Dodaj do ulubionych

Paul Bremer: Polskie wojsko jest do kitu!

• ogrudek Re: Paul Bremer: Polskie wojsko jest do kitu! 13.01.06, 10:03
      No, to gościu odkrył Amerykę! Nobla mu za to! I medal Za Odwagę!
      Wiadomo powszechnie, że armie dawnych satelitów ZSRR są słabe, marnie
      wyposażone, nie znają języka angielskiego (jakby amerykańscy żołnierze znali,
      ... mać, język polski), reagują powoli. Ciekawe, coby Amerykanie zrobili bez
      naszego Gromu (co to go podobno tam nie było), podczas zdobywania największego
      morskiego terminala naftowego w Iraku. Znaczy - wiadomo. Roz... smerfowaliby go
      w drebiezgi i po sprawie. Nie wiadomo jednak, ile razy nasi osłaniali im d..., w
      Iraku, w Bośni, i jeszcze gdziebądź. On tego tez nie wie.
      Stare, jak najbardziej demokratyczne, bo ludowe przysłowie mówi: "Kto widzi
      źdźbło w oku bliźniego, ten tramu we swojem oku nie widzi", robaczku puchaty.
      Proponuję zakończyć komentarze i ... osikać tego pana. Ciepłym (ok. 36 stopni
      Celsjusza) moczem.
    • jolanta72 Re: Paul Bremer: Polskie wojsko jest do kitu! 13.01.06, 10:03
      To dopiero poczatek amerykanskich podziekowan za nasz udzial w Iraku. niedliugo
      uslyszymy ze to Polska parla USA do tej wojny. A co do wyszkolenia naszych
      zolnierzy? No coz jeszcze nie przeszli treningu jak 'urozmaicic" nudny czas
      irackim wiezniom. nic straconego nasz rzad to nadrobi i wkrotce bedziemy mogli
      sie pochwalic, podobnymi do amerykanskich, wynikami, byle tylko dluzej
      amerykanie wytrzymali nas tam w Iraku.
      Czytajcie gazety to sie dowiecie ile miliardow dolarow ukradl Bremer z Iraku.
      Dlaczego nikt mu tego nie wytyka,tylko sie zastanawiamyczy on jest
      profesionalisata czy nie? Odpowiedz napewno nie ale duzo pisze. Glupio tylko ze
      zadowolilismy sie cichymi przeprosinami ambasady a ksiazke czyta caly
      swiat.Najleosza obrona jest atak, atak atak
    • grudzej Re: Paul Bremer: Polskie wojsko jest do kitu! 13.01.06, 10:03
      - "Wojska byłego Paktu Warszawskiego mogły wyglądać dobrze na papierze, ale nie
      były tak dobrze wyszkolone ani wyposażone jak oddziały amerykańskie czy
      brytyjskie"

To jest prawda. O ile można się spierać co do armii czeronwej (miała wiele
      doskonale wyszkolonych jednostek) to armie tzw."bratnich państw" służyły
      jako "mięso armatnie" dla ruskich. Zwłaszcza dotyczy to LWP (ludowe wojsko
      polskie) jako że do nas ruscy mieli najmniej zaufania. Kto miał przyjemność
      mieć do czynienia z ludowym wojskiem polskim, to wie jakie to było totalne
      TAŁATAJSTWO.
    • studiostar Re: Paul Bremer: Polskie wojsko jest do kitu! 13.01.06, 10:18
      Taki gamoń mądry teraz???? Jak stracił stanowisko. Tchórzem podszyty. Pozwolę
      sobie zacytowć ' Prawdziwa cnota- krytyk się nie boi" Odnosi się to do osoby
      która sprawuje urząd w danej chwili umiejącej na bieżąco reagować na
      nieprawidłowości, a nie wtedy kiedy karawana już przeszła i mały kundelek ją
      obszczekuje
    • stefaniak78 Re: Paul Bremer: Polskie wojsko jest do kitu! 13.01.06, 10:35
      > a to kanalia jedna. z wyglądu to laluś który nie ma pojęcia o wojsku..

za to general Tyszkiewicz wyglada jakby pol zycia przezyl w legii
      cudzoziemskiej, buhahaha...

widzieliscie kiedys jak wygladaja amerykanscy generalowie? widzieliscie
      naszywki ukonczenia kursu ranger na ich mundurach? bez tej naszywki nie ma sie
      szans na awans na jakiekolwiek wyzsze stanowisko dowodcze w ichniejszej armii.
      a teraz znajdzcie mi w polsce generala, kotry dalby rade skonczyc ten kurs,
      hahaha... malo tego, znajdzcie jakiegos generala, kotry da sobie rade z testem
      Coopera.

(podpowiedz: plk Polko ukonczyl kurs ranger, ale niestety nie jest generalem.
      mam nadzieje,ze kiedys nim zostanie)

• tiamak Re: JAKIEGO WYZNANIA jest Paul Bremer???? 13.01.06, 11:34
        dalej szukaj wszedzie zydow masonow i illuminatow - na pewno daleko zajdziesz

(do moderatora - taki typ wypowiedzi nazywa sie sarkazm :D i nie jest negatywnie
        nakierowany na zadna grupe spoleczna/wyznaniowa jeno na zwrocenie uwagi
        przedmowcy :) )
      • adas313 Re: Niestety ma racja... 13.01.06, 12:36
        To spece od wyszkolenia naszej armii mają nad czym pracować.
        Jeśli tak w porównianiu z US Army wyglądało działanie zawodowych żołnierzy, to
        łatwo sobie wyobrazić co by było gdyby tam byli poborowi...
      • deratyzacja11 LIST OTWARTY do Paula Bremera. 13.01.06, 11:00
        Mr. Bemer, Polacy pojechali do Iraku jako sily stabilizacyjne, nie jako
        agresorzy i okupanci. W zwiazku z tak nakreslona funkcja, nie pojechali tam
        umierac za .... wiemy jakie panstwo. Od umierania za to panstwo sa amerykanie.
          • deratyzacja11 Re: LIST OTWARTY do Paula Bremera. 13.01.06, 11:07
            Powod jest prosty. napisanie do konca skazuje moj post na wykreslenie przez
            cenzora. OTO DOWODY:
            Przedwczoraj gazeta relacjonowala o planach zawinieca do polskiego portu statku
            aborcyjnego. Napisalem pod tym artykulem nastepujacy post:
            "Dlaczego statek aborcyjny nie zawija do portu Haifa?"
            Cenzor wykreslil ten post. CO BYLO W NIM NIELEGALNEGO?
            A JAKIEGO WYZNANIA TY JESTES? MOZE NAM POWIESZ? A GDYBY JELLINEK BYLA INNEGO
            WYZNANIA TO TEZ DOSTALABY NOBLA ZA SWOJ "TALENT"?
              • deratyzacja11 Re: LIST OTWARTY do Paula Bremera. 13.01.06, 11:14
                DANIE JELLINEK NOBLA TO TEZ BEZCZELNOSC. Jellinek byla w takim stanie
                psychicznym ze mimo iz jej psychiatra obiecal ze pojedzie z nia po odbior
                nagrody, nie pojechala odebrac jej w terminie. CZY JESTES DUMNA Z "LAUREATKI"?
                TEGO WSTYDU NIE ZMYJECIE DO KONCA SWIATA ZADNYM MYDLEM !!!!!!!!!!!!!!11
                • deratyzacja11 LIST OTWARTY do "panny z polskiego dworku" 13.01.06, 11:33
                  Jeszcze jedno bezczelna "panno":
                  Przestancie nas obwiniac o obozy koncentracyjne. Ponizszy link powie ci kto
                  zakladal obozy koncentracyjne:
                  www.thirdreich.net/Heydrich_Bio.html
                  CYTAT:
                  Second in importance to Heinrich Himmler in the Nazi SS. Heydrich was a
                  principle figure in planning and executing the "Final Solution" before he was
                  assassinated

O zydowskim pochodzeniu Heydricha mozesz przeczytac tutaj:
                  www.ourcivilisation.com/smartboard/shop/festjc/chap8.htm
                  o ile umiesz czytac po angielsku. Powinnas umie, przeciez jestes "zdolna" jak
                  Jellinek. Gdy Heidrych spil sie (robil to bardzo czesto) strzelil do swojego
                  odbicia w lustrze i wolal: "ty parszywy zydzie".
                • panna_z_polskiego_dworku Re: LIST OTWARTY do Paula Bremera. 13.01.06, 11:56
                  A teraz słuchaj...Ja wiem że prawdopodobnie nie powinnam ci odpowiadać, bo jeszcze terapię popsuje. Ale jestem chrześćjanką, katoliczką, i akurat czytam książke kardynała (jeszcze) Ratzingera (Bóg i Świat) która inspiruje mnie do miłości bliźniego...A więc postawie ci dwa pytania, i w ramach terapii je sobie przemyśl
                  1. Gdzie ja, do jasnej cholery pisałam cokolwiek o Jedlinek?? Gdzie?? G... mnie obchodzi Jedlinek i jej nagroda - nie znam, nie czytałam, nie będę się wypowiadać ale wiem że Nobla dostało już kilkoro niegodnych kandydatów - jak np. Dario Fo.
                  2. Gdzie ja oskarżałam Polaków o obozy koncentracyjne?? Dla twojej informacji -moje nazwisko figuruje na pierwszych miejscach na liście ludzi którzy się podpisali pod apelem Rzeczpospolitej przeciwko używaniu zwrotu "polskie obozy koncentracyjne".

O twoich podejrzeniach że jestem Żydówką nie będę się wypowiadać bo udowadnianie takim osobnikom jak ty moich korzeni etnicznych jest poniżej mojej godności...
          • tiamak Re: LIST OTWARTY do Paula Bremera. 13.01.06, 11:29
            > I wogole po co ten wielokropek. Boisz sie napisac do konca co myslisz, tchorzu?
            oj kochana panno :)
            wszak to tylko samoobrona przed moderacja - ja swoj post 4 razy wklejalem i go
            wycinali bo uzywalem tego zakazanego slowa :) - dopiero napisanie "judaizm"
            zamiast ... pomoglo :D
            a zapewniam cie ze pierwotnie post nie mial zadnego negatywnego oddzwieku -
            poprostu na gazecie niektorych slow sie nie uzywa bo wiadomo kto tam to sprawdza
            od gory :D
    • ksks3 Re: Paul Bremer: Polskie wojsko jest do kitu! 13.01.06, 11:36
      Opinia o naszych żołnierzach w Iraku, jest za oceanem właśnie taka jak napisał
      Bremer. Jesteśmy tylko listkiem figowym dla bezprawnej obecności amerykanów w
      Iraku. I nawet jak na ten listek, jest nas za mało. Stąd amerykanie się na nas
      krzywią. Co prawda oficjalne władze USA nas chwalą - ale co mogą zrobić innego.
      A wysiłki naszego ministra obrony mające poprawić wizerunek naszego wojska, są
      śmieszne ( tak jak on sam ). Tego nie robi śię przez ambasodorów !!!! Trzeba by
      było dotrzeć do amerykańskiej opinii publicznej a to bardzo trudne i kosztowne.
    • sebastianovski Wycofać Polskie Wojsko z Iraku 13.01.06, 11:50
      Myślałem, że jeśli zagłosuję na PiS oraz Kaczyńskiego Polacy wyjdą z Iraku i już
      nie będziemy włazić w dupsko amerykanom, okazuje się że myliłem się bardzo i
      jest mi z tego powodu przykro. Nienawidzę amerykanów, przez nich mamy coraz
      gorsze stosunki z krajami UE (np. Francja, a nawet Niemcy) do której przecież
      należymy i powinniśmy dbać o to aby nasz kontynent rozwijał się harmonijnie, a
      usa gardzi nami jak psami. Służymy im a w zamian nic nie mamy, nawet głupich wiz.
      • panna_z_polskiego_dworku Re: Wycofać Polskie Wojsko z Iraku 13.01.06, 12:01
        sebastianovski napisał:

> Myślałem, że jeśli zagłosuję na PiS oraz Kaczyńskiego Polacy wyjdą z Iraku i ju
        > ż
        > nie będziemy włazić w dupsko amerykanom,

Przepraszam, czy PiS i Kaczynski dali kiedyś do zrozumienia że chcą wyjść z Iraku i że preferują alianse europejskie niż Amerykańskie? Bo ja na podstawie ich wypowiedzi miałam przeciwne przeczucie. Kaczyński zawsze był pro-amerykański i robi to co zapowiedział. Czy ty aby zapoznałeś się z programem i wypowiedziami polityków na jakich głosowałeś?

"Jest mi przykro". No ja myśle że jest ci przykro, bo nie zostałeś nawet oszukany tylko popisałeś się niewiedzą.
        • sebastianovski Re: Wycofać Polskie Wojsko z Iraku 13.01.06, 12:15
          Dobrze wiem co obiecywali a czego nie, miałem nadzieję że przejrzą co mamy w
          zamian za służalczą pomoc w Iraku, okazuje się, że nie i dlatego jest mi
          przykro. A ty jeśli masz ochotę kogoś poniżać sugerując niewiedzę to wybierz
          sobie kogoś z twojej rodziny.
    • kupsztajn Paul Bremer 13.01.06, 12:24
      Mocniejsze dowody, że Bremer nie jest żydowski są ujemnymi dowodami. Dany
      interesowi różne partie na internet (i gdzie indziej) przyjąć identyfikujący
      Bremer jak żydowski i dany negatywne polityczne konsekwencje, do przewidzenia
      (jeden ufa) równy do tego Zarządzania, z wysyłania Żyda w tej pozycji do Iraku,
      jeśli Bremer były żydowskie, i nie myśleć, że mielibyśmy najlżejsze kłopoty
      ustalające, że w ciągu kilku sekund na internet.
    • anda_black_widow Re: Paul Bremer: Polskie wojsko jest do kitu! 13.01.06, 12:36
      Gdybym uważał GW za medium nagminnie manipulujące informacjami to bym pomyślał,
      że chcą nam pokazać, jacy to niewdzięczni są Amerykanie i w związku z tym należy
      jak najszybciej wycofać nasze wojska z Iraku. Zadziwiające że przed chwilą na
      Onecie czytałem o tej książce i tam tezą było, że Hiszpanie są ciency... :o)

A teraz cytaty:
      - "Wojska byłego Paktu Warszawskiego mogły wyglądać dobrze na papierze, ale nie
      były tak dobrze wyszkolone ani wyposażone jak oddziały amerykańskie czy
      brytyjskie" - dla mnie to oczywista prawda, nie mamy ani pieniędzy ani
      doświadczenia bojowego w takim stopniu w jakim mogą je mieć niektóre oddziały
      amerykańskie i brytyjskie

- "Wojska w polskim sektorze doprowadzą do pogorszenia amerykańskiej sprawności
      bojowej" - nie będę się z tym kłócił, w końcu w polskim sektorze było mnóstwo
      wojsk z różnych krajów :o) ponadto fakt, że są pod polskim nadzorem nie pozwala
      Amerykanom na "pełną swobodę działań" na tym terenie, co może być odczuwane jako
      spadek sprawności bojowej

- "Gfoeller [szef biura administracji Tymczasowych Władz Koalicyjnych - red.]
      prosił polskiego dowódcę trzy godziny temu o siły szybkiego reagowania i nic się
      nie działo" - być może to prawda i być może nie wynika z braku kompetencji czy
      też olewania strony amerykańskiej przez naszych (pomijam już czy nasi mieli
      jakikolwiek obowiązek reagowania na _prośbę_ jakiegoś urzędnika, bo nie wiem
      jakie są relacje w sensie łańcucha dowodzenia między Gfoellerem a naszymi dowódcami)

Tak okiem laika, który nie interesuje się całą sprawą, wygląda mi to na
      histeryczne naciąganie neutralnych wypowiedzi pod z góry założoną tezę artykułu.
      A że media robią szum to i dyplomaci się potem muszą tłumaczyć, choć nie ma z
      czego :o)
    • planitnyk Dokladnie tak jest panie Bremer... 13.01.06, 12:43
      A najlepsi sa nasi dzielni wojacy hehe ktorzy spanikowani wracaja stamtad a zeby sie wybielic to sie zala ze nikt im nie powiedzial jak tam jest hahahaha :)))

mysleli ze praca zolnierza polega na piciu winka w koszarach jak sie przyzwyczili w polsce :) obserwacja zycia koszarowego pozwala potwierdzic ze coraz glupsi ludzie ida do wojska niestety i mamy potem tego przyklady.
      biedaki wracaja i maja za zle ze nie wiedzieli. ze do nich ktos bedzie strzelal :)

ja wiem ze zarabiaja malo :) ale moze tv jakis maja i wiedzieli co sie tam dzieje a raczej powinni sie domyslic co sie bedzie dzialo bo to idiota wiedzial nawet ze wygrana wojenka pana busha sie nie skonczyla.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka