Dodaj do ulubionych

Kazał strzelać w 1956 r. Teraz został aresztowany

10.09.12, 23:42
I dobrze - niech ten chooj resztę życia zgnije w więzieniu, szkoda , że nie w takim jakim katowano i mordowano węgierskich patriotów.
Obserwuj wątek
  • maaac Do forumowego lewactwa - zwłaszcza "prawicowego" 11.09.12, 07:15
   Są sytuacje gdy władza ma nie tylko obowiązek ale i prawo strzelać do obywateli (jak nie można inaczej poradzić sobie z tym problemem).

   MA prawo strzelać do nielegalnie przekraczających granicę. NIE ma prawa czynić nielegalnego przekraczania granicy jedyną możliwością opuszczenia kraju dla większości obywatel.

   MA prawo strzelać do organizujących zamieszki na ulicach. NIE ma prawa czynić udziału w zamieszkach jedyną możliwością wyrażania opinii dla większości obywateli.

   Strzelanie do obywateli samo w sobie NIE jest wiec przestępstwem. Przestępstwem jest stawianie ludzi w sytuacji, że muszą podejmować działania w przypadku, których KAŻDA władza by do nich strzelała jeżeli w państwie nie ma być anarchii.
  • harald2 Kazał strzelać w 1956 r. Teraz został aresztowany 11.09.12, 07:21
   To sa problemy moralne. Ale w latach 30tych strzelano do robotnikow i chłopo i w Szwajcari i w Polsce. A tego nikt dzis nie chce omawiać. Może IPN zajał sie ocena zastrzelonych chłópow w czasie protestow chłopskich, oraz strzelania do robotników w Solwayu.
   Już widze te głosy że to byli sługusi czerwonych, czy nie rozgarnieci umysłowo
  • bea_59 Kazał strzelać w 1956 r. Teraz został aresztowany 11.09.12, 12:22
   I dobrze. Jestem zdania, że komu udowodni się winę, powinien ponieść karę. Ale nie może to być jednostronne - przypomnijmy sobie sprawę Karola Zentai (zabijał Serbów), czy Laszló Csatary (zabijał żydów w Koszycach), kiedy to węgierska opinia publiczna była zdegustowana pociągnięciem starych ludzi do odpowiedzialności, jednego z nich zdaje się uniewinniono. Czyż to nie moralność Kalego?
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka