Dodaj do ulubionych

Kaczyński w Koszalinie: Polska potrzebuje noweg...

20.05.12, 18:06
polaryzacyjno-dyfuzyjna?
duzo trudnych slow w jednym zdaniu, z ktorych to slow nic nie wynika.
tak sie zapytam. jaka to dyfuzyjnosc zachodzi poprzez polaryzacyjne dzielenie srodkow?
Obserwuj wątek
    • marco-wr Re: Pojedzie do Gdańska, to powie, że nie potrzeb 21.05.12, 12:27
     Potrzebuje, potrzebuje... To region, gdzie kiedyś wygrywała samoobrona (nie mylić z solidarnością, o co dziś bardzo łatwo). Jarosław K. liczy, że mógłby tam osiągać dobre wyniki i poprawić statystykę województw, w których wygrywa.

     PS. Małych liter w nazwach na 's' używam świadomie, w pierwszym przypadku, bo nie godna dużej, w drugim dodatkowo dla rozróżnienia z tą oryginalną.
   • janek-007 Dokładnie panie premierze... 20.05.12, 20:39
    J. Kaczyński powiedział: "Polsce jest potrzeba ekipa z zupełnie nową koncepcją gospodarczą i nową koncepcją cywilizowanej umowy społecznej dotyczącej takich spraw jak emerytury, opieka społeczne, służba zdrowia i polityka prorodzinna". Dokładnie panie premierze. Polska żeby przeżyć neoliberalno-neokonserwatywny przekręt wszech czasów musi porzucić, od dzisiaj, obecny 'extracting' eksploatujący i wyzyskujący system neoliberalny jaki powstał dzięki przekrętowi okrągłostołowemu i grubej kresce T.Mazowieckiego. Polska musi budować i to od zaraz inkluzywny system polityczny, ekonomiczny, gospodarczy i społeczny. Polecam panu premierowi J. Kaczyńskiemu, i innym zainteresowanym, książkę "Why Nations Fail" napisana przez Daron Acemoglu i James A. Robinson. Moim skromnym zdaniem to jest rewolucyjna, w dobrym tego słowa znaczeniu, książka obalająca raz na zawsze neoliberalny i neokonserwatywny przekręt gospodarczy i ideologiczny wprowadzony kuchennymi drzwiami, miedzy innymi, przez R.Reagana i spółkę.
    • hieronim_kowalski Re: Dokładnie panie premierze... 21.05.12, 08:06
     Kłamczyński beknął kolejną bzdurę a janek sika z uwielbienia do "wodza". Jemu marzy się PRL. Jako I Sekretarz KC PIS znów mógłby wszystko: upaństwowić firmy, założyć teczkę każdemu obywatelowi, wydawać rozkazy wszechobecnej pisbecji. Tyle, że po roku takich rządów mielibyśmy znów tylko ocet na półkach... Powtórka z rozrywki ?
    • stux Re: Dokładnie panie premierze... 21.05.12, 14:03
     Janku namęczyłeś się sklejając, wklejając a zupełnie nie zauważyłeś Kaczyński w skrócie miał na myśli "Polsce potrzeba więcej pieniędzy". niestety nie wyjaśnił skąd ma zamiar je wziąć, bo argument " z głębokich kieszeni" brzmi śmiesznie w przypadku gdyby okazało się że te kieszenie nie są wcale takie głębokie. Czyli cały plan opiera się na wątłych podstawach by nie stwierdzić że na mrzonkach z prostego powodu jeżeli zabierze złotówkę hipermarketowi to ty jutro idąc po zakupy zapłacisz o złotówkę więcej za kupiony towar,gwarantuję ci że identyczna sytuacja powtórzy się w przypadku banków, W kontrze do proponowanej przez ciebie książki która obala proces "ewolucji społeczeństw" proponuję "Baśnie tysiąca i jednej nocy" przyjemne w czytaniu i bez tego mesjanistycznego zacięcia.
     • janek-007 O czym ty piszesz... 21.05.12, 16:22
      Książka obala proces "ewolucji społeczeństw"? O czym ty piszesz. Jeżeli obala to obala proces manipulacji społeczeństw przez rożne pseudo-rewolucje które niczego nie zmieniają poza zastępowaniem jednych oligarchii i monopoli innymi oligarchiami i monopolami. Popatrz na Polskę. W Polsce kryzysy i rożne 'zrywy' powtarzają się regularnie co jakieś +/-30 lat od jakichś paruset lat. Czego to dowodzi, moje spostrzeżenie, ano dowodzi to tego ze wszystkie te zrywy i ich tzw. elity nie były w stanie intelektualnie ogarnąć czego tak naprawdę chciały i co miały zmienić. Historia pokazuje własnie ze one nic nie były w stanie zmienić a forma i treść polskiego społeczeństwa się nie zmieniała i się nie modernizowała i stad własnie co jakieś +/- 30 lat mamy kryzysy i niby to zmiany na 'lepsze' które tak naprawdę niczego nie zmieniały a w swojej treści pozostawiały i wprowadzały nowe instytucje wysysające dyskryminujące dla większości .
   • hen-live Re: Kaczyński w Koszalinie: Polska potrzebuje now 20.05.12, 22:05
    bumcykcykhopsiup napisał:

    > ps. jakby to to mialo charakter dyfuzyjny to kaczynski musialby sie cieszyc, bo
    > onzaczaloby to niwelowanie roznic, ale czego sie spodziewac od jarkacza. przec
    > iez nie uzywania slow, ktore sie rozumie.
    Cos mu napisali on to powtarza a i tak tego nie rozumie i ma nadzieje ze inni beda go podziwiac za madre slowka. Czas na odpoczynek od polityki dla Jaroslawa Zbawiciela dla dobra Polski.
  • renataprzemyt zaraz, zaraz 20.05.12, 18:23
   A czy bracia Kaczyńscy nie byli u władzy w momencie, kiedy ustalany był nowy podział administracyjny Polski? Coś mi się tam kołacze, że jeden z nich był nawet ministrem sprawiedliwości w tym czasie.
   • antekguma1 Re: zaraz, zaraz 21.05.12, 08:38
    renataprzemyt napisał:

    > A czy bracia Kaczyńscy nie byli u władzy w momencie, kiedy ustalany był nowy po
    > dział administracyjny Polski? Coś mi się tam kołacze, że jeden z nich był nawet
    > ministrem sprawiedliwości w tym czasie.

    Nie byli. Reforma administracyjna to jedna z czterech równie nieudanych reform tzw. rządu Buzka, mająca głównie na celu stworzenie kilku tysięcy urzędniczych miejsc pracy dla swojaków.
    Ministrem sprawiedliwości była nawiedzona parafianka, obecna ambasador w watykanie H. Suchocka. A po ewakuacji UW-oli ministrem sprawiedliwości był S. Iwanicki
    • stux Re: zaraz, zaraz 21.05.12, 14:09
     Zastanawiam się dlaczego nie uczynił tego w latach 2005-7. Przypuszczam że dlatego że łatwiej jest pieprzyć bzdury niż wprowadzać je w życie.
  • kamyk_wj Tylko jedno województwo? 20.05.12, 20:16
   Na jego miejscu obiecałbym przynajmniej jeszcze pięć. Albo dziesięć.
   Wtedy polska urośnie w siłę, a ludziom będzie się żyło dostatniej. Przynajmniej tym, którzy znajdą pracę w nowych urzędach.
  • nowy-trend On tak zawsze gada jak mały Kazio przed 20.05.12, 20:59
   telewizorem. A to że nikt tego nie słucha to właściwa rekcja bo i tak inni lepiej bajają. Przypomina mi to wizyty tow. Edwarda Gierka i podobne obiecanki i ten sam poziom intelektualny. Na te głupie i kretyńskie rady i obiecanki można przytoczyć słowa imć pana Onufrego Zagłoby w reakcji na bajanie króla szwedzkiego - podaruj mu waść Niderlandy.
  • kotek.filemon Re: Kaczyński w Koszalinie: Polska potrzebuje now 21.05.12, 09:45
   bumcykcykhopsiup napisał:

   > polaryzacyjno-dyfuzyjna?

   Gwoli ścisłości to nie JarKacz wymyślił ten bełkot. "Polaryzacyjno-dyfuzyjny model rozwoju" przewija się już ze 2 lata w debacie ekonomicznej. Nie wiem, mnie to się kojarzy wyłącznie z mechanizmami reakcji elektrodowych, ale to zboczenie zawodowe.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka