Dodaj do ulubionych

Minister Gowin broni tradycyjnej roli kobiety

• outsider44 Re: Zupelnie nie rozumiem kobiet glosujacych na P 12.04.12, 16:05
          Słusznie prawisz, tyle że wybór jest dość cienki. SLD praktycznie nie daje konkretnego głosu, Palikot to ciągle niewiadoma, no a PiS to Gowin do entej potęgi.
          Kobiety też nie są solidarne - gdyby się umówiły, że głosują choćby na Palikota (musiałby oczywiście przyrzec pewne ustalenia), ten wygrałby w cuglach. No chyba, że wśród nas ukrywa się wiele Sobeckich, Grzeskowiak i im podobnych.
          • tuhanka Re: Zupelnie nie rozumiem kobiet glosujacych na P 12.04.12, 16:23
            Byłam przez całe lata wyborczynią Unii Wolności. Tej partii nie ma, a wybór dla mnie to albo PO albo Ruch Palikota. Palikot jest dla mnie zbyt populistyczny, zbyt radykalny. Co więc mi pozostało? Głosować na kogoś z dalszych miejsc PO, kogoś, kto działał w UW, nie był rozłamowcem w roku 2001 i do kogo mam zaufanie. A że w tej partii jest też Gowin? Mimo wszystko wydaje mi się, że on i jemu podobni stanowią mniejszość.
            P.S. A właściwie to i tak spora część wyborców PO głosowała na nich nie dlatego, że lubią tę partię i są fanami Tuska, ale dlatego, żeby nie dopuścić ponownie PiS do władzy.
                • karudka Re: Zupelnie nie rozumiem kobiet glosujacych na P 15.04.12, 13:20

Twój wybór, chcesz żyć sama , to sobie żyj. Gotować też nikt ci nie każe. Partii też nie zakładaj, ja również nie mam takiego zamiaru. Nie kwestionuj jednak wszystkiego co proponuje Gowin, bo nie wszystkie chcą samotnie przejść przez życie i mają do tego takie samo prawo jak Ty. Gdzieś coś wam umknęło, wam tzn. bardzo młodym ludziom...sorrka ale większość wpisów tak można odczytać, tzn. że piszą je młodzi, zbuntowani ludzie, którzy mają za sobą kiepskie życiowe doświadczenia.
                  ... a na kogo proponujesz głosować obecnie ? może na nową kaczuszkę ;)
      • boykotka Re: Zupelnie nie rozumiem kobiet glosujacych na P 12.04.12, 16:51
        benek231 napisał:

> Czym kieruja sie w swych decyzjach wyborczych? Czy kieruja sie czyms?

Ja np. kierowałam się tym, że PO jako jedyna partia w tych wyborach zaproponował konkretne kwoty na listach wyborczych oraz suwak dla pań.

Nie od razu Kraków zbudowano. I jeden Gowin nie powinien przekreślać wszystkiego.
      • kotek.filemon Re: Zupelnie nie rozumiem kobiet glosujacych na P 13.04.12, 11:09
        Prawdę powiedziawszy polskie kobiety w ogóle nie mają na kogo głosować. Po tym jak skrzydło kobiece SLD poniosło ogromne straty w Smoleńsku (osobiście uważam, że strata dwóch czołowych działaczek była dla SLD o wiele boleśniejsza niż straty osobowe PiSs-u, bo pisie miernoty łatwo wymienić na inne), SLD ma gębę małomiasteczkowego macho Millera. Żenua...
      • piotr7777 ale właściwie jaki jest sens tej konwencji? 12.04.12, 16:09
        Bo czegoś tu nie rozumiem.
        Polska konstytucja gwarantuje równość płci (nawiasem mówiąc ustawa kwotowa drastycznie tę równość narusza, ale to szczegół). Podobnie ratyfikowana przez Polskę Konwencja Praw Człowieka.
        Przemoc w rodzinie jest karalna.
        Podział obowiązków w małżeństwie pozostaje sprawą małżonków.
        Pewne prace są rzeczywiście wzbronione kobietom w ciąży, ale chodzi chyba o ich ochronę a nie dyskryminację.

Czy zatem przypadkiem nie o prawo a o ideologię tu chodzi?
    • flat-ower Minister Gowin broni tradycyjnej roli kobiety 12.04.12, 16:56
      Tak jak u Talibów - tam wszystko tłumaczą pryncypiami Islamu a tu "chrześcijańską tradycją" I w sumie jest nawet gorzej: tam mułła w chałacie, bosy, z brodą żyje jakoś w zgodzie ze swoim światem wartości. Tutaj elegancik wiceminister, w garniturku, może z łyski i cygarem, posuwający sekretareczkę, no k.... Europa i salony ! A w gebie gorszy od Taliba.
    • meritum_zx81 Minister Gowin broni tradycyjnej roli kobiety 13.04.12, 12:54
      Czytając ten artykuł dochodzę do wniosku, że Borat nie pochodził wcale z Kazahstanu. Nieprzypadkowo mówi dzień dobry, jak się masz. Borat pochodził z Polski. To właśnie kulturze Borata zagrażają te wszystkie cywilizowane międzynarodowe konwencje. Jak je podpiszemy, nie będzie mógł już zgodnie z odwieczną tradycją wiązać baby łańcuchem przy budzie obok swojej tradycyjnej glinianki, okładać jej rózgami co niedziela i tłuc po pijaku, jak na prawdziwego Borata przystało...
    • feston Minister Gowin broni tradycyjnej roli kobiety 14.04.12, 17:02
      Kto z was wie naprawdę wie w czym jest problem?
      Ponieważ Gowin się nie zgodził- wspiera przemoc wobec kobiet. Genialne uproszczenie, wpadający w oko tytuł.
      Nie zgodził, bo w rezolucji nie pisze konkretnie, że chodzi o kobietę. Napisane jest tam jedynie o płci definowanej rolą społeczną. Czyli definicja płynna. Do jednego worka można wrzucić wszystko. A to otwiera drogę do wypaczeń.

Nie podawajcie tu przykładów wąsatego pijaka, który katuje żonę. Bo to ukazywanie problemu za pomocą skrajności.
        • fedorczyk4 Re: Minister Gowin broni tradycyjnej roli kobiety 14.04.12, 22:24
          karudka napisała:

>
          > popieram Twój pogląd :) ....tak strasznie bezmyślnie większość oceniła poglądy
          > Gowina, że strach mnie ogarnia na samą myśl w jakim środowisku żyją moje dzieci
          >
          Po przeczytaniu Twoich bezmyślnych wpisów strach mnie ogarnia na samą myśl w jakim srodowisku żyją Twoje dzieci.

>i wcale nie popieram wszystkiego co 'daje' nam kościół i księża

Popieram tylko 99,9%, więc jestem całkiem obiektywna;-)

Łomatkoikrystyno, jak mawiają Francuzi lepiej takie wypociny czytać niż być ślepym, głuchym i niemym anlafabetą!!!!
    • paskudek1 Re: Minister Gowin broni tradycyjnej roli kobiety 15.04.12, 09:11
      po tych tekstach o "tradycyjnej roli kobiety" której ta rezolucja ma zagrażać aż się prosi żeby zadać pytanie panu Gowinowi - "czy już Pan przestał bić żonę?"
      A poza tym, co to do ciężkiej chole..ry znaczy że godność zapisaną w Konstytucji można tłumaczyć jedynie z punktu widzenia wartości chrześcijańskich? Bo kur..wa co? A jak ktoś tych wartości NIE WYZNAJE?? Czy panu ministrowi może przyjść do pustego łba że nie dla wszystkich świat wartości opiera się na chrześcijaństwie?
      Ja sobie nie życzę żeby mi pan minister definiował rolę w społeczeństwie jaką mam do spełnienia. JEDYNĄ ROLĘ jaką kobieta spełnia naturalnie, tzn z biologicznych uwarunkowań to jest rola matki. I to tylko dlatego że to ona rodzi. Ale też nie oznacza to automatycznie że każda tą matką MUSI być.
      • karudka Re: Minister Gowin broni tradycyjnej roli kobiety 15.04.12, 13:09

"tradycyjnej roli kobiety' wcale nie wyznaję i też uważam, że można taką rolę przypisać tylko do kwestii rodzenia i wcale nie musi się to 'pokrywać' z wychowaniem dzieci! ...jest wielu bardzo dobrych ojców i wiele beznadziejnych matek, chodzi tylko o zachowanie pewnych naturalnych cech...kobiety są z Wenus a mężczyźni z Marsa i to jest ciekawe :), pracuję zawodowo od 24 lat, jestem matką dwóch synów, żoną od 21-jeden lat i wcale nie uważam, że wszystko zawsze było ok., ale jeśli nie szukalibyśmy w związku kompromisów to nie przetrwalibyśmy nawet 5 lat wspólnie...godność każdego z nas jest i była ważna, w imię tej własnej godności bywało w związku bardzo różnie, nawet ostro, każdy bronił siebie, ale zwyciężał szacunek do drugiej 'połówki' i dlatego potrafiliśmy się dogadać i nie kłócić w nieskończoność i do tego wszystkiego potrzebne są wartości np. chrześcijańskie, choć nie uważam, że tylko chrześcijanie mają wartości i szanuję tak samo wartości innych

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka