Dodaj do ulubionych

Sejm nie dla Jolanty Fedak

11.10.11, 08:31
..."Nieoficjalnie ludowcy mówią, że wicepremier Pawlak zrobi jednak wszystko, by utrzymać ją w rządzie.".. - to znaczy co "wszystko"? Jak można wprowadzić do rządu osobę spoza parlamentu w "demokratycznej" Polsce?
Obserwuj wątek
  • marek1846 Sejm nie dla Jolanty Fedak 11.10.11, 08:38
   Wiem , ze dziennikarz to osoba która zna się na wszystkim, ale pisanie, że PSL miał dobrą piosenkę to jest przesada, duża. Polska ordynacja jest jak język polski, zrozumiała tylko dla tubylców.
  • renat_a Sejm nie dla Jolanty Fedak 11.10.11, 09:02
   Wybory demokratyczne, co znaczy ,,zrobić wszystko" aby utrzymać przy korytku swojego człowieka, Pawlak się zapomina. Jeśli złamie prawo powinien za to odpowiadać, jak każy obywatel tego kraju idący na skróty.
  • kotek.filemon Re: Sejm nie dla Jolanty Fedak 11.10.11, 11:47
   Donaldu Tusku ma niepowtarzalną okazję:
   a) nie bać się ubogaconych pokroju Gowina i utworzyć koalicję z RP
   b) bać się ubogaconych pokroju Gowina i utworzyć koalicję z łowcami konfitur, zamiast wysłać tych chłopków do przerzucania gnoju widłami, bo tylko do tego się nadają

   Oczywistą oczywistością wydaje się na razie wariant (b), ale ulizany Waldi musi uważać z eskalacją żądań (a PSL to dziwka niestety nie z tych tanich), bo Donaldu zawsze ma bat w postaci możliwej koalicji z Palikotem...
  • amelie2 Sejm nie dla Jolanty Fedak 11.10.11, 11:53
   W Polsce nie ma podziału na władzę ustawodawcza i wykonawcza. Ci którzy uchwalają prawo (Sejm, Senat) starają się "robić dobrze" władzy wykonawczej, bo są z nią ściśle powiązani i od niej uzaleznieni (kto uklada listy kandydatow do sejmu i senatu?).
   To jest kpina z demokracji i dlatego mamy prawa dobre dla partii i skutecznych cwaniaków, a nie dla obywateli. Pierwszym krokiem dla uzdrowienia tego konfliktu interesów -klasa rządzącą i obywatele - to zakaz zajmowanie stanowisk w strukturach wykonawczych przez posłów i senatorów.
   Niestety partyjni bonzowie uwazaja, ze jesli nie jest sie poslem (radnym) to droga do wladzy wykonawczej jest trudniejsza.
   Natomiast zdrowym rozwiązaniem byłoby powoływanie rządu fachowców przez Prezydenta, oczywiście z wyłączeniem tych którzy wybrali władze ustawodawcza.
  • tykaczor Re: Sejm nie dla Jolanty Fedak 11.10.11, 13:09
   ewa1-23 napisała:

   > ..."Nieoficjalnie ludowcy mówią, że wicepremier Pawlak zrobi jednak wszystko, b
   > y utrzymać ją w rządzie.".. - to znaczy co "wszystko"? Jak można wprowadzić do
   > rządu osobę spoza parlamentu w "demokratycznej" Polsce?
   - Ewuniu - pleciesz bzdury !
  • iwano19 Sejm nie dla Jolanty Fedak 11.10.11, 15:18
   PSL to wyjątkowo skuteczna partia,jak i jej wódz.Podziwiam PSL za koalicje w których,chowają się za koalicjanta i są bezkarni.O,zgrozo,nikt im tego nie wypomina.A jest co:kuriozalna umowa gazowa,podpisana przez Pawlaka,minimalne limity produkcji cukru,narzucone przez UE ,co skutkowało horrendalnymi cenami cukru.Pani Fedak,która kontestuje założenia reformy emerytalnej bo nie wie jak zdobyć kasę do ulubionego ZUSu i KRUSu.Utrzymywanie składek do KRUSu na śmiesznie niskim poziomie,mimo iż nawet emeryci z ZUS płacą więcej podatków i składek zdrowotnych.Tak trzymajcie,chłopcy i dziewczyny,dacie radę utrzymać się przy władzy, nawet w koalicji z PiS.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka