Dodaj do ulubionych

Naukowcy: Popularny środek chwastobójczy niebez...

08.07.12, 14:04
Producentem Roundup jest: MONSANTO
czyli producent takich trucizn jak:
Aspartam,
DDT,
PCB, etc...

Dodajmy do tego Genetycznie Modyfikowane nasiona...
Obserwuj wątek
  • 3jw60 Naukowcy: Popularny środek chwastobójczy niebez... 08.07.12, 14:40
   Ze środkami ochrony roślin jest podobnie jak z lekami i firmami farmaceutycznymi. Kiedyś pola brzęczały owadami, teraz jest tam martwa cisza. Giną ptaki, zające, lisy i inne zwierzęta. Dlaczego brak jest badań oddziaływania na środowisko środków ochrony roślin? Wiem, wiem są certyfikaty, ale można je włożyć w buty. Zapytajcie pszczelarzy co dzieje się z pszczołami. My też zaczynamy wreszcie chorować, ale to znów zysk dla koncernów, sprzedają leki. Istna obłędna maszyna do robienia pieniędzy. Ogranicza się areał upraw bo obecna chemia podniosła wydajność. Istnieją więc możliwości zapewnienia żywności przy ograniczeniu trucia środowiska. Tylko kto wygra tę wojnę? Za koncernami stoją ich państwa.
   • sigm_0 Re: Naukowcy: Popularny środek chwastobójczy nieb 08.07.12, 15:12
    i po roundapie, za to jest problem, bo chwasty potrafią "zabrać" nawet 90% zbiorów ......
    koszta pozyskiwania żywności mogą drastycznie wzrosnąć i pewnie tylko pomogą tutaj genetycznie modyfikowane rośliny - właśnie środkom chemicznej ochrony roślin zawdzięczamy łatwość pozyskiwania żywności; u nas są maleńkie nieopłacalne gospodarstwa, spadek po komunistycznej reformie rolnej, więc będzie problem z żywnością
  • wyobcowany Lepiej nie jeść tej "chemii" 08.07.12, 15:23
   Tylko:
   1. Na "ekologiczną" żywność mnie nie stać, tak jak większości ludzi na świecie
   2. "(...)Nie wiemy, jaka ilość środka chwastobójczego ma z punktu widzenia ludzi znaczenie - zastrzega prof. Krueger." Czyli nie wiadomo: szkodzi czy nie szkodzi (w wykrytej ilości)
   Takie njusy to mógłbym produkować masowo, znacznie taniej, bo bez wykonywania badań.
   Artykuł w sam raz do "Faktu" albo propagandowej ulotki samozwańczych "ekologów"...
   Wydźwięk alarmistyczny zamiast zasygnalizowania wątpliwości. Półprawdy uważam za bardziej niebezpieczne od otwartego kłamstwa.
   Więcej... wyborcza.pl/1,75248,12091916,Naukowcy__Popularny_srodek_chwastobojczy_niebezpieczny.html#ixzz202K0EHOc
   • jedyny-podejrzliwy Stop GMO 10.07.12, 00:06
    I co kochana GW, dalej będziecie tak idiotycznie jak dotychczas lobbować za GMO? Kupy się to nie trzyma..

    @wyobcowany: nie martw się, chłopie, ekologiczną żywność możesz sobie sam uprawiać, nie potrzebujesz do tego pieniędzy praktycznie w ogóle - nawet jeśli jedyne, czym dysponujesz, to kawałek balkonu - poczytaj o agrokulturze miejskiej. Nie da się oczywiście osiągnąć wszystkiego, ale zawsze coś.

    Jeśli natomiast masz dostęp do jakiegoś poletka zieleni - to już zupełnie nie ma problemu, nawet ziemniaki można uprawiać pionowo (poszukaj: wieża ziemniaczana). Do tego potrzebujesz pomocy paru osób w zorganizowanej małej społeczności - miłą gospodynię na wsi z paroma kurami, od której raz na miesiąc kupisz jajka, może z sąsiadami na zmianę będziecie jeździć? ekomleko kosztuje 3 zł za litr, a mięso nie jest niezbędne w diecie człowieka dorosłego. znam ludzi, którzy sami w m3 robią z ziaren mąkę i pieką własny chleb - dla chcącego nic trudnego.

    Jeśli zaś nic ci się nie chce, wolisz w markecie kupić fajki i colę (to chyba najprostszy sposób, żeby wydać dużo pieniędzy na... właściwie nic), to twój wybór - coś za coś.

    Życzę zdrowia :)

  • janzygmunt Naukowcy: Popularny środek chwastobójczy niebez... 08.07.12, 15:59
   Autorowi myla się herbicydy z pestycydami! Herbicyd (jak np. Roundup) to nie jest "odmiana pestycydu" jak pisze autor(ka) artykułu. Herbicydy to środki chwastobójcze, jak sama nazwa wskazuje, a pestycydy to środki owadobójcze (czy "szkodnikobójcze), jak sama nazwa wskazuje. Jak wierzyć w jakąkolwiek informację w artykule napisanym przez takiego "fachowca"?
   • sigm_0 Re: Naukowcy: Popularny środek chwastobójczy nieb 08.07.12, 16:16
    ekobuddyzm.pl/2011/08/prof-seralini-odslania-szokujaca-prawde-na-temat-gmo/
    • q.piatkow Seralini to kuglaż, nie autorytet 08.07.12, 16:22
     a)jego badania nad Roundupem były tak niechlujne (zapewne rozmyślnie), że aż żal tyłek ściska
     b)ten gość walczył aby w szkołach nie uczyć dzieci o metodach współczesnej genetyki, bo to "trywializuje związane z nią zagrożenia"

     Naukowiec który jest przeciwnikiem edukacji sam się dyskredytuje
     • sigm_0 Re: Seralini to kuglaż, nie autorytet 08.07.12, 22:44
      ale to samo potwierdza; problem pojawił się wraz ze zmodyfikowanym zbożem odpornym na Roundup - tzw. spotwornienie płodu występujące masowo na terenach rolnych Brazylii przypisuje się właśnie nadużywaniu roundupu
   • arbor Re: Naukowcy: Popularny środek chwastobójczy nieb 26.07.12, 10:48
    Pestycydy są to środki ochrony roślin. Do nich zalicza się: herbicydy, insektycydy, akarycydy, fungicydy, rodentycydy i jeszcze parę innych. Ciocia Wikipedia mi tak powiedziała. Zresztą miałem to w szkole.
  • q.piatkow Prasa codzienna a naukowa... 08.07.12, 16:11
   Poczekałbym aż te wyniki zostaną w jakimkolwiek poważnym czasopiśmie opublikowane. Bo "szokujących' doniesień o szkodliwości tego lub tamtego było sporo. A potem okazywało się, że wszystko to jeden wielki humbug. Na dzień dzisiejszy uważa się, że Roundup, choć nieobojętny dla zdrowia, jest mniej szkodliwy od większości alternatywnych środków (dodatkowo, w przeciwieństwie do nich, używany jest jednorazowo). Już kiedyś jeden fanatycznie anty-GMO badacz we Francji próbował dowieść zabójczych efektów Roundup lejąc go bezpośrednio na hodowle komórkowe. Komórki oczywiście zdychały. Rzecz w tym, że taki sam efekt wywołałby np. szampon dla dzieci. Żadne przyzwoite czasopismo naukowe tego nie puściło, ale media mainstreamowe "sensację" natychmiast pochwyciły...
  • wrd6611 Naukowcy: Popularny środek chwastobójczy niebez... 08.07.12, 20:32
   Wszystkie drogi prowadza do Monsanto. Zatruwaja pola uprawne i rzna glupa. Jak trzeba byc chorym zeby wymyslac zboze, ktore nie da sie ponownie wysiac bo gnije.
  • kotek.filemon Re: Naukowcy: Popularny środek chwastobójczy nieb 08.07.12, 22:55
   Paolo Bacigalupi, "Nakręcana dziewczyna", bodajże z Wydawnictwa MAG, zdobywczyni Hugo i Nebula w 2010. Czytać, czytać!
   • veruna Re: Naukowcy: Popularny środek chwastobójczy nieb 08.07.12, 23:20
    Dokladnie o tym samym pomyslalam......
  • teofilg kolejny sukces monsanto 09.07.12, 00:00
   ale odkrycie, czego się spodziewac zresztą po monsanto. uodpornić soję na glifosat genem z bakterii i walić tyle herbicydu że z roślin tylko soja przetrwa. a potem karmić nią ludzi.
   • sigm_0 Re: kolejny sukces monsanto 09.07.12, 00:10
    pomysł genialny, tylko że skutki nie takie, jakby chcieli.......
  • gal_ja Naukowcy: Popularny środek chwastobójczy niebez... 09.07.12, 07:27
   "To tzw. nieselektywny herbicyd - odmiana pestycydu"...
   Czy jest jakakolwiek szansa, żeby dziennikarze Gazety mieli choć odrobinę pojęcia o czym piszą?
   • arbor Re: Naukowcy: Popularny środek chwastobójczy nieb 26.07.12, 10:53
    Glifosat jest herbicydem nieselektywnym czyli totalnym. A herbicydy to rodzaj pestycydu. Wszystko jest w porządku. O co ci chodzi?
  • degust Trzeba będzie pielić ręcznie 09.07.12, 10:46
   przynajmniej robota będzie...
  • q.piatkow DDT swojego czasu ratowało życie... 09.07.12, 11:24
   Akurat z potępianiem DDT bym uważał. Ten środek uratował miliony ludzi przed epidemią tyfusu po II WŚ. Później ratował kolejne miliony przed malarią. Jego gwałtowne wycofanie z obszarów zagrożonych tą chorobą było głupotą, która kosztowała życie wielu ludzi. Dziś WHO zaleca umiarkowane użycie DDT w walce z malarią...
   A GMO tworzy też wiele instytucji publicznych (np. odmiany odporne na suszę lub bogate w witaminę A, które mogłyby poprawić warunki bytowe w III-cim świecie). Niestety, przez absurdalne restrykcje przebijają się wyłącznie produkty wielkich koncernów.
   • miskidomleka Re: DDT swojego czasu ratowało życie... 09.07.12, 15:17
    Jakiś analfabeta pisał ten tekst.

    Zaczyna od "według naukowców glifosat może doprowadzić do uszkodzenia ludzkiego i zwierzęcego genomu (zespołu cech dziedzicznych) lub wywoływać choroby, nawet nowotworowe." Nie wiadomo jakich naukowców, kto robił te badania, czy zostały powtwierdzone.

    A potem jak zaczynają się konkrety, okazuje się, że
    "Wykryliśmy glifosat w moczu ludzi, zwierząt użytkowych oraz zwierząt żyjących na wolności, w niemal wszystkich próbach"

    Przecież jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

    Czyli podsumowując, prof. Krueger stwierdza, że glifosat, środek uważany za nieszkodliwy (sama mówi, nie wiemy jaka ilość ma znaczenie), trafia do organizmów ludzi i zwierząt. Nie dziwne, zważywszy jego powszechne stosowanie.

    A pismaki z tego wyciagają wniosek "trują nas".
    • sigm_0 Re: DDT swojego czasu ratowało życie... 09.07.12, 23:52
     pracujesz w dystrybucji ?
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka