Dodaj do ulubionych

Komorowski: w sprawie Amber Gold państwo popełn...

05.09.12, 07:33
Bul-Komo zapomnial jednak, ze niektorym obywatelom to WSI pomagalo odzyskiwac dlugi w markach niemieckich.
Obserwuj wątek
  • 01maciek5 Komorowski: w sprawie Amber Gold państwo popełn... 05.09.12, 08:27
   Widzę ze strony Pana Prezydenta system spychologii.Polacy są sobie sami winni.Dobrze Panie Prezydencie. Ukarać tych co zainwestowali ,Marcina P.wypuścić na wolność,przeprosić Panów tych co pomogli okraść tych ludzi i uważać sprawę za zamkniętą.Wstyd mi za Polski Rząd ,żę tak myśli. .Głupich ludzi jest coraz mniej.A jak jest ich dużo niedługo się POlski rząd przekona jak wszyscy wyjdą na ulice.
   • 1stanczyk Nie państwo tylko rządzące krajem okrągłostołowe 05.09.12, 09:09
    debile, nie błąd ale karygodne zaniechanie polegające na tolerowaniu przez przeszło dwie dekady spuszczonej z moskiewskiej smyczy skorumpowanej mafii zamiast wymiaru sprawiedliwosci.

    To nie jest żaden błąd: to jest celowe działanie okrągłostołowej "patriotycznej" hołoty by za wszelką cenę (szczególnie, że zapłacą ją nie oni a kolejne pokolenia) pozostawać przy korycie w pokoleniowym złodziejskim towarzystwie nazywanym dumnie przez tych debilów państwem.

    Jak ludzie maja inwestować skoro nie mogą właściwie ocenić ryzyka bo zasrane towarzystwo, nazywane przez nich naszym państwem, nie wywiązuje się ze swoich elementarnych funkcji.

    AG w ogóle nie pewien istnieć: założenie nie mówiąc już o wieloletnim funkcjonowaniu na naszym rynku było niezgodne z prawem (stworzonym zresztą przez nich samych) .

    Pitolenie o błędach Komorowski najzwyczajniej może sobie w dupę włożyć.

    To było i jest jak zwykle bezkarne korupcyjne przestępstwo w Gdańskiej mafii wymiaru sprawiedliwosci, w gdańskim urzędzie skarbowym i pewnie wyżej w ministerstwach.

    Prostackie i prymitywne próby, za parawanem liberalizmu (każdy odpowiada za swoje inwestycje) obciążenia odpowiedzialnością inwestujących są tylko potwierdzeniem skrajnego niedowładu umysłowego rządzącej krajem hołoty.

    Jednym słowem najlepiej "inwestować" w rządzącą w kraju okrągłostołową złodziejską skorumpowana mafie nazywana przez Komorowskiego "państwem".

    Tak właśnie zrobił Marcin P.

    Re: Komorowski: w sprawie Amber Gold państwo pope
  • pjpb Komorowski: w sprawie Amber Gold państwo popełn... 05.09.12, 08:59
   Drażni mnie zupełne pomieszanie pojęć w rządowo-prezydenckiej narracji. Każdy ma prawo dysponować swoimi pieniędzmi i obarczać je ryzykiem, a prawo wymaga zarówno rzetelnej informacji klienta o ryzyku inwestycji, jak licencjonuje zbieranie pieniędzy dla obarczenia ryzykiem. Tutaj popełniono oszustwo na wielką skalę, w blasku jupiterów i przez lata całe jaskrawo łamiąc prawo. Państwo nie reagowało. Obywatele byli informowani o bezpiecznej inwestycji a wrzucali pieniądze w piramidę i (prawdopodobnie) linie lotnicze i zakupy pana P.
  • gajane4 Komorowski: w sprawie Amber Gold państwo popełn... 05.09.12, 11:35
   Ciekaw jestem czy jest ktoś w Polsce, kto wierzy, że działalność szefa (i jego żony) Amber Gold była możliwa bez "wsparcia" prokuratorów i sędziów. Natomiast to, że bezkarność prokuratorów jest absolutna nikt nie ma wątpliwości. Patent prokuratura oznacza dożywotnio wysokie apanaże i możliwość bezkarnego nicnierobienia.
  • 1stanczyk Wyrażone tutaj przez Komorowskiego oceny są 05.09.12, 15:55
   bardziej wyrazem szmatławego karierowiczowskiego chciejstwa człowieka, który od przeszło dwóch dekad jest w najbliższych kręgach władzy, a przez to w niemałej części jest odpowiedzialny za obecny, związany z afera AG, poważny kryzys instytucji państwowych, niż tymi odnoszącymi się do obecnej mafijnej rzeczywistości instytucji państwowych w naszym kraju, ujawnionej aferą AG.

   Kryzys będący rezultatem dotychczasowych skandalicznych zaniechań rządzących naszym krajem debilów w sferze "oczyszczenia" instytucji państwowych ze spuszczonej z moskiewskiej smyczy przestępczej i bezkarnej prawniczej hołoty   Komorowski: w sprawie Amber Gold państwo popełn...
    • 1stanczyk "że się tak głupawo pienisz" 07.09.12, 18:14
     "musiałeś nieźle na AG stracić, że się tak głupawo pienisz."

     I co jeszcze ?

     Dlaczego głupawo ?

     Czy fakt umniejszania państwowej afery przez Komorowskiego, afery w której zawiodły podstawowe panstwowe instytucje nie jest zwykłym skandalem ?

     Czy próby bagatelizowania "przypadków" w "sadownictwie", w urzędzie skarbowym nie są początkiem zamiatania wszystkiego pod dywan ?

     To co wiemy to jest czubek góry lodowej a prezydent już ogłasza wszem i wobec, że to były "błędy" a nie mafijna, przez lata bezkarnie działająca w administracji państwowej, przestępcza struktura?

     Czy przypadkiem nie tak wyraża się korporacyjna "solidarność" władzy ?

     Tym co powiedział nadal ton śledztwu: będą ( w znaczeniu mają) szukać "błędów"

     Czy tak powinien reagować prezydent ?     Re: Wyrażone tutaj przez Komorowskiego oceny są
  • 1stanczyk "Komisje śledcze powoływane ad hoc ze względu na 07.09.12, 19:23
   "Komisje śledcze powoływane ad hoc ze względu na jakieś napięcie polityczne na ogół nie zapisały się dobrze w Sejmie i nie przyniosły żadnych wyjaśnień."

   Dlaczego ad hoc ?

   Dlaczego "jakieś napięcia polityczne" a nie jawne objawy latami bezkarnej mafijnej korupcji w strukturach państwowych (zarówno tych sądowniczych jak i tych skarbowych) jeśli nie w całym kraju to na pewno w Gdańsku.

   "Na ogól" to jest do sprawdzenia: zresztą jak mialy prowadzić do wyjaśnienia czegokolwiek skoro bezczelne kłamstwo Belki przed Nadzwyczajna Komisja Sejmową badającą sprawy prywatyzacji PZU zamiast zostać przykładnie ukarane zostało nagrodzone przez Komorowskiego nominacja Belki na prestiżową posadę szefa NBP.

   Trudno z jednej strony domagać się rezultatów a drugiej pozbawiać instytucje Nadzwyczajnej Komisji Sejmowej należnego jej, z racji na demokratyczna wyborczą reprezentacje, prestiżu.

   Te oceny sa niczym innym jak bezczelną prezydencką próbą ingerowania w śledztwo tak by bagatelizować cale "zajście" a błędną oceną ryzyka przez ofiary AG, oceną wynikającą miedzy innymi z niedopełnienia podstawowych obowiązków instytucji państwowych, obciążyć jedynie chciwość inwestujących (ta samą zresztą którą latami okrągłostołowe debile dumnie propagowały w naszym kraju).

   Cały ten prezydencki tekścik to jest nic innego jak wyraz bezgranicznej prezydenckiej pogardy urągający nie tylko inteligencji wyborców ale rowniez obywateli.

   Komorowski: w sprawie Amber Gold państwo popełn...
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka