Dodaj do ulubionych

Antyaborcyjna wystawa rusza w Polskę

01.07.05, 09:34
Przyjeżdżajcie do Szczcina, czekamy. Zamówiliśmy najpotężniejszą wichurę : 12
B z NW .
Obserwuj wątek
      • feminasapiens Moje refleksje nt. wystawy 01.07.05, 11:50
        1. Czy zwolennicy upubliczniania takich fotografii, z ustami pełnymi frazesów o
        szacunku dla człowieka od chwili poczęcia zdają sobie sprawę że to prezentacja
        zwłok istoty ludzkiej i należy się im szacunek jak każdym zwłokom (pomyślcie
        sobie że eksponuje się na billboardzie fotografię zmarłej bliskiej Wam osoby i
        to w stanie bardzo nieestetycznym)
        2. te zdjęcia porażają swoją "krwawością". Równie krwawo wyglądają operacje
        ratujące ludzkie życie. Zróbmy zdjęcie operacji przeszczepu narządu i wystawmy
        na widok publiczny - może prawo się zmieni i zakaże takich operacji w imię ich
        obrzydliwego wyglądu (to sarkazm - dla tych co go nie wyczuli)
        3. "wstąpiłam" kiedyś na amerykańską bodajże stronę internetową, jedną z wielu
        PRO LIFE. Stworzona została ona w celach edukacyjnych żeby uświadamiać ludziom
        jak wielkim złem jest aborcja. Były tam zamieszczone zdjęcia abortowanych
        ludzkich płodów, ALE przed wejściem na stronę prezentującą owe zdjęcia była
        adnotacja (cytuję z pamięci) "strona zawiera fotografie abortowanych ludzkich
        płodów, mogą być szokujące" czy coś w tym rodzaju. Można? Można.

Mój komentarz:
        Uświadamiajmy ludziom (którzy jeszcze tego nie wiedzą) że aborcja to nie to
        samo co usunięcie zęba i na czym to polega itd. żeby każdy mógł w swoim
        sumieniu z pełną świadomością rozważyć swój stosunek do tak kontrowersyjnej i
        silnie spolaryzowanej sprawy jaką jest aborcja.
        Ale to uświadamianie nie powinno się odbywać w taki sposób.

Jestem mamą dwóch synów (11 i 8 l.) i chyba jeszcze za wcześnie dla nich na
        takie drastyczności.

I jeszcze moja uwaga końcowa.
        Myślę że kwestii ZA czy PRZECIW aborcji ludzkość nie rozstrzygnie nigdy. To
        jest po prostu sprawa w której nie da się osiągnąć consensusu.
        • megarolnik Re: Moje refleksje nt. wystawy 01.07.05, 13:22
          > Myślę że kwestii ZA czy PRZECIW aborcji ludzkość nie rozstrzygnie nigdy. To
          > jest po prostu sprawa w której nie da się osiągnąć consensusu.

Skoro ludzkosc nie moze to ja rozstrzygne - NIE dla mordowania ludzi. Proste?
          • kuuba Re: Antyaborcyjna wystawa rusza w Polskę 01.07.05, 10:23
            szwabacha napisała:

> do m. rycha
            >
            > po treści wypowiedzi widac ze ze zdrowiem coś krucho, zapewne masz atak
            > wartości chrześcijańskich. I jak z kims takim można dyskutować?

Nie ma się co dziwić, po prostu skomentował w prosty i bezdyskusyjny sposób
            wypowiedz która uwłacza godności ludzkiej bezdennie głupiej panienki, która nie
            zdaje sobie sprawy z tego co pisze. Nie oceniam samego faktu aborcji bo nie
            czuje się do tego uprawniony ale słuchając wypowiedzi zarówno zwolenników jak i
            przeciwników, zawsze jest jakiś finał tragiczny. Dla jednych poczętego dziecka
            dla drugich w psychice kobiety. A więc, gdzie tu coś śmiesznego....???
            --
            za demokracją czasem bywam,
            ale przeciw głupkom zawsze.
            • ja_aska kuuba 01.07.05, 11:00
              śmieszy mnie konwencja wystawy (wartości wc przeciw psychice dzieci tamtędy
              przechodzących) , treść zdjęć (zrobienie z płodu zwykłego kawałka mięcha),
              zawartość zdjęć (pogadaj z jakimś ginekologiem jak taka skrobanka wygląda).
              mam dosyć religijnych manipulacji i ich próby mnie śmieszą i rozbawiają.
              • kuuba Re: kuuba 01.07.05, 11:03
                ja_aska napisała:

> śmieszy mnie konwencja wystawy (wartości wc przeciw psychice dzieci tamtędy
                > przechodzących) , treść zdjęć (zrobienie z płodu zwykłego kawałka mięcha),
                > zawartość zdjęć (pogadaj z jakimś ginekologiem jak taka skrobanka wygląda).
                > mam dosyć religijnych manipulacji i ich próby mnie śmieszą i rozbawiają.

Mam żonę ginekologa, nie masz bladego pojęcia co mówisz. Nie pogrążaj się w
                swojej DEZDENNEJ głupocie.
                Życzę miłego dnia z uśmiechem na twarzy.
                --
                za demokracją czasem bywam,
                ale przeciw głupkom zawsze.
                • ja_aska Re: kuuba 01.07.05, 14:34
                  mam 19 lekarzy w najbliższej rodzinie w tym czterech ginekologów. jeden z nich
                  jest ordynatorem ginekologii w bardzo dużym szpitalu wojewódzkim. są przeciwni
                  aborcji jako formie antykoncepcji ale te zdjęcia ich (zawodowo) rozbawiły.
                  powiększ do tych rozmiarów narządy rozrodcze żeńskie i zobacz efekt.
        • ja_aska m.rycho 01.07.05, 10:56
          idź do parafii na kretyński "niemy krzyk" (bardzo śmieszny). może zrobią
          wystawę ze zdjęciami ciężko pobitych i zgwłaconych dziewczyn. będziesz sie
          świetnie bawił.
    • an9991 ale po co? 01.07.05, 09:53
      przecież w polsce obowiązuje (nikt nie wie dlaczego) najbardziej restrykcyjna
      ustawa antyaborcyjna w europie; czyżby ta wystawa była przyznaniem się jej
      zwolenników do tego że efekt obowiązywania takiego prawa okazał się wręcz
      przeciwny do oczekiwanego? lepszym rozwiązaniem byłaby po pierwsze
      liberalizacja ustawy po drugie edukacja na temat świadomego macierzyństwa
      • m.rycho Re: ale po co? 01.07.05, 10:00
        an9991 napisał:
        >przecież w polsce obowiązuje (nikt nie wie dlaczego) najbardziej restrykcyjna
        > ustawa antyaborcyjna w europie; <
        Jak nie wiesz dlaczego to wyjaśniam:dlatego by uratować jak najwięcej dzieci
        przed zabiciem.
        >lepszym rozwiązaniem byłaby po pierwsze
        > liberalizacja ustawy<
        Teraz z kolei ja nie wiem dlaczego.
        >edukacja na temat świadomego macierzyństwa<
        Można z tym się zgodzić,ale zawsze lepsze efekty uzyskuje się prośbą i groźbą
        niż tylko samą prośbą.
        • pies_na_czarnych Re: ale po co? 01.07.05, 10:15
          m.rycho napisał:
          > Można z tym się zgodzić,ale zawsze lepsze efekty uzyskuje się prośbą i groźbą
          > niż tylko samą prośbą.

Eeee tam, grozby i prosby! Czesto grozby przynosza odwrotny efekt.
          Proponuje obowiazkowe pasy cnoty dla wszystkich niezonatych kobiet. Klucz od
          pasa cnoty wydawalby dopiero ksiundz podczas ceremonii slubnej.
          • pies_na_czarnych Re: ale po co? 01.07.05, 10:16
            pies_na_czarnych napisała:

> m.rycho napisał:
            > > Można z tym się zgodzić,ale zawsze lepsze efekty uzyskuje się prośbą i gr
            > oźbą
            > > niż tylko samą prośbą.
            >
            > Eeee tam, grozby i prosby! Czesto grozby przynosza odwrotny efekt.
            > Proponuje obowiazkowe pasy cnoty dla wszystkich niezonatych kobiet. Klucz od
            > pasa cnoty wydawalby dopiero ksiundz podczas ceremonii slubnej.

Niezameznych, oczywiscie :))))))))))
          • feminasapiens pasy cnoty 01.07.05, 12:00
            A dlaczego tylko kobietom te pasy cnoty? Kobieta sama nie zajdzie w ciążę.
            Proponuję pasy cnoty dla obu płci. Kluczyki wydawane na specjalne zezwolenie.
        • an9991 Re: ale po co? 01.07.05, 10:30
          m.rycho napisał:
          > Jak nie wiesz dlaczego to wyjaśniam:dlatego by uratować jak najwięcej dzieci
          > przed zabiciem.
          zabijanie dzieci to typowa dla przeciwników tej ustawy próba gry na uczuciach
          ludzi; to nie są dzieci co próbujesz sugerować a embriony a różnica jest
          zasadnicza; podobną zagrywką propagandową jest mówienie o zwolennikach
          liberalnej ustawy jako o zwolennikach aborcji; tu też różnica jest bardzo
          podstawowa
          > >lepszym rozwiązaniem byłaby po pierwsze
          > > liberalizacja ustawy<
          > Teraz z kolei ja nie wiem dlaczego.
          śpieszę wytłumaczyć ponieważ daje kobietom prawo do decydowania o sobie
          ponieważ kończy z hipokryzją (bo przecież aborcje są cały czas wykonywane)
          ponieważ daje możliwość uniknięcia dramatów takich jak zostawianie dzieci czy w
          drastycznych sytuacjach ich zabijania ponieważ wreszcie pozwala na wykonanie
          tych zabiegów w warunkach szpitalnych z dużo mniejszym ryzykiem powikłań dla
          kobiety
          • megarolnik Re: ale po co? 01.07.05, 12:09
            Klamiesz. Embrion to czlowiek.

Embrion – faza rozwojowa kręgowców obejmująca w przypadku człowieka okres od
            zagnieżdżenia w błonie śluzowej macicy (7 dzień) do 8 tygodnia od zapłodnienia.

[za wikipedia.org]

Zwolennicy ustawy zezwalajacej na mordowanie dzieci to zwolennicy mordowania
            dzieci. Roznica pomiedzy istnieje tylko w twoim umysle.

Dlaczego jestem przeciwny ustawie: śpieszę wytłumaczyć ponieważ daje kobietom
            prawo do decydowania o zabijanie dzieci, ponieważ wspiera hipokryzje (bo z
            jednej strony ratuje sie dzieci nienarodzone [wczesniaki] za wszelka cene a z
            drugiej zezwala sie na zabijanie innych], poniewaz urodzenie dziecka i oddanie
            go do adopcji pozwala na uniknięcia dramatów takich jakie przezywaja bezdzietne
            malzenstwa, ponieważ wreszcie pozwala na mordowanie dzieci w szpitalach za
            pieniadze ktore powinny byc wydane na ich ratowanie.
            • kolumb461 Re: ale po co? 01.07.05, 12:20
              megarolnik napisał:

> Klamiesz. Embrion to czlowiek.
              >
              > Embrion – faza rozwojowa kręgowców obejmująca w przypadku człowieka okres
              > od
              > zagnieżdżenia w błonie śluzowej macicy (7 dzień) do 8 tygodnia od
              zapłodnienia.
              >
              > [za wikipedia.org]
              >
              > Zwolennicy ustawy zezwalajacej na mordowanie dzieci to zwolennicy mordowania
              > dzieci. Roznica pomiedzy istnieje tylko w twoim umysle.
              >
              >
              > Dlaczego jestem przeciwny ustawie: śpieszę wytłumaczyć ponieważ daje kobietom
              > prawo do decydowania o zabijanie dzieci, ponieważ wspiera hipokryzje (bo z
              > jednej strony ratuje sie dzieci nienarodzone [wczesniaki] za wszelka cene a z
              > drugiej zezwala sie na zabijanie innych], poniewaz urodzenie dziecka i
              oddanie
              > go do adopcji pozwala na uniknięcia dramatów takich jakie przezywaja
              bezdzietne
              >
              > malzenstwa, ponieważ wreszcie pozwala na mordowanie dzieci w szpitalach za
              > pieniadze ktore powinny byc wydane na ich ratowanie.

Chcialbym podzielic sie uzupelniajaco moimi spostrzezeniami w tej materii w
              ujeciu liczbowym.
              Rocznie dokonywanych jest w Polsce ok. 200 000 ww "zabiegow"

Zrodlo: www.federa.org.pl/publikacje/raporty/aborcja2000

Jesli pomnozymy ww liczbe przez okres pontyfikatu Ojca Jana Pawla II = 25,5
              roku daje to w wyniku porazajaca kwote 5 100 000 (slownie: piec milionow sto
              tysiecy) istnien ludzkich. Jest ona porownywalna z liczba ofiar Narodu Poskiego
              w okresie II Wojny Swiatowej, szacowana wg roznych zrodel pomiedzy 4 - 6
              milionow. Rownoczesni okolo 94-97% Polakow deklaruje swa przynaleznosc do
              kosciola katolickiego.
              Pozdrawiam

• megarolnik Re: ale po co? 01.07.05, 12:34
                Ja tez uzywam google.

"Tak się składa, że przez cały 1997 rok aborcja w Polsce była legalna - po
                przegłosowaniu odpowiedniej ustawy przez Parlament i zatwierdzeniu przez
                prezydenta Kwaśniewskiego, a przed zakwestionowaniem jej przez Trybunał
                Konstytucyjny jako niezgodnej z Konstytucją III RP. W całym tym roku liczba
                aborcji w naszym kraju, dokonywanych legalnie, na życzenie i w dobrych
                warunkach sanitarnych -wyniosła 3047."

www.opoka.org.pl/biblioteka/P/PS/anonimowe_lewicy.html

Polki w ciągu ostatnich 20 lat przestały uważać aborcję za "zabieg medyczny"
                bądź "metodę kontroli urodzeń". Jeszcze przed uchwaleniem ustawy chroniącej
                życie nastąpił bardzo wyraźny spadek liczby aborcji (por. odpowiedni wykres).
                Również w ostatnich 20 latach znacznie wzrosło w polskim społeczeństwie
                przekonanie o konieczności ochrony życia dziecka poczętego. Dane OBOP z czerwca
                2003 r.7 mówią o 81 % zwolenników (50 % na "tak", 31 % na "raczej tak") ochrony
                prawnej życia dzieci nienarodzonych.

Pomiedzy 1991 a 2000r ilosc zgonow zwiazanych z ciaza i porodem spadla o ponad
                300% z 80 do 25 przypadkow

Ilosc poronien samoistnych spadla pomiedzy 1991 a 2000r o 50% [z 59tys do 40tys]

www.npr.prolife.pl/podziemie.htm
                • wredna_jedza Re: ale po co? 01.07.05, 15:02
                  > "Tak się składa, że przez cały 1997 rok aborcja w Polsce była legalna - po
                  > przegłosowaniu odpowiedniej ustawy przez Parlament i zatwierdzeniu przez
                  > prezydenta Kwaśniewskiego, a przed zakwestionowaniem jej przez Trybunał
                  > Konstytucyjny jako niezgodnej z Konstytucją III RP. W całym tym roku liczba
                  > aborcji w naszym kraju, dokonywanych legalnie, na życzenie i w dobrych
                  > warunkach sanitarnych -wyniosła 3047."
                  I dalej jest na tym samym poziomie :) wystarczy podsumowac liczbe poronień w
                  toku, przyjmowanych do szpitali oraz resztek po poronieniu :)
                  + małą poprawke na gabinety prywatne :D
                  > Polki w ciągu ostatnich 20 lat przestały uważać aborcję za "zabieg medyczny"
                  > bądź "metodę kontroli urodzeń". Jeszcze przed uchwaleniem ustawy chroniącej
                  > życie nastąpił bardzo wyraźny spadek liczby aborcji (por. odpowiedni wykres).
                  > Również w ostatnich 20 latach znacznie wzrosło w polskim społeczeństwie
                  > przekonanie o konieczności ochrony życia dziecka poczętego. Dane OBOP z czerwca
                  >
                  > 2003 r.7 mówią o 81 % zwolenników (50 % na "tak", 31 % na "raczej tak") ochrony
                  >
                  > prawnej życia dzieci nienarodzonych.
                  Chyba nie masz zielonego pojęcia o badaniach statystycznych :)
                  1000 osób to tak wiarygodna grupa, że hej :D
                  > Pomiedzy 1991 a 2000r ilosc zgonow zwiazanych z ciaza i porodem spadla o ponad
                  > 300% z 80 do 25 przypadkow
                  Poziom opieki medycznej mimo wszystko wzrósł, tobie sie wydaje, że dalej
                  jesteśmy 100 lat za przysłowiowymi Murzynami.
                  • megarolnik Re: ale po co? 01.07.05, 16:07
                    Masz problemy z czytaniem i rozumieniem tekstu?

Przedmowca powolujac sie na dane federastek twierdzi ze w Polsce dokonuje sie
                    rocznie 200.000 zabiegow aborcji [legalnych i nielegalnych].

Ja natomiast twierdze ze liczba ta jest zawyzona nawet 20-krotnie.

Mozesz odniesc sie rzeczowo do powyzszego?

ps. Badania statystyczne prowadzi sie z zasady na ograniczonej grupie ludzi -
                    na przyklad 1000. O ile przekroj grupy poddanej badaniom jest zblizony do
                    przekroju spoleczenstwa nie ma powodow aby zakladac ze badania sa niemiarodajne.
            • ja_aska megarolnik 01.07.05, 14:37
              a co powesz kobiecie nie chcącej rodzić "tego" dziecka w czasie
              dziewięciomiesięcznej ciąży? że ma cierpieć (psychicznie) katusze w imię
              zadowolenia bezdzietnej pary?
              • megarolnik Re: megarolnik 01.07.05, 16:23
                wiem co powiem tobie: porzuc rewolucyjna retoryke!

Co znacza uzyte przez ciebie slowa? Czy rozumiesz ich znaczenie?

- kobieta: czlowiek myslacy, podejmujacy samodzielnie decyzje o zajsciu w ciaze
                - "to" dziecko: czlowiek w lonie matki, bezbronny wobec swiata
                - ciaza: naturalny stan fizjologiczny - wbrew twojej retoryce nie jest to
                choroba
                - psychiczne katusze? eeee, co to takiego? czesc kobiet przechodzi ciaze latwo,
                czesc cierpi na skutek roznych dolegliwosci - taka jest fizjologia ciazy.
                Jezeli nie chcesz cierpiec patrz pkt. 1
                - zadowolenie bezdzietnej pary: normalni ludzie mowia na ten stan "szczescie
                plynace z rodzicielstwa" - ale w swiecie rewolucjonistek nie ma pewnie miejsca
                na takie przyziemne uczucia

Reasumujac: poslugujac sie retorycznimi wybiegami budujesz obraz swiata w
                ktorym okrutne bezdzietne pary poluja na bezbronne kobiety, kaza im zajsc w
                ciaze i urodzic dziecko. Tylko jak to sie ma do rzeczywistosci?
        • colombina Tylko Grozba! 01.07.05, 13:07
          m.rycho napisał:

> >edukacja na temat świadomego macierzyństwa<
          > Można z tym się zgodzić,ale zawsze lepsze efekty uzyskuje się prośbą i groźbą
          > niż tylko samą prośbą.

Dlaczego nie tylko sama grozba, w koncu grozba to sprawdzona metoda ojca narodu
          rumunskiego, Nicolae Ceausescu, nazywanego takze Madroscia Karpat. Co
          proponujesz nastepne, przymusowe, comiesieczne badania ginekologiczne dla
          wszystkich kobiet w wieku rozrodczym, aby wykryc wczesna ciaze i ochronic
          nienarodzone przed matka morderczynia.

Ciekawy link znalazlam (niestety tylko po angielsku), za nasuwajace sie
          skojarzenia z sytuacja w Polsce nie odpowiadam.

www.holysmoke.org/sdhok/ceausesc.htm
          --
          The best things in life are free.
    • bprzybysz Jak pisze OZON, wystawy nie beda staly, tylko 01.07.05, 10:16
      beda przymocowane do samochodow i obwozone po miescie. Spodziewany jest wzrost
      wypadkow.
      Organizatorzy tej wystawy nie maja jaj, odmawiaja wszelkich komentarzy, wszelkim
      gazetom.
      Inna sprawa, ze wystawa ma bardziej szczytny cel niz ochrona zycia poczetego -
      chodzi o tym aby kolejny raz zrobil sie medialny szum wokol LPR,
      jesli chodzi o kaliber i zamieszanie wokol calej sprawy, to chyba jest jasne, ze
      cala akcje misternie zaprojektowal Romek, mistrz medialnej grawitacji.
    • poenari Ubawiłem się setnie... 01.07.05, 10:16
      Jacyś kolesie myślą, że jak pokarzą parę drastycznych plakatów to zmieni to
      cokolwiek. Aborcja była, jest i będzie dopóki istnieją jej socjospołeczne
      przyczyny.

Cały czas przypomina mi to wojnę z agencjami towarzyskimi prowadzoną przez pana
      Kaczyńskiego - na miejsce jednej zamkniętej powstają trzy nowe.

A może by tak zająć się morderstwami popełnianymi na już narodzonych.

Moim zdaniem cała ta zadyma z wystawą to gra polityczna przed wyborami i temat
      dla prasy, aby było o czym pisać w sezonie ogórkowym.

Za miesiąc nikt nie będzie o wystawie pamiętał.

Megarotfl

Kawkę wypiłem, pośmiałem się i jadę do pracki.
      • kocia_noga Re: Ubawiłem się setnie... 01.07.05, 10:28
        poenari napisał:

> Jacyś kolesie myślą, że jak pokarzą parę drastycznych plakatów to zmieni to
        > cokolwiek. Aborcja była, jest i będzie dopóki istnieją jej socjospołeczne
        > przyczyny.
        >
        > Cały czas przypomina mi to wojnę z agencjami towarzyskimi prowadzoną przez pana
        >
        > Kaczyńskiego - na miejsce jednej zamkniętej powstają trzy nowe.
        >
        > A może by tak zająć się morderstwami popełnianymi na już narodzonych.
        >
        > Moim zdaniem cała ta zadyma z wystawą to gra polityczna przed wyborami i temat
        > dla prasy, aby było o czym pisać w sezonie ogórkowym.
        >
        > Za miesiąc nikt nie będzie o wystawie pamiętał.

I tu sie mylisz. Będą pamiętać dzieci i to bardzo długo. Zostanie im uraz
        psychiczny.Ale czego się nie robi przed wyborami ?
        >

--
        Zapraszamy do rozmowy
        • poenari Re: Ubawiłem się setnie... 01.07.05, 11:10
          kocia_noga napisała:

> I tu sie mylisz. Będą pamiętać dzieci i to bardzo długo. Zostanie im uraz
          > psychiczny.Ale czego się nie robi przed wyborami ?

Masz rację ! Jestem tak samo przeciwny tej idiotycznej wystawie jak również
          idiotycznym reklamom z paniami w stringach.

Dla mnie to ten sam poziom. Jednak na panie już się uodporniliśmy, a na krwawe
          obrazki dopiero się uodparniamy.
    • teufel TA WYSTAWA TO KŁAMSTWO!!! 01.07.05, 10:35
      1. Obok siebie są 2 identyczne zdjecia. Na pierwszym napisane jest aborcja w 9 tygodniu, a obok w 10 tygodniu
      2. Jest zdjecie aborcji w 24 tygodniu. Czyli 6 miesiąc - wtedy się nie robi aborcji - albo wcześniak, albo martwe dziecko
      3. Jest masakryczne zdjecie z podpisem: Planowane macierzyństwo

--
      Opera
      Moja strona WWW
      • tajak Re: TA WYSTAWA TO KŁAMSTWO!!! 01.07.05, 11:35
        teufel napisał:

> 1. Obok siebie są 2 identyczne zdjecia. Na pierwszym napisane jest aborcja w 9
        > tygodniu, a obok w 10 tygodniu
        > 2. Jest zdjecie aborcji w 24 tygodniu. Czyli 6 miesiąc - wtedy się nie robi abo
        > rcji - albo wcześniak, albo martwe dziecko
        > 3. Jest masakryczne zdjecie z podpisem: Planowane macierzyństwo
        >
        Tylko czemu nie pokazuja od poczatku od chwili powstania .Było by bardziej pouczajace.
        • kolumb461 Re: TA WYSTAWA TO KŁAMSTWO!!! 01.07.05, 12:33
          wredna_jedza napisała:

> W Stanach możliwa jest nawet aborcja w 9 miesiącu - tzw. częściowy poród.
          > Więc nie mów, że nie dokonuje sie aborcji w 24 tygodniu. Prawdopodobnie
          zdjęcie
          > nie pochodzi z Polski.
          USA maja tradycje w tej materii. Zeby zbudowac swoje panstwo musieli
          najpierw "zutylizowac" (wymordowac) miejscowa ludnosc (indianie).

Dodatkowo Chcialbym podzielic sie uzupelniajaco moimi spostrzezeniami o skali
          aborcji w Polsce.
          Rocznie dokonywanych jest w Polsce ok. 200 000 ww "zabiegow"
          Zrodlo: www.federa.org.pl/publikacje/raporty/aborcja2000
          Jesli pomnozymy ww liczbe przez okres pontyfikatu Ojca Jana Pawla II = 25,5
          roku daje to w wyniku porazajaca kwote 5 100 000 (slownie: piec milionow sto
          tysiecy) istnien ludzkich. Jest ona porownywalna z liczba ofiar Narodu Poskiego
          w okresie II Wojny Swiatowej, szacowana wg roznych zrodel pomiedzy 4 - 6
          milionow. Rownoczesni okolo 94-97% Polakow deklaruje swa przynaleznosc do
          kosciola katolickiego.
          Pozdrawiam
          • wredna_jedza Re: TA WYSTAWA TO KŁAMSTWO!!! 01.07.05, 12:57
            Jakoś prawowierna muzułmanka nie idzie skrobać :)
            I muzułmanom mieszkającym w Holandii wcale nie przeszkadza fakt, że prawo
            dopuszcza aborcje, eutanazje, miękkie narkotyki...
            Oni po prostu tego nie robią :)
            Może by tak niektórzy "obrońcy życia" sie podszkolili i zaczeli propagande na
            wyższym poziomie merytorycznym, a nie bezsensowny bełkot?
          • megarolnik Re: TA WYSTAWA TO KŁAMSTWO!!! 01.07.05, 13:15
            ctrl-c, ctrl-v

"Tak się składa, że przez cały 1997 rok aborcja w Polsce była legalna - po
            przegłosowaniu odpowiedniej ustawy przez Parlament i zatwierdzeniu przez
            prezydenta Kwaśniewskiego, a przed zakwestionowaniem jej przez Trybunał
            Konstytucyjny jako niezgodnej z Konstytucją III RP. W całym tym roku liczba
            aborcji w naszym kraju, dokonywanych legalnie, na życzenie i w dobrych
            warunkach sanitarnych -wyniosła 3047."

3047 - slownie: trzy tysiace czterdziesci siedem. Troche brakuje do
            200.000....... to jak to mowicie towarzyszu?
      • worfff Re: Antyaborcyjna wystawa rusza w Polskę 01.07.05, 11:03
        No wlasnie. LPR i jej faszystowskie skrzydlo grzmi, ze w kazdym kiosku dziecko
        moze zobaczyc okladke pisma pornograficznego. Wiec dziecko nie moze zobaczyc
        kawalka golego cycka, ale juz pocwiartowane i zakrwawione zwloki tak? To jest
        chore...
        • feminasapiens billboardy edukacyjne 01.07.05, 12:07
          Napiętnujmy na billboardach (poprzez pokazanie czynu na zdjęciach) wszystkie
          przejawy zła:
          morderstwa
          pedofilię
          pornografię
          wojny
          i inne masakryczne obrazki.

Niech się społeczeństwo uczy.
    • lobo13 Ciemnogród Pany, ciemnogród... 01.07.05, 11:01
      Ciemnota, ciemnota, po stokroć ciemnota!!! I jak to zrozumieć? Nasi wspaniali
      prawicowi moraliści spuszczają się nad rzeźbą papieża przygniecionego przez
      meteor, kawałkiem cycuszka na bilboardzie i innymi normalnymi rzeczami.
      Natomiast gdy pokazują zmasakrowane zwłoki płodów ludzkich, krew, odpadki,
      gnijące ludzkie szczątki to wszystko jest w porządku. Z tego co mi wiadomo,
      będzie to pokazywane w miejscach publicznych. Ja proponuję wywiesić to gó..
      nad łóżkami zwolenników takich wystaw. Niech ustawią sobie tapety na monitorach
      pokazujące takie plugawe fotki.
      A ja proponuję następującą wystawę: urodzone noworodki poduszone w reklamówkach
      i znajdywane zakopane w lasach, na śmietnikach jako rezultat wspaniałej
      polityki prorodzinnej prawicy, oraz niezwykle skutercznej ustawy antyaborcyjnej.
      I jeszce jedno, posługując się metodami przeciwników aborcji mógłbym
      zorganizować wystawę np. promującą badanie piersi i pokazałbym piękne cycuszki
      badane przez ginekologów. Ciekawe co by na to nasi prawicowi krzykacze
      powiedzieli?
      • dorsai Re: Antyaborcyjna wystawa rusza w Polskę 01.07.05, 11:17
        Słusznie, przecież trzeba przyzwyczaić przyszłe mięso armatnie do widoku krwi i
        zwłok...jak już będzie jako dojrzałe walczyć o wartości zgiertyszałe z całym
        światem i mordować z imieniem Konia na ustach, to się nie zawaha (wartoiści
        zgiertyszałe czyli sojusz i braterstwo z ZSRR, pardon - Rosją,odrzucenie
        zgniłego kapitalizmu zachodniego, tylko zdrowy narodowy socjalizm i wojna z
        NATOw braterstwie z Białorusią, Rosją i Koreą Północną)
      • yola13 NAWET KOMENTOWAC TEGO SIĘ NIE CHCE 01.07.05, 11:48
        ....Polskie społeczeństwo jest karmione takimi alternatywnymi prowokacjami,
        podczas kiedy tak naprawde w kraju dzieja sie rzeczy o wiele straszniejsze i
        dużo bardziej bolesne dla ogółu społeczeństwa, tylko że o tamtych sprawach nikt
        nie mówi głośno. Moim zdaniem w naszym kraju życie poczęte jest chronione, ale
        życie juz urodzone niekoniecznie, bo tak naprawdę to nikogo nie interesuje
        potem co sie dzieje z panią X, która postanowiła urodzic dziecko, nikogo nie
        interesuje to czy ta pani ma za co życ, czy będzie miała za co egzystowac w
        naszym kraju,w kraju w którym kobiety które decydują sie urodzic dziecko tak
        naprawde sa przez wszystkich traktowane jak zło konieczne, chocby przez
        pracodawców. Kobieta która pracuje i urodzi dziecko, bardzo często musi
        pożegnac sie z pracą, bo wiekszośc pracodawców nie toleruje takich kobiet, bo
        sa mniej dyspozycyjne, pozatym urlop macierzyński jest zdecydowanie za krótki,
        a urlop wychowawczy jest zupełnie bezpłatny. Dodatek rodzinny wynosi w tym
        kraju coś ok. 43zł. Dobre sobie! Na co to ma starczyc? Na paczkę pieluch, która
        starcza na tydzień? A kryteria przyznawania wszystkich zasiłków są tez
        conajmniej smieszne, mniej niz 504 zł na osobe w rodzinie, a ten co ma 520zł na
        osobe to jemu sie niby lepiej wiedzie, czy co???!!! Odliczcie sobie od tego
        czynsz i opłaty za energie, gaz, i co zostanie takiej rodzinie? Wielkie gó..!
        A wiec drodzy państwo lepiej zachęcajcie młodych ludzi do posiadania potomstwa,
        niekoniecznie jakimś becikowym, ale niech ta młoda matka jest szczęśliwa ze
        urodziła to dziecko, a nie rzucajcie im kłód pod nogi wymyslajac kolejne buble
        prawne tego typu co wymieniłam. Wspomagajcie te kobiety które chca urodzic
        dziecko. Póki co polskie przepisy nie zachecaja do posiadania dzieci w ogóle.
        Nie trzeba byc geniuszem żeby wiedziec że zakazami i nakazami to raczej
        niewiele zdziałacie.
        • megarolnik Re: NAWET KOMENTOWAC TEGO SIĘ NIE CHCE 01.07.05, 12:52
          Zgadzam sie.

Teraz jest czas na takie pytania - tylko miejsce nie do konca wlasciwe.

Aborcja jest tematem zastepczym dla politykow. Polaryzuje spoleczenstwo, ktore
          zapomina o tym co jest wazne dla Panstwa. Przoduja w tym "obroncy wolnosci" z
          lewicy ktorzy strasza ludzi ze utrata przez nich wladzy oznacza co najmniej
          powrot inkwizycji.

Przypomne wiec 3 aktualne slowa: Wybory. Sejm. Prezydent.

To wladza ustawodawcza i wykonawcza wybrana w wyborach decyduje o:
          - wysokosci podatkow
          - wsparciu samotnych matek
          - ilosci pozwolen niezbednych do prowadzenia dzialalnosci gospodarczej
          - zakupie limuzyn dla wojewodow
          - ilosci pieniedzy przeznaczonych na sluzbe zdrowia
          - zakupach sprzetu dla policji
          - budowie drog
          - wysokosci stop procentowych
          - przyznawaniu koncesji tv
          - itd, itd

Na powyzsze ma Pani wplyw biorac udzial w wyborach i glosujac na partie ktora
          spelni Pani oczekiwania - prosze nie zapomnie o rozliczeniu tej partii z
          obietnic przy okazji nastepnych wyborow.

• grrrl_named_sandoz do megarolnika 03.07.05, 15:58
            megarolnik napisał:
            Na powyzsze ma Pani wplyw biorac udzial w wyborach i glosujac na partie ktora
            spelni Pani oczekiwania - prosze nie zapomnie o rozliczeniu tej partii z
            obietnic przy okazji nastepnych wyborow.

niby jak mogę rozliczyć partię, na którą głosowałam? poprzez głosowanie na jej
            zupełne przeciwieństwo w kolejnych wyborach? wylecz się
    • 9mm Re: Antyaborcyjna wystawa rusza w Polskę 01.07.05, 11:45
      Bron boze nie jestem zwolennikiem liberalizacji prawa do aborcji, a obowiazujaca
      ustawe uwazam za rozsadny kompromis. Szkoda tylko ze jest ona nagminnie lamana
      zarowno poprzez dokonywanie nielegalnych zabiegow jak i odmiawianie aborcji w
      uzasadnionych przypadkach.
      Natomiast jestem oborzuny ta wystawa. Mam nadzieje, ze wladze kolejnych miast
      wykaza sie wieksza doza rozsadku i nie pozwola na eksponowanie tych okropienstw
      w miejscach publicznych.
    • szczuromysikrolik Re: refleksja o przemocy i śmierci 01.07.05, 11:57
      Zdjęcia może są szokujące ale uważam, że jest to jedyny sposób by dotrzeć do
      świadomości niektórych ludzi! Ale z drugiej strony, czy pokazywanie przemocy
      (śmierci) nie deprawuje bez względu na to jaką treść chcemy przekazać? Tak ale
      czy pokazywanie śmierci to to samo co pokazywanie przemocy?
        • pablo660 Re: refleksja o przemocy i śmierci 01.07.05, 12:25
          Ciekawe czy ci co pragną legalizacji aborcji zawsze i wszędzie, zastanawiają
          się, że to po prostu trzeba jakoś zrobić. Pooglądaj sobie w sieci dane o
          płodach 10-12 tygodniowych (rozmiary, kształt itp). Te rączki, nóżki trzeba
          naprawdę wydrzeć z tułowia, bo się przez szyjkę macicy cały nie zmieści.
          I o tym jest ta wystawa. Nie zgadzasz się z nią = nie zgadzaj się z legalizacją
          aborcji. Kilka razy na stażu widziałem ten zabieg (za komuny był legalny) i do
          końca życia będę pamiętał wzrok starszego kolegi który to robił.
    • dzikamalpa Re: Antyaborcyjna wystawa rusza w Polskę 01.07.05, 12:27
      trzeba pokazywac prawde o morderstwach nienarodzonych dzieci... brutalna
      rzeczywistosc zabiegow aborcyjnych irytuje wszystkich postepowcow i humanistow,
      ktorzy probuja wmowic spoleczenstwu ze usuniecia nienarodzonego dziecka niczym
      sie nie rozni od usuniecia pieprzyka... oczywiscie wystawa przeraza, ale
      dokladnie tak a nie inaczej wygladaja pocwiartowane i zmasakrowane plody po
      aborcji