Dodaj do ulubionych

Antykościelny blitzkrieg i 17 ferrari w Warszawie

10.03.12, 11:57
Nagłe zainteresowanie Kościołem opiniowych mediów wzięło się m.in. ze sprawy Komisji Majątkowej. Nie ma moim zdaniem mowy o "radykalnym zwrocie antyklerykalnym".

Jakie nagłe zainteresowanie? Nagły zwrot? To tendencja, która w GW narasta od lat. Akurat GW poświęca Kościołowi dużo miejsca, każda okazja prawdziwa czy nie, dobra żeby przywalić. Najśmieszniej było przy okazji wyroku w sprawie krzyża w szkole we Włoszech. GW trąbiła o sprawie kiedy inne media dały już sobie spokój, no ale trzeba było podsycać gasnący ogień zoologicznego antyklerykalizmu. Kiedy Trybunał Europejski orzekła, że krzyże mogą być w klasach szkolnych to GW zatkało z wrażenia i szybciuteńko przestała o tym mówić.
GW robiło też parę lat temu straszny wrzask bo w warszawskich tramwajach miały pojawić się plakaty ze zdjęciami chrześcijanami prześladowanymi za swoją wiarę. Natomiast kiedy w autobusach miejskich w jednym z miast odmówiono wywieszenia plakatów jakiejś gejowskiej organizacji to był dramat i nietolerancja, że o homofobii nie wspomnę.

O czym mają bowiem pisać opiniotwórcze media? Rozwiązywać zagadki chudnięcia posła Kalisza? Opiewać parówki?

No właśnie o czym? No po prostu nie ma o czym pisać!!! Wiek emerytalny do 67, autostrady rozpadające się już w czasie budowy, stadion otwierany kilkakrotnie i oddany z rocznym prawie opóźnieniem? Stan bezpieczeństwa na PKP? Nuda, wspomni się o tym, ale bez przesady bo jeszcze Waaadzy to zaszkodzi. Ale na nawalanie w Kościół, Kaczora i inne wrogie reakcyjne elementy GW zawsze znajdzie czas i dużo miejsca.
Obserwuj wątek
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka