Dodaj do ulubionych

Blida zginęła zgodnie z prawem

06.07.11, 08:49
Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
Obserwuj wątek
  • 1sz-truten Blida zginęła zgodnie z prawem 06.07.11, 08:59
   prokuratorzy to mistrzowie mataczenia !
   ale czy to jest przestepstwo ?
   90% prokuratorow posluguje sie wymuszonymi zeznaniami w sprawach karnych

   kilka dni temu czytalismy ze kobieta posadzona o udzial w morderstwie wlasnego dziecka zostala oczyszczoan z zarzutow !
   a sad oswiadczyl ze w sledztwie manipulowano dowodami ?
   Qrwa za co sedzia bierze kase ?
   to wiedza wszyscy ze manipulowano
   wszyscy wiedza ze manipulowala prokuratura
   dlaczego przestepcy nadal pracuja w prokuraturach, policji i sadach ?
   trzeba to towarzystwo wzajemnej adoracji pogonic na cztery strony !

   zaczynam sie zastanawiac czy kaczynscy nie mieli jednak racji ?

   tylko szukali tego spisku nie tam gdzie nalezalo
  • ajakzupa no, no, no 06.07.11, 09:11
   No, no, no, tak ostro Gazeta dopiera się do zadka rządowi Millera za to, jak w świetle kamer wyprowadzał o 6 rano ludzi z domów i Ryszard Goleń nie protestował!
  • artfor159 Blida zginęła zgodnie z prawem 06.07.11, 09:31
   Niby żyjemy w czasach demokracji, a w pewnych momentach wydaje mi się, jakbyśmy wrócili do okresu stalinowskiego i bezkarnych kacyków i towarzyszy prokuratorów, działających w myśl zasady "wskażcie nam człowieka, a my znajdziemy na niego paragrafy i go zaszczujemy". Wstydzę się za taką Polskę i takich polaków.
   Maja
   • piglowacki Jak to jest Kublik & Czuchnowski … 06.07.11, 12:52

    … , że łódzkim prok. Rafałkiem Sławnikowskim (oczywista oczywistość ‘jeszcze’ w domyśle bo TO nazwisko nie pada) zajmujecie się dopiero w reakcji na zarzuty Kalisza ???

    Jak to jest Kublik & Czuchnowski, że w GW nadal mataczy katowicki "kronikarz prokuratury i ABW" co go śląski UKŁAD / MAFIA w GW obsadziła o czym tutaj: „Marcin Pietraszewski w nagonce na Blidę”
    tekstowisko.com/ollo/51351.html

    a jeszcze dokładniej w przesłuchaniu przed komisja Kalisza Jureczka Engelkinga.

    Jak to jest Kublik & Czuchnowski, że o obowiązkach IV WŁADZY wobec maluczkich ‘zapominacie’ i o TFUrczośći prok. Rafałka Sławnikowskiego maluczkich nie informujecie mimo że TFUrczość ta dla „pomazańców spod panny S” jest od zawsze PATOLOGICZNIE JEDNOZNACZNA … i w sieci ‘dostępna’ …

    … bo Kublik & Czuchnowski --> TRZEBA pogrzebać … odsetki …. Barski & Zi0br0 … SKOK … Gtech ... WBR … 00 … umorzenia … :
    forum.gazeta.pl/forum/w,28,113118742,,cd_GRY_Blida_Kublik_Czuchnowskiego_8230_.html?v=2

    Kublik & Czuchnowski wyżej dzisiaj: …”W sprawie śmierci Barbary Blidy łódzka prokuratura od tego obowiązku się uchyliła. Gorzej, w naszej ocenie osłania winnych.”…

    …”Zamiast rzetelnego śledztwa i odważnych decyzji mamy umorzenia, których nie można nazwać inaczej niż karykaturą prawa i logiki.”…


    Ble, ble, ble, Kublik & Czuchnowski bo PRZĘSTĘPSTWA Sławnikowskich przedawniają się po TRZECH latach, … a do dnia dzisiejszego nie ma rejestru jaki prokurator PROWADZI / PROWADZIŁ DANĄ SPRAWĘ… i WAS to Kublik & Czuchnowski nie porażało, … i q.restwa Donaldinio przemilczaliście …

    I NAJWAŻNIEJSZE Kublik & Czuchnowski z ‘tajnego’ przesłuchania ALEXIS dowiedziałem się, że (jaką trzeba mieć inteligencję, żeby docenić wagę …) NIE ZNALEZIONO wniosku O UMORZENIE ODSETEK !!!

    KTO KŁAMIE, Alexis która twierdzi, że wniosek wyprodukowała, odnalazła, i przekazała prokuraturze …. czy prokuratura Zi0br0, w której ‘wniosek zagiął’ …


    Tak sobie myślę Kublik & Czuchnowski (o czym od lat gardłuję), że nie da się WYMIGAĆ z odpowiedzialności DONALDINIO za krycie PRZESTĘPSTW IV RP ….

    ¸,+°´°+,¸ ¸,+°´°+,¸¸,+°´°+,¸¸,+°´°+ ,¸¸,+°´°+,¸

    Kiedy Pawełku zaczniesz zadawać TRUDNE pytania / „ciemny lud” informować:
    forum.gazeta.pl/forum/w,28,62814602,126150337,A_kiedy_Agnisia_Wojtus_.html

    więcej o POPiS-m UKŁADZIE Donkowego „państw miłości” z IV RzesząPospolitą Jarosława K. i osłonie tego UKŁADU przez POPiS-e „wolne media”:
    forum.gazeta.pl/forum/w,28,113118742,,cd_GRY_Blida_Kublik_Czuchnowskiego_8230_.html?v=2

    historiografia źródeł, cytatów i komentarzy ws ZASZCZUCIA Barbary Blidy przez katowickich siepaczy do SPEC OBSTALUNKÓW wybitnego PiC aplikanta Zi0br0:
    forum.gazeta.pl/forum/w,28,62814602,,FETOR_kolo_Zi0br0_gestnieje_.html?v=2

    o identycznej jak z Blidą akcji „TEMIDA” z 2000 r. z tymi samymi UOP ZBÓJAMI: „od jutra SB ZBÓJE płk. Nowka przed komisją” …
    forum.gazeta.pl/forum/w,28,93758117,,od_jutra_SB_ZBOJE_plk_Nowka_przed_komisja_8230_.html?v=2

    PS. Słyszałeś Donek dzisiaj Zi0br0 w Parlamencie EU ?

    = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

    „Opowieść zwolenników IV Rzeczypospolitej to polityczny thriller, w części już przetestowany za rządów Jana Olszewskiego. Może być kontynuowany, jeżeli jego konstruktorzy zdołają opanować język debaty publicznej, zburzyć dotychczasową hierarchię społecznych wartości, czyli znieść panowanie w sferze symbolicznej zwolenników III RP. Trzeba na to trochę czasu. Elity wyruszyły więc na wojnę.” - Prof. J.Raciborski (11.02.2005)


   • martin.slenderlink Re: Blida zginęła zgodnie z prawem 06.07.11, 09:46
    Mylisz się, lemingów to wali, kim była Blida. Po prostu mają gdzieś zeznania bohaterki o ksywie z serialu ubóstwianego przez klasę niższą i może niższą klasę średnią. Na dodatek dostrzegają szajs służb oraz prokuratury i pokazóweczkę PiSowską. To prawakom się we łbie gotuje od własnych politycznych natręctw i paranoicznych tendencji.
     • martin.slenderlink Re: jednak nie mogę się pogodzić z tym 06.07.11, 10:17
      Emocje rozumiem. Niech sobie jednak nawet i używa, ale najpierw niech nie bredzi i odpowie na dobrze postawione w tekście pytania. I dotyczy to wszystkich, łącznie z prokuraturą. "Utracona cześć" to już odrębna sprawa. Gdyby postępowanie wskazywało bez żadnych wątpliwości, że do siebie strzeliła i w dowodach byłaby jasność, to możnaby się koncentrować wyłącznie na tym, czemu kobieta zdecydowała się w obliczu pokazowej akcji popełnić samobójstwo. A w tym momencie stan jest taki, że nie potrafią spójnie określić, jak było. Na dodatek wyraźnie zatarte zostały ślady. I to jest dla prokuratury wręcz obciach, nie mówiąc o tych niemrawych służbach.
     • white_lake Re: jednak nie mogę się pogodzić z tym 06.07.11, 12:29
      ponte_aronte napisał:

      > że kobieta zginęła w wyniku sfabrykowanego oskarżenia, a byle wycieruch pisowsk
      > i teraz sobie na niej używa

      Ja też na samą myśl o tym gotuję się z bezsilnej złości. I tak samo nienaiwdzę za to piss-u, jak i PO, które tamtym zbrodniarzom i kanaliom konsekwentnie osłania tyłek.
      No bo co z tego, że jest jeden mądry i kompetentny Kalisz? Co on sam zdziała?
   • koloratura1 Re: Blida zginęła zgodnie z prawem 06.07.11, 10:33
    dublin24 napisał:

    > Aferzystka strzelila sobie leb

    Już sam fakt, że strzeliła sobie nie w łeb, a w korpus i to bardzo dziwnie wykręcając przy tym rękę, wydaje się podejrzany...

    PS.: Samobójcy nie ryzykują strzału w brzuch: zwykle nie bywa on od razu śmiertelny i gwarantuje samobójcy ogromne cierpienie zanim umrze.
   • 123jna Re: Blida zginęła zgodnie z prawem 06.07.11, 16:11
    dublin24 - siedzisz za granica i smiesz nazywac barbare Blide "aferzystka" wiedzac, ze nikt jej niczego nie udowodnil, tylko PiS sfalszowalo zeznania tzw. alexis.Powinienes czlowieku wiedziec, ze kazdy, komu winy nie udowodniono - jest niewinny. Chyba nie sadzisz, ze kobieta sam a sie zabila, ktos ja do tego ZMUSIL, zaszczul jak komunisci czy faszysci - PISOWCY to ich nastepcy. Ten falszywy jaroslaw oszukuje was, glupcow, udajac patriote - to psychopata zadny wladzy. udaje katolika i antykomuniste - ubliza naszej (nie twojej) inteligencji.
    Ten oszust jest odpowiedzialny za smierc B. Blidy - naslal na nia swoich bandytow - CBA i ABW i Ziobre - cokolwiek mowia - klamia. My ich osadzilismy, a ci prokuratorzy powinni zostac usunieci z urzedu. Sprawdzcie ich zyciorysy - to sa czerwone zarazy, jak kaczynscy maja rodowod komunistyczny i nienawidza demokracji.
  • martin.slenderlink Re: Blida zginęła zgodnie z prawem 06.07.11, 09:40
   "usprawiedliwiali się paranoiczną teorią, że gdyby spytali o broń na policji, mogłoby dojść do przecieku"

   Polskie prawactwo w rządzie = bezczelne przygłupy w służbach. Ciężko tu się dziwić czemukolwiek. Poza tym są święci, bo walczą z układem. To na nich mogą jedynie robić zamachy i tylko oni są upoważnieni do przyjmowania martyrologii na klatę.
  • drmuras A kogo to jeszcze interesuje? 06.07.11, 09:46
   Po co sięgało po pistolet ? Kto mieczem wojuje od miecza ginie .
   Zajmijcie się lepiej tym czym zajmuje się Pitera bo chyba pisze ustawę rylcem na tabliczce z gliny tak jej to idzie od 4 lat ... Kpina !!!
   • martin.slenderlink Wykładka 06.07.11, 09:59
    Odpowiedz lepiej na pytania zadane w tekście. How com, lurva, że nic się kupy nie trzyma? To jest istotne, a nie Twoje gdybanie. Tak, jak istotne jest, jakie były podstawy do tak pokazowej akcji. Tutaj prawactwo już się wykłada, tak? To u prawactwa jest założenie polityczne, że skoro Blida z politycznie pojmowanego "układu", to już nikt nie musi z niczego się tłumaczyć. Robili tam na miejscu, co chcieli i niczego nie muszą wyjaśniać, kiedy nic się nie zgadza.
    • koloratura1 Re: Wykładka 06.07.11, 10:37
     martin.slenderlink napisał:

     > To u prawactwa jest założenie polityczne, że skoro Blida z politycznie pojmowanego
     > "układu", to już nikt nie musi z niczego się tłumaczyć. Robili tam na miejscu,
     > co chcieli i niczego nie muszą wyjaśniać, kiedy nic się nie zgadza.

     Bo oni żyli w 4-ej RP i nie przewidzieli, że potrwa ona tak krótko (lata 2005 - 2007).
     • elarajgo Re: Wykładka. Wstyd mi za IV RP. 06.07.11, 19:50
      koloratura1 napisała:

      > martin.slenderlink napisał:
      >
      > > To u prawactwa jest założenie polityczne, że skoro Blida z politycznie po
      > jmowanego
      > > "układu", to już nikt nie musi z niczego się tłumaczyć. Robili tam na mie
      > jscu,
      > > co chcieli i niczego nie muszą wyjaśniać, kiedy nic się nie zgadza.
      >
      > Bo oni żyli w 4-ej RP i nie przewidzieli, że potrwa ona tak krótko (lata 2005
      > - 2007).

      Wstyd mi za IV RP.
      Wstyd mi, że tak wygląda demokratyczna i wolna Polska od tzw. komunizmu i że tacy ludzie z gębami pełnymi słów o swojej walce o tę wolność i demokrację powielają najgorsze scenariusze i błędy tych, których rzekomo zwalczali. Wstyd mi, że walcząc z"układem" sami go stworzyli na własną potrzebę, że są wciąż bezkarne służby i służący im wymiar sprawiedliwości. Wstyd, że wszyscy oni kryją się za immunitetem i chronią swych nietykalnych, politycznych mocodawców chorych na władzę.
      Pocieszające było, gdy po niechlubnej przegranej AWS, zostali wyautowani na kilka lat z życia politycznego. Są takimi samymi inteligentnymi kreaturami jak hydra o trującym oddechu, ziejący jadem nienawiści i równie niebezpieczni, bo mają podobne zdolności regeneracyjne. Tak jak hydrze odrastały głowy, tak oni odrodzili się i stanowią zagrożenie dla wszystkiego co się rusza w przeciwną stronę. Przy tym odżywają dzięki trupom, które po sobie pozostawiają.
      Mam nadzieję, że IV RP nie wróci, chociaż prokuratorskie, wierne przydupasy przyczaiły się i na to czekają.
      Krew mnie zalewa i mam ochotę jechać do Rygi na widok tych obrzydliwych, bezczelnych gęb.
      Ciekawa jestem co stałoby się z politykami SLD, gdyby odstawiali takie numery? Nikt nie chciałby znaleźć się na ich miejscu, leciałyby głowy.
      Na marginesie, mam przyjemność być całkowicie apolityczną. Pozwala mi to na komfort bezstronności, nie zaburza racjonalnego myślenia, by wyrazić opinię.
  • mela_1 PiSowskie tchórze ! 06.07.11, 09:56
   Nie można tego inaczej nazwac jak skandal!!!. Partia, która ma w nazwie "prawo" i "sprawiedliwość" wynaturzyła te pojęcia w języku polskim na długie, długie lata... Czy prokuratorzy nie wzięli pod uwagę, że Polacy mają dobrą pamięć i pamiętają spoconego ze strachu Ziobrę, jąkającego się Kaczyńskiego który KŁAMAŁ W SEJMIE, że o "niczym" nie wiedział??? Podłość PiSowców nie zna granic. Żądając szacunku dla "swoich" zmarłych - okażcie szacunek swoim ofiarom!!!. Zbrodnia, jakiej dopuścili sie funkcjonariusze PiSowscy nie ujdzie im na sucho.
   • lechu733 Re: PiSowskie tchórze ! 06.07.11, 10:14
    Każdy każdemu coś pamięta. My pamiętamy wam nagonkę która stworzyła Ryszarda C. i jego morderstwo w Łodzi. A następnie po jego okrzykach, że chciał zabić Kaczyńskiego wasze kłamstwa, że nie chciał zabić Kaczyńskiego tylko Niesiołowskiego u którego go nie było itp. Tak to juz jest z pamięcią
    • robokopo Wzruszające! 06.07.11, 10:27
     Tylko to zrobił człowiek szalony, a tam była eskadra służb państwowych, która na siłę musiała znaleźć kozła ofiarnego, bo Kaczorowi marzyło się jeszcze więcej władzy.
     • lechu733 Re: Wzruszające! 06.07.11, 10:48
      Psychiatrzy uznali Ryszarda C. za poczytalnego. Chyba, że uważasz, że każdy kto strzela do siebie lub innych jest szalony. No ale wtedy znajomi pani Blidy mogą sie obrazić za takie pomówienia.
      • olewus.1 lechu733....bełkot idioty. 06.07.11, 10:55
       Tu chodzi o winnych zabójstwa. Piszesz o Ryszardzie C. Ale on za swoją zbrodnie ODPOWIE przed sądem i zapewne dostanie minimum 15 lat, jak nie 25 ..Chodzi, buraku, o ODPOWIEDZIALNOŚĆ za czyny.. Prokuratura łódzka mataczy, osłania sprawców zbrodni.
       Widzisz różnice ?
      • martin.slenderlink Re: Wzruszające! 06.07.11, 10:56
       A to Blida strzelała do siebie? To teraz mnie przekonaj, że mogę wierzyć prokuraturze i odpowiedz na pytania zawarte w tekście. Z Wami właśnie tak jest, że zawsze się unosicie politycznymi emocjami, a nigdy konkretnej odpowiedzi na dobrze postawione pytanie nie potraficie dać. A mnie te Wasze emocje ani ziębią, ani grzeją.
      • martin.slenderlink Re: Wzruszające! 06.07.11, 10:58
       A może strzelała do funkcjonariuszy? Zginęła w szamotaninie? No odpowiedz wreszcie na pytania z tekstu zanim zaczniesz snuć te swoje domysły odnośnie odczuć znajomych Blidy. Gdzie są ślady? Kto na miejscu odpowiadał za nie?
      • he1ku Re: Wzruszające! 06.07.11, 15:06
       Ryszarda C. uznano za poczytalnego, ale co by powiedzeli o Jarosławie Kaczyńskim , który jak moze wymiguje się od badań nawet stworzył atmosferę nagonki na własną osobę i zmusił do zmiany sędziego,jak równiez skierowanie na badanie anulować.Zatem zwolennicy Kaczyńskiego nie dowiedzą sie czy ich przywódca zdrowy jest czy tylko zwykłym symulantem by załagodzić opinię publiczną o swoiej przegranej na prezydenturę. Obecnie bardzo często powtarza w kółko o dymisji rządu i prezydenta.Gdy raz to powie za chwilę powtarza to sformułowanie. Dowód paranoi i chęci władzy.Do władzy takiego dopuścić to chyba przeciwnikami wypełni wszystkie więzienia w Polsce,a może o pomoc prosić będzie Lukaszenkę,kolegę z zamiłowania do terroryzmu.
    • mela_1 Re: PiSowskie tchórze ! 06.07.11, 10:58
     lechu733 napisał:

     > Każdy każdemu coś pamięta. My pamiętamy wam nagonkę która stworzyła Ryszarda C.
     > i jego morderstwo w Łodzi. A następnie po jego okrzykach, że chciał zabić Kacz
     > yńskiego wasze kłamstwa, że nie chciał zabić Kaczyńskiego tylko Niesiołowskiego
     > u którego go nie było itp. Tak to juz jest z pamięcią
     "Wasze" - "nasze"...Kaczyńscy OBAJ!!! podzielili Polaków. OBAJ!!! mają krew "waszego" i "naszego" na sumieniu. I co? Ilość krwi bedziesz mierzył pipetką? Nienawiść, jaką podniecili w ludziach OBAJ!!! Kaczyńscy nie usprawiedliwia żadnej zbrodni. Ryszard C. zabił i niech gnije, ścierwo, w anclu, do końca życia. ALE - niech to samo spotka sprawców "samobójstwa" Blidy. I wtedy będziemy kwita.
     • goodman41 Re: PiSowskie tchórze ! 06.07.11, 12:47
      mela_1 napisała:
      ...Kaczyńscy OBAJ!!! podzielili Polaków. OBAJ!!! mają krew
      "waszego" i "naszego" na sumieniu.


      Rajmund Kaczynski, rosyjski Zyd, przed powstaniem warszawskim zostal wyslany do Warszawy jako agent KGB. Za "czynny udzial" w powstaniu po wojnie dostal tytul inzyniera (po polrocznych studiach), ciepla posadke na Politechmice Warszawskiej i wille w Warszawie. Ze swoich synow zdolal zrobic aktorow filmowych i pomogl im uzyskac doktoraty. Zadaniem calej rodziny Kaczynskich jest rozpierdzielac Polske od wewnatrz przy pomocy lizodupow. Taki maja prikaz. Ilez takich lizodupow bylo za czasow PRL-u? Jak widac teraz tez ich nie brakuje.

      Prokurator generalny kojarzy sie z moskiewskim lotniskiem Szeriemietiewo.
      Cytat z Wikipidii:
      5 marca 2010 prezydent Lech Kaczyński powołał go na ten urząd[6]. Postanowienie Prezydenta RP uzyskało następnie kontrasygnatę Prezesa Rady Ministrów. Stanowisko to Andrzej Seremet objął 31 marca 2010.
   • terleo Re: PiSowskie tchórze ! 06.07.11, 10:54
    [/b]ela_1 napisała:

    /.../ Podłość PiSowców nie zna granic. /.../ Zbrodnia, jakiej dopuścili sie funkcjonariusze PiSowscy nie ujdzie im na sucho.

    *Widmo pisdemii krąży po Polsce*.
  • koloratura1 Re: Blida zginęła zgodnie z prawem 06.07.11, 10:16
   ttr32 napisał:

   > Gwnu puściły zwieracze!Przyjmijcie do wiadomości,że zadnych "zbrodni" PiS nie było!!!

   Ty naprawdę uważasz, że jak dwa razy napiszesz tę samą bzdurę, to stanie się ona prawdą objawioną i wszyscy w nią uwierzą?
   • manhu Re: Blida zginęła zgodnie z prawem 06.07.11, 13:31
    Goebels mówił o większej liczbie :) sto albo tysiąc :)

    I to działa, bo mnóstwo kretynów uwierzyło w niewinną Blidę zabitą przez PiS. Początkowo myślałem, że SLD chce zastraszyć służby specjalne by nie grzebały gdzie nie trzeba, że stracą na tym politycznie na obronie mafii węglowej.

    A tu okazało się, że obecnie już z 95% zwolenników SLD i z 70% PO wierzy w niewinność Blidy i winę PiS-u. Blida tak się bała tego co na nią mogli mieć, że się zabiła, a jeśli ktoś ją zabił (czego nie sugeruje nawet Kalisz) to był to ktoś z SLD obawiający się, że będzie sypać.
  • 25cz Blida zginęła zgodnie z prawem 06.07.11, 10:34
   Szybko weszliśmy w nowe buty demokracji i wolnego rynku, ale mentalnie znaczna część społeczeństwa tkwi w PRL-u. Dla przypomnienia czym był PRL, wystarczy popatrzeć na Białoruś. W PRL-u ludzi demoralizowało się systemowo a milicja, prokuratura i sądy, to była enklawa ludzi o sowieckiej duszy. Pni Blida, jako jednoosobowa mafia węglowa, padła ofiarą szaleństwa Kaczyńskich i ich narodowo-socjalistycznej sekty. Kaczyńscy odnieśli taki sukces, bo świetnie czują się w tym popeerelowskim bagnie. Szaleństwa Kaczyńskich, zakończyła katastrofa pod Smoleńskiem, którą to sami wykreowali. Myślę, że Kaczyński nie ma żadnego problemu z tym, że ma krew na rękach, a w szaleństwa Kaczyńskich są także umoczone różne służby. Jak mówi stare przysłowie- kruk krukowi oka nie wykole, albo jak mawiają młode pensjonarki, ku... ku...e, łba nie urwie.
  • nex_us Re: Blida zginęła zgodnie z prawem 06.07.11, 10:58
   To jest zabawne - PiSdojeby wyją teraz że zbrodni IV RP nie było.

   Ale jednocześnie wyją dalej o aferze hazardowej chociaż inna prokuratura też sprawę umorzyła.

   Nie ma bardziej złajdaczonej grupy ludzi niz przynajmniej część elektoratu PiSu.
  • rodzaj_konta To zaczyna być nudne 1 06.07.11, 11:10
   Naprawdę, GW i jej lemingo żyją w kompletnym matrixie faktów medialnych bez związku z realnym życiem.

   Najpierw trailer:
   GW - "Prokuratura przechodzi do porządku dziennego nad brakiem linii papilarnych Blidy na broni, z której miała do siebie strzelić. Ktoś musiał je zatrzeć, ale prokuratura winnego nie szuka."

   Prokuratura - "W uzasadnieniu postanowienia o umorzeniu śledztwa prokurator w sposób szczegółowy omówił wyniki ekspertyzy daktyloskopijnej. Natomiast faktycznie nie odniósł się do braku śladów linii papilarnych na broni, bo ślady takie w istocie zabezpieczono. Jest wiec oczywiste, że prokurator nie komentował przyczyn braku, który nie miał miejsca."
   A teraz CHOCIAŻ RAZ W ŻYCIU LEMINGI PRZECZYTAJCIE MATERIAŁ ŹRÓDŁOWY:

   S T A N O W I S K O
   Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi


   W ostatnim okresie przedmiot szerokiego zainteresowania przedstawicieli środków masowego przekazu stanowią postępowania przygotowawcze oraz wydane w ich efekcie decyzje procesowe dotyczące okoliczności śmierci Barbary Blidy oraz prawidłowości zabezpieczenia śladów i dowodów na miejscu zdarzenia. Niestety szereg publikacji powstałych w konsekwencji wspomnianego zainteresowana zawiera informacje i oceny nierzetelne, odbiegające w sposób istotny od stanu rzeczywistego. Zawarty w ich treści dalece nieścisły, a miejscami wręcz nieprawdziwy przekaz odnosi się zarówno do faktów ustalonych w przebiegu śledztw, jak i stanowiska zajętego przez prokuratorów prowadzących postępowania, wyrażonego w treści podjętych przez nich decyzji końcowych. Z tej przyczyny - dążąc do umożliwienia opinii publicznej dokonania obiektywnej oceny podnoszonych w publikacjach medialnych rzekomo dyskusyjnych kwestii - Prokuratura Apelacyjna w Łodzi oświadcza co następuje:

   1. W przedmiocie twierdzeń medialnych na temat braku wyjaśnienia przez prokuratora powodów, dla których oględziny miejsca śmierci Brabary Blidy rozpoczęto ze znacznym opóźnieniem;
   Wbrew powyższemu, w uzasadnieniu postanowienia o umorzeniu śledztwa prokurator szczegółowo opisał działania podejmowane na miejscu zdarzenia przez funkcjonariuszy Policji i prokuratorów. Wskazał m.in., że stwierdzenie zgonu Barbary Blidy, a tym samym zakończenie akcji reanimacyjnej, nastąpiło o godz. 7:25. Około godz. 8:15 na miejsce zdarzenia przybyli prokuratorzy Prokuratury Okręgowej w Katowicach, którzy niezwłocznie przystąpili do realizacji niezbędnych czynności. W szczególności przeprowadzili działania przygotowawcze, poprzedzające oględziny i pozwalające na zebranie podstawowych informacji co do przebiegu zdarzenia. Ponadto wezwali na miejsce biegłych oraz ekspertów z zakresu kryminalistyki, rozpytali uczestników zdarzenia, przeprowadzili czynności procesowe związane z zabezpieczeniem pierwszych śladów i dowodów w postaci obuwia i odzieży oraz pobrali materiał na obecność tzw. śladów GSR świadczących o oddaniu strzału. Ponadto zatrzymali kasety i urządzenia wideo, przy użyciu których utrwalono początkowy etap zdarzenia oraz zarządzili zarejestrowanie obrazu miejsca zdarzenia. W międzyczasie zapadła decyzja o przekazaniu sprawy śmierci Barbary Blidy do dalszego prowadzenia Prokuraturze Okręgowej w Gliwicach. W konsekwencji późniejsze czynności przejęli prokuratorzy tej jednostki, którzy przybyli na miejsce pomiędzy godz. 9:00 a 10:00. Po zebraniu przez nich podstawowych danych odnośnie do przebiegu zdarzenia oraz dotychczas zgromadzonych śladów i dowodów, o godz. 10:50 przystąpili do oględzin. W uzasadnieniu decyzji końcowej wskazano również, że wedle poczynionych w toku śledztwa ustaleń w obszar objęty późniejszymi oględzinami nie wkraczały osoby do tego nieupoważnione. W świetle przedstawionych faktów brak jest podstaw do przyjęcia, że oględziny celowo opóźniano, a tym bardziej nieuprawnione jest twierdzenie, że czas ich rozpoczęcia miał jakikolwiek - w szczególności zaś negatywny - wpływ na możliwość ustalenia przebiegu wydarzeń oraz zabezpieczenie śladów i dowodów do tego przydatnych.

   2. W przedmiocie twierdzeń medialnych na temat rzekomego pominięcia przy podejmowaniu decyzji końcowych istotnej dla sprawy kwestii połączeń telefonicznych realizowanych przez funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego bezpośrednio po zdarzeniu;
   Problematyka opisanych połączeń, ich celowość oraz okoliczności realizacji były przedmiotem szeregu szczegółowych ustaleń, które udokumentowano w aktach głównych sprawy. Z uwagi na obowiązujące regulacje ustawowe tematyka ta ma charakter niejawny. Wyłącznie z tej przyczyny została opisana w części niejawnej uzasadnienia postanowienia o umorzeniu śledztwa i nie może być przedmiotem informacji przekazanej mediom. Nie zmienia to w żadnym razie faktu, iż w jawnym uzasadnieniu decyzji końcowej prokurator zamieścił wyraźne wskazanie, że kwestia rozmów telefonicznych prowadzonych przez wspomnianych funkcjonariuszy po zdarzeniu była przedmiotem jego zainteresowania, a nadto została objęta ustaleniami faktycznymi i oceniona pod kątem znaczenia dla istoty sprawy.

   3. W przedmiocie twierdzeń medialnych na temat rzekomego braku zabezpieczenia śladów kryminalistycznych na rewolwerze należącym do Barbary Blidy;
   W wyniku pracy na miejscu zdarzenia ekspertów kryminalistyki i prokuratorów ujawniono na rewolwerze pokrzywdzonej ślady linii papilarnych. Dalsze badania przeprowadzone przez powołanych biegłych doprowadziły do stwierdzenia, że ślady te nie zawierają wystarczającej ilości cech indywidulanych, a przez to nie nadają się do identyfikacji osoby, która je pozostawiła. Natomiast poza śladami odcisków palców ujawniono i zabezpieczono z kilku miejsc na powierzchni rewolweru, to jest z rękojeści, języka spustowego i kabłąka, ślady biologiczne. Z tychże śladów wyizolowano następnie DNA pochodzące - ponad wszelką wątpliwość - od Barbary Blidy, co w pełni koresponduje z ustaleniami faktycznymi dotyczącymi okoliczności oddania przez pokrzywdzoną feralnego, samobójczego strzału. Poza DNA Barbary Blidy próbki substancji biologicznej pobrane z języka spustowego i kabłąka wykazały obecność śladowej domieszki męskiego DNA, na tyle niewielkiej że niemożliwej do zidentyfikowania. Okoliczność ta pozostała jednakże bez znaczenia dla odtworzenia okoliczności zdarzenia, jeśli uwzględnić zeznania męża pokrzywdzonej wskazujące, iż w chwili strzału mężczyźni obecni w mieszkaniu znajdowali się poza pomieszczeniem łazienki, w którym z kolei przebywała wówczas Barbara Blida.

   4. W przedmiocie twierdzeń medialnych na temat rzekomych zastrzeżeń biegłych do sposobu zabezpieczenia śladów kryminalistycznych;
   Przesłuchani w toku śledztwa eksperci Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego podali zgodnie i w sposób jednoznaczny, że nie stwierdzili nieprawidłowości w zabezpieczeniu śladów na miejscu zdarzenia. Co ważne, ci sami biegli - będący ekspertami Komendy Głównej Policji w poszczególnych dziadzinach kryminalistyki - nie stwierdzili również zaistnienia okoliczności, które mogłyby wskazywać na zacieranie przez kogokolwiek śladów pozostawionych na przedmiotach przekazanych do badań, w tym również śladów obecnych na broni stanowiącej własność pokrzywdzonej.

   CDN
   • rodzaj_konta Re: To zaczyna być nudne 2 06.07.11, 11:12
    5. W przedmiocie twierdzeń medialnych na temat braku odniesienia się prokuratora do kwestii rzekomego braków śladów linii papilarnych na rewolwerze;
    W uzasadnieniu postanowienia o umorzeniu śledztwa prokurator w sposób szczegółowy omówił wyniki ekspertyzy daktyloskopijnej. Natomiast faktycznie nie odniósł się do braku śladów linii papilarnych na broni, bo ślady takie w istocie zabezpieczono. Jest wiec oczywiste, że prokurator nie komentował przyczyn braku, który nie miał miejsca. Ponadto uwadze prokuratora w żadnym razie nie umknął problem braku możliwości identyfikacji śladów odcisków palców ujawnionych na powierzchni rewolweru należącego do Barbary Blidy. Dlatego też w ramach prowadzonego postępowania uzyskał i udokumentował w aktach sprawy stanowisko specjalistów wskazujące jednoznacznie, że pomimo dotykania określonych przedmiotów nie zawsze jest możliwe ujawnienie na nich śladów linii papilarnych, bowiem ich powstanie a nade wszystko zachowanie w stanie nadającym się do identyfikacji, zależy od wielu czynników, w tym od właściwości podłoża a także ilości oraz jakości substancji potowo-tłuszczowej. Stanowisko to zostało uwzględnione w decyzji o umorzeniu śledztwa i przytoczone wprost w jej uzasadnieniu.

    6. W przedmiocie twierdzeń medialnych na temat rzekomego braku zaisteresowania po stronie prokuratora wyjaśnieniem kwestii pochodzenia nitek ujawnionych na broni Barbary Blidy;
    Wbrew powyższym zastrzeżeniom, kwestii pochodzenia dwóch włókien ujawnionych na powierzchni broni poświęcono w toku śledztwa odrębną ekspertyzę ustalając, że nie posiadały one odpowiedników wśród zabezpieczonej na miejscu zdarzenia i przekazanej do badań odzieży oraz innych przedmiotów. Biegli stwierdzili ponadto, że obecność włókien mogła być efektem przypadkowego naniesienia co jest zjawiskiem powszechnym, szczególnie że włókna tego rodzaju należą do grupy włókien najbardziej rozpowszechnionych w środowisku naturalnym.

    7. W przedmiocie twierdzeń medialnych na temat rzekomego braku odniesienia się prokuratora do kwestii umycia rąk przez funkcjonariuszkę Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego uczestniczącą w zatrzymaniu Barbary Blidy;
    W uzasadnieniu postanowienia o umorzeniu śledztwa prokurator w sposób szczegółowy opisał ustalenia odnoszące się do okoliczności, w jakich doszło do umycia rąk przez wspomnianą funkcjonariuszkę, a nade wszystko dokonał oceny tej okoliczności dla możliwości wyjaśnienia przebiegu zdarzeń. Ocenę te również zawarł w uzasadnieniu decyzji końcowej. Niezależnie od nieprawdziwego zarzutu pominięcia przez prokuratora w rozważaniach faktycznych kwestii znaczenia omawianej okoliczności dla możliwości uzyskania dowodów, podkreślić należy, że na obu dłoniach funkcjonariuszki ujawniono ślady prochu po wystrzale. Ślady te były odmienne pod względem składu chemicznego od śladów, jakie powstały po wystrzale z rewolweru Barbary Blidy. Na miejscu zdarzenia - według zeznań męża pokrzywdzonej - padł tylko jeden strzał, a badania balistyczne wykazały, że został oddany z broni Barbary Blidy. Natomiast jak wynika z opinii biegłych, naniesienie drobin innej prochu mogło nastąpić przypadkowo, choćby w wyniku kontaktu z przedmiotem zanieczyszczonym tego rodzaju substancją.
    • rodzaj_konta Re: To zaczyna być nudne 3 06.07.11, 11:13
     8. W przedmiocie twierdzeń medialnych na temat rzekomego braku ustaleń pozwalających odpowiedzieć na pytanie o pewność co do przekazania do dalszych badań kurtki funkcjonariuszki Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, którą faktycznie miała na sobie w chwili zdarzenia;
     W toku śledztwa przeprowadzono szereg czynności procesowych poświęconych okolicznościom zabezpieczenia kurtki wspomnianej funkcjonariuszki. Ustalono mianowicie, że kurtka została zabezpieczona przez prokuratora Prokuratury Okręgowej w Katowicach, a w czynności uczestniczył technik kryminalistyki będący funkcjonariuszem Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich. Prokurator, który przeprowadził czynność nie miał wątpliwości, iż zabezpieczył dokładnie tę kurtkę, w którą funkcjonariusz była ubrana w czasie zdarzenia. Technik kryminalistyki zapamiętał, że kurtkę spakowano do foliowego worka. Ponad wszelką wątpliwość ustalono również, iż Centralne Laboratorium Kryminalistyczne otrzymało do badań kurtkę zapakowaną w torbę opatrzoną metryczkami Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich. Pomocnicze znaczenie dla wspomnianych ustaleń miał fakt zgodności wyglądu kurtki zabezpieczonej i poddanej badaniom z wyglądem kurtki, jaką miała na sobie funkcjonariusz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w czasie zdarzenia, wynikającym z zabezpieczonego w sprawie materiału filmowego obejmującego moment wejścia ekipy Agencji do domu Barbary Blidy.

     Ustalono ponadto, że funkcjonariuszce uczestniczącej w zdarzeniu dostarczono na zmianę inną kurtkę, przewidując oczywistą w zaistniałej sytuacji konieczność zabezpieczenia odzieży do dalszych badań. Podobnie zresztą postąpiono w przypadku innego funkcjonariusza Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, którego odzież również zabezpieczono. Agentka, która dostarczyła kurtkę na zmianę zeznała, że dokonała wyboru odzieży samodzielnie, przywiozła własną kurtkę, a nadto nie miała wątpliwości, że w późniejszym okresie zwrócono jej tę samą kurtkę.

     Pomimo zawarcia opisu powyższych ustaleń w treści uzasadnienia postanowienia o umorzeniu śledztwa w części publikacji podjęto starania w kierunku przeforsowania gołosłownej tezy o zamianie kurtki przed przeprowadzeniem jej badań. Uczyniono tak przy braku jakichkolwiek podstaw faktycznych, ale także pomimo zawarcia w treści decyzji końcowej opisu stanowiska biegłego stwierdzającego prawdopodobieństwo zaistnienia sytuacji, w której mimo bliskości osoby oddającej w pomieszczeniu strzał samobójczy z przyłożenia, cząsteczki prochu nie osiądą na osobie znajdującej się w pobliżu. W efekcie - wbrew faktom i opinii specjalisty - bezpodstawną tezę o rzekomej zamianie kurtki wykorzystano do wyjaśnienia w sposób tendencyjny przyczyny nieobecności śladów cząstek prochu naniesionych na skutek strzału z rewolweru Barbary Blidy.

     9. W przedmiocie twierdzeń medialnych na temat rzekomej sprzeczności pomiędzy treścią uzasadnienia decyzji końcowej zawierającego informację, iż do łazienki w czasie trwania akcji reanimacyjnej nie wchodziły inne osoby poza członkami ekip medycznych, a ustaleniami wskazującymi na obecność w łazience w tym samym czasie funkcjonariusza Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Tomasza F.;

     W uzasadnieniu postanowienia o umorzeniu śledztwa prokurator stwierdził w sposób wyraźny i czytelny dla przeciętnego odbiorcy - a nadto kilkakrotnie - że do czasu zgonu Barbary Blidy, a następnie do momentu rozpoczęcia oględzin, w pomieszczeniu łazienki przebywali członkowie zespołu pogotowia ratunkowego, Henryk Blida oraz funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

     Sformułowanie przedmiotowego stanowiska, zawierającego syntetyczne zestawienie okoliczności przeczących nieprawdziwym lub tendencyjnym zarzutom pojawiającym się od dłuższego czasu w szeregu publikacji, zmierza do przedstawienia faktycznych podstaw podjęcia przez prokuratorów decyzji o umorzeniu śledztw dotyczących śmierci Barbary Blidy oraz prawidłowości zabezpieczenia śladów i dowodów na miejscu zdarzenia.

     Konieczność wypowiedzenia się w tej formie przez Prokuraturę Apelacyjną w Łodzi, nadzorującą postępowania prowadzone w omawianej sprawie przez łódzką Prokuraturę Okręgową, wiąże się z bezskutecznością podejmowanych dotąd prób przekazania stanowiska Prokuratury niektórym, wypowiadającym się na ten temat redakcjom.

     Pomimo licznych działań zmierzających w tym kierunku stanowisko Prokuratury jak dotąd nie zostało uwzględnione czy chociażby w sposób miarodajny opisane, przy jednoczesnym powoływaniu się zainteresowanych publikatorów na treść uzasadnienia postanowienia o umorzeniu postępowania. Zamiast tego wielokrotnie, wykazując brak rzeczywistego zainteresowania zdaniem prokuratorów, formułowano twierdzenia sprzeczne z faktami, a po części sprzeczne wewnętrznie ze sobą. Za ich pomocą i nie zważając na próby poinformowania dziennikarzy o rzeczywistych ustaleniach śledztwa popartych konkretnymi dowodami, próbowano dowieść prawdziwości pozbawionej podstaw tezy o nierzetelności postępowania Prokuratury przy wyjaśnianiu sprawy śmierci Barbary Blidy.


     P R O K U R A T O R
     Prokuratury Apelacyjnej
     Jarosław Szubert
     RZECZNIK PRASOWY
   • rodzaj_konta Re: To zaczyna być nudne 2 06.07.11, 11:15
    5. W przedmiocie twierdzeń medialnych na temat braku odniesienia się prokuratora do kwestii rzekomego braków śladów linii papilarnych na rewolwerze;
    W uzasadnieniu postanowienia o umorzeniu śledztwa prokurator w sposób szczegółowy omówił wyniki ekspertyzy daktyloskopijnej. Natomiast faktycznie nie odniósł się do braku śladów linii papilarnych na broni, bo ślady takie w istocie zabezpieczono. Jest wiec oczywiste, że prokurator nie komentował przyczyn braku, który nie miał miejsca. Ponadto uwadze prokuratora w żadnym razie nie umknął problem braku możliwości identyfikacji śladów odcisków palców ujawnionych na powierzchni rewolweru należącego do Barbary Blidy. Dlatego też w ramach prowadzonego postępowania uzyskał i udokumentował w aktach sprawy stanowisko specjalistów wskazujące jednoznacznie, że pomimo dotykania określonych przedmiotów nie zawsze jest możliwe ujawnienie na nich śladów linii papilarnych, bowiem ich powstanie a nade wszystko zachowanie w stanie nadającym się do identyfikacji, zależy od wielu czynników, w tym od właściwości podłoża a także ilości oraz jakości substancji potowo-tłuszczowej. Stanowisko to zostało uwzględnione w decyzji o umorzeniu śledztwa i przytoczone wprost w jej uzasadnieniu.

    6. W przedmiocie twierdzeń medialnych na temat rzekomego braku zaisteresowania po stronie prokuratora wyjaśnieniem kwestii pochodzenia nitek ujawnionych na broni Barbary Blidy;
    Wbrew powyższym zastrzeżeniom, kwestii pochodzenia dwóch włókien ujawnionych na powierzchni broni poświęcono w toku śledztwa odrębną ekspertyzę ustalając, że nie posiadały one odpowiedników wśród zabezpieczonej na miejscu zdarzenia i przekazanej do badań odzieży oraz innych przedmiotów. Biegli stwierdzili ponadto, że obecność włókien mogła być efektem przypadkowego naniesienia co jest zjawiskiem powszechnym, szczególnie że włókna tego rodzaju należą do grupy włókien najbardziej rozpowszechnionych w środowisku naturalnym.

    7. W przedmiocie twierdzeń medialnych na temat rzekomego braku odniesienia się prokuratora do kwestii umycia rąk przez funkcjonariuszkę Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego uczestniczącą w zatrzymaniu Barbary Blidy;
    W uzasadnieniu postanowienia o umorzeniu śledztwa prokurator w sposób szczegółowy opisał ustalenia odnoszące się do okoliczności, w jakich doszło do umycia rąk przez wspomnianą funkcjonariuszkę, a nade wszystko dokonał oceny tej okoliczności dla możliwości wyjaśnienia przebiegu zdarzeń. Ocenę te również zawarł w uzasadnieniu decyzji końcowej. Niezależnie od nieprawdziwego zarzutu pominięcia przez prokuratora w rozważaniach faktycznych kwestii znaczenia omawianej okoliczności dla możliwości uzyskania dowodów, podkreślić należy, że na obu dłoniach funkcjonariuszki ujawniono ślady prochu po wystrzale. Ślady te były odmienne pod względem składu chemicznego od śladów, jakie powstały po wystrzale z rewolweru Barbary Blidy. Na miejscu zdarzenia - według zeznań męża pokrzywdzonej - padł tylko jeden strzał, a badania balistyczne wykazały, że został oddany z broni Barbary Blidy. Natomiast jak wynika z opinii biegłych, naniesienie drobin innej prochu mogło nastąpić przypadkowo, choćby w wyniku kontaktu z przedmiotem zanieczyszczonym tego rodzaju substancją.

    CDN
    • rodzaj_konta WOW 06.07.11, 11:30
     I znów jest!!!

     Pojawia się i znika jak w ruskim cyrku (tach chyba szło to powiedzenie).

     Ciekawe jaka jest ukryta logika takiego wachlowania postami
    • 123jna Re: To zaczyna być nudne 1 06.07.11, 16:19
     Ten niejaki Szubert a moze lepiej Schubert? - to falsyfikator, jak normalny czlowiek moze byc tak wykolejony i "odwracac kota ogonem" - moze nie zna polskich przyslow? Nie wierz mu za grosz, jesli tak wielu obywateli polskich nie ma do niego i jego kolegow zaufania to Glowny Prokurator seremet (tez nie polskie nazwisko) powinien wydac polecenie ponownego zbadania sprawy. Wiekszosc Polakow tego zada - pisowi prokuratorzy nie sa godni zaufania, nie sa takze odpowiednio wyksztalceni. Tacy przecietni, trojkowi prawnicy jak Ziobro, przynosza wstyd i hanbe polskiemu wymiarowi sprawiedliwosci. Pisowcy "zabili" Barbare Blide i tyle.
     • rodzaj_konta ooo jak smutno... 06.07.11, 22:14
      A tak konkretnie to co w tej długiej epistole prokuratury z której wynika że kilkadzisiąt osób babrało się w tej sprawie, ekspertyzach i analizach jest sfalsyfikowane?

      Fakty medialne (GW) nie pasują ci do faktów (rzeczywistość)?

      Tak to niestety jest być lemingiem, że w pewnym momemcie patrzysz pod nogi, a tam urwisko.

      A pomysł, żeby wszystkie swoje nadzieje ulokować w Seremecie? No dosyć ryzykowne, rozczarowanie może zaboleć.
   • martin.slenderlink Re: To zaczyna być nudne 1 06.07.11, 11:23
    To teraz napisz jeszcze, który fragment przedstawionego przez Ciebie stanowiska prokuratury można będzie odnieść do poniższego. Wybierz jakiś taki soczysty, żeby lemingi miały czarno na białym.

    "Prokuratorzy z Łodzi twierdzą bez żenady, że w XXI wieku nie da się przebadać włosów, nitek i że można bez rękawiczek strzelać z rewolweru, nie zostawiając żadnych śladów".

    No, proszę.
    • rodzaj_konta Re: To zaczyna być nudne 1 06.07.11, 11:40
     martin.slenderlink napisał:

     > To teraz napisz jeszcze, który fragment przedstawionego przez Ciebie stanowiska
     > prokuratury można będzie odnieść do poniższego. Wybierz jakiś taki soczysty, ż
     > eby lemingi miały czarno na białym.
     >
     > "Prokuratorzy z Łodzi twierdzą bez żenady, że w XXI wieku nie da się przebadać
     > włosów, nitek i że można bez rękawiczek strzelać z rewolweru, nie zostawiając ż
     > adnych śladów".
     >
     > No, proszę.

     mówisz (piszesz) masz:
     "6. W przedmiocie twierdzeń medialnych na temat rzekomego braku zaisteresowania po stronie prokuratora wyjaśnieniem kwestii pochodzenia nitek ujawnionych na broni Barbary Blidy;
     Wbrew powyższym zastrzeżeniom, kwestii pochodzenia dwóch włókien ujawnionych na powierzchni broni poświęcono w toku śledztwa odrębną ekspertyzę ustalając, że nie posiadały one odpowiedników wśród zabezpieczonej na miejscu zdarzenia i przekazanej do badań odzieży oraz innych przedmiotów. Biegli stwierdzili ponadto, że obecność włókien mogła być efektem przypadkowego naniesienia co jest zjawiskiem powszechnym, szczególnie że włókna tego rodzaju należą do grupy włókien najbardziej rozpowszechnionych w środowisku naturalnym. "

     Czyli NITKI ZOSTAŁY ZBADANE

     "3. W przedmiocie twierdzeń medialnych na temat rzekomego braku zabezpieczenia śladów kryminalistycznych na rewolwerze należącym do Barbary Blidy;
     W wyniku pracy na miejscu zdarzenia ekspertów kryminalistyki i prokuratorów ujawniono na rewolwerze pokrzywdzonej ślady linii papilarnych. Dalsze badania przeprowadzone przez powołanych biegłych doprowadziły do stwierdzenia, że ślady te nie zawierają wystarczającej ilości cech indywidulanych, a przez to nie nadają się do identyfikacji osoby, która je pozostawiła. Natomiast poza śladami odcisków palców ujawniono i zabezpieczono z kilku miejsc na powierzchni rewolweru, to jest z rękojeści, języka spustowego i kabłąka, ślady biologiczne. Z tychże śladów wyizolowano następnie DNA pochodzące - ponad wszelką wątpliwość - od Barbary Blidy, co w pełni koresponduje z ustaleniami faktycznymi dotyczącymi okoliczności oddania przez pokrzywdzoną feralnego, samobójczego strzału. Poza DNA Barbary Blidy próbki substancji biologicznej pobrane z języka spustowego i kabłąka wykazały obecność śladowej domieszki męskiego DNA, na tyle niewielkiej że niemożliwej do zidentyfikowania. Okoliczność ta pozostała jednakże bez znaczenia dla odtworzenia okoliczności zdarzenia, jeśli uwzględnić zeznania męża pokrzywdzonej wskazujące, iż w chwili strzału mężczyźni obecni w mieszkaniu znajdowali się poza pomieszczeniem łazienki, w którym z kolei przebywała wówczas Barbara Blida."

     BYŁY ŚLADY

     itd itp
     • martin.slenderlink Re: To zaczyna być nudne 1 06.07.11, 12:01
      Jestem zaszczycony, ale muszę chwilowo się ulotnić z mojej prokrastynacyjnej wycieczki. Około niedzieli będę mógł wrócić na ten boczny tor. Chwilowo poproszę Wojciecha Czuchnowskiego, żeby napisał może dłuższy tekst (na pewno nie czyta komentarzy, więc może ten tekst będzie wciąż aktualny).
  • 25cz Blida zginęła zgodnie z prawem 06.07.11, 16:02
   Gdy czyta się,, rodzaj konta,, od razu człowieka nawiedza nostalgia za PRL-em. Wszystko było jasne, oczywiste i bez dyskusyjne, a jeśli ktoś miał wątpliwości, to oznaczało, że miał wrogie nastawienie do władzy ludu. Przeważnie wystarczyło dać mu po mordzie, by przestał udawać leminga. Widać nie którym marzą się stare, dobre czasy.
   • rodzaj_konta Żenua 06.07.11, 22:38
    Rodzaj_konta jest mocno rozczarowany poziomem tego forum i innych, ponieważ jedyne co trzeba zrobić żeby "wyjść na swoje" w dyskusji jest wklepanie paru słów w googla i sprawdzenie materiałów źródłowych.

    Żadnej finezji, interpretacji, analiz... nic.

    Na broni były odciski palców i ślady dna, zostały zdjęte i zbadane, a informacja o tym jest powszechnie dostępna. Ale większość piszących to właśnie (w lokalnej nomenklaturze) lemingi, których nie interesuje stan faktyczny tylko podana narracja, która bazuje nie na faktach tylko na emocjach.

    Sama GW i jej redaktorzy, z kolei nie uważają za konieczne czytanie i sprawdzenie czegokolwiek, ponieważ ONI WIEDZĄ i dzielą się tą WIEDZĄ z ludem prostym. A stosunek do faktów mają taki jak ś.p. Geremek który właśnie w wywiadzie z Red K. po raz pierwszy uzył okreslenia "fakt prasowy" (potem używanego jako "fakt medialny").

    A w kwestii jasności. To właśnie artykuł GW uważa że wszystko jest jasne i oczywiste. Realne życie zwykle takie włanie nie jest.
  • 123jna Blida zginęła zgodnie z prawem 06.07.11, 16:03
   Ci, wedlug mnie z pisowego nadania, prokuratorzy podwazaja nasze zaufanie doPolski jako panstwa prawa. Nie wierze im ani troche, to sa pisowi oszusci. Powinni zostac przejrzeni przez ABW albo inne w tym celu powolane instytucje.Nawet tzw zwykly obywatel widzi, ze sciemniaja, a coz dopiero taki jak jak czlowiek, ktory wie jak prawo funkcjonuje - ci prokuratorzy wspieraja bezprawie, umysl przecietnego obywatela sie burzy przeciwko ich "wyrokom". To sa oszusci, ludzie upolitycznieni - nie strzega prawa ale je niszcza. Barbara Blida nie popelnila "samobojstwa" dla przyjemnosci, miala meza i syna - ktora matka to czyni?
   Jesli bylo samobojstwo to wymuszone przez pracownikow "nadeslanych" przez ziobre i Jaroslawa Kaczynskiego. Skandalem jest, ze ci dwaj przestepcy, sprawcy jej smierci, ujda sprawiedliwosci. Takie prawo nie jest nam potrzebne, to prawo gorsze od tego z czasow komuny. Ci komuchowscy pogrobowcy - Kaczynski plus pisowa spolka to sa zdrajcy niszczacy nasz kraj. Wstyd mi, jako Polkii, za to, ze wspieramy ich antypolskie dzialania i jak za Holokaustu udajemy, ze nic sie nie dzieje, ci wedlug mnie - zbrodniarze (na stan dzisiejszy) unikna znow odpowiedzialnosci za smierc Barbary Blidy. My tez bedziemy winni jesli udamy, ze nic sie nie stalo. Pozwalamy zdrajcom Ojczyzny buszowac i niszczyc kraj i nas takze.
   • goodman41 Re: Blida zginęła zgodnie z prawem 06.07.11, 22:28
    123jna napisał:
    "Ci komuchowscy pogrobowcy - Kaczynski plus pisowa spolka to sa zdrajcy niszczacy nasz kraj."
    Dlaczego ich nazywasz zdrajcami?
    To sa z dziada/pradziada agenci KGB i NKWD, ktorzy krzycza: "lapac zlodzieja".
    Glowne cele KGB w Posce zostaly osiagniete przy pomocy kosciola katolikiego. Kluczowe stanowiska w Polsce obsadzili swoimi agentami. Dlaczego Polacy tego nie chca czy nie moga dostrzec? Polacy powierzyli dwa glowne stanowiska w Polsce braciom.
    Ewenement glupoty na skale swiatowa.
   • rodzaj_konta WOW!!!! 06.07.11, 22:48
    123jna napisał:

    > Ci, wedlug mnie z pisowego nadania, prokuratorzy podwazaja nasze zaufanie doPol
    > ski jako panstwa prawa. Nie wierze im ani troche, to sa pisowi oszusci. Powinni
    > zostac przejrzeni przez ABW albo inne w tym celu powolane instytucje.Nawet tzw
    > zwykly obywatel widzi, ze sciemniaja, a coz dopiero taki jak jak czlowiek, kto
    > ry wie jak prawo funkcjonuje - ci prokuratorzy wspieraja bezprawie, umysl przec
    > ietnego obywatela sie burzy przeciwko ich "wyrokom". To sa oszusci, ludzie upol
    > itycznieni - nie strzega prawa ale je niszcza.

    WOW!! No po prostu f a n t a s t y c z n e!! Głupie, kompletnie od czapki, ale te EMOCJE!

    Trzeba koniecznie coś z tym zrobić! Kto tam przez ostatnie lata rządzi prokuraturą? Najpierw PO, a potem tych dwóch, jeden od PO a drugi jeszcze bardziej w stronę Czerskiej, bodaj Seremet i Zalewski.
    Ale nie desperuj! Idą wybory masz szansę tych mataczy odsunąc od władzy!!

    Alleluja!! [tutaj jakaś muzyka z organami*]


    *przez organy rozumiemy organy jako instrument muzyczny, a nie organy władzy typu słuzby specjalne.

  • marek.56b Blida zginęła zgodnie z prawem 06.07.11, 17:58
   Pierwsze co się robi to żąda wydania broni posiadanej przez podejrzanego, to podstawy.
   W tym wypadku amatorszczyzna i zatrzymanie pod publiczkę. Sam widziałem jak prokuratorzy
   i reszta towarzystwa wisiała na komurkach , dzwoniąc po instrukcje jak się sprawa rypła.
  • piotr7777 pistolet należał do Blidy 06.07.11, 18:13
   ...i to jest w tym wypadku kluczowe.
   Cała reszta jest bez większego znaczenia.
   Albo mieliśmy do czynienia z planowanym samobójstwem albo z nieudolną próba samookaleczenia.
   Kilka wycinków z GW (przytoczonych przez blogerkę katarynę):

   „Śląska policja zatrzymała Barbarę K., szarą eminencję branży węglowej. Powołując się na znajomość z posłanką SLD i wiceministrem gospodarki, próbowała wyłudzić 700 tys. zł z rządowej dotacji (...) Śląska policja przesłuchała pracowników ministerstwa. Zeznali, że K. namawiała ich do przekazania pieniędzy z dotacji, powołując się na znajomości wśród polityków. Wymieniała Blidę, o której mówiła per "Basia", "Jacka", czyli wiceministra Piechotę, oraz posła SLD Andrzeja Szarawarskiego. (...)Blida z kolei tłumaczy się, że pisała do Piechoty dla dobra rodzinnego miasta: - Nie wiedziałam, że ktoś załatwia przy tej okazji swoje interesy. Co do oceny postępowania pani Barbary, proszę nie kazać mi oceniać kogoś, kogo znam od dłuższego czasu.” (Gazeta Wyborcza, „Szkoda Alexis”, 10 luty 2005).

   "Alexis" spędziła za kratami tylko miesiąc, bo katowicki sąd - ku zaskoczeniu prokuratury - uchylił decyzję o jej aresztowaniu. Na Śląsku spekulowano wtedy, że wyciągnięto ją ze strachu, aby nie poszła na współpracę z policją. - Gdyby zechciała zeznawać, to problemy mogłyby mieć osoby z pierwszych stron gazet - przyznaje jeden z oficerów policji.” (Gazeta Wyborcza, „Przekręt na ściek”, 21 lipca 2005)

   „Była tylko jedna taka sytuacja, gdy poprosiłam ją o pomoc. W 1997 roku chciałam, żeby mojej spółce umorzono część odsetek. Poprosiłam o pomoc Basię. Zrobiła to dla mnie. Dałam jej wtedy pieniądze, żeby przekazała je odpowiedniemu człowiekowi, ale to nie były pieniądze dla Basi. To było kilkadziesiąt tysięcy złotych dla jednej ze spółek węglowych, której byłam winna pieniądze. Ona tam znała więcej ludzi niż ja. Opowiedziałam o tym w prokuraturze” (Gazeta Wyborcza, „Alexis: nie odpowiadam za śmierć Basi”, 28 kwietnia 2007)

   Zatem podstawy by prokuratura interesowała się osobą Blidy były dość mocne. Oczywiście można dyskutować czy zatrzymanie było zasadne i czy były obawy mataczenia, ale przesłuchanie jej było konieczne. I w zależności od wyników postawienie zarzutów lub nie.
   A że samą akcję zatrzymania spartaczono to już inna kwestia.
  • 25cz Blida zginęła zgodnie z prawem 06.07.11, 21:21
   Celem akcji Kaczyńskiego i jego kolesi, było zlikwidowanie mafii węglowej. Czy po śmierci pani Blidy, ta mafia została zlikwidowana? Może coś więcej o jej strukturach, jak były rozpracowywane, jakieś twarze, nazwiska, jakieś filmiki z plikami pieniędzy, magazynami broni, opłacanymi przedstawicielami państwa itd. itp. Jeśli to była mafia, to wejście tych służb, styl i zaangażowanie najwyższych struktur państwa, jest do usprawiedliwienia. Wygląda jednak na to, że była to nieudolna(w stylu PiS) sklecona przez miernoty prowokacja, na polityczne potrzeby, zachłannych na władzę absolutną Kaczyńskich. Argument, że jeśli Labuda nie miała nic na sumieniu, to niepotrzebnie się bała, jest tak samo trafiony , jak ten, że jeśli Kaczyński nie jest wariatem, to nie powinien obawiać się badań psychiatrycznych.
   • rodzaj_konta Nazwiska są w raporcie ;))))) 06.07.11, 22:53
    "W 2002 r. powstał raport dotyczący działalności mafii węglowej. Jego przygotowanie zlecił ówczesny szef MSWiA Krzysztof Janik. Raport opisywał mechanizmy korupcji w handlu węglem i nieprawidłowości w kopalniach oraz wskazywał na udział w nich konkretnych osób, w tym polityków z pierwszych stron gazet. Jak ustalił „Wprost”, raport zniknął, zanim jakiekolwiek zawarte w nim informacje przedostały się do opinii publicznej.

    Według Janika, informacji do raportu dostarczyły głównie Wyższy Urząd Górniczy i katowicki zarząd Centralnego Biura Śledczego. Znalazły się w nim opisy korupcjogennych mechanizmów w obrocie węglem oraz zalecenia, co należy zrobić, żeby tego typu sytuacje się nie powtarzały.

    Raport podpisałem i poleciłem przekazać go przedstawicielom innych resortów – mówi „Wprost” Krzysztof Janik. Szczegółów dokumentu jednak nie pamięta. Był opis nieprawidłowości w kopalniach, a dotyczyły one sprzętu i handlu węglem. Nie wiem natomiast nic o konkretnych sprawach, które miały się później znaleźć w załącznikach do raportu – dodaje Krzysztof Janik.

    Mimo że raport mógł znacząco wpłynąć na przebieg śledztwa w sprawie mafii węglowej, jego los pozostaje nieznany. Dokument po prostu zniknął. Krzysztof Janik przyznaje, że nie pamięta, co się z nim stało. Niewiele na jego temat wie też ówczesny szef rządu Leszek Miller. Janik mówił mi, że powstaje raport, ale nigdy go nie dostałem – przyznaje były premier."

    To tak przy okazji, oczywiście z okresu wcześniejszego.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka