Dodaj do ulubionych

Prezydent Komorowski: nie byłoby Porozumień Sie...

31.08.12, 17:55
" Nikt nie wierzył w sukces. Rozmawiałem w tamtym czasie z politykami, z premierami, prezydentami i nawet królami, i nikt nam nie dawał szans - opowiadał były prezydent w trakcie uroczystości."

Czy aby nasz pan prezydęt nie popada w megalomanię? Dosyć dobrze pamiętam te czasy, i wtedy, w roku 1980 nazwisko Komorowski znaczyło mniej więcej tyle, co Jan Kowalski. A z takimi to się może najwyżej spotkać Król... Jan.

"Porozumienia Sierpniowe były możliwe, bo ówczesna władza czuła, że rośnie siła oporu całego narodu - zwrócił się prezydent Komorowski..."
"...kroczyliśmy po jakiejś niezwykłej drodze, która prowadziła nas od paskudnych czasów do wielkiego sukcesu odzyskania wolności"


Po pierwsze, nie całego narodu.

Po drugie - opór był wyrażeniem żądania więcej socjalizmu, a nie zniesienia go. Wystarczy zajrzeć do słynnych 21 postulatów. Przecież ich realizacja była by czystym komunizmem, to już nawet nie socjalizm.

Po trzecie - największe dzierżymordy i tyrany zawsze szermują hasłami "odzyskanej wolności", "demokracji" itp. sloganami.
Komuchy rzeczywiście gnębiły naród zmuszając go do roboty. W samej stoczni im. tfu... Lenina, zapędzili ich ok. 16 tys. Ale Solidarność, w tym pan Komorowski, wyzwoliła ich od tego niewolnictwa. Już nie muszą tyrać. Od czasu do czasu dostaną zasiłek z pomocy społecznej i Caritasu i byczo jest! Nie to co zniewolenie komunistyczne!


Obserwuj wątek
  • m1r4640 Prezydent Komorowski: nie byłoby Porozumień Sie... 31.08.12, 19:05
   mam juz tyle lat a zadnego z nich nie znam, pewnie to jacys opozycjonisci z odzysku, ktorzy po fakcie stwierdzili,ze juz mozna i warto. Lepiej by bylo gdyby Pan Prezydent dal im po worku kartofli do obrania! A Order Orła Białego to Pan Prezydent, powinien symbolicznie przekazac calemu spoleczenstwu, ktore stanelo okoniem czerwonej zarazie i to tylko dzieki temu komuna upadla!
  • azeta7 Związkowcom prawdę w oczy ! 31.08.12, 20:24
   Burzą się stoczniowcy, walczą górnicy, protestuje lud pracujący miast i wsi głównie żyjący z ”państwowego garnuszka”. Winnym wszystkiego zła jest każdy premier, każdy rząd, każda władza. Protestujących podpuszczają politycy opozycji tak długo póki sami nie dorwą się do władzy. Wtedy winnymi tych małych pensji, dalekiej emerytury, drożyzny, bezrobocia są ci, co byli przed nimi. I tak ta karuzela kręci się dookoła… Toczą się sejmowe dyskusje, wielkie i małe debaty, a i tak nikt nikomu nie mówi brutalnej prawdy. Nie jestem ekonomistą ani ekspertem gospodarczym, ale żeby poznać prawdę wystarczy trochę zdrowego rozsądku.
   Spójrzmy na to, co w Polsce się stało, na to, co się dzieje i do czego zmierzamy. Żyliśmy kiedyś w PRL gdzie w gospodarce socjalistycznej nie musieliśmy wypełniać pitów, martwić się o utrzymanie stoczni, hut, kopalni. No i zmieniliśmy wszystko. Wspaniali robotnicy pod sztandarami ówczesnej SOLIDARNOŚCI wprowadzili nas w wymarzony, wolny i bogaty świat, w gospodarkę wolnorynkową. Na swoich barkach wznieśli do władzy swoich bohaterów, którym zawierzyli, że potrafią rządzić po nowemu.
   A teraz niech każdy z nas rozwiąże proste zadanie: w spadku otrzymujemy dużą firmę, w której kilka oddziałów produkcyjnych jest zadłużonych i końca tego nie ma. Właściciel nieustannie dopłaca do tych wydziałów. Co robimy? Jeśli nie chcemy zbankrutować musimy te działy zlikwidować lub całkowicie zmienić.
   Taką Firmę przejął w 1989 roku rząd Mazowieckiego, a potem kolejne rządy powstałe dzięki robotnikom wielkich zakładów- największych dłużników, dłużników WSZYSTKICH POLAKÓW! I my nie mamy już chęci by do tego interesu dopłacać. Te Firmy MUSZĄ odejść od państwowego, czyli naszego, wciąż skromnego portfela. Muszą całkowicie się zmienić, muszą zrozumieć, że sami zlikwidowali socjalistyczną gospodarkę! Związkowcy wspierani przez opozycje udają, że tego nie widzą. Chcą by państwo, czyli Kowalski i inni Polacy stale składali się na ich pensje i emerytury. Żądają tego paląc opony, rozwalając urzędy, organizując brutalne manifestacje. A na co liczyliście wywalając socjalizm? Jeśli na pełne towarów sklepy i wielkie pensje to trzeba samemu na to zarobić. Ten Ktoś to MY WSZYSCY z wami na czele. I przestańcie kłamać ludzi, że winne są rządy, bo tyle samo winy ponosicie i WY.
   Dzisiaj trzeba spokojnie, WSPÓLNIE, bez zadym i manifestacji przeciwko każdej kolejnej NASZEJ władzy, walczyć o to, by wielkie – Wasze firmy odchodząc od „NASZEGO garnuszka”, wzorem tych europejskich, amerykańskich, szybko znalazły partnerów i zaczęły zarabiać dla siebie i dla nas wszystkich. To trochę brutalna prawda, którą winniście otwarcie wyznać wszystkim pracownikom zamiast wypisywać im hasła o „zdrajcach”, „złodziejach”, „tyranach” i nakazywać szturmowania barykad. Socjalizm już tutaj NIE WRÓCI!

  • sharn1 Nie mamy szczęścia do prezydentów, oj nie 31.08.12, 23:31
   1. Komuch, zdrajca i tchórz.
   2. Gamoń i idiota w dodatku kapuś.
   3 Komuch, zdrajca i w dodatku ochlejus nieprawdopodobny.
   4. No jeden normalny - godnie reprezentuje Polskę. Ale niski i ginie.
   5. Fajtłapa i ciućmok. W dodatku z ciągotkami ku Moskwie. Nie zna polskiego.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka