Dodaj do ulubionych

Zgłoś i odłóż, czyli w co gra Gowin

25.04.12, 16:49
A coż to za miejsce straszne ten Kraków, gdzie nie spluniesz , tam Rokita albo żyGowina?
Obserwuj wątek
  • anmafan Zgłoś i odłóż, czyli w co gra Gowin 25.04.12, 17:31
   O ile mnie pamięć nie myli, pan minister Gowin był jedynym politykiem partii rządzącej, który w sprawie Acta zachował rezerwę i rekomendował konsultacje, podczas gdy pan Premier grzmiał, że się nie ugnie.

   Może warto tym razem wysłychać argumentów Ministra.
  • mazur.krzysztof Poseł nie jest maszynką do głosowania 25.04.12, 18:38
   Obecna Konstytucja RP (art. 104 ust. 1) gwarantuje posłowi niezależność od wyborców w wykonywaniu funkcji posła:
   „ Posłowie są przedstawicielami Narodu. Nie wiążą ich instrukcje wyborców.”
   Skoro posła nie wiążą instrukcje tych, którzy go wybrali, to można domniemywać, że w swej pracy jest niezależny, nie wiążą go instrukcje osób trzecich i kieruje się słowami ślubowania poselskiego:
   "Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej."

   Nic bardziej mylnego. Z relacji posłów i z powyższego artykułu wynika, że posłowie są zamieniani w maszynki do głosowania.

   Kary finansowe za głosowanie z własnym przekonaniem posła są niezgodne z art. 105 Konstytucji RP:
   „ Poseł nie może być pociągnięty do odpowiedzialności za swoją działalność wchodzącą w zakres sprawowania mandatu poselskiego ani w czasie jego trwania, ani po jego wygaśnięciu. Za taką działalność poseł odpowiada wyłącznie przed Sejmem, a w przypadku naruszenia praw osób trzecich może być pociągnięty do odpowiedzialności sądowej tylko za zgodą Sejmu.”

   Członkowie klubu w większości przypadków powinni się identyfikować ze stanowiskiem swojej partii. Karami jakie może zastosować kierownictwo klubu w stosunku do posła są: zwrócić posłowi uwagę, udzielić posłowi upomnienia, udzielić posłowi nagany oraz wykluczyć posła ze swego grona jeśli głosuje odmiennie niż stanowisko klubu.

   Lista głosowań, w których może obowiązywać dyscyplina może może dotyczyć m.in. następujące spraw: wotum zaufania dla rządu, ustawę budżetową, ustawy które wynikają z programu wyborczego partii.

   Czytaj blog: „ Aby moje wnuki żyły w lepszym kraju” krzysztofmazur.blox.pl/html
  • taglinda To nie jest ciota. To jest dziwka. I to głupia. 25.04.12, 21:11
   Pan Gowin idzie w ślady tego trepa z Solidarności, któremu rząd Suchockiej się nie podobał, bo za mało katolicki był. W związku z tym zamiast na głosowanie udał się do toalety. W konsekwencji czego mieliśmy Millera i Czarzastego u władzy. Gowin zamiast do sracza pewnie potruchta na plebanię. Niech się tylko nie pomyli, bo te miejsca jakoś zadziwiająco podobne są.
  • same.zalety Zgłoś i odłóż, czyli w co gra Gowin 26.04.12, 00:42
   niech się PO w końcu zdecyduje, czy jest konserwatywne czy liberalne światopoglądowo

   najpierw czytam, że Gowin uważa, że bicie kobiet to taka nasza tradycja narodowa i nie podpisze niczego co miałoby to zmienić

   potem jakiś poseł Żelek (?) uważa, że aptekarz ma się prawo wtrącać w leki zapisane mi przez lekarza

   jak PO z takimi posłami chce jakikolwiek projekt co do in vitro przeprowadzić?
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka