Dodaj do ulubionych

Sumienie nie może wstrzymać aborcji

02.03.12, 16:53
Sąd zapewne wydał wyrok w oparciu o "wartości liberalnego społeczeństwa" wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,11268597,Aborcja_po_urodzeniu___szokujacy_pomysl_naukowcow.html
Obserwuj wątek
  • boykotka Sumienie nie może wstrzymać aborcji 02.03.12, 18:22
   Uważam, że wyrok sądu jest rozsądny. Obie panie nie uczestniczą w czynnościach związanych z aborcją. Inny wyrok zachęciłby ortodoksyjnych przeciwników aborcji do dalszych kroków w kierunku radykalizacji aborcji lub wciskania własnych poglądów innym.
   Obu paniom mogę jedynie powiedzieć, że mogą poszukać sobie pracy na innych stanowiskach jeżeli czynności, które dotychczas wykonują są aż tak sprzeczne z ich sumieniem.
   • kaziuniek-is-one Re: Sumienie nie może wstrzymać aborcji 03.03.12, 08:41
    Swobodą religijną jest także prawo do poglądów za aborcją. Wykorzystywanie stanowiska pracy do wymuszania na innych swoich poglądów religijnych - jest naruszaniem swobody religijnej i wolności.
    Te panie jeżeli uważają, że nie chcą z szacunkiem dla innych poglądów kierować danym zespołem - sam powinny zrezygnować.

    Tolerancja jest wtedy gdy katolikowi wolno narzucać swoje poglądy innym? To jest właśnie piekło. Piekło jest w KK.
  • nollet Czemu u nas nie jest tak normalnie!? 03.03.12, 07:42
   W naszym kraju nigdy nie sprawowali władzy ludzie normalni. Przykro czytać, że nie tak daleko od nas są kraje, co mają przywódców patriotów. Żaden z nich nie ma dwóch obywatelstw i żaden z nich nie był podejrzany o kradziezę, sfałszowanie podpisów, nie był unurzany w afery np. hazardowe, żaden z nich nie mówił publicznie, że Anglia to smieszny kraj, ze swoją historią , dziejowym pechu i najlepiej być jak najdalej od Anglii. U nas taki osobnik jest premierem, taka ordynacja wyborcza, że nawet kanalia moze byc premierem. w 1997-2001 premierem był bałwan, który w wyobrach uzyskał 1564 głosów poparcia! Rozwalił wszystko co mozna było rozwalić, Totalizator był utrzymywany z budżetu państwa, wyścigi konne stały sie deficytowe! szkoda słow, rządy III RP to kloaczne rzady, to rzady szubrawców nie godnych nawet ich oplucia!
  • olga082 Dlaczego? 03.03.12, 10:21
   Bardzo zasmucił mnie ten artykuł. Sama będąc położną nie wyobrażam sobie tego, żeby klauzula sumienia nie istniała. Nie wyobrażam... Moim zadaniem jest służyć życiu, a nie je niszczyć...
   • kaziuniek-is-one Re: Dlaczego? 03.03.12, 12:03
    Masz prawo do własnych poglądów i ich realizowania. Sama decydujesz o sobie. Ale gdybyś została kierowniczką zespołu - nie wolno Ci Twoich poglądów narzucać innym.
    Bo to jest dokładnie taka reguła, że nie mogłabyś decydować wg swojego sumienia, gdybyś Ty miała kierownika o innych poglądach. Klauzula sumienia działa tylko wtedy gdy Ty szanujesz inne poglądy - wtedy szanowane są Twoje.
    W tym wypadku sąd miał rację, że jako kierownik zespołu nie może ona narzucać innym swoich poglądów, skoro prawo nie zabrania aborcji (w określonych warunkach).
   • kotek.filemon Re: Dlaczego? 03.03.12, 19:05
    olga082 napisała:

    > Sama będąc położną nie wyobrażam sobie tego,
    > żeby klauzula sumienia nie istniała. Nie wyobrażam...

    Ja nie wyobrażam sobie tego, że istnieje, ale w niektórych wschodnioeuropejskich bantustanach tak niestety jest. Jak ktoś jest weganinem, to nie zatrudnia się w rzeźni, bo niestety nie ma ustawowej dupokrytki w postaci klauzuli sumienia.
  • psineczek Sumienie nie może wstrzymać aborcji 03.03.12, 14:10
   Nikt zdrowo myslacy nie jest ZA Aborcja. Prawo pozwalajace na przeprowadzenie aborcji jest jedynie prawem do rozwiazania niezwykle trudnej dla kobiety sytuacji zyciowej - szczegolnie, ze nie wszyscy akceptuja definicje iz zarodek, embrion jest juz czlowiekiem - kwestia plodu moze wywolywac wiecej kontrowersji. Jednakze, Ci, ktorzy sa Przeciw Aborcji tak naprawde londuja w grupie tych, ktorzy sa ZA Podziemiem Aborcyjnym. Podziemie Aborcyjne zas niszczy i to zycie, ktore tak chca ochronic i kobiete, ktora jest w trudnej sytuacji zyciowej.
   • psineczek Re: Ostateczne rozwiązanie kwestii polskiej 03.03.12, 17:58
    big.stach napisał: > Agresja demograficzna a Plan Himmlera - doc. Józef Kossecki >
    > kotwicki.blogspot.com/2012/03/niemiecka-polityka-demograficzna.html

    Nie strasz tanimi chwytami. Demograficzny skok na dluzsza mete moze tylko doprowadzic do konfliktow. Nowe technologie nie potrzebuja tyle sily roboczej a i wojny coraz bardziej korzystaja rowniez z nowych technologi jak np.bezzalogowe samoloty. Kto zarobi na emerytury? A kto zarobi i na emerytury i na mase zdrowych mlodych bezrobotnych. Zapominasz rowniez w swoich dywagacjach o fakcie medycyny, ktora daje przezyc tym, ktorzy jeszcze okolo 60 lat temu nie przezyliby takich czy innych chorob. Skoncz wiec ze swoimi demagogicznymi wywodami.
     • psineczek Re: Neomaltuzjańsko-hitlerowska dywersja ideologi 03.03.12, 23:10
      big.stach napisał: Plan depopulacyjny dla Polski (13-20 mln) - doc. Józef Kossecki <>
      Widze, ze wiesz, iz w ktoryms kosciele dzwonia, lecz nie wiesz w ktorym.
      Maltuzjanska czy Neomaltuzjanska teoria mowi o problemach zwiazanych ze skokami demograficznymi ludzkosci - nie omawia Polski. Hitler zas, nie mowil od depopulacji Niemiec czy innych swoich sprzymierzencow lecz wrogow, by zapelnic przestrzen swoimi - a to zupelnie co innego. Zreszta Hitler zakazal aborcje dla Niemek, wrecz przeciwnie caly aparat panstwowy pracowal na propagande rodzenia dzieci dla Furera. Przestan wiec plesc glupstwa mieszajac pojecia.
  • benek231 Bardzo rozsadna decyzja sadu :O) 04.03.12, 16:44
   Polozne sprobowaly nakreslic na piasku nowa kreske. Nie udalo sie. Nikt im nie zabrania znalezc innej pracy - godniejszej katoliczek.

   Szkocja takze jest katolicka, ale religianckich swirow nie ma tyle co w Polsce. Sa za to granice wciskania przez katolicki kler klauzul sumienia.
   • kotek.filemon Re: Bardzo rozsadna decyzja sadu :O) 05.03.12, 20:31
    benek231 napisał:

    > Szkocja takze jest katolicka

    A od kiedy to? Najwięcej wiernych ma kościół prezbiteriański, potem anglikański a gdzieś dopiero później watykański. Co prawda najazd wąsaczy znad Wisły mógł zachwiać strukturą demograficzną, ale nie orientuję się w tym dokładnie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka