Dodaj do ulubionych

I co my z tym Wenclem mamy zrobić?

20.11.11, 16:40
Grafoman niemiłosierny ten Wencel, jak cała prawica z Ziemkiewiczem na czele.
Obserwuj wątek
   • marzeka1 Re: I co my z tym Wenclem mamy zrobić? 20.11.11, 18:15
    No jestem po polonistyce w Gdańsku (po zdjęciu widzę, że trochę jestem starsza)i z prawdziwą przyjemnością wytknę autorowi błędy ortograficzne . JAK polonista może pisać "nie czytaniem", nie odróżniać czasownika od rzeczownika odczasownikowego, czyli : nie pisać, ale niepisanie; nie czytać, ale nieczytanie????
    Pomijam, że także kwestia poprawnej interpunkcji budzi zastrzeżenia. Dlatego śmieszy mnie to - NIEUZASADNIONE- poczucie wyższości.
     • marzeka1 Re: I co my z tym Wenclem mamy zrobić? 20.11.11, 19:01
      Fakt, tyle że ja piszę tylko skromny komentarz do komentarza bardzo mądrego i zadufanego w sobie dziennikarza po gdańskiej polonistyce. Dumny pan dziennikarz ostentacyjnie demonstruje swoją - pod każdym względem- wyższość nad Wenclem. Tyle że na "mojej" gdańskiej polonistyce takich zadufanych chłopaczków trochę było- zabawni, śmieszni w swojej pozie.Dlatego dziewczyny z polonistyki wolały chłopaków z polibudy.
      • tomobuch Droga Marzeko 21.11.11, 11:47
       Autorowi chodziło o treść, a nie interpunkcję.
       Język polski jest na tyle skomplikowany, że chyba najprostrzą rzeczą jest przyp....olić się do interpunkcji - zakompleksieni poloniści wiodą tu oczywśicie prym.
       Niezależnie od tego ile błędów autor zrobił, ma prawo, jako osoba, mimo wszystko, co nieco znająca się na rzeczy, ale przede wszystkim czytelnik; wyraźić swoje zdanie na temat poezji Wencla. A że on i wielu jego kolegów uznało, że jest pseudonatchniona, lub poprostu chu..wa, to teraz żałuje, że tego Wenclowi nie przekazał zawczasu.
       Czytamy, Marzeko, ze zrozumieniem, potem czepiamy się błedów, ok?
  • jacko-91 I co my z tym Wenclem mamy zrobić? 20.11.11, 18:08
   Ja też jestem z Gdańska, więc to nie miejsce kształtuje osobowość takich ludzi. Ale to jest mimo wszystko bardzo mocne, co ten "poeta" pisze. A tzw. wiersze smoleńskie z tego adresu: wierszeosmolensku.blogspot.com/ to już szczyt grafomanii.
  • stach-poraj I co my z tym Wenclem mamy zrobić? 20.11.11, 18:39
   OK, Panie Urazony Autorze. Niecaj bedzie, ze Wencel jest Ogolnopolski, a nie gdanski.
   Ja mam tu inny problem - czy wolno go nazywac Poeta? Kiedys takich nazywano wierszokletami czestochowskimi, ale nie smiem, bo Czestochowa sie obrazi. Wiec moze zamiast "gdanskim poeta" zaczniemy go nazywac ogolnopolskim grafomanem? How's that?
   Chociaz musze stwierdzic, ze znam takiego psa, iminiem Bobik, ktory po przecztaniu Wencla i innch grafomanow z plejady kaczynistow, pozadroscil im talentu i tak napisal:
   Gdybym umiał jak Rymkiewicz, albo i jak Wencel,
   po dniach całych bym pisaniem swe zajmował ręce*,
   chwili przerwy bym nie robił, nawet na siusianie,
   z życia wygnałbym hulanki, swawole i taniec,
   czasu bym nie tracił również na luksus myślenia,
   tylko piórem Narodowi służył bez wytchnienia.
   Ale nie dał Bóg talentu, nie dał, na mój dusiu,
   pozostają mi swawole, myślenie i siusiu.

   *Wiem, że łapy, ale licentia poetica wyjątkowo raz mi pozwoliła na ręce.

   Ogloszone na stronie www.blog-bobika.eu
   • monci1974 Re: Jak to co zrobić? A co nkwd robiło z przeciwn 21.11.11, 09:59
    paul_kemp napisał:

    > Kulka w tył głowy i do dziury.
    > Środowisku GW, które wyrosło na tych tradycjach chyba nie powinno mieć problemu
    > .
    Jesteś dokładną kopią, tylko prawostronną, bolszewika z naganem w ręku, chociaż tobie się wydaje, że bronisz wartości chrześcijańsko - narodowych itp. Nie będę sięgał głęboko do historii, ale przypomnę Chile, gdzie tacy prawicowcy zrzucali ludzi z samolotów, torturowali i mordowali nawet kobiety itp. Wszystko w imię miłości bliźniego. Nie daj Boże takich ludzi u władzy u nas. Na szczęście zioniecie tą miłością do siebie nawzajem i się sami wykańczacie. Tak trzymać. A w tobie drzemie czysta jak diament nienawiść. Masz czarno - białe widzenie świata, co widać po twoich postach w różnych miejscach. To się leczy. I nie dziękuj mi, że takiej kreaturze poświęciłem czas. Może jakiś twój koleś coś z tego zajarzy.
  • na_grobli I co my z tym Wenclem mamy zrobić? 20.11.11, 20:20
   Co zrobicie z Wenclem - wiadomo. Zohydzicie, będziecie szczuć, szkalować, oczerniać, nazwiecie faszystą (jak robili sowieci z polskimi patriotami po II wojnie), zrobicie z niego schizofrenika itp, itd.
   Tak bolszewicy zwalczali i zwalczają zwolenników polskiej niepodległości.
   • stach-poraj Re: I co my z tym Wenclem mamy zrobić? 20.11.11, 20:41
    Zamiast sie zajmowac polska niepodlegloscia, ktora nie jest tymczasem zagrozona, niech pojdzie na spacerek i przewietrzy troche glupi leb. Niech naczynia pozmywa, sluchajac muzyki, albo dziecku pomoze zbudowac szalas w ogrodzie.
    TYLKO NIECHAJ WIERSZY NIE PISZE TEN OBLAKANY GRAFOMAN!!!!!
    I prozy tez, zreszta.
    • r.romanek63 Re: I co my z tym Wenclem mamy zrobić? 21.11.11, 09:44
     Ale przeciez mamy wolność i dostępność autorów wszelakiego sortu. Jak ktoś woli Wencla, [proszę bardzo, jak ktoś odbytniczą literaturę niejakiego, bu ha ha, pisarza Witkowskiego też proszę.
     Może jakiś mędrek po polonistyce z Gdańska poprawi moją ortografię?
  • kociewiak2 I co my z tym Wenclem mamy zrobić? 20.11.11, 22:19
   ..poeta,to czlowiek w chmurach,jezeli chrzescijanin to wielkie wywazenie slowa,ale Wencel to katolik i dlatego brak tu jest milosci,radosci,wybaczenia ,pojednania i prawdy.Przepraszam ale to czuje sie w tych wierszach ,jest tu brak tego wszystkiego...
  • brzmski zacznijcie vargi moje... 21.11.11, 10:40
   marek z gdańska, ten, bez ogródek, zza miąższu varg wyławia ożywcze intelektualnie, co smakowitsze kąski; uzbiera się tego, uspyrla; i tak to, moi mili, urzeczywistnia się marzenie genetyków, o pozaustrojowym... zapłodnieniu, choć przy... varg użyciu!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka