Dodaj do ulubionych

Chcemy nagłośnić naszą sprawę

24.09.11, 08:25
trzeba popierac wszystkie inicjatywy ktore daja mozliwosc politycznego (pokojowego) rozwiazania tego problemu. uznanie palestyny za panstwo daje palestynczykom mozliwosc obrony swoich interesow w instytucjach miedzynarodowych. zabierajac im to skazujemy ich na walke srodkami militarnymi.
Obserwuj wątek
  • ashken Re: Chcemy nagłośnić naszą sprawę 25.09.11, 00:24
   mnbvcx napisał:

   > trzeba popierac wszystkie inicjatywy ktore daja mozliwosc politycznego (pokojow
   > ego) rozwiazania tego problemu. uznanie palestyny za panstwo daje palestynczyko
   > m mozliwosc obrony swoich interesow w instytucjach miedzynarodowych. zabierajac
   > im to skazujemy ich na walke srodkami militarnymi.

   Nie przeczytałeś uważnie: "Jako państwo moglibyśmy poprosić siły międzynarodowe albo kraje regionu o ochronę przed Izraelem." I jak sądzisz, czym manifestowałaby się ta ochrona?
   Kwestią elementarną jest bezpieczeństwo Izraela i wypowiedzi, jak wyżej zacytowana, potwierdzają, że w tym punkcie Izrael nie jest bynajmniej przewrażliwiony. Jestem całym sercem przeciwko drugiemu państwu palestyńskiemu, rozum mówi zaś, że może nie będzie można inaczej. Wymuszone i nadal wrogie Izraelowi państwo "palestyńskie" nie będzie żadnym pewnikiem pokoju. Arabska nienawiść nie zniknie przecież z chwilą proklamacji niepodległości. Dlatego Izrael musi twardo negocjować, bo chodzi o egzystencję, a wróg jest bez mała niepoczytalny.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka