Dodaj do ulubionych

Komorowski u Olejnik o Acta, Smoleńsku i słuchu...

02.02.12, 23:13
Co tu dużo mówić.
Cała afera ACTA to siana trutka Palikota.
Zrywa młodych z życiem nie zadowolonych,
do swych wyrzuconych sieci.
Nie jest inny jak Prezesio w swych wędrówkach krzyżowych.

Palikot - Petra Kelly (Zieloni)
Religie często swą siłę upolityczniały-
jednak Jezus upolitycznił swą słabość,
i tą siłę i tą moc tych słabych.
(Petra Kelly 1947-1992)
Obserwuj wątek
  • czywolno Komorowski w sprawie słuchu... 03.02.12, 01:25
   "Jego zdaniem "konieczne jest zbadanie jeszcze czy wejście w życie tej umowy będzie oznaczało zmianę prawa w Polsce". Prezydent dostał już informację, że ACTA nie naruszy polskiego porządku prawnego. Podobnie - jak na razie - nie ma w niej zapisów zagrażających swobodom obywatelskim. - Ale muszę mieć dane, wewnętrzne przekonanie, że wszystko jest ok., by potem można było się wzajemnie przekonywać, by można było rozmawiać - dodać."

   _________

   Moim zdaniem taki asekurancki bełkot w tak waznej i dla kazdego, kto czytal ACTA, oczywistej sprawie jest niegodny prezydenta RP!

   Jest to oczywisty efekt tego, o czym traktuje zaczerpniety z sieci ponizszy fragment:

   "To tylko taka powyborcza bajka:

   Poczucie "przywiazania" czy tez szerzej "szacunku" przecietnego obywatela dla panstwa, jego atrybutow i jego przedstawicieli zostalo przez tych ostatnich tak zgnojone i osmieszone w toku kilku minionych dziesiecioleci, ze az dziwne jest, ze ci "przedstawiciele" nadal uzurpują sobie do takiego przywiazania i szacunku prawo. Nie nadązają wiec wyraznie za tendencja, ktorą sami sprowokowali i nadal podsycaja, bezmyslnie ujezdzając swe zaprzezone w media rydwany tak zwanej wladzy! Taka wspolczesna odmiana faraonow z kreskowek!
   W miedzyczasie jednak tak zwana ludnosc swiata dokonala - w wyniku uwaznej obserwacji tego swiata i jego przemian - ogromnego koniecznego dla przetrwania skoku umyslowego, zostawiajac daleko za sobą rozmaite oficjalne przesądy w postaci IQ, ktorych standaryzacja zawieruszyla sie gdzies w okolicach lat 60. ubieglego wieku, bo stopien komplikacji i dywersyfikacji tych standardow, jaki dzis nalezaloby wprowadzic, uczynil cale przedsiewziecie nieoplacalnym i bezsensownym!
   Mijaly i mijaja pokolenia, gabinety, premierzy, a poszerzający sie rozziew miedzy kostniejącymi w bezruchu strukturami panstwa a nieustannie doskonalonym instynktem przetrwania i galopującymi myslami i dzialaniami obywateli okazal sie fatalny w skutkach.
   Rządzący aplikowali znachorskie metody leczenia objawow, a rządzeni borykali sie ze skutkami tych szamanskich egzorcyzmow, doskonaląc zmysl obserwacji, szybkosc reakcji i precyzje dzialania!
   Oczywiscie duza czesc obywateli nie wytrzymywala wyscigu i stawala sie biernym motlochem, ktorego liczebnosc rosla w tepie wykladniczym, az osiagnela bezwolna mase krytyczna, jaka obserwujemy dzisiaj!
   W Polsce transformacja ustrojowa nagle lawinowo przyspieszyla ten proces i zwielokrotnila jego skutki, przyjmując postac katastrofy duzych fragmentow populacji! Jedni doznali katastrofy ekonomicznej, a drudzy w wygrywanym za wszelka cene wyscigu szczurow doznali zapasci intelektualnej i etycznej! Te indywidualne i grupowe katastrofy przelozyly sie nieuchronnie na totalną zapasc panstwa!
   W skrocie mozna powiedziec, ze wartosc umyslowa tych, co z pozoru wygrywaja wyscig szczurow i na przyklad zasiadaja w spolkach skarbu panstwa, w sejmie, rzadzie lub innych organach tak zwanej wladzy, a wiec realna ich przydatnosc dla terazniejszosci i przyszlosci panstwa i nas wszystkich, jest odwrotnie proporcjonalna do przekatnej ekranu posiadanych przez nich telewizorow, a o wartosci intelektualnej i kazdej innej plynacego z tych telewizorow na ich zamowienie i dostosowanego do ich poziomu przekazu nie ma co nawet wspominac!
   _________________Andersen___"

   Nic dodac i nic ując!
   Niby bajka, ale jakże prawdziwa i na czasie!   • karl Bełkot SAM nie chce ujawnić ekspertyz OFE, wstyd 03.02.12, 03:37
    ACTA to nie koniec. NIK dostał uprawnienia do inwigilacji nawet preferencji seksualnych, prezydent nie chce pokazać ekspertyz, powołując się na prawo autorskie, rząd próbował już cenzurować internet poprzez projekt rejestracji stron w KRRIT. O co chodzi? Wielki Brat czuwa? Nie dajmy się...

    "Władza może nie ujawniać zamawianych przez siebie opinii ekspertów, jeśli powoła się na ochronę praw autorskich - wynika z piatkowego wyroku NSA w sprawie przeciw prezydentowi. Powołując się na ten wyrok, władza może nie udostępniać ekspertyz o tworzonym prawie. Może to więc dotyczyć działań rządu, Sejmu czy samorządów."

    Więcej... wyborcza.pl/1,109204,11046022,OFE_chronione_prawem_autorskim.html#ixzz1lHZsLkg4


    • czar-par Bełkot PO chce organiczyć wolności obywatelskie... 03.02.12, 03:41
     nie przepadam za PIS i jego obłudą, ale to daje do myślenia:
     "Rząd polski ogranicza wolność obywateli, i to nie rząd PiS, a PO. - Bo w świecie realnym, a nie przedstawionym, to PO jest formacją antywolnościową, dlatego ACTA nie jest przypadkiem - odpowiadał poseł Ujazdowski. I podawał przykład: - Latem ubiegłego roku Sejm, pod presją PO, przeprowadził ustawę o systemie informacji oświatowej, która pozwala na gromadzenie danych indywidualnych o super wrażliwym charakterze, w przymusowym systemie informatycznym, bez zgody rodziców. To jest jeden z przykładów uderzenia w prawo do prywatności, przy pełnej świadomości, że się w to prawo uderza - podkreślał poranny gość TOK FM. I ubolewał: - Przy protestach organizacji pozarządowych te ustawy przepchnięto."

     www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,11068419,Ujazdowski_w_TOK_FM__Premier_placi_za_przerobienie.html
     • wojtek-gdansk Śmiało weź to "nie" w nawias i sie nie certol 03.02.12, 11:12
      zar-par napisała:
      > nie przepadam za PIS i jego obłudą, ale to daje do myślenia:
      Śmiało weź to "nie" w nawias i się nie certol.
      Poseł Ujazdowski? A gdzie ten miłośnik wolności był w czasach rządów PiS, kiedy co chwile straszono kagańcem, a to prasę, a to sądy a to Trybunał Konstytucyjny, bo prokuraturę już Ziobro prowadzał na smyczy tam gdzie tylko Mały Rycerz sobie zamarzył.
    • koloratura1 ACTA jest dobre na wszystko! ;) 03.02.12, 10:40
     karl napisał:

     > "Władza może nie ujawniać zamawianych przez siebie opinii ekspertów, jeśli
     > powoła się na ochronę praw autorskich - wynika z piatkowego wyroku NSA w sprawie
     > przeciw prezydentowi. Powołując się na ten wyrok, władza może nie udostępniać
     > ekspertyz o tworzonym prawie. Może to więc dotyczyć działań rządu, Sejmu
     > czy samorządów."


     Nareszcie władza będzie miała święty spokój. ;)
    • wojtek-gdansk Twoje "Buciki nieco przyciasne" 03.02.12, 10:43
     PAN MŁODY
     Ksiądz dobrodziej już niebawem będzie nosić pelerynkę - ?
     KSIĄDZ
     Może i należy mi się; lecz pewnego nic nie wi się. Inni także robią ślinkę! Może sprawię pelerynkę ?
     PAN MŁODY
     Może z konsystorza przecie popatrzą okiem łaskawem; życzę bardzo.
     PANNA MŁODA
     Choć co dadzą; ino te ciarachy tworde, trza by stoć i walić w morde.
     PAN MŁODY
     Moja duszko, tu sie mówi o kościelnej dostojności,którą mają przyznać Jegomości.
     PANNA MŁODA
     Jo myślała, że co inne.
     (Wyspiański "Wesele", Akt 1, scena 8)

     Rola PANNY MŁODEJ w sam raz dla Ciebie, masz predyspozycje nawet pozasceniczne, znaczy nie musisz grać bo jesteś.
  • gburiaifuria Swiete slowa Pana Prezydenta RP 03.02.12, 02:29
   Pan Prezydent rzekl: "Rządzenie jest rzeczą trudną i czasami trzeba się skoncentrować na sprawach najważniejszych" Chyba nie trafniejszego stwierdzenia. Jakie sa te najwazniejsze sprawy? To interes amerykanskich korporacji bo przeciez nie prawa gowniarzy, ktorzy wyszli na ulice. Problem jest prosty amerykanskie korporacje w/g ich prawa sa uznawane za za osoby. Otrzymuja one w ten sposób ‘prawa człowieka’ . te prawa korporacji sie rozszerzap mogą, one na przykład, posiadać na własność wodę i rzeki, powietrza, przestrzeni powietrznej, moga byc wlascicielami nawet znajdujących się w atmosferze związków węgla. 21 stycznia 2010 roku Sąd Najwyższy stwierdzil, że ograniczanie wpływu korporacji na proces polityczny stanowi ‘naruszenie ich swobód obywatelskich’, czyli bez owijania w bawelne korporacje maja prawo czynic dotacje finansowe na kandydatow startujacych w wyborach prezydencki. Ich kandydaci, staja sie ich wlasnoscia musza byc zalezni i podejmuja decyzje ktore sa zgodne z interesem tychze korporacji. I taka jest wlasnie polityka rzadu USA. To nie jest demokracja to zupelnie inny system, ktory moznanazwac demokrację korporacyjną, tworzoną przez korporacje dla korporacji, wbrew woli i interesom zwykłych obywateli.Korporacje to nie jednostki to instytucje, ktore celem jest maksymalny zysk, tam jest zero empatii przenoszac to na jak najbardziej prosty jezyk to po prostu tak jakby wladze sprawowal paranoik.nasza wladza dla ktorej wzorem zawsze byla demokracja amerykanska idzie w jej slady. Coraz wiecej sluzb nas kontroluje coraz wiecej praw sie pojawia. przypomnijmy ustawe o dostepie do informacji publicznej. Ustawa zakneblowala mozliwosc dowiedzenia sie nad czym pracuja obecne urzedasy, co robi rzad, czym sie zajmuje itd. Pozniej nagle NIK dostaje spec uprawnienia, bedzie gromadzil dane o naszych DNA, preferencjach seksualnych oraz religijnym swiatopogladzie i na koniec Ci, ktorzy mienia sie rodowodem walki o wolnosc, prawa obywatelskie itd,no "Solidarnosciowym" rodowedem, podpisuja ACTA, dokument, ktore stawia prawo wlasnosci wyzej niz prawa czlowieka i co najgorsze oddaja nas w rece amerykanskich korporacji bowiem akta wykosza wszelka konkurencje i zniszcza wszelkie mniejszy firmy, staniemy sie masa wyrobnikow dla amerykanskich korporacji albo miesem armatnim jakim bylismy w Iraku i jestesmy w Afganistanie gdzie walczymy za nasz szmal z podatkow w obronie bezpieczenstwa Stanow Zjednoczonych. Oczywiscie ACTA nigdy nie podpisza, Chiny, Indie czy Brazylia, ktorych gospodarki rozwijaja sie w szybkim tempie i ktore to beda zarownopartnerem jak i rywalem amerykanskiej gospodarki. Akta bowiem nie tylko wprowadza cenzurę internetu jaka dotychczas była tylko w Chinach i daje rządowi i korporacjom możliwość zatrzymania i uciszenia bez dowodów każdego kto jest dla nich niewygodny. To porozumienie zakazuje wszystkich zamienników markowych produktów.podobnie z patentami na organizmy genetycznie modyfikowane. Wkrótce korporacje doprowadzą do wyginięcia naturalnych upraw (pyłki roślin genetycznie modyfikowanych przenoszą się na uprawy naturalne i mieszają z nimi swoje geny, w ten sposób rolnik, który nawet nie chciał siać GMO ma już takie rośliny na swoim polu i musi płacić korporacjom za licencje). W ten sposób w ciągu kilku lat korporacje przejmą kontrolę nad wszystkimi uprawami, a potem będą mogły dowolnie podnosić ceny nasion (przez ACTA rolnik traci prawo zatrzymania części nasion na następny wysiew). Domyślacie się już co się wtedy stanie...? Staniemy sie grupa niewolnikow, ktorzy na koncu beda bulic za to ze oddychamy, bo korporacje calkiem legalnie stana sie wlascicielami powietrza. Ten kto nie zaplaci bedzie zlodziejem bo bedzie okradal korporacje z "Ich" powietrza. Innymi slowy wladza godzac sie na taki akt chce z nas zrobic zlodzieji finalem bedzie z pewnoscia propozycja dla naszego wlasnego bezpieczenstwa bysmy sie wszyscy zaczipowali bo to proste, wygodne i nie bedzie nam potrzebne zadne ID, karty kredytowe itd.i wowczas komuna z ktora tak walczylismy i na ktora tak plulismy stanie sie marzeniem i snem o prawdziwej wolnosci. Nie dajmy sie w to wrobic. Ci, ktorzy podpisali to swinstwo zamiast wymadrzac sie powinni stanac przezd Trybunalem Stanu.


  • bzbz666 Komorowski u Olejnik o Acta, Smoleńsku i słuchu... 03.02.12, 02:41
   Słowa prezydenta Komorowskiego:
   "konieczne jest zbadanie jeszcze czy wejście w życie tej umowy będzie oznaczało zmianę prawa w Polsce"
   To teraz się obudził?
   Teraz? Po podpisaniu????
   Ściemniać można różnie: sprytnie albo głupio.
   Pan Komorowski - jak widać - nawet sprytnie nie potrafi ściemniać.
  • poldrohobycz Prezydent Bul Komorow 03.02.12, 07:58
   nie sluzy interesom Polski. Jego bliskie powiazania ze skompormitowana WSI, ktora byla przesiaknieta agentura rosyjska, mafia gospodarcza i postomunistami, potem bezczelna dyskredytacja Prezydenta Kaczynskiego, a teraz otaczanie sie doradcami rodu z PRL, wywolanie systemowej walki z krzyzem i Kosciolem, mowia samo za siebie. Na dodatek czeste blazenskie gafy Komorowa powoduja, ze nie tylko sam osmiesza swoja prezydenture w kraju ale takze kompromituje Polske na arenie miedzynarodowej. Jego "pozytywna ocena" w oczach opinii publicznej jest jak na zamowiienie kreowana przez sprzyjajace my pro-rezimowe media z GW i TVN na czele. Komorow, jak by nie bylo, wiernie chroni ich postkomunistyczne interesy....
  • antobojar Tak jak trolle u NAS,tak Olejnik U Komorowskiego.. 03.02.12, 09:35
   była... jakby na to nie spojrzeć...
   Komorowski ideałem nie jest, ale b. szybko się uczy.. i mimo małych potknięć, porównując go W WYOBRAŹNI, Z PRZEGRANYM KANDYDATEM ePiSkopatu, jawi się jako mąż opatrznościowy...
   I już teraz, w dyplomatyczny sposób, dał do zrozumienia że żadnej ACTA'Y nie zaakceptuje, nie tylko dlatego że w Polsce wywołałoby to rewolucję, ale dlatego że jest to umowa z gruntu niesprawiedliwa i w swej naturze gangsterska..

   A teraz drodzy internauci, rozsiądźcie się wygodnie w fotelu i na dobry początek dnia, dla zabawy, wyobraźcie sobie jaką kandydaturę mógłby wystawić ePiSkopat w przyszłych wyborach prezydenckich... (pomijając tego który przerżnął, po raz szósty... bo na nic innego nie zasługuje..)
   Przestrzegam !! Jeżeli jesteście w pracy chichrajcie się dyskretnie, bo gdy inni dowiedzą z czego się śmiejecie, to cała załoga się do tej wesołości przyłączy.. i zawalicie to, co macie do zrobienia...


   "WZGLĘDNOŚĆ MA ZASTOSOWANIE W FIZYCE.... NIE W ETYCE.."

   "Relativity applies to physics, not ethics"
   Albert Einstein
  • jurek.1954 Komorowski wycisza emocje 03.02.12, 10:04
   robi konsultacje, a całą sprawę zamiecie się pod dywan. PO oberwała za ACTA, nie spodziewała się takiego protestu i jego społecznego poparcia przeciwników ACTA z różnych stron, także znanych autorytetów. Uspokoić, rozwodnić, namieszać, że wszystko o.k. i pachnąć te ACTA oczywiście jak "słupki pozwolą". Tusk i Komorowski mają świadomość, że tworzą zamordyzm, że ustępując Amerykanom traci Polska część suwerenności, ale mając służby, kontrolę nad obywatelami, niejasne prawo o wiele łatwiej sprawować władzę nad maluczkimi. Co za pokusa i jak jej nie ulec!
   Nie jestem przekonany do intencji prezydenta Komorowskiego, nie mówi, że utnie ACTA, ale wyjaśni i uspokoi. Tworzy grunt pod przepchnięcie ACTA.
  • hrabiatobayski Komorowski - cieć Konstytucji.... 03.02.12, 12:17

   Konstytucja nakłada na mnie obowiązek szukania pozytywnych rozwiązań, które uspakajałyby nastroje, likwidowałyby źródła obaw i lęków. Od Rzecznika Praw Obywatelskich oczekuję jednoznacznego stanowiska czy są zagrożone wolności obywatelskie czy nie - mówił o ACTA Bronisław Komorowski w TVN 24.

   __________

   1) Państwo Polskie jest wspólnym dobrem wszystkich obywateli.

   2) Wskrzeszone walką i ofiarą najlepszych swoich synów ma być przekazywane w spadku dziejowym z pokolenia na pokolenie.

   3) Każde pokolenie obowiązane jest wysiłkiem własnym wzmóc siłę i powagę Państwa.

   4) Za spełnienie tego obowiązku odpowiada przed potomnością swoim honorem i swoim imieniem.

   Prosto i dobitnie, jasno i wyraznie! HONOR I OJCZYZNA!
   Nawet Boga sie tu nie wzywa nadaremno!


   Tak brzmi artykuł 1. z prawomocnej USTAWY KONSTYTUCYJNEJ RZECZYPOSPOLITEJ PO LSKIEJ z dnia 23 kwietnia 1935r


   A tu dla porownania przytaczam wielosłowny i pustoslowny, lecz nic w gruncie rzeczy nie postulujacy, w imie Boga od pierwszego zdania klamliwy, lecz za to pełen falszywego patosu tekst, w ktorym mieszanka aktualnie obowiazujacej "poprawnosci politycznej" i steku frazesow i komunałow wepchnietych na chama i przez chamow do saganka z bigosem religijnym, etycznym i "patriotycznym", ktory to tekst ma nam "na wieki" słuzyc za podstawe i za wytyczne narodowego i panstwowego bytu!

   Ale - jak juz dzis wszyscy wiemy - nie słuzy, bo słuzyc nie moze!


   KONSTYTUCJA
   RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
   z dnia 2 kwietnia 1997 r.

   W trosce o byt i przyszłość naszej Ojczyzny, odzyskawszy w 1989 roku możliwość suwerennego i demokratycznego stanowienia o Jej losie, my, Naród Polski - wszyscy obywatele Rzeczypospolitej, zarówno wierzący w Boga będącego źródłem prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna, jak i nie podzielający tej wiary, a te uniwersalne wartości wywodzący z innych źródeł, równi w prawach i w powinnościach wobec dobra wspólnego - Polski, wdzięczni naszym przodkom za ich pracę, za walkę o niepodległość okupioną ogromnymi ofiarami, za kulturę zakorzenioną w chrześcijańskim dziedzictwie Narodu i ogólnoludzkich wartościach, nawiązując do najlepszych tradycji Pierwszej i Drugiej Rzeczypospolitej, zobowiązani, by przekazać przyszłym pokoleniom wszystko, co cenne z ponadtysiącletniego dorobku, złączeni więzami wspólnoty z naszymi rodakami rozsianymi po świecie, świadomi potrzeby współpracy ze wszystkimi krajami dla dobra Rodziny Ludzkiej, pomni gorzkich doświadczeń z czasów, gdy podstawowe wolności i prawa człowieka były w naszej Ojczyźnie łamane, pragnąc na zawsze zagwarantować prawa obywatelskie, a działaniu instytucji publicznych zapewnić rzetelność i sprawność, w poczuciu odpowiedzialności przed Bogiem lub przed własnym sumieniem, ustanawiamy Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej jako prawa podstawowe dla państwa oparte na poszanowaniu wolności i sprawiedliwości, współdziałaniu władz, dialogu społecznym oraz na zasadzie pomocniczości umacniającej uprawnienia obywateli i ich wspólnot.

   Taki belkot mogla wyprodukowac tylko Pitera z Radziszewskaj, a przez ramie zagladala im zapewne niejaka Hall.
   Nasza swieta trojca Polek godnych Wandy i Emilii Plater!
  • volim Współczuję Rzecznikowi 03.02.12, 13:11
   Prezydent może odetchnąć, zrobił swoje, napisał pismo do RPO ze swoim kategorycznym żądaniem, ufff. Teraz wszystko – w tym odpowiedzialność za losy ACTA - w rękach Rzecznika Praw Obywatelskich.
   Prezydent oczekuje bowiem od Rzecznika „jednoznacznego stanowiska”, czy są zagrożone wolności obywatelskie. Na jakiej jednak podstawie RPO ma ocenić - jak tego chce Prezydent - czy ratyfikacja umowy ACTA wpłynie lub nie na ograniczenie praw obywatelskich?
   Według ustawy o RPO Rzecznik nie jest raczej od tego, aby na żądanie Prezydenta badać konsekwencje przyszłej ratyfikacji przez Polskę umowy międzynarodowej. Rzecznik jest od tego, aby badać, czy wskutek działania lub zaniechania organów, obowiązanych do przestrzegania i realizacji wolności i praw obywatelskich, nie nastąpiło naruszenie tych wolności i praw.
   To RPO ma prawo występować do innych organów o zajęcie stanowiska w tych kwestiach, a nie odwrotnie.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka