Salomonem to pani sędzia nie jest

08.07.11, 12:29
>>Taki czyn prawo kwalifikuje jako porwanie.

Bzdury Pani Redaktor wypisuje! Jest wyrok SN mówiący o tym, że rodzic mający choćby ograniczone prawa rodzicielskie nie dopuszcza się porwania dziecka. Mam Pani redaktor podać sygnaturę?
    • 1stanczyk Co wspólnego z opisywana sprawa 08.07.11, 12:44
      ma taki czy inny tytuł czy dorobek zawodowy czy naukowy Krzysztofa J ?

      To jest nic innego jak typowa dla naszego półświatka półinteligencji, wyrosłego ze szmatławego PRL-owskiego awansu, paranoja.

      Zamiast profesora Krzysztofa J. można było równie dobrze napisać bruneta czy czterdziestolatka Krzysztofa J.

      Chyba żeby wcześniej Szczesnna napisała rozprawę naukowa o wpływie profesury na szczęśliwe lub nie ojcostwo, na szczęśliwe lub nie dzieciństwo ...

      Salomonem to pani sędzia nie jest
      • palim.psest ma wiele wspólnego 08.07.11, 13:08
        no oczywiście że ma znaczenie! gdyby to był profesor polonistyki, miałby mniejsze. profesor psychologii, jak wynika z informacji prasowych, mógł mieć wpływ na wydawanie takich a nie innych ekspertyz (np. znajomość środowiska ekspertów).

        komentarz jest niezły, a cała ta sprawa pokazuje chorobę wymiaru sprawiedliwości
        • refleksyjny Pani sędzia nie jest człowiekiem. 08.07.11, 13:56
      • 123jna Re: Co wspólnego z opisywana sprawa 09.07.11, 09:25
        1stanczyk - wiemy z historii jak Feud znecal sie nad wlasna corka, a moze jeszcze gorzej...
        Ci ludzie daja sobie boskie prawa niekiedy, wobec wlasnej rodziny najczesciej.
    • iskram Salomonem to pani sędzia nie jest 08.07.11, 13:07
      Napewno ,abstrachując od sentymentów i namiętnosci ,powołując się na psychologięi rozwój małoletniego ,te zmiany jakie mu zafundowało prawo i ojciec ,odezwą się w dorosłym zyciu
      i o to chodzi by było wiecej rozchwianych psychicznie ludzi,dziekuje za takie społeczeństwo " Takie narody ,jakie wychowywanie ich pokoleń" MATKO NIE SIEDZ TYLKO SPRAWA ZA SPRAWĄ,CHODZI O TWOJE DZIECKO-TO JEST PORWANIE !!!!!!!!!
      • obrazo-burca Re: Salomonem to pani sędzia nie jest 08.07.11, 13:17
        A może mamusia dziecku zafundowała? A może faktycznie tak jest, że mamusia manipuluje dzieckiem, straszy go ojcem itd.

        E tam co ja plotę, matka Polka i do tego w ciąży na pewno by tak nie zrobiła ;)
        • maura4 Re: Salomonem to pani sędzia nie jest 08.07.11, 13:47
          Może tak jest. Tylko dlaczego sąd nie zadał sobie trudu, aby to zbadać, a w wypadku potwierdzenia skierował na terapię ? Dlaczego sąd nie chciał dowiedzieć się z niezależnego źródła, jakie są przyczyny panicznego strachu syna przed ojcem ? Wybrał rozwiązanie siłowe. W żaden sposób nie pomoże to naprawić stosunków ojca z dzieckiem, a chłopcu wyrządzono ogromną krzywdę.
          • 123jna Re: Salomonem to pani sędzia nie jest 09.07.11, 09:29
            maura4 nikt nie podejrzewa tego ojca o np. pedofilie? Moze obmacuje swego synka, w katolickiej Polsce jest wielu biseksow, ktorzy zenia sie tylko po to aby miec rodzine - dzieci i wykorzystywac je wedlug wlasnych chuci? Ja osobiscie (interesuje sie patologiami) bym takiego ojca i syna odpowiednio przesluchala. To, ze profesor psychologii nie potrafi miec wlasciwych kontaktow z rodzina przemawia PRZECIWKO niemu a nie ofiarom - zonie i synowi.
          • marcin_lochowski Re: Salomonem to pani sędzia nie jest 09.07.11, 10:39
            A skąd wiesz, że sąd tego nie zbadał. Skąd wiesz w oparciu, o jakie dowody podjął decyzję? Rozumiem, że znane Ci są całe akta sprawy?
    • mariuszet Salomonem to pani sędzia nie jest 08.07.11, 13:39
      Pani sędzia nie tylko nie jest Salomonem, ale w ogóle nie powinna być sędzią. Czy jest jakaś odpowiedzialność za błędy sędziowskie? Biedne dziecko. Gdybym był z rodziny matki odnalazł bym "tatusia" i spuścił mu łomot.
    • ksylamit Istnieje pojęcie zbrodni sądowej... 08.07.11, 14:56
      -
    • my_kalimba Re: Salomonem to pani sędzia nie jest 08.07.11, 17:59
      Kobieta-matka, nosi dziecko pod sercem, rodzi je w bólach, potem wychowuje. Nikt nie ma prawa odebrać dziecka matce tylko dlatego, że ojciec pseudopsycholog chce na własnym dziecku zrobić kolejne doświadczenie psychologiczne!!! Praca nt. Czy dziecko będzie sprawnie funkcjonowało, jeśli zmusi się je do przebywania z dala od matki...
      Smutek, niedorzeczna sytuacja...gdzie mądrość???????????

      NIKT nie miał prawa rządzić życiem bezbronnego dziecka! A ojciec dla tzw. dobra dziecka powinien poprosić kogoś mądrzejszego o terapię psychologiczną i dać mu po prostu miłość...."(
      • obrazo-burca Re: Salomonem to pani sędzia nie jest 08.07.11, 19:00
        A może to mamusia chciała napisać habilitację "Jak zrekonstruować rodzinę i zrobić z ojczyma ojca"?
        • blanszeta @obrazo-burca 08.07.11, 19:32
          Człowieku, daj sobie spokój, bo się tego czytać nie da.
          • obrazo-burca Re: @obrazo-burca 08.07.11, 23:32
            To nie czytaj.
            Ja nie mogę czytać, jak wiele osób na podstawie tendencyjnych doniesień, dokładnie wie, jak sytuacja wyglądała. Tak jakbyście nigdy nie doświadczyli braku rrzetelności dziennikarskiej.
        • zbig1113 Re: Salomonem to pani sędzia nie jest 08.07.11, 23:14
          Masz zbyt mała wiedzę w tej sprawie by pozwalać sobie na takie wycieczki. Zgadnij z kogo to cytat?
          • obrazo-burca Re: Salomonem to pani sędzia nie jest 08.07.11, 23:49
            Zbigu drogi,
            to był sarkażm stąd w zdaniu znalazła się część "a może". Zresztą w odpowiedzi na idiotyczne tezy mojego przedmówcy.
    • altavitae Nie psycholog ale ..psychol !!!!! 08.07.11, 21:05
      Ten facet .."tatus" nie jest psychologiem..ale psycholem , ktorego trzeba leczyc..albo zamknac dla bezpieczenstwa innych.
      Ma wyrazne cechy ultramegalomanii....syndrom " wielkosci" w prostych slowach...jest despota..satrapa w domu i na uczelni....ma TYPOWE objawy braku kontroli emocjonalney tzw.lack of anger management !!!...i dlatego jest NIEBEZPIECZNY!
      Ludzie jego pokroju sa czesto inteligentni i dobrze wyksztalceni..Doskonale manipuluja system , ktory obarczony nieudolnymi, przasnymi urzedasami ..mija sie ze zdrowym rozsadkiem kaleczac po drodzie niewinnych ..w tym wiele dzieci takich jak Piotrus !!!!
      Gdyby taka sytuacja zaistniala w Kanadzie..( a jest to w 100% NIEMOZLIWE ! dzieki pro-dziecko legislacji !))...to te poronione urzedasy wylecialy by na bruk....!!!!
      A jednoczesnie matka i dziecko mialyby prawo do procesu o wielkie ! ODSZKODOWANIA ! od "tatusia" manipulanta ..i od sadu , ktory wydal idiotyczne , krzywdzace wyroki, mijal sie z zasadami procedury ..i nonszalancko zarzadzil "de facto"..UPROWADZENIE NIELETNIEGO !

      Tak ..jest to uprowadzenie..poniewaz "tatus" nie umozliwia kontaktu matki ani wladz z dzieckiem , do ktorego prawo ma przede wszystkim matka.
      W decyzji sadu z pewnosci ajest klauzula jawnosci miejsca pobytu Piotrusia kiedy , na nieszczescie , musi przebywac z ojcem.
      Jesli to jest niejawne..jest to PORWANIE!
      Mam tylko nadzieje , ze "tatus" nie wywiozl syna za granice...Bo takie przypadki sa na porzadku dziennym.
      • obrazo-burca Re: Nie psycholog ale ..psychol !!!!! 08.07.11, 23:41
        W Polszcze mocium Panie sąd orzeka tak:
        "ustala miejsce pobytu każdorozawo w miejscu pobytu matki/ojca". Nie podaje adresu.

        Bardzo bym chciał, żeby było nam bliżej Kanady.
    • aekielski Salomonem to pani sędzia nie jest 08.07.11, 21:52
      Pani sędzia jest tylko sędzią i aż sędzią. Może wydać wyrok jaki jej się podoba nie oglądając się na obowiązujące prawo. My obywatele możemy najwyżej pani sędzi skoczyć. Jest to obecnie praktyka stosowana na bardzo szeroką skalę.
      • spokojny.zenek Re: Salomonem to pani sędzia nie jest 08.07.11, 22:02
        aekielski napisał:

        > Może wydać wyrok jaki jej się podoba nie oglądając się na obowiązujące prawo.

        Dokładnie odwrotnie. Może wydać tylko taki, na jaki prawo pozwala.
        • zbig1113 Re: Salomonem to pani sędzia nie jest 08.07.11, 23:19
          Masz rację, ale co komuś zdemoluje życie to jej.
          • spokojny.zenek Re: Salomonem to pani sędzia nie jest 08.07.11, 23:48
            Nie mierz wszystkich swoją miarą.
            • super_maupa Re: Salomonem to pani sędzia nie jest 12.07.11, 00:23
              spokojny.zenek napisał:

              > Nie mierz wszystkich swoją miarą.

              Powiedz, że sędzia tym wyrokiem nie zdemolowała komuś życia a później rób osobiste wycieczki, bo się z przedmówcą nie zgadzasz.
              • spokojny.zenek Re: Salomonem to pani sędzia nie jest 13.07.11, 08:07
                Tak to już jest, że niektórymi wyrokami "demoluje się" komuś życie. Nie może to być argumentem. W sprawach rodzinnych pierwszorzędnym kryterium jest zawsze dobro dziecka. Nawet, jeśli zaburzona matka uważa, że jej to "zdemolowało życie", sad ma obowiązek kierować się dobrem dziecka.
    • mordimer997 Salomonem to pani sędzia nie jest 08.07.11, 22:13
      Hm.
      Po pierwsze. Pani redaktor wdaje się w bezpośrednią merytoryczną polemikę z orzeczeniem sadu. Czy miała więc dostęp do akt sprawy pozwalający poznać szczegóły sprawy?
      Po drugie. W artykule - krytykującym orzeczenie - brak jest odwołania do przepisów kodeksu rodzinnego, orzecznictwa Sądu Najwyższego i komentatorów. Nie wiadomo więc z niego czy sąd naruszył obowiązujące przepisy, którymi w orzekaniu jest związany. Czy też krytyka Pani Redaktor wynika z jej widzimisię.
      Po trzecie. Z artykułu wynika, że pomiędzy rodzicami jest spór. Z niewiadomego powodu Pani Redaktor bierze stronę matki. Nie wiadomo z artykuły dlaczego. Czy przekonały ją jej łzy, czy tez może jest jej koleżanką. Pani redaktor ma prawo do swojej opinii ale powinna ją chociaż umotywować, a nie napisać artykuł na zasadzie jestem za matka - bo tak.
      Pani Redaktor powołuje się na przypowieść biblijną. Ale półki co Biblia źródłem prawa w Polsce nie jest.
      Reasumując: orłem dziennikarstwa to Pani Redaktor nie jest -że pozwolę sobie na drobną złośliwość nawiązującą do tytułu artykułu.
      • mr_flash Re: Salomonem to pani sędzia nie jest 09.07.11, 09:14
        Chyba nie masz dzieci albo już zapomniałeś jaki jest 5 latek. Na ogół są to maminsynki. Jeśli jeszcze dołożyć przemoc w rodzinie, którą syn obserwował to się nie dziwię że tak bał się ojca. Nie wydaje Ci się że najważniejsze tu jest dobro dziecka a nie zapewnienie roszczeń ojca ? Co to za ojciec, który tak postępuje. To jest niezły manipulator i powinien ponieść też konsekwencje zawodowe. Jemu nie zależy na dziecku tylko na tym żeby było na jego.
        • sumak.blyskawiczny Za mało wiemy... Za mało, żeby ferować wyroki 09.07.11, 11:36
          @mr_flash
          To częste przypadki, kiedy ludzie, których wczoraj łączyła miłość, a dziś tylko nienawiść, potrafią w niezrozumiałym zapamiętaniu wyrywać sobie coś, co dla tego drugiego jest cenne. I nie ma znaczenia,
          czy jest to doniczkowy kwiatek, ulubiony serwis do kawy, piesek, czy dziecko.
          To smutne ale tak właśnie działa nienawiść. Zaślepia.

          Na podstawie filmów dołączonych do reportaży, odnoszę wrażenie, że ojciec w niewielkim stopniu jest związany emocjonalnie z dzieckiem. Tak naprawdę nie potrafi nawet z nim rozmawiać. Jak na psychologa to nawet zaskakujące. Przyznam, że budzi mój niesmak.

          Na podstawie tych samych filmów nabrałem przekonania, że za histeryczne zachowania dziecka, w znaczącym stopniu odpowiedzialna jest matka. Tutaj widzę cały arsenał środków: Mogła chociażby powiedzieć, że jak wyjdzie za furtkę, to już nigdy nie wróci do domu, że już nigdy jej nie zobaczy, lub po prostu - że nie zobaczy już swoich ukochanych zabawek. To dziecko nie reagowało, jakby się zwyczajnie bało, lecz jakby się miało wydarzyć coś NIEODWRACALNEGO. Jeśli jednak odrzucimy tak skrajne podejrzenie manipulacji własnym dzieckiem, to pozostaje przekonanie, że matka nie zrobiła nic, żeby dziecko przygotować na tę niewątpliwie trudną sytuację. Ponieważ w którymś z artykułów wspominano, że matka również jest psychologiem, jest w tym zadziwiająca nieuważność.
          Podsumowując:
          Gdybym był sędzią rodzinnym w tej sprawie, ograniczyłbym prawa rodzicielskie obojgu do czasu, aż psychoterapeuta prowadzący terapię rodzinną (?) wykaże, że dojrzeli do tego, by w tej trudnej sytuacji do jakiej doprowadzili, w miarę dobrze wychować Piotrusia.
      • emissarius Re: Salomonem to pani sędzia nie jest 09.07.11, 19:58
        mordimer997 napisał:

        > Pani Redaktor powołuje się na przypowieść biblijną. Ale półki co Biblia źródłem
        > prawa w Polsce nie jest.

        Pięknie napisałeś! Przy okazji - będę wdzięczny jeśli nam przypomnisz, co jest prawem w naszym kraju i jak się do tego prawa ma ostatnie pięć dni życia dziecka.
    • trajkotek Salomon była kobietą? 09.07.11, 01:17

      Nie, niestety - Salomon to był męski szowinista, ale niech się Pani nie załamuje...
      kobiety swój rozum mają





      __z innej beczki__
      Rozum cipki
      • olewus.1 trajkotek...bełkot kretyna... 09.07.11, 09:21
        Czytaj z uwagą, durniu....
        • trajkotek Re: trajkotek...bełkot kretyna... 09.07.11, 14:47
          bełkot kretyna...: Czytaj z uwagą, durniu..../olewus.1/ - rzeczywiście, masz rację!
    • 123jna Salomonem to pani sędzia nie jest 09.07.11, 09:23
      Pani sedzia wykazala sie tu zwyklym nieuctwem. Wiemy (wiele badan), ze czesto psychiatrzy i psychologowie maja problemy ze soba, ok. 50 % studentow psychologii (Szwecja) to ludzie leczacy sie wczesniej u psychologa - tym bardziej nieufnie trzeba patrzec na takiego ojca, moze jest okrutny, zneca sie psychicznie nad rodzina? Jesli to jest profesor psychologii to tym bardziej wykonywany zawod i stosunek meza i syna przemawia na jego NIEKORZYSC. Dziecko sie go boi - z pewnoscia ma podstawe, winny jest tu zawsze ojciec do tego psycholog!
      To podejscie do stanowiska panszczyznianego chlopa, z czapka w reku, sklonilo sedzie do wydania tego nieprzemyslanego wyroku. Od dawna widac, jak bardzo niedouczonych sedziow i prokuratorow (Swiaczkowski) mamy w Polsce. Kto ich sprawdza zanim zostana zatrudnieni?
      Musi powstac jakas komisja - psychologa badania takze sa niezbedne.
      • marcin_lochowski Re: Salomonem to pani sędzia nie jest 09.07.11, 10:50
        Skoro 50 % psychologów ma problemy ze sobą, to rozumiem, że ta statystyka dotyczy także matki, która jest ... psychologiem. Nie rozumiem więc, czemu zakładasz, że ojciec psycholog to źle, ale matka psycholog to już ok. Równie dobrze ona może mieć problemy osobowościowe.

        Co do sądów rodzinnych, to oczywiście wszyscy internauci lepiej znają się na sprawach rodzinnych od sędziów rodzinnych. Proponuję zatem znieść sądy rodzinne, a o władzy rodzicielskiej itp. niech rozstrzygają internauci w głosowaniu na forach albo przez audiotele. W wypadku równej liczby głosów będzie rozstrzygał głos Pani redaktor lub innego dziennikarza.
    • pogodny100 Salomonem to pani sędzia nie jest 09.07.11, 10:06
      Takiej Pani Sedzi nalezy zyczyc ,zeby jej umarlo to co najbardziej kocha ,
      .
    • tj2787898 Salomonem to pani sędzia nie jest 13.07.11, 05:00
      Słusznie tu zostało podkreślone: co to za ojciec, który chce oddania swego dziecka w obce ręce rodziny zastępczej ?...
      • obrazo-burca Re: Salomonem to pani sędzia nie jest 13.07.11, 10:08
        Ja tego nie wiem, ale to może być strategia procesowa!!!
    • pepek.informator Kim jest sedzia? 13.07.11, 14:25
      Sędzia nie jest Salomonem, to oczywiste. Ale to za mało powiedziane. To co zrobiła ta kobieta jest rażącą obrazą elementranej przyzwotosci i zapewne jakichś przepisów prawnych. W Polsce panuje kretyński obyczaj, ze wyroków sądów publicznie się nie tylko nie kwestionuje, ale nawet nie komentuje. W zwiazku z tym ta grupa zawodowa poczyna sobie często nader swobodnie bez obawy o konsekwencje. A przecież prawo przewiduje kary dyscyplinarne: upomnienia, nagany, usunięcie z zajmowanej funkcji czy wreszcie złożenie z urzedu. Ciekwe czy kiedykolwiek się dowiemy jak sie skonczyła ta sprawa w tym aspekcie. Watpię, poniewaz już minister sprawiedliwosci przerzucił cięzar winy na rodziców. Czy sędzia może skazac dziecko na niewyobrażalną torturę i nie ponieść odpowiedzialnosci? Obawiam się, że w Polsce tak!
      • spokojny.zenek a ty masz jakiś mózg? 13.07.11, 15:22
        pepek.informator napisał:

        > Sędzia nie jest Salomonem, to oczywiste. Ale to za mało powiedziane. To co zrob
        > iła ta kobieta jest rażącą obrazą elementranej przyzwotosci i zapewne jakichś
        > przepisów prawnych.

        Co ty bredzisz???

        > W Polsce panuje kretyński obyczaj, ze wyroków sądów publicz
        > nie się nie tylko nie kwestionuje, ale nawet nie komentuje.

        Gdzie panuje? Ty chyba w jakiejś innej Polsce żyjesz.
        Od wczoraj juz nie ma wątpliwości, że mamy do czynienia z odrażającą manipulacją kilkorga pismaków, ty tego też nie raczyłeś zauważyć i dalej przyłączasz się do tego medialnego linczu...


Inne wątki na temat:
Pełna wersja