nie te cajones. Zarobil co prawda punkty w Waszyngtonie sciskajac dlonie przywodcow gminy zydowskiej, ale nie mial zupelnie pojecia jak sie do Polakow odniesc, bo to przeciez ten sam Obama, ktory w USA jezdzi z jednego "town meeting" na drugi w Warszawie plotac bzdury w rodzaju "jeden z najwazniejszych sprzymierzencow", ograniczyl sie wylacznie do spotkan z notablami i mezami stanu miary J. Kaczynskiego. To nie Kennedy, ktory pozwolil notablom czekac sciskajac dlonie Warszawiakow tlumnie zgromadzonych przed Bristolem. Tak Obama to nie Kennedy
  • 1sz-truten Wałęsa: z Obamą nie było o czym dyskutować 30.05.11, 08:46
   Walesa jest wolnym czlowiekiem co prawda bylym prezydentem
   ale jednoczesnie zupelnie wolnym elektronem
   sciskanie reki Obamy widocznie go nie interesuje
   ma do tego prawo czy byli prezydenci w usa sciskali sie z delegacja piscielstwa ?
   tak wiec wolnosc tomku w jego domku
   jak byl preziem to sciskal kazdemu a teraz tylko tym ktorym chce i tak tymac !

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka