Dodaj do ulubionych

Nie jest sztuką przepłacać, sztuką jest leczyć ...

29.12.11, 21:45
No proszę, w interesie pacjentów a nie koncernów. A ja, głupi, myślałem że w interesie nierobów twierdzących że "pracują" nad wytwarzaniem przepisów, umożliwiając im przedłużanie pasożytniczego trybu życia.
Obserwuj wątek
  • drmuras Nie jest sztuką przepłacać, sztuką jest leczyć ... 29.12.11, 21:48
   Parafrazując - nie jest sztuka rządzić , sztuką jest rządzić mądrze... a tego po prostu zabrakło przy ustalaniu listy leków refundowanych. I niech nikt nie pieprzy że zwiększona odpłatnośc za leki po przeszczepach czy przeciwbólowe dla chorych na nowotwory a o chorych na cukrzycę nie wspomnę jest walką z koncernami. Jak się tworzy słabe prawo to potem zawsze PO uderza w tony walki z .... dopalaczami, kibolami , koncernami itp... A z kim PO będzie walczyć jak ZUS juz się zawali doszczętnie? Z emerytami ?
   • czar-par szczelny system łapówek refundowanych leków 30.12.11, 00:44
    teraz będzie idealny system dawania i brania łapówek...
    do tej pory najwięcej tracili urzędnicy... bo mieli obiecywane łapówki przez koncerny. dostawali jednorazowo łapówkę za wpisanie leku na listę refundacyjną, ale w następnych latach nie dostawali takich pieniędzy jakie wynegocjowali... bo leki wpisywane na listę nie sprzedawały się...
    chodzenie do ministerstwa, zapraszanie na kolacyjki i łapówki szlak trafiał...

    bo dawane łapówki nie zwracały się koncernom farmaceutycznym, gdyż w aptece sprzedawały się nie te leki, za które urzędnicy wzięli łapówki...
    apteki były takie wredne, że obniżały cenę leków, które miały wyższe ceny limitu.
    i tak firma polska dawała niższą cenę leku, a potem koncern międzynarodowy dawał upust w hurtowni i apteka sprzedawała zagraniczny lek w niższej cenie... i ten polski się nie sprzedawał..

    • czar-par szczelny system łapówek refundowanych leków 30.12.11, 00:57
     trzeba wspomnieć, że polskie firmy opanowały idealnie system dawania łapówek i umiejętność przekonywania urzędników do wpisywanie leków na listę refundacyjną... ( tak jak w Rosji)
     zresztą nie jest to trudne, bo urzędnicy zarabiają śmieszne pieniądze , a zajmują się milionowymi negocjacjami... więc rączki same świerzbią.. ..

     międzynarodowym koncernom nie opłaca się w Polsce bardzo obniżać cen, bo leki szybko byłyby wykupywane i eksportowane za granicę do innych krajów europy gdzie są droższe.

     poza tym z tego co wiem koncerny amerykańskie mają od jakiegoś czasu zakazane dawanie łapówek po aferze J&J (afera w szpitalach w Polsce - producent materiałów szpitalnych) więc łapówki dają tylko polskie firmy, bo to im zależy na wpisaniu leków do refundacji...

     przykład insulin gensulin, actrapid i lantus jest tu znamienny...

     • charli Re: szczelny system łapówek refundowanych leków 30.12.11, 01:37
      Ciekawe dlaczego nie ma konsultacji społecznych na parę miesięcy przed wprowadzeniem nowej listy leków refundowanych....
      przecież chodzi o to by to był nieprzejrzysty system, o którym nie wiedzą lekarz, pacjenci i zainteresowani...oraz koncerny, które można szantażować... bo są trzymane w niewiedzy...
      i w którym można dać łapówki...
      to przecież mafia urzędników....
  • tyberium11 w interesie pacjentów i państwa i koncernów 29.12.11, 22:24
   mamy do czynienia z trójkątem, którego uczestnicy przystawiają sobie nawzajem rewolwer do głowy. Pacjenci zagrożeni śmiercią (pierwszy pistolet) zarządy koncernów zmuszone do maksymalizacji zysków przez udziałowców (drugi pistolet), politycy zmuszeni do lawirowania, aby zostać wybranymi w następnej kadencji przez wyborców/pacjentów (trzeci pistolet).

   kto komu strzeli w łeb, kto kogo zmusi do uległości?
   • rickky Re: w interesie pacjentów i państwa i koncernów 29.12.11, 22:33
    tyberium11 napisał:

    > mamy do czynienia z trójkątem, którego uczestnicy przystawiają sobie nawzajem r
    > ewolwer do głowy. Pacjenci zagrożeni śmiercią (pierwszy pistolet) zarządy konce
    > rnów zmuszone do maksymalizacji zysków przez udziałowców (drugi pistolet), poli
    > tycy zmuszeni do lawirowania, aby zostać wybranymi w następnej kadencji przez w
    > yborców/pacjentów (trzeci pistolet).
    >
    > kto komu strzeli w łeb, kto kogo zmusi do uległości?

    Gdyby państwo było bardziej liberalne, mogłoby pozbyć się tego problemu i pozostawić pacjentów sam na sam z firmami farmaceutycznymi.
    Ale stara się pomóc jak może i, stając się uczestnikiem tej rozgrywki, obrywa cięgi od wszystkich ...
  • madera123 Nie jest sztuką przepłacać, sztuką jest leczyć ... 29.12.11, 22:41
   Pani Marszałek Kopacz wmawia mi ,że lista"Jest ona w interesie pacjentów, nie koncernów ".To proszę powiedzieć ,dlaczego dotąd płaciłam za lek 1 grosz ,a teraz będę 56,70 zł i to tylko ten z 10 mg ,bo w dawkach 20 mg i 100 mg będzie kosztował tylko 3,20 zł i 8,40zł.Nie mogę zażywać wyższej dawki ,bo bardzo rośnie mi ciśnienie ( ok 200/130).Chodzi o ARAVĘ czyli Leflunomid ,lek stosowany w RZS-ie, który umożliwia mi prawie normalną egzystencję. W takim razie poproszę lekarza o opakowanie 20 mg i będę brać pół tabletki, resztę WYRZUCAJĄC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Tyle tylko ,że ryzykuję nierównomierne przyjmowanie i skoki ciśnienia, bo tabletki są trójkątne i trudno je równo podzielić.

   • leszekk_k leki za 1 gr 29.12.11, 23:51
    leki za 1 grosz dostepne byly tylko w promocjach oraganizowanych sporadycznie, przez wybrane apteki


    madera123 napisała:

    > Pani Marszałek Kopacz wmawia mi ,że lista"Jest ona w interesie pacjentów, nie k
    > oncernów ".To proszę powiedzieć ,dlaczego dotąd płaciłam za lek 1 grosz ,a tera
    > z będę 56,70 zł i to tylko ten z 10 mg ,bo w dawkach 20 mg i 100 mg będzie kosz
    > tował tylko 3,20 zł i 8,40zł.Nie mogę zażywać wyższej dawki ,bo bardzo rośnie m
    > i ciśnienie ( ok 200/130).Chodzi o ARAVĘ czyli Leflunomid ,lek stosowany w RZS-
    > ie, który umożliwia mi prawie normalną egzystencję. W takim razie poproszę leka
    > rza o opakowanie 20 mg i będę brać pół tabletki, resztę WYRZUCAJĄC !!!!!!!!!!
    > !!!!!!!!!!Tyle tylko ,że ryzykuję nierównomierne przyjmowanie i skoki ciśnienia
    > , bo tabletki są trójkątne i trudno je równo podzielić.
    >
   • dean08 Re: sztuką jest lawirować 29.12.11, 23:32
    A może pani minister (pardon: marszałek) powie prawdę, że JV Rostowski wyznaczył ile ma budżet zaoszczędzić na kosztach refundacji i dlatego te listy wyglądają jak wyglądają? Nikt się tam pacjentami nie przejmował. Pomimaj "detal", że z jednymi koncernami się "walczy" a drugim leki wpisuje na listę przy okazji utrącają konkurencję...
  • wasylzly pani Kopacz - minister ktora zaoszczedzila 30.12.11, 00:00
   miliardy. Gdy inni dali sie nabrac na celowa panike szerzona przez bogow w bialych kitlach i swiatowe organizacje zdrowia odnosci straszliwej jeszcze jednej grypy - pani minister roztropnie poczekala z przedwczesnymi zakupami. Na ptasia grype zmarlo 600 osob. Miliardy poszly w rece spekulantow naszym zdrowiem, bo przewazyla madrosc ludzka i nie szczepienie sie w ogole.

   Gierki koncernow farmaceutycznych podwazyly calkowiecie zaufanie w system profilaktyki, szczepienia, mamografii - coraz wiecej ludzi uwaza ze te badania profilaktyczne zamiast zapobiegac - wpedzaja celowo w choroby.

   Pani Kopacz powinna dostac za to medal wybitbiej Polki, inny medal powinna dostac za Smolensk, za ej osobisty wklad w pomocy w Rosji.
   Wybitny fachowiec, wybitna osobowosc.
   • czar-par pani Kopacz - minister idiotka i łapówki... 30.12.11, 00:28
    gdyby reforma była przeprowadzona rozsądnie to nikt by nie protestował..
    a Pani zostawiła po sobie bałagan niepewność i wyższe ceny leków dla pacjentów..
    Promocje za gr były prawie w każdej aptece, bo jak okazało się, że można to każda apteka obniżała ceny i żyła z mniejszej marży a pacjent n tym zyskiwał.

    Tylko tracili urzędnicy...bo dawane łapówki nie zwracały się koncernom farmaceutycznym, bo w aptece sprzedawały się nie te leki, za które urzędnicy wzięli łapówki...
  • swiatowysen jak swiat kontroluje ceny lekow 30.12.11, 05:11
   Otoz lekarz wypisuje pacjentowi lek jaki chce, a farmaceuta ma OBOWIAZEK zaproponowac mu tanszy zamiennik (generyk), bo ubezpieczenie placi tylko za generyki - jesli sa dostepne. I i na te generyki pacjent dostaje od ubezpieczenia znizki np. 30 czy 50%. Jesli on sie jednak upiera, ze chce lek patentowy/oryginalny (kilka/kilkanascie razy drozszy), wtedy SAM musi zaplacic pelna cene tego leku, minus sumę, ktora zaplacilby ze znizka za generyk. I to jest sprawiedliwe i uczciwe podejscie. Nie moga mafie farmaceutyczne dobijac systemow opieki medycznej, tak jak to czynia teraz.
   Swoja droga Polska powinna odtworzyc panstwowa Polfe jako fabryke generykow, nad ktora bedzie miec pelna kontrole. Z lekami z Chin , roznie bywa.
   • hilusrenalis Re: jak swiat kontroluje ceny lekow 30.12.11, 09:51
    ba nawet podana na recepcie jest tylko substancja a nie nazwa a ubezpieczyciel zwraca tylko najtańszy odpowiednik. Ale np leki oryginalne, w ktorych przypadku pacjent decyduje o dopłacie są reklamowane do pacjenta, ba nawet apteki mogą oferować im zniżki i bony na ten konretny lek.
  • adamp_314 Sprzeczność teorii z praktyką 30.12.11, 09:27
   Pani (była) minister mówi:
   > Można się zastanawiać, czy rzeczywiście w Polsce potrzebna jest tak duża liczba szpitali
   > i może warto postawić na te najlepsze?
   Bardzo słusznie, tylko dlaczego polityka NFZ i pani minister była dokładnie odwrotna - polityka limitów powoduje, spychanie pacjentów do gorszych szpitali.

   Kilka lat temu musiałem przejść rehabilitację. Pech chciał, że było to w listopadzie i wszędzie w okolicy skończyły się limity. Licho wie po co musiałem jeździć kawał drogi do placówki, gdzie jeszcze nie wyczerpał im się limit. Żeby było dowcipniej to w połowie mojej rehabilitacji NFZ doliczył się, że ma za dużo pieniędzy i podniósł limity...
  • alakyr Pani była minister, niech pani już nic.... 31.12.11, 20:12
   nie mówi. Co można było spieprzyć już pani spieprzyła! A dobrem pacjenta proszę się nie podpierać bo statystyki stanu zdrowia Polaków i wskażniki umieralności za parę lat mogą postawić panią przed jakimś trybunałem.
   Choć w sumie razem z wydłużeniem czasu pracy do emerytury daje to jakąś logikę działania rządu, prawda?
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka