Dodaj do ulubionych

Owsiak boli prawicę

10.01.12, 02:04
Dobrze pan napisał. Boli bo dobre i nie ich. Bo w swoim obłędzie wyobrazili sobie że wszelkie dobro ma pochodzić tylko od nich. Dlatego nie mogą znieść dobra innych.
Obserwuj wątek
  • h-mol Owsiak boli prawicę i nie tylko prawicę ... 10.01.12, 02:55
   Trudno poważnie określać pana Łukasza Warzechę jako przedstawiciela prawicy. Jest to człowiek piszący w brukowcu "Fakt", które to pisemko wsławiło się między innymi drukowaniem bredni na temat wieloryba płynącego Wisłą w stronę Warszawy. Zatem wywody tego pana to jedynie prymitywny pomysł na zwiększenie nakładu w nadziei, że "ciemny lud to kupi". Panu Jerzemu Owsiakowi i Wolontariuszom serdecznie gratuluję kolejnego sukcesu dla dobra dzieci!
   • 0721x Re: Owsiak boli prawicę i nie tylko prawicę ... 10.01.12, 06:49
    jako żywo to żadna prawica to zwykły kundlizm do potęgi n
    • asperamanka Re: Owsiak boli prawicę i nie tylko prawicę ... 10.01.12, 08:05
     Tu nie chodzi o prawicę czy kundlizm. Chodzi o to, że oni, te Ziemkiewicze, Karnowskie, czy Warzechy, bardzo chcieliby połączyć "cały naród" pod sztandarami Matrixu, w którym żyją i w który autentycznie wierzą, a udaje im się tylko ludzi agresywnie dzielić. Owsiak potrafi połączyć prawie wszystkich, stworzyć takie poczucie wspólnoty, i to w dobrym celu. To zazdrość, to ich po prostu boli.
     • pal666 Re: Owsiak boli prawicę i nie tylko prawicę ... 10.01.12, 08:38
      to żebractwo to wstyd przed całym światem. Kupno tego sprzętu to PSI obowiązek Państwa. Wytacza się armaty a łapie się wróbla: te 40 baniek to zaledwie 1% budzetu NFZ.
      Ja osobiście regularnie daję na ratowanie zwierząt, np. koni, bo wiem, że bez naszych datków pójdą na rzeź a Państwu płacę podatki i nie będę Państwa wyręczał.
      • turpin wdowi grosz to niestety wdowi grosz 10.01.12, 09:08
       Ściślej rzecz ujmując, to mniej niż 0.1% budżetu NFZ.

       Akcja jest sympatyczna, ale tworzy pewną iluzję - ludziom wydaje się, że skrzyknąwszy się, rozwiązali jakieś problemy.
       • 123jna Re: wdowi grosz to niestety wdowi grosz 10.01.12, 09:31
        turpin chodzi o to aby "skrzykneli" sie w dobrej sprawie, dla kogos a nie przeciw komus jak ci rzekomo prawicowi pisowcy pod krzyzem - osmieszajac krzyz i Chrystusa. Nic dziwnego, ze wiara w narodzie spada bo pisowcy zrobili obciach z chrzescijanstwa.
       • rocco_invades_poland Re: wdowi grosz to niestety wdowi grosz 10.01.12, 17:59
        akcja sympatyczna. sam jestem wobec niej raczej obojetny, ale uwazam ze jesli mozna zrobic cos dobrego, to powinno sie to robic jak najczesciej. problemow wosp nie rozwiaze, ale jesli ten sprzet pomoze jakiemus choremu maluchowi czy mamie chorej na cukrzyce, to jest to dobre, czyz nie?
        • robert6_666666 Re: wdowi grosz to niestety wdowi grosz 13.01.12, 16:45
         Nie jest dobre. Lepiej zeby maluch umarl niz leczyl sie na sprzecie pochodzacym od szatana. Pan Bog i tak rozpozna swoich i nagrodzi w Niebie :-)
      • asperamanka Re: Owsiak boli prawicę i nie tylko prawicę ... 10.01.12, 09:10
       Nie rozumiemy się. Ja się z tobą zgadzam, że 40 baniek to śmieszny w sumie pieniądz, przy dzisiejszych cenach sprzętu, i że kupno tego sprzętu to psi obowiązek instytucji państwowych, które ściągają od nas wszystkich (z wyjątkiem KRUS-owców Ziemkiewiczów, of course) na te cele niemałą "składkę".

       Rzecz w tym, że nie postrzegaj tego jako "żebractwo". Tego typu akcje, choć na skalę lokalną, a nie ogólnokrajową, robi się i w bogatszych od nas Niemczech, i w USA, zbierając na różne "zbożne" cele, typu ochronki, biblioteki, garkuchnie dla ubogich, itp, co też jest tam obowiązkiem państwa/samorządu.

       Tutaj chodzi o budowę kapitału zaufania społecznego. Wrzucając jakimś dzieciakom do tekturowej "puszki" kilka złotych ty nagle masz zaufanie, że oni tej "puszki" nie rozetną scyzorykiem i nie pójdą na piwo, tylko że ta kasa trafi tam, gdzie ma trafić. A te dzieciaki się uczą odpowiedzialności i nienadużywania zaufania, więc te "puszki" rzeczywiście prawie zawsze trafiają tam gdzie trzeba nieuszkodzone. To jest praqwdziwa wartość tej akcji, jednoczenie wokół dobrego celu i budowa zaufania społecznego od dziecka.

       Porównaj to z działaniami Caritasu, który finanse ma niejawne, też bierze od Państwa, a kasa trafia na zakup nowych limuzyn dla księdza dyrektora, albo wręcz do jego kieszeni (casus Płocka kilka lat temu). Albo z działaniami Ojca Naszego Który Jest w Toruniu, i którego "Dzieła" finansowane z wdowiego grosza służą głównie jemu samemu, albo finansują wiercenia na kilka kilometrów w głą Ziemi, bo dobry Ojciec chce jauż dziś na własne oczy zobaczyć, jak to będzie w piekle, kiedy już tam trafi (oby żył wiecznie).
       • pal666 Re: Owsiak boli prawicę i nie tylko prawicę ... 10.01.12, 09:21
        chętnie wrzucę dzieciakom do puszki, bo - nie przeczę - udział w takiej akcji to bardzo dobra szkoła postaw. Ja sam chętnie daję, ale na takie cele, których Państwo nie finansuje. Kupno tego sprzętu (powtarzam) to psi obowiązek Państwa. Zgodziłbym się ze słowami Ziemkiewicza, Warzechy czy Karnowskiego, gdyby ci panowie z równą mocą krytykowali Owsiaka w latach 2005-2007. Wtedy nie przeszkadzało im, że Owsiak wyręcza Państwo. Rządzący też nie mieli wtedy nic przeciwko celom, na jaki Owsiak zbierał kasę, nikt nie powiedział:"panie Owsiak te respiratory i inkubatory to my kupimy za państwową kasę, bo to nasz obowiązek a pan zbieraj na poprawę standardu, na coś ekstra, np. na czekoladę dla dzieci w szpitalach". Nic takiego nie zostało powiedziane i to obniża wiarygodność obecnych argumentów tych panów.
        • 123jna Re: Owsiak boli prawicę i nie tylko prawicę ... 10.01.12, 09:34
         pal666 czlowieku do dzis nie rozumiesz, ze panstwo to Ty i my wszyscy. W wolnym kraju to my tworzymy panstwo z wyboru, to nasze wspolne dobro i dajac na orkiestre jestes juz czescia tego panstwa choc indywidualna a nie w masie. Nie jestes z tego zadowolony? To wyprowadz sie np. do Afryki, tam panstwo to nie jest dobrowolna wspolnota, nie ma go wlasciwie, a moze bardziej Ci odpowiada wspolnota plemienna typu ... no jakiego?
         • pal666 Re: Owsiak boli prawicę i nie tylko prawicę ... 11.01.12, 16:16
          trudno dyskutować z kimś, kto nie rozumie podstawowych pojęć. Przeczytaj sobie o roli i funkcjach Państwa, co to są podatki i na co się je przeznacza. Mylisz pojęcie "państwo" z pojęciem "społeczeństwo". Państwo nie organizuje WOŚP ani działalności Caritasu. Nie będę wysyłał cię do Afryki czy na Antarktydę. Wysyłam cię do szkoły.
       • robert6_666666 Re: Owsiak boli prawicę i nie tylko prawicę ... 13.01.12, 16:55
        Ale wlasnie to "budowanie kapitalu zaufania spolecznego" jest tym co boli najbardziej polska tzw "prawice" (zawsze biore to w cudzyslow bo to cos nie ma nic wspolnego z prawica). ich jedyna strategia na odzyskanie wladzy jest niszczenie wszelkich autorytetow oraz podsycanie najnizszych instynktow, fobii i kompleksow nizszosci ludzi. Wiec Owsiak w sposob oczywisty jest wrogiem. Tu nie chodzi ani o zadna konkurencje dla Caritasu (ktorego organizatorzy nawiasem mowiac zyskaliby wiele szaczunku gdy wlasnie roznym Ziemkiewiczom wprost powiedzieli zeby nimi i ich organizacja sobie geby w swoich chorych felietonach i artykulach nie wycierali), nie chodzi tez o rzekome szerzenie permisywizmu wsrod mlodziezy. Chodzi o to wlasnie o to, ze Owsiak pokazuje ludziom, ze moga i potrafia byc inni, szlachetniejsci.
      • 123jna Re: Owsiak boli prawicę i nie tylko prawicę ... 10.01.12, 09:29
       pal666 no wlasnie, wolisz zuzyte konie od przedwczesnie urodzonych dzieci. Prawdziwy z Ciebie "Polak i chrzescijanin", zle zyczysz polactwu (o nas) i naszym dzieciom. Trudno Ci za to dziekowac pisowcze.
       • maura4 Re: Owsiak boli prawicę i nie tylko prawicę ... 10.01.12, 09:59
        Nie, nie, nie wal na oślep. Dobrze, że pomaga koniom. Ja też pomagam zwierzętom. Nie przeszkadza mi to wysyłać pieniążki chorym ludziom. Fundacji pomagająch ludziom jest dużo. I wielu ludzi wpłaca im pieniądze. Znacznie mniej angażuje się w pomoc zwierzakom. Ktoś musi to robić.
  • youngcontrarian Czas skonczyc z charytatywnym terroryzmem Owsiaka 10.01.12, 03:34
   Prawdziwi Polacy, współtowarzysze wiary, wetarani wojen religijnych na całym świecie, uczestnicy niedawnego katolickiego spędu młodzieży w Madrycie. Delegaci watykanskich agentur ze wszystkich kontynentów. Na wstepie chciałbym Wam wyrazić tradycyjne “Bóg zapłać” za terminowe uiszczanie wpłat konkordatowych i pokaźnych, nieopodatkowanych dochodów ze sprzedaży “jednorazowych kart wstępu do raju” na konta centrali. Jak mówi starożytne przysłowie...”Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu a konta bankowe do Watykanu”. Episkopat z boza pomoca juz dawno zdemaskowal siatka dywersyjna bolszewika Owsiaka sabotujacego misje dziejową KK w Polsce. Mimo tego szatanskiego spisku wskaźniki produkcyjne KK w tej dekadzie są imponujące. Polska staje się potęgą religijną w Europie. (burzliwe oklaski przechodzące w owacje). W bieżącej dekadzie -w porównaniu z dekadami ubiegłymi- ilość oddanych do eksploatacji świętych i błogosławionych znacznie przekroczyła nasze plany docelowe. Watykan z wielkim trudem i poświęceniem zaspokaja rosnące potrzeby rynku religijnego na świętych i błogosławionych mobilizując nowe moce przerobowe i wprowadzając wielozmianowy system modłów i współzawodnictwa brygad pielgrzymkowych i różańcowych. Nieodzownym podzespołem przy produkcji świętych jest cudotwórstwo. Watykan i wszystkie nasze placówki terenowe przechodzą od chałupniczych do nowatorskich,wielkoprzemysłowych metod produkcji zjawisk nadprzyrodzonych godnych cywilizacji 21 wieku. W wyniku modernizacji metod modlitewnych i zwiększonej przepustowości cudotwórczej co miesiąc schodzą z taśmy produkcyjnej Watykanu nowi święci i błogosławieni. Ten intensywny zakrojony na szeroką skalę proces produkcyjny odbywa się z zachowaniem najwyższych standardow kontroli jakości beatifikowanych i kanonizowanych denatów, którym zapewniamy pośmiertną gwarancję. Kontynuujemy utylizację ich zwłok w celach widowiskowo-turystycznych. Inicjatywa ta została zapoczątkowana przez błogosławionego Karola Wojtyłą, pod którego nieomylnym przywództwem i nadzorem technicznym wyprodukowano więcej świętych i błogosławianych niż zrobili to jego poprzednicy w ciągu ponad 400 lat. Z dumą podkreślam, że w całej Historii KK jeszcze nie odnotowaliśmy ani jednego przypadku reklamacji. Święci “Made in Vatican” wykazują się niezawodnością i doskonale sprawdzają się w eksploatacji w każdych warunkach klimatycznych, terenowych i pod każdą szerokością geograficzną: w Afryce, Ameryce Łac. i zwłaszcza w płd-wsch. Polsce. Odnotowujemy rownież wzrost produkcji pomników Jezusa Chrystusa i Jana Pawla II i innych błogosławionych/świętych na całym świecie jednakże najwyższy współczynnik upomnikowienia należy do Polski. Średnio przypada u nas 1.14 Chrystusa i 1,67 Jana Pawla II na hektar. Już niedługo na metr kwadratowy Naszego Kraju będzie przypadać 1.3 krzyża. Gratulujemy naszemu oddanemu polskiemu kolektywowi kapłańskiemu zwiększenia wydajności pracy, które zaowocowało tak wspaniałymi przedterminowymi osiągnięciami produkcyjnymi. Cały aktyw kapłański a w szczególności przodowników pracy duszpasterskiej proponuję odznaczyć Złotym Krzyżem Zasługi Chrystusa Króla Polski pierwszej klasy i Gwiazdą Betlejemską ze wstęgami. Kraków - umiłowane miasto Karola Wojtyły - proponuję przemianować na Wojtyłogród a na Rynku wznieść Jego Mauzoleum. Mimo niewątpliwych sukcesów nie wolno nam zaprzestać walki o serca i umysły Polaków, Filipinczyków, Afrykanów i Latynosów-zwłaszcza młodych pokoleń. Musimy zewrzeć nasze szeregi w walce z woodstockizmem podwazajacym wiodąca role Episkopatu i Watykanu. Przeciwstawmy sie bezideowemu ateistycznemu nihilizmowi i zatracaniu sensu życia, łże-demokracji podważającej jedynie słuszną i prawidłową wolę Boga (której nawet my wszechstronnie wykształceni teolodzy nie potrafimy zgłębić), z kosmopolityczną dekadencją, z globalizmem i zgubnymi pokusami tzw. rewolucji informacyjnej trujacego zródła nieprawdy, nieposłuszeństwa Bogu i grzesznych myśli odbierajcych nam religijna tożsamość, poczucie wspólnoty i zdolność kolektywnego chrześcijanskiego myślenia. Żadna Wikipedia nie zastąpi Biblii jako wiecznego źródła wiedzy i prawdy. Szczególnie wystrzegajmy sie śmiertelnego grzechu humanistyczno-racionalistyczno-naukowej herezji - oprócz apostazji - największego aktu zdrady prawd objawionych. Przeciwstawmy się wrogom jedynie słusznych dogmatów wiary chrześcijanskiej: heretykom i tzw. "dobroczyncom" siejacym bolszewizm pod pozorem dzialalnosci charytatywnej. Rada Kardynałów Ludowych na ostatnim plenum eiskopatu zdecydowanie się odcięła od jakiegokolwiek dialogu z liberalnymi intelektualistami, łże-polakami przemawiającymi głosem szatana. Sieją oni ziarna niezgody między nami i destabilizują Naszą umeczoną i poniżaną Ojczyznę. Mimo ostrzezen Jerzy Owsiak zlekcewazyl te dyrektywy sabotując i podwazajac dzialania i autorytet Kościoła Katolickiego. Najwybitniejsi współczesni Polacy panowie Natanek, Dziwisz i Rydzyk - duchowi spadkobiercy Sergiusza III, Jana XII, Benedykta IX, Aleksandra VI, Juliusza II, Piusow XII i XIII, Jana XXIII, Jana Pawla II - nie dopuszczą do rozłamu w Naszym Kościele Powszechnym. Polskojezycznym warholom i wichrzycielom Konfederacja Prawdziwych Polaków mówi: “Schizma nie przejdzie!” Dość tej czczej gadaniny o świeckim humanizmie. Po co prawa człowieka kiedy mamy Prawa Boże? Prawo to Dziesięcioro Przykazań - a Wola Boża -Sprawiedliwością! Czy potrzeba nam WOŚP kiedy mamy Caritas? Chłopi, robotnicy inteligencja pracująca a szczególnie post-okragłostołowi milionerzy pod kierownictwem KK dadzą zdecydowany odpór zaplutym karłom anty-kościelnej reakcji reprezentowanych przez Owsiaka, Harry Potera, Palikota, Nergala i zdrajce Bonieckiego. Nie pozwolimy wam odwrócić cieżko pracujących na każdy grosz Polskich katolików od wiary, nie pozwolimy wam wbić klin między Kosciół i kasę robotniczą ...przepraszam klasę robotniczą. Powiem krótko. Ręka podniesiona na KK będzie odcięta. Zadbają o to nasze świetnie przygotowani ideologicznie ministranci uzbrojeni w tarcze pardon...tace ochronne, grupy koledniczo-wywiadowcze przy bojowym wsparciu dewocyjnych szturmowych oddziałow moherowych beretów, które tak dzielnie stawiły czoła mocom szatanskim na Krakowskim Przedmieściu. Klerycy i kaplani onanizujcie sie...przepraszam organizujcie sie pod sztandarami Naszej Krolowej Maryji Wiecznie Dziewicy. Tylko Polska katolicka może być państwem niepodległym!. Kościoł Katolicki - przewodnią siłą Narodu! Karol Wojtyła jest Ojcem i nauczycielem Wszystkich Narodów! Jego idee są wiecznie żywe.
   Program Watykanu – programem ludzkości! Niech żyje internacionalizm religijny!
   Precz z lewacko-prawicowymi odchyleniami od jedynie słusznej linii nieomylnego Jezusa Chrystusa. Niech żyje walka ludu wierzącego o religijny postęp i katolicyzm!
   Niech żyje nierozerwalny sojusz polsko-watykański! Niech żyje Posłuszeństwo i Świętobliwość! Czy jesteście gotowi umrzeć za wiarę, honor i Ojczyznę jak śp.Lech Kaczynski ?
   Heretycy sa wiekszymi wrogami KK od bezbożnikow i innowiercow?
   Pomożecie? (spontaniczna klęcząca owacja). Niech żyje dyktatura Episkopatu!
   Niech żyje walka ludu wierzącego pod przywództwem Kurii Centralnej Polskiego Zjednoczonego Patriarchatu Rzymsko-katolickiego!
   Religijni entuzjaści wszystkich odłamów chrześcijaństwa łączcie się!
   Oby Polska rosła siłą wiary a kler...przepraszam lud żył dostatniej.
   Jeden Bóg, jeden Kościół, jeden Papież !
   (spontaniczny okrzyk z widowni) Benedykt XVI Chrystusem dnia dzisiejszego.
   Trójcy Przenajświętszej – trzy razy TAK!!!
   Gdy Prawdziwi Polacy dojda w koncu do wladzy parszywe, wsciekle owsiakowsko-woodstockowskie psy spotka najwyższy wymiar kary przewidzianej artykułem 196 Kościoła Katolickiego, przepraszam...Kodeksu Karnego.
   Odśpiewajmy: “Wierzący klęknij ludu ziemi” i "Bóg to jest nasz ostatni".
   • ronczek Re: Czas skonczyc z charytatywnym terroryzmem Ows 10.01.12, 09:57
    Kolego / Koleżanko, dorzuć jeszcze z pięć stron, bo się dobrze czyta. Zwięzłość przede wszystkim!
  • 7o Owsiak boli prawicę 10.01.12, 04:24
   Brednie.
   Tak samo lewica, jak i prawica, czy centrum mają gdzieś to pajacowanie coroczne na niby biedne dzieciątka.
   • koloratura1 Między nami pajacami, WOW! 10.01.12, 08:44
    7o napisał:

    > Brednie.
    > Tak samo lewica, jak i prawica, czy centrum mają gdzieś to pajacowanie coroczne
    > na niby biedne dzieciątka.

    Jasne.
    I z tego to powodu, od dwudziestu lat, Owsiak może co roku kupić za ciężkie pieniądze, to i owo - na ogół ratującego życie - dla niby biednych szpitali niby biednych dzieciątek...
    ;)
  • wenzel2 Psychole z "Uważaj Łże" 10.01.12, 04:26
   Spokojnie, niech plują i szczekają. W ten sposób potwierdza i w pełni ujawnia się tylko całe psycholstwo tej skretyniałej od swej ideologii ferajny z "Uważaj Łże", Rzepy i innych szmatławców.
  • prawdziwygagatek Powstała w obłąkanych umysłach koncepcja równoległ 10.01.12, 04:29
   ..RÓWNOLEGŁEJ POLSKI... NIE ALTERNATYWNEJ.. bo nie mają nic do zaoferowania...!!
   • pal666 Re: Powstała w obłąkanych umysłach koncepcja równ 10.01.12, 08:32
    widzę, że pan pielęgniarz wyszedł i długo go nie było.... i niechcący zostawił laptop.
    • koloratura1 Re: Powstała w obłąkanych umysłach koncepcja równ 10.01.12, 09:50
     pal666 napisał:

     > widzę, że pan pielęgniarz wyszedł i długo go nie było.... i niechcący zostawił
     > laptop.

     A ty z niego skorzystałeś...
     • pal666 Re: Powstała w obłąkanych umysłach koncepcja równ 11.01.12, 16:17
      i tu się mylisz, przenosząc swoje doświadczenia na innych, mnie tam wcale nie było.
   • 123jna Re: Powstała w obłąkanych umysłach koncepcja równ 10.01.12, 09:38
    prawdziwygagatek - madre slowa. Nie moge zrozumiec jak dobrano takich kretynow na hierarchow koscielnych - kto ich tak negatywnie wybieral, ze dzis niszcza polski katolicyzm?
    To pewnie dzieci ubekow chcace odpokutowac za winy ojcow. Ale jak to ubecy maja niski iloraz inteligencji i niszcza zamiast chociac podtrzymywac. Szatan sie cieszy - nie wiem czy my powinnismy.
    • apage-satanas Re: Powstała w obłąkanych umysłach koncepcja równ 10.01.12, 10:55
     @123jna
     Jak to, kto ich wybierał? Przecież wiekszosć polskich "Fluorescencji" zostało osobiscie wybranych przez Papieża Polaka, ktory zadbał przy tym o ich utrzymanie i dobrobyt dorzucając "owieczkom" około 400 swiętych, którym należy się przecież uwielbienie i "co łaska" na tacę.
  • stach-poraj Przekupnie w swiatyni. Wiersz Psa Bobika 10.01.12, 05:16
   Gdy się Orkiestra zbiera do zbiórki,
   słychać zazwyczaj okrzyk przekupnia:
   u mnie kupujcie, matki i córki,
   bym Owsiakowi dał wreszcie łupnia!

   Gdyś syn i ojciec, a nie kobieta,
   też wybierz firmę moją prastarą.
   Nie róbta wcale tego, co chceta,
   mą konkurencję zróbta na szaro.

   Moja moralność w pierwszym gatunku,
   on w byle jakiej grzęźnie uciesze -
   wystarczy trochę mieć pomyślunku,
   by zdecydować, czyj wybrać geszeft.

   Moje uczynki o niebo lepsze,
   niż tego ćpuna i woodstokowca.
   Czy chcecie rzucać perły przed wieprze?
   Kto da Orkiestrze, ten czarna owca.

   Jakże sponsorem takiego zostać,
   co się rozlicza jak jakiś centuś?
   Toć to księgowy, nie święta postać,
   aż grzech takiemu mnożyć klientów.

   Odruchy serca? Sprzęt dla szpitali?
   To wszystko humbug jakiś i kwita.
   Niech się w szpitalach wali i pali,
   jeśli nie płonie przy tym Caritas.

   U mnie kupujcie! I niech się schowa
   ta cała dżuma, ospa, dur brzuszny!
   Nie, nie wystarczy mieć dobry towar,
   musi to jeszcze być towar słuszny.

   Jak mój interes poprzecie tłumnie,
   to ja go poślę w ogniste krzaki.
   Salon kupuje wyłącznie u mnie,
   a u tamtego tylko lewaki.

   Więc chcę zobaczyć na prawych twarzach
   sygnał, że wiecie, co trzeba czynić!

   Jak się historia lubi powtarzać…
   Znowu przekupnie. Znowu w świątyni.

   • pal666 Re: Przekupnie w swiatyni. Wiersz Psa Bobika 10.01.12, 08:46
    odruchy serca, sprzęt dla szpitali ?
    Mylisz pojęcia, kolego,
    Żeby to oni sfinansowali,
    płacisz podatki dlatego   • 123jna Re: Przekupnie w swiatyni. Wiersz Psa Bobika 10.01.12, 09:44
    stach-poraj dzieki Ci za to swietne podsumowanie tego gadzinowego bardurzenia Ziemkiewiczow i spolki. Samo zlo w tych ludziach siedzi, wspolczuje ich dzieciom. Pociechami pewnie dla tych okrutnikow nie sa. A zony - albo idiotki albo cierpietnice, szczegolnie ta Terlikowskiego, niedlugo umrze mlodo z powodu wielorodztwa, jak w Sredniowieczu. Wezmie sobie nowa a po tamtej zostanie tylko pustka, przemknie przez zycie jak niewidzialna.
    • pal666 Re: Przekupnie w swiatyni. Wiersz Psa Bobika 10.01.12, 11:33
     Potrafisz obrazać, baranie. To łatwe.
  • wojtekd38 Owsiak boli prawicę 10.01.12, 05:32
   Szumowiny dziennikarskie atakuja OWSIAKA bo chca zaistniec. Nawet katoliccy chca cos pokazac i pokazuja nienawisc i wojne. Przykre ale prawdziwe. OHYDA i SZAMBO.
  • sadbu-ttrue Owsiak boli prawicę 10.01.12, 05:44
   Ludzie są obrzydliwi.Szczekają jak wściekłe psy na Jurka a on robi tyle dobrego.Gdyby nie jego sprzęt to mój synek by dziś zapewne nie żył,a co daje ludziom KK oprócz obietnic raju?Caritas to banda złodzieji przynajmniej u nas w ćzęstochowie.Wiem jaka tam jest patologia bo syn koleżanki tam pracuje więc czemu kler i jego pomioty tak szczekają?
  • leuciscus Owsiak boli prawicę 10.01.12, 06:38
   Czy dotowany Caritas rozlicza się z tych dotacji?... A tak w ogóle to przyznawanie się do katolicyzmu przestało być modne. Sześć mieszkań na klatce i nikt nie wpuścił księdza 'po kolędzie'.
  • boykotka Owsiak boli prawicę 10.01.12, 06:45
   Uczestniczę w WOŚP od 1996r i zawsze to co mnie przyciągało do tej akcji to transparentność. Odkąd internet jest powszechny na stronie WOŚP zawsze można znaleźć sprawozdanie finansowe, chciałam je kiedys porównać z Caritas, niestety nie udało mi się takiego sprawozdania znaleźć. Redaktor znalazł - widocznie zaczęto je publikować.
  • jurek4491 Owsiak boli prawicę 10.01.12, 07:45
   Tłuczki do kartofli i prawicowe cepy zawsze są przeciw wszystkiemu co niePiSowskie.
  • qc Katolickie czarne brygady 10.01.12, 07:47
   Katolickie czarne brygady zawsze pojawiaja sie na scenie gdy wydarza sie cos zacnego i przyzwoitego i trzeba dla rownowagi poblogoslawic to gownem.
  • grisza14 Sroczynski, nie chrzan 10.01.12, 08:14
   bo nie Owsiak boli prawice, tylko boli jak Gronkiewicz-Walz i inni prominenci panstwa Tuska i Gazwyba dosiadaja spoleczenstwo i jada jak na lysej kobyle.Zrozumial sroczynski, co do niego mowia?
  • maura4 Owsiak boli prawicę 10.01.12, 08:19
   Nie wiem jak to jest, że im "większy" katolik, im głośniej obnosi się z katolicyzmem, tym więcej w nim nienawiści. Nie wiem jak to możliwe, że religia powołująca się na miłość do ludzi i wyznająca boga będącego jedynie miłością "produkuje" tak wiele nienawiści. Podprogowo ? Jak można nazwać 120 tys.młodych ludzi polactwem i żebractwem ? Prawdziwe żebractwo odbywa się właśnie po domach. Na żebry chodzą faceci w kieckach. Księża nie są żebrakami w/g redaktorów ? " My mamy swoje rocznice ..." a polactwo nie chce razem z nami cierpieć, smęcić, walczyć o krzyż i krzyżem. Polactwo jest młode i chce się cieszyć, bawić i radować z tego, że pomaga innym. Mnie takie artykuły cieszą, bo im więcej pomyj wyleją prawicowcy na polactwo, tym szybciej odejdą w społeczny, polityczny niebyt.
   • 123jna Re: Owsiak boli prawicę 10.01.12, 09:47
    maura - takze uwazam, ze slowo katolik zaczyna kojarzyc sie nam z nienawiscia a nie z miloscia jak chcial Chrystus. Pisowcy i dzisiejszy Kosciol do tego doprowadzili swym niechrzescijanskim postepowaniem, nawet samych siebie przesladuja - lubia cierpiec, widac masochisci. A moze i troszke sadysci? Nas nienawidza, wiekszosc polskiego spoleczenstwa to dla nich antychrysty. Tylko to ostatnie slowo takze zmienia znaczenie - na pozytywne.
  • pis_busters Olewam prawicę równym sikiem. Dawałem, daję i będę 10.01.12, 08:39
   Olewam prawicę równym sikiem. Dawałem, daję i będę dawał na Owsiaka. Na Caritas nie. Po raz kolejny społeczeństwo pokazało gdzie ma kłótliwą prawicę...
   • grisza14 Re: Olewam prawicę równym sikiem. Dawałem, d.... 10.01.12, 08:42
    i bede dawal.Tak Ci dopomoz Nergal.
   • gderrdar Re: Olewam prawicę równym sikiem. Dawałem, daję i 10.01.12, 08:44
    pis_busters napisała:

    > Olewam prawicę równym sikiem. Dawałem, daję i będę dawał na Owsiaka. Na Caritas
    > nie. Po raz kolejny społeczeństwo pokazało gdzie ma kłótliwą prawicę...
    czego sie spodziewać po takim buraku tylko szczyn a prawicę ty zostaw w spokoju
  • kirdan1 Owsiak boli prawicę 10.01.12, 08:47
   Nie kwestionuję dobrych intencji Jerzego Owsiaka. Nawet jeśli jest w tym element egocentryzmu, to niech będzie to przyjemne (dla Owsiaka) z pożytecznym (zbiórka).
   Natomiast to, co zrobiło z WOŚP państwo polskie to jakiś absurd. I strzał Ziemkiewicza o "gierkowskim turnieju miast" jest niesamowicie celny. To że akcje WOŚP budzą autentyczne pozytywne emocje nie ma tu nic do rzeczy (owe turnieje tez budziły). Ale moralnym nadużyciem jest, że państwo (rękami poczciwego w sumie Owsiaka) de facto domaga się od obywatela dodatkowego opodatkowania się na służbę zdrowia. Bo przecież nawet jak nie dasz - to dasz (np: sponsor WOŚP - Telekomunikacja przecież tych pieniędzy nie da tak "od siebie" - da pieniądze klientów podwyższając ceny usług). Państwo już wie, że nie musi kupować w danym roku 283 defibrylatorów albo 182 sztucznych nerek - bo wie, że WOŚP to załatwi. To budzi największy niesmak w tym wszystkim.
   Nie muszę dodawać, że te 40 baniek, które uzbiera WOŚP to mniej więcej równowartość jednego średniego przekrętu w okolicach przetargów dla MON, Agencji Rynku Rolnego itp.
   I cwaniacy z tych okolic oczywiście przed kamerami namawiają naiwnych na "złotóweczkę" dla WOŚP, po czym wracają do swojej ciężkiej "pracy"...
   • wojtek-gdansk A Państwo to kto? 10.01.12, 09:23
    Państwo, państwem, o państwie ...
    A Państwo, mój drogi, to kto? Sponsor jakiś?
    Państwo, to także my wszyscy. Państwo już dawno nie jest "Oni" tylko "My". Ci młodzi wolontariusze to rozumieją, a ty stary koniu ciągle siedzisz głową w opozycji do wszystkiego, żeby nie powiedzieć bredzisz nieustanną narzekalską mantrę.
    A co do przekrętów, o których tak chętnie "rzucasz z rękawa", to nie masz wyjścia, tylko sprawiedliwość, tu na ziemi trzeba zostawić sądom a nie Michalikom, a tam w niebie Bogu, a też nie Michalikom.
    • antobojar wojtek-gdańsk,jesteś zbyt uprzejmy,padalca koniem 10.01.12, 09:30
     nazywasz..?
     "WZGLĘDNOŚĆ MA ZASTOSOWANIE W FIZYCE.... NIE W ETYCE.."
     "Relativity applies to physics, not ethics"
     Albert Einstein
    • grisza14 Sprawiedliwosc na ziemi zostaw nie Michalikom 10.01.12, 09:50
     ale Michnikom, zwlaszcza Stefciowi z Uppsali, bo on odpowiednie kursa ukonczyl.
     • obraza.uczuc.religijnych Re: Sprawiedliwosc na ziemi zostaw nie Michalikom 10.01.12, 09:55
      A z Ryśka Kuklińskiego, co to dobrowolnie wstąpił do enkawudzistowskiego LWP dla karierki w czasie gdy w katowniach ginęli polscy patrioci, zróbmy prawdziwego polskiego patriotę.
    • kirdan1 Re: A Państwo to kto? 10.01.12, 14:52
     Aleś Ty naiwny... :-D

     No i tradycji stało się zadość - jakikolwiek cień krytyki to głos malkontentów i ludzi o sercu z kamienia, którzy nie myślą o chorych dzieciach. Zupełnie jak kiedyś - kto z pieśnią na ustach nie popierał budowy Nowej Huty był sabotażystą i obrońcą starych sanacyjnych porządków.
   • ronczek Re: Owsiak boli prawicę 10.01.12, 10:22
    Trochę tu racji. Powoli zaczyna to niestety przypominać święto państwowe. Prezydent, władze miast, instytucje państwowe nie tyle się dokładają, co podpinają z reklamą. Ludziom nie trzeba mówić, że to słuszna idea, bo już się przekonali przez lata (nieprzekonanych się nawrócić nie da, bo mają silnie ideologiczne blokady), więc robienie z tego wielkiego festynu to troche przegina. Wszędzie koncert, wszędzie imprezy, nierzadko namolnych wolontariuszy faktycznie coraz trudniej "unikać" (choć nie trzeba unikać, to jednak może to być w ciągu dnia upierdliwe), no bez przesady. Za każdym razem kraj staje na głowie, a rządzący faktycznie podpisują się pod tym. W końcu pomagali Orkiestrze, a sami też robią co mogą... Nie fair.
   • jestem_dziwny Re: Owsiak boli prawicę 10.01.12, 16:28
    chłopie, to co przekazuje tepsa na antenie to są dobrowolne datki od pracowników. Z tego co wiem - a sytuację znam z bliska z około 10 lat temu, więc mogę się mylić na dzień dzisiejszy - pracownicy indywidualnie (i bez nakazu) deklarują w kadrach ile ze swojej pensji chcą przeznaczyć na wosp po czym te pieniądze są odejmowane z ich wypłaty, a z kolei firma dorzuca drugie tyle,. I w tym ruchu nie ma ani kawałka miejsca na to żeby podwyższać koszty funkcjonowania zakładu. Z tym że to wątek na zupełnie inną okazję, więc sie nie będę rozpisywać
    sie ma
  • antobojar pal66, gderrar, grisza14 troll ePiSkopatu w trójcy 10.01.12, 09:04
   przenajświętszej rozmnożony.. wyspał się i jeszcze przed poranną kupką kacówą, postanowił przywalić na tym forum..

   I zrobił duuużo dobrego..!!

   Wystarczy porównać wpisy... to jest najlepsza ilustracja jakie zatrute umysły, jakie prymitywne osobowości tworzą szeregi t.zw. PRAWICY...
   Do dooopy te twoje szkolenie pachołku... griszeńka..

   Nie masz po co głową o mur tłuc..
   Byłeś bucem.. jesteś buc...
   "WZGLĘDNOŚĆ MA ZASTOSOWANIE W FIZYCE.... NIE W ETYCE.."

   "Relativity applies to physics, not ethics"
   Albert Einstein
   • antobojar I kirdan1 też ma te same IP komputera?? to brygada 10.01.12, 09:12

    .. ePiSkopatu, wysłana w jednym worku na śmieci, na linię frontu...
    Stąd te podobne, schizofreniczne wpisy tego kanalii... ha ha.. i smród podobny... hi hi..
    A kysz... gnido.. za głupia nawet żeby zostać wszą... he he..

    "WZGLĘDNOŚĆ MA ZASTOSOWANIE W FIZYCE.... NIE W ETYCE.."

    "Relativity applies to physics, not ethics"
    Albert Einstein
    • grisza14 Gnida to wcielenie koncowe lewakow 10.01.12, 09:18
     wiec pedz kolego i zrzuc sie na swiecka tacke Wielkiego Przekretu Swiatecznej Pomocy.
    • pis_busters Re: Większość z nich ma po kilka nicków. 10.01.12, 11:16
     Większość z nich ma po kilka nicków. Zapewne siedzi dwóch baranów w jakimś biurze poselskim PIS i pluje na akord.
     • pal666 Re: Większość z nich ma po kilka nicków. 10.01.12, 11:29
      z ciebie to jest prawdziwy pizd_busted
      • maxik-g Gnojek. 10.01.12, 14:09
       pal666 napisał:

       > z ciebie to jest prawdziwy pizd_busted
       • pal666 Re: Gnojek. 11.01.12, 16:19
        Masz rację, pizd_a_busted i gnojek.
   • pal666 Re: pal66, gderrar, grisza14 troll ePiSkopatu w t 10.01.12, 11:26
    Hej, ty anty coś tam, jak się z ciebie wyciśnie inwektywy to zostanie wielkie góvvno.
  • menuet1 Owsiak boli prawicę 10.01.12, 09:07
   Ten sprzęt kupiony za zebrane pieniądze i podarowany szpitalom czyj bedzie po ich prywatyzacji ??? Owsiak będzie go odbierał ???
   Cena kontraktu z NFZ za usługi medyczne wykonane tym sprzętem napewno wzrośnie. ...
  • 123jna Owsiak boli prawicę 10.01.12, 09:26
   A ten Karnowski z rodu przesiedlencow ze Wschodu to nie jest "polactwo" - no Polakiem o tysiacletnich korzeniach to on i jego "rod" z pewnoscia nie jest a wiec polactwo tu bardziej jest na miejscu, nie wstydz sie Pan swojego polactwa. Co do Pereiry - czy naprawde musi potwierdzac swa osoba niemile mity o neofitach udajacych bardziej Polaka czy Zyda niz ci prawdziwi, od wiekow? Wedlug mnie ci ludzie prawica nie sa, sa lewicowo roszczeniowi i "solidarni" (ale haslo dla prawicy) i maja sowiecka mentalnosc, jak widac istnieje ona takze w 3-cim pokoleniu wsrod niektorych, najczesciej tych z kresowego polactwa.
  • schuja88 jak moze nie bolec? 10.01.12, 09:39
   jak faszystowskich mend moze nie bolec czlowiek, ktory robi tyle dobra? przeciez on rozni sie od nich w kazdym aspekcie - owsiak cos robi, cos naprawde dobrego, a te nazistowskie gnidy potrafia tylko wysrywac nienawistny belkot
   • grisza14 Uwazaj, bo zadlawisz sie wlasna piana 10.01.12, 09:51
    s-ch...a.
    • schuja88 pozdrawiam ksiedza-patriote 10.01.12, 15:13
     z caritasu srodkowym palcem
  • aliveinchains Re: Owsiak boli prawicę 10.01.12, 09:46
   Wszystkie lewackie pieski poszczekuja na boguducha winny kosciół...u mnie ksiadz namawial na datki dla WOSP, wolontariusze WOSP najczęsciej krązyli w godzinach mszy świętych pod kosciołami, a nie pod marketami, tak wogole to jesli tak przedstawiacie WOSP w kontrze do KK, to dlaczego impreza ma miejsce akurat w niedziele...

  • obraza.uczuc.religijnych Może i boli, może i nie 10.01.12, 09:53
   i tak jak wyśmiewam Warzechy, siostry Karnowskie i Ziemkiewicze, tak trzeba przyznać że mają sporo racji, gdy mówią o niejakim przymusie na dawanie do puszki, nie potrafię odpędzić od siebie myśli, że każdy kolejny finał niesie w sobie coś sztucznego, że to taki trochę PiS - pokażmy jacy jesteśmy luzacy, a mimo to wyjdzie na odwrót i będzie pompatycznie i śmieszno-straszno niczym Hoffman robiacy dla pelikanów pokazówkę z Matrixem. Tak jak Warzecha od kilku dobrych lat nie dałem na WOŚP ani grosza i wcale mi z tym źle nie jest.
   Zupelnie czym innym jest atakowanie WOŚp i Owsiaka z pozycji światopoglądowych z wyświechtaną mantrą o róbta co chceta, omamianiem dzieciaków itp. To jest wyjątkowa bzdura i to należy tępić lub wyśmiewać.
   • grisza14 Palikot osiagnie sukces w stylu Leppera, 10.01.12, 09:56
    jak juz przestanie byc potrzebny WSI.
    • antobojar Jak przestaniesz być potrzebny ePiSkopatowi grisza 10.01.12, 10:02
     .. to karma cię też dopadnie...
     Ale ty sam się z tym uporasz.. ta patologiczna nienawiść, to osamotnienie przegranego.. zbierze żniwo..     "WZGLĘDNOŚĆ MA ZASTOSOWANIE W FIZYCE.... NIE W ETYCE.."
     "Relativity applies to physics, not ethics"
     Albert Einstein
     • grisza14 PO zniwach zrobimy dozynki i mala prosba 10.01.12, 10:09
      antobojar napisał:

      > .. to karma cię też dopadnie...
      > Ale ty sam się z tym uporasz.. ta patologiczna nienawiść, to osamotnienie przeg
      > ranego.. zbierze żniwo..

      > do kolegi zorientowanego, gdzie podziala sie wlascicielka dwoch ligaw, pani marszalek Kopacz? Bo ostatnio cos jej nie widze.
      >
      >
      > "WZGLĘDNOŚĆ MA ZASTOSOWANIE W FIZYCE.... NIE W ETYCE.."
      > "Relativity applies to physics, not ethics"
      > Albert Einstein
      • antobojar Teraz wiem grisza,w rzeźni cię Zerro znalazł,kiedy 10.01.12, 10:44
       .. korumpowałeś pasztetową papierem toaletowym...
       I przekazał cię do ePiSkopatu, gdzie po spowiedzi, za pokutę nakazano ci robienie z siebie idioty na forach... co przyszło ci łatwo, bo będąc bez kręgosłupa, nawet twoje ligawy są bezrobotne...
       Nie martw się.. policzą ci tak, jakbyś klepał różaniec...       "WZGLĘDNOŚĆ MA ZASTOSOWANIE W FIZYCE.... NIE W ETYCE.."
       "Relativity applies to physics, not ethics"
       Albert Einstein
       • grisza14 Chlopie, twoja sygnaturka jest tak odkrywcza 10.01.12, 10:54
        ze az zal sciska.A pewien jestes, ze Ajsztajn powiedzial to po angielsku?
  • imagistyk Owsiak boli prawicę 10.01.12, 10:14
   Caritas bardzo sprytnie wyciąga pieniądze z samorządów lokalnych, firm publicznych, ministerstw i wszelkich organizacji publicznych. Za to rozlicza się słówkami.
  • laptokowiec Owsiak boli prawicę 10.01.12, 10:40
   Jurek trzymaj się !
   Oszołomy zawsze będą niezadowolone.
   Przecież ta kasa mogłaby trafić na tace, a tu taki piskus.
   Nie będzie nowej Bazyliki dla Głodzia ... ach co za ból.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka