Dodaj do ulubionych

Bp Pieronek: Zamiast żałoby i zadumy mamy rozróbę

10.04.12, 10:32
To jeden z niewielu księży, który wie, że "firma" się sypie, że normalni ludzie unikają księży i kościoła, że brzydzą się podać "czarnemu" rękę.... To jeden z niewielu facetów z tej firmy, który chce ratować ją... Niestety to już za poźno. Za kilka lat umrze rydzyk, mohery takze odejdą do "domu ojca", i skończy się 1000 letnia "wspaniała" przeszłość KK w Polsce.
Obserwuj wątek
  • waldemark112 Bp Pieronek: Zamiast żałoby i zadumy mamy rozróbę 10.04.12, 11:35
   Pytanie dlaczego jest w takim tragicznym odosobnieniu.? A co mówiłby JP2.Czy Jego osobisty sekretarz nie wie po 40 latach współpracy czy nie chce ratować kościoła jak biskup Pieronek.?JP2,nie bał się wejść jako pierwszy Papież do synagogi i meczetu.A czego boi się kardynał Dziwisz.Po błędzie z pochówkiem na Wawelu ma szanśę naprawić błąd i przeciwstawić się szaleństwu brata prezydenta.
  • jurek4491 Bp Pieronek: Zamiast żałoby i zadumy mamy rozróbę 10.04.12, 11:47
   Przyczyny katastrofy są znane a do rozwiązania pozostał jeden szczegół, dlaczego lądowali. Dlaczego lądowali a no dlatego że dostali takie rozkazy ( ekspertyza krakowska str. 144/171 ). Kto podjął taką decyzję wystarczy podać do publicznej wiadomości bilingi z telefonu Jarosława Kaczyńskiego.
   • piotr7777 jak rozumiem biskup Pieronek jest apolityczny 10.04.12, 11:53
    ...a jego wypowiedź, że Jarosław Kaczyński powinien się wyspowiadać dotyczyła nie polityka a człowieka i była wyrazem chrześcijańskiej troski o bliźniego.
    Mam wrażenie, że mediom typu GW chodzi nie o to aby duchowni nie wypowiadali się na tematy polityczne, ale by nie wypowiadali się konkretni duchowni i w określony sposób.
    Tacy jak Pieronek czy Boniecki mogą, ale też nie na każdy temat. Bo np. Boniecki jest autorytetem, gdy broni Nergala, ale już nie wtedy gdy przypomina o syndromie postaborcyjnym. Wtedy to taki sam "klecha" jak inni.
    A swoją drogą warto by się zastanowić jak to się stało, że gdy SLD proponował zniesienia Funduszu Kościelnego Pieronek był ostro przeciw a gdy to samo proponuje PO nie widzi przeszkód. Czy przypadkiem nie jest zadymiony Platformą?
  • gajane4 Bp Pieronek: Zamiast żałoby i zadumy mamy rozróbę 10.04.12, 12:39
   To zapewne izolacja i fizyczne oderwanie od życia ludzi świeckich powoduje, że większość hierachów w Kościele Katolickim jest tak ograniczona umysłowo. To stara prawda, że człowiek uczy sie przez własne doświadczenie. W dodatku, chyba poczawszy od seminaroum, wbija sie im, że Kościół to oni, zapominając, że rola księdza to tylko rola nauczyciela i administratora tylko tych dóbr które są absolutnie niezbędne do prowadzenia obrządku. I oczywiście jak się trafi bp. Pieronek, czy ks. Boniecki to dla grona tych zakutych, głupich doktrynerów staja sie wrogami kalajacymi własne gniazdo. I w ten sposób, wraz ze wzrostem poziomu intelektualnego społeczeństwa pogłębia się podział Katolików między wiernych i tych "baranków bożych".
  • r1111111 Re: Bp Pieronek: Zamiast żałoby i zadumy mamy roz 10.04.12, 15:04
   paulhandyman napisał:
   > ... Za kilka lat umrze rydzyk, mohery takze odejdą do "domu ojca", i skończy się
   > 1000 letnia "wspaniała" przeszłość KK w Polsce.

   A Sz.P. zapewne będzie żyć wiecznie. Choćby "we wdzięcznej pamięci antymoherów".
   P.S.
   Użyte sformułowanie "żyć", POchodzi od "życia" i nie ma nic wspólnego z POpularnym śląskim słówkiem :)

  • brudne-nogi Bp Pieronek: Zamiast żałoby i zadumy mamy rozróbę 10.04.12, 17:40
   Panie Pieronek,
   Jest Pan jedna z niewielu osob myslacych w tzw KK i czy jest Pan ksiedzem, biskupem czy papiezem tak samo chyle glowe...
   Nisestety mysle ze jest Pan w bardzo malej liczbie ludzi myslacych w KK i otoczonym CHOLOTA tzw. Czarna Komuna. Widzi Pan nawet tutaj w komentarzach wypisuja idiotyzmy o belzebubach i tp. - Sredniowiecze.
   No coz Kosciol wymaga odejscia od dogmatow i modernizacji. Inaczej zginie, co Pan widzi na wlasne oczy dokonuje sie dzisiaj.
   Wszystkiego dobrego od sceptyka i moze Pan wplynie na tych swoich "kolegow" idiotow. "Duzo nam rozumu trzeba kiedy z durniem sprawa, chociaz jasna jak skraw nieba duzo nam rozumu trzeba" Wielkie zadanie Panie Pieronek!
   • brudne-nogi Re: Wy sobie, Pieronek - uważajcie 11.04.12, 05:13

    (1) Mysle ze Krzyzacy tacy jak Ty to nie Prawdziwi Polacy a wlasnie Krzyzacy i sprzedawczyki watykanskie.
    Polacy mieli zawsze tolernacje oprocz polglowkow, ktorych nigdzie nie brakuje, takze w Polsce
    (2) Moje przypuszczenie wynika z puntku (1) i Twoich chrzescijanskich (moze czytasz za duzo Himmlera) zyczen dla bliznich. Jaki ty jestes chrzescijanin chyba przez samo H...Ha, ha, ha
    (3) Ktos kto ma inne zdanie niz Ty (PIS-owski urzedasie) nie jest Polakiem. Nadajesz sie z Kaczorem na religie a moze zastapisz Sw. Piotra przy przyjmowaniu do TWOJEGO raju?
    Idz do Dziwisza i odbierz bilet do nieba, ktory tam juz czeka na Ciebie.

    Zycze przyjemnego dnia

    prymitywny-antyklerykal napisał(a):

    > bo Wasze wypowiedzi są odnotowane i jak przyjdzie czas rozliczeń to zostaniecie
    > najwyżej kapelanem w przyszłym obozie koncentracyjnym dla zdrajców, apostatów,
    > sprzedawczyków, ateistów i innej takiej swołoczy. Prawdziwi Polacy wam tego ni
    > e zapomną.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka