Zawrzyjmy nowy traktat

16.09.11, 19:42
A może by tak tym ludziom powiedzieć wreszcie, że są w pierwszym rzędzie Litwinami i przestać im zawracać głowę i ich podjudzać i wykorzystywać do politycznych gierek?
Bo jeśli pewnego pięknego dnia Litwini będą mieli dość i wyślą ciupasem tych wszystkich "Polaków" do Polski, to wtedy okaże się, że tak naprawdę to Polska na tych ludzi nie ma zapotrzebowania. To dopiero byłoby przebudzenie z ręką w nocniku.
Już widzę oczyma duszy, co to by się działo, gdyby mniejszość niemiecka i rząd niemiecki zachowały się tak w stosunku do Polski, jak to robią Polacy w stosunku do Litwinów.
ŁO RETY!
    • blust Haha, nie boj sie 16.09.11, 20:41
      zaraz znajdzie sie jakis teoretyk ktory ci udowodni ze Litwa jest "rdzennie polska" i zadne tam reguly dobre dla Niemcow sie tam nie stosuja.
    • warol.5 Re: Zawrzyjmy nowy traktat 17.09.11, 19:24
      He, he za to znalazło się dwóch ignorantów-baranów.
    • sam16 Polacy na Litwie sa obywatelami Litwy. 17.09.11, 22:21
      Podzielam pglad nawiazujacy do mniejszosci niemieckiej w Polsce i postawy niemieckiego rzadu.
      Pod innym artykulem napisalem kilka tygodni temu,ze gdyby kanclerz Merkel przyjezdzala do Polski pietnascie razy w swojej kadencji i kontaktowala sie w Polsce z mniejszoscia niemiecka tak jak to robil prezydent Kaczynski wywolaloby to ogrone protesty ze strony polskiej.
      Jakos ludziom brakuje wyobrazni aby te samoa miare przylozyc do naszych stosunkow z Litwa.
      Moim zdaniem obecna polityka wobec Litwy to mieszanie sie w jej wewnetrzne sprawy.
      Nie zmnienia to faktu,ze litewska ustawa w sprawie pisowni nazwisk jest niedorzeczna.
      W krajach calego swiata uzywalacego alfabetu lacinskiego nazwiska pisze sie w formnie ogrinalnej. Nazwisko Chopin, naszego najwiekszego kompozytora napisane wg.polskiej pisowni( Szopen) rozpoznawalany jest tylko dla znajacych jezyk polski.Chopin napisany w ogrinale nie wymaga zadnej dodatkowej wiedzy.
      Jestem emigrantem i posluguje sie dwoma paszportami. W obydwoch moje nazwisko napisane jest tak samo i to ma sens.Coca-cola czy yahoo napisane po polsku nie maja sensu.
      W dobie kpmputerow nazwisko to jak adres internetowy. Nie wolno zmnienic zadnego znaku zeby wejsc na wlasciwy adres. Ciekawe czy na litewskich stronach internetowych tez obowiazuje litewska pisownia? Wydaje mi sie to niemozliwe i zapewne nikomu to nie przeszkadza.
      Mysle ze Litwini maja kompleksy upierajac sie przy swojej pisowni ale mam nadzieje ze zycie to zweryfikuje.
    • kotek.filemon Re: Zawrzyjmy nowy traktat 17.09.11, 22:27
      komercjuszek napisał:

      > Bo jeśli pewnego pięknego dnia Litwini będą mieli dość i wyślą ciupasem tych ws
      > zystkich "Polaków" do Polski, to wtedy okaże się, że tak naprawdę to Polska na
      > tych ludzi nie ma zapotrzebowania.

      No, projekt sprowadzania Polaków z Kazachstanu jakoś upadł. Tym pierwszym nie miano nic do zaoferowania a następni jakoś nie mają zapału. Może dlatego, że często oznacza to dla nich paradoksalnie spadek poziomu życia?
    • alakyr A może niektórym Polakom na Litwie we łbach... 18.09.11, 21:14
      się przewraca i niektórym w Warszawie też? Poczytajcie wypowiedzi na ten temat Widackiego, było niebyło ambasadora w Wilnie. Otóż żadna z tak potępianych przez nas litewskich ustaw nie jest sprzeczna z międzynarodowymi regulacjami dotyczącymi mniejszości.
Inne wątki na temat:
Pełna wersja