Dodaj do ulubionych

Pan w tej kolejce nie stał

20.01.12, 11:57
smutne, że innych sukcesów IPN nie stwierdzono
chyba, że jeszcze coś - kogoś wykopią, np. z dziurą w zębie (niechybnie od sowieckiego strzału)
Obserwuj wątek
   • chn506 Re: Pan w tej kolejce nie stał 20.01.12, 19:26
    Sa 89 letni UB-cy i 89 letni nazisci i obu trzeba karac jesli zrobili cos przeciw Narodowi Polskiemu,
    a gra nic z tym nie ma i jest swietna no i gra sie w cieplym salonie a w kolejce stalo sie po kilka godzin na mrozie jak i w upale po kilka godzin,co to przypomina z czasow wojny,
  • oldnick5 Sentyment 20.01.12, 12:53
   Szanownemu autorowi-redaktorowi uprzejmie wyjaśniam, że pojęcie "resentyment" nie oznacza powrotu sentymentu, tylko niechęć, wrogość, żal, nieżyczliwość, urazę. Zarazem z tekstu wynika jasno, że ci starsi ludzie (50+) kierują się właśnie sentymentem. Ale nie jest to, oczywiście, specjalny sentyment do PRL, tylko sentyment do własnej młodości :-)
   Stanisław Remuszko
   www.remuszko.pl
   • julkao Re: Sentyment 20.01.12, 17:23
    super, powinni się przebranżowić i robić jeszcze gry komputerowe

    RPG "namierzyć powielacz", FPS "Grudzień 1970", "ścieżki zdrowia" Wii Edition

    mają tyle świetnego materiału "z pierwszej ręki", że i na sentementy i na resentymenty starczy
  • endriu666 Re: Pan w tej kolejce nie stał 20.01.12, 13:42
   A to dlatego, że lustracja, teczki, TW, ubecja - to tylko niewielki wycinek tego, czym zajmuje się IPN. MAło kto wie, że wydaje komiksy dla młodzieży, organizuje wystawy (nie tylko o bezpiece, ale też o życiu codziennym itp.), warsztaty i przede wszystkim wydaje setki publikacji naukowych i źródeł - niezwykle ważnych dla badaczy XX wieku. Ale to mainstreamu przedziera się tylko to, co bulwersuje, albo co nieudane a za to wrzaskliwe (bo takie publikacje zdarzają się wszędzie). Jest dokładnie tak samo z innymi placówkami naukowymi - ktoś potrafi powiedzieć czym zajmuje się IS PAN, czy co ostatnio wydał IHUW? Też nie, co nie znaczy, że nie wydaje i to rzeczy potrzebnych. Ale IPN się źle (i niestety tylko z jednym) kojarzy - w dużej też mierze m.in na skutek działań niektórych swoich pracowników... ale na pewno nie wolno generalizować.
   • vito3 Re: Pan w tej kolejce nie stał 20.01.12, 15:51
    zeby przejebac 250mln zl wymysla sie rozne durnoty niezwykle wazne dla portfeli badaczy pompka ktora placi im duzo wiecej niz uczelnia,stalem w kolejkach jak wszyscy ale nigdy nie slyszalem ze ktos wchodzi pierwszy bo ma kolege w komitecie pzpr bo oni mieli swoje sklepy i dojscia a w normalnej kolejce po takim oswiadczeniu ludzie by go zjedli nawet gry nie potrafia zrobic w wiernych realiach a reszte tez falszuja tendencyjnie to jest krucjata a nie badanie histori
  • max123ok Pan w tej kolejce nie stał 20.01.12, 14:04
   jest świetna choć wymaga czasu na zapoznanie się z regulaminem i oczywiście z rozgrywką. a dzieci też szybko łapią i są tą siermiężnością zachwycone... dobra gra planszowa acz chyba tylko dla Polaków - polecam / nie lubię IPN ale w tej branży okazali się świetni !/
  • aparatczyk1 Pan w tej kolejce nie stał 20.01.12, 19:19
   Stanisław Lem przewidział fascynację czymś takim w swojej książce pt. "Kongres futurologiczny" opisując ...może nie tak odległą przyszłość... Oto fragment :

   "...Młody Symington obiecał zaprowadzić mnie do tajnego klubu. Czyżby orgia? W każdym razie niczego nie wezmę do ust.

   8 IX 2039
   Wyobrażałem sobie, że będzie to jakiś luksusowy przybytek, miejsce ostatecznego wyuzdania, a tymczasem zeszliśmy do zatęchłej, brudnej piwnicy. Podobno stworzenie tak wiernej imitacji minionych czasów kosztowało majątek. Pod niskim stropem, w zaduchu, u okienka zamkniętego na cztery spusty stał cierpliwie długi ogonek.
   - Widzi pan? To jest prawdziwy ogonek! -z dumą podkreślił
   Symington junior.
   - No dobrze - rzekłem po jakiejś godzinie cierpliwego wystawania - ale kiedyż wreszcie otworzą?
   - Niby co? - zdziwił się.
   - No, jakże... to okienko...
   - Nigdy! - z satysfakcją odezwał się chór głosów.
   Osłupiałem. Niełatwo przyszło mi pojąć, że uczestniczyłem w atrakcji, która była taką samą odwrotnością życiowych norm jak ongiś czarna msza - względem białej. Ale też - czy to nie logiczne? - obecnie wystawanie w ogonku może być już tylko zboczeniem.W innym pomieszczeniu klubowym znajduje się postawiony na kołkach zwyczajny wóz tramwajowy, w którym panuje nieludzki ścisk, z obrywaniem guzików, darciem odzieży, pończoch, trzeszczeniem żeber, deptaniem - w tak naturalistyczny sposób ewokują ci miłośnicy starożytności warunki niedostępnego im bytowania. Towarzystwo, potargane, pomięte, lecz zachwycone, z błyszczącymi oczami, poszło potem się pokrzepić, ja zaś wróciłem do domu, podtrzymując spodnie i kulejąc od skopania, lecz z uśmiechem, zamyślony nad tą naiw¬ną młodością poszukującą uroków i dreszczu zawsze w tym, co najtrudniej osiągalne."
  • kiemlicz88 Re: Pan w tej kolejce nie stał 21.01.12, 13:17
   Na punkcie Kolejki świra mają nie tylko Polacy, gra jest kultowa w wielu krajach, np. w USA ktoś podrabia Kolejkę i opyla za 75 dolarów!

   boardgamegeek.com/boardgame/85325/kolejka
   melibeeglobal.com/2011/01/kolejka-an-educational-board-game-about-communism/
   www.spiegel.de/international/zeitgeist/0,1518,740587,00.html
  • trudek46 Pan w tej kolejce nie stał 23.01.12, 16:13
   Najciekawsze spostrzeżenie,IPN-owi,nic się lepszego nie udało,jak również informacja,że przybywa osób,które poierają mimo wszystko PRL,bo aż tak tragicznie nie było / żyłem w tych czasach i nie narzekałem pracowałem ciężko ale moja rodzina nie chodziła głodna,ani po śmietnikach,jak dzisiaj /popierają w 60-ciu %-tach wprowadzenie stanu wojennego.Co jest nie tak z tą "siermiężnym PRL-em i tą historią",najgorsze jest to że piszą to 30-sto letni gó....niarze,tak ,jak napisały nieuki "Dolny Ślask Monografia historyczna",nic tylko skandal ,kiedy Polacy zrozumią,że przetrwać "trudne czasy to sztuka,docenić wszyskie,dobre i złe strony ,ale uczciwie,bo teraz obrażacie ,swoich dziadków,rodziców,oraz tch którzy w trudnych czasach coś zbudowali.Wy młode pokolenie pseudo "WOLNŚCIOWE",umiecie tylko burzyć i śmiać się,a ci starsi,którzy dzisiaj chcą być bohaterami,pytam,dlaczego nie byliście tacy mądrzy w" moich czasach.Tfu.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka