Dodaj do ulubionych

PiS: Owsiak, precz ze szkoły!

23.03.06, 07:41
rozumiem, że jak pani wiceprzewodnicząca po pijanemu będzie miała wypadek, to
zamiast udzielić jej pomocy medycznej należy zadzwonić do radia maryja z
prośbą o ciepłe słowo ojca dyrektora?
Obserwuj wątek
    • marcus_crassus co za matolectwo 23.03.06, 07:44
      niestety juz wczoraj przeczytalem te durnote w...w...nie wiem jak to
      nazwac.czy np nazwanie trybuna naszych czasow nie bedzie grozilo wrzuceniem
      do lochow ze strony milosciwie nam panujacych?

w-ce minister edukacji mial dobry pomysl aby powstrzymac lewakow przed
      szkolami. ale jesli do tego zaliczono owsiaka to chyba niestety ja czegos nie
      zrozumialem. pomysl byl dobry - okazalo sie ze jak w ZSRR - wyszlo jak zawsze.

alleluja i do przodu no nie?
            • sneaker Re: Nie będzie XV WOŚP ta co była była ostatnia 23.03.06, 08:33
              Wielu mi nie wierzyło, jak przed wyborami mówiłem "Jak PiS wygra, to wszędzie
              wsadzi swoich", bo wiedziałem co zrobili na Ochocie po jednych wyborach
              samorządowych.
              Rozumiem, że wymienia się kadrę dyrektorską, czy kierowniczą, ale np.
              zwalnianie sprzątaczek i zatrudnianie "swoich" to już przesada.
              Był kiedyś o tym piękny artykuł w NIE (za to już pewnie mnie zamkną), o tym jak
              PiS rujnuje najlepiej funkcjonujący ośrodek kultury - OKO. Wymienili niemalże
              cały personel, a na stanowisko dyrektorskie zatrudnili jakąś przyjezdną z
              terenu w dość zaawansowanej ciąży (chyba 7 miesiąc)...

Już kiedyś jedna partia trzymała wszystko w garści - nazywała się PZPR.
              • znajomy_jennifer_lopez Przystanku Woodstock nie będzie 23.03.06, 09:32
                XV WOSP może będzie ale Przystanku nie, przynajmniej po polskiej stronie granicy
                - zagrozenie srodowiska naturalnego
                - brak zabezpieczenia imprezy
                - zagrozenie pożarowe
                - zagrożenie ptasia grypa (ostatecznie w przeddzien "nieznani moherowi sprawcy rozrzucą troche ptasiego obornika)
                ... albo 100 innych powodów, no coś sie na pewno wymyśli - skoro ze szkołami sie udało
                a to myśle było trudniejsze. Zdmuchnięcie Przystanku Woodstock to przy tym pikuś
                powodów zawsze wystarczy.
                Owsiak musi odejsc - tako rzekł Ojciec Dyrektor a on w tym kraju ma zawsze racje
                  • gmsaxz 90% PiS to kompletny ciemnogród - macie dowód 23.03.06, 09:53
                    90% PiS to kompletny ciemnogród - macie jeszcze jeden dowód. Ludzie NIE
                    GŁOSUJCIE w kolejnych wyborach na sPiSkowców, chyba że zależy wam na cofnięciu
                    cywilizacyjnym Polski o kolejnych kilka kroków. Jeśli mimo to zdecydujecie się
                    na tych chorych ludzi głosować, może stwórzcie sobie razem jakiś rezerwat i
                    zamieszkajcie tam najpierw ze swoimi politykami. NIE EKSPERYMENTUJCIE NA NAS!!!!!
                    • akidos Totalna cenzura. 23.03.06, 10:02
                      Nie wuszczą programu do szkół bo boją się, że to źle wpłynie na wychowanie
                      dzieci. Czy pisiorki przypadkiem nie chcą wpajać ludziom już od najmłodszych
                      lat tylko jedyną pisowską prawdę? Na razie to chyba WOŚP ma większe poparcie
                      społeczne niż PIS więc jak można nie wpuścić ich do szkół?
                        • centrolew VIII Wojna PiS - WOŚP! 23.03.06, 10:10
                          Co za kretyni... "do szkół powinny być wpuszczane organizacje, które nie budzą
                          kontrowersji". Młodzież Wszechpolska nie jest kontrowersyjna?! Księży nie
                          wpuszczać!!!

Owsiak uczynił naprawdę wiele dobrego, a czepianie się polityków PiS świadczy
                          tylko o tym, że znaleźli sobie kolejną ofiarę na kolejną wojenkę!!!
                          • errabundi Rewolucja! Teraz już przegięli... 23.03.06, 10:29
                            Zaczynają naprawdę partaczyć Polskę. Zamiast integrować różnorodne środowiska, wszystkich chcą zniszczyć. NIE CIERPIĘ CIEMNOTY!!! A PIS TO NIC INNEGO JAK
                            NAJGORSZA, ZAŚCIANKOWA CIEMNOTA!!! POMROCZNOŚĆ JASNA!

Punk's not dead. Niech wróci Jarocin.

------

Jestem z Układu.

• kazek100 Re: Nie zgodzę się. 23.03.06, 10:47
                                Zgoda, szkoła nie tylko uczy i wychowuje. I właśnie dlatego ludzie tacy, jak
                                Owsiak, którzy zrobili mnóstwo dobrego dla innych, mogą byc w szkołach obecni.
                                Może nawet - powinni byc obecni. Ja nie jestem wobec Owsiaka bezkrytyczny, ale
                                całościowo uważam, że zrobił wielką rzecz.

i powiem Ci jeszcze - jestem nauczycielem. I u mnie w szkole Owsiak będzie
                                obecny, jak był już do tej pory zawsze w styczniu. Trochę sie boję, czy
                                dyrekcja się nie wystraszy, ale dobry nauczyciel to nawet za komuny mówił to,
                                co uważał za słuszne. Tak więc kaczka nam nie naczka, a o obecność akcji
                                Owsiaka (i tej opisywanej, i tej styczniowej) zadbam osobiście.
                                • lwaw Re: Nie zgodzę się. 23.03.06, 10:55
                                  > Zgoda, szkoła nie tylko uczy i wychowuje. I właśnie dlatego ludzie tacy, jak
                                  > Owsiak, którzy zrobili mnóstwo dobrego dla innych, mogą byc w szkołach obecni.
                                  > Może nawet - powinni byc obecni. Ja nie jestem wobec Owsiaka bezkrytyczny, ale
                                  > całościowo uważam, że zrobił wielką rzecz.

Jeśli wychowywanie rockiem, decybelami i hasłami "róbta co chceta" oraz
                                  specyficzną "kulturą" języka, stylem bycia nazywasz wychowaniem, to wybacz...
                                  Kiedyś trafiłem na Owsiakową "Letnią zadymę w czasie zimy", więc mam s w o j e
                                  zdanie o organizowanych spędach młodzieży pod wezwaniem "przewielebnego"
                                  pseudoautorytetu.
                                  • znajomy_jennifer_lopez Cytat mówi wszystko, zwłaszcza ostatnie zdanie 23.03.06, 11:00
                                    "- Co złego robi Owsiak? - pytamy posłankę Nowak.

- Lansuje ideologię "róbta, co chceta". Wyrządził wiele szkód wychowawczych młodzieży. Uczył, że liczą się tylko zachcianki, nie liczą się żadne normy społeczne. Konsekwencją tej działalności są problemy z dziećmi.

- A co zrobił dobrego?

- Przede wszystkim zrobił dużo złego."
                                        • kobieta_rakieta Re: Jeśli Owsiak chce być dobry, to za swoje pien 23.03.06, 12:37

Mario Nowak z PiS-u, mam nagdzieje, ze Twoja wypowiedz przeczytali rodzice i
                                          dzieci, ktorzy dzieki akcjom owsiaka w ogole zyja. Co ty zrobilas takiego, ze
                                          twierdzisz , ze owsiak zrobil w zyciu wiecej zlego niz dobrego.?

Takie babska biora co miesiac kupe kasy jako pensje z naszych podatkow. Co
                                          wyscie najlepszego narobili? Kto wybral tego babsztyla?

Od kiedy Nasz Dziennik i Radio Maryja wyznaczaja standardy moralne i mowia kto
                                          jest dobry a kto zly.
                                          Wierzyc mi sie nie chce w to co sie dzieje.
                                          --
                                          www.euromason.blox.pl
                                          Nieregularnik masońsko-pogański.
                                                • pozlotemu Owsiak do odstralu w PO i SLD. Nikt go nie chce. 23.03.06, 18:46

Czy Owsiak moglby byc Ministrem Edukacji
                                                  w gabinecie cieni!
                                                  Jesli ta propozycja nie odpowiada premierowi z Krakowa,
                                                  to znaczy, ze Owsiak jest na spalonej pozycji.
                                                  Nikt do niego nie chce sie przyznac! Owsiak jest po
                                                  prostu do odstrzalu. Wystawiony wczesniej przez SLD,
                                                  a teraz przez PO.
                                                  • uchachany Każdy Prawdziwy Polak, a więc telewidz TV Trwam 23.03.06, 20:48
                                                    oraz słuchacz Radia Maryja jest już przez te pobożne, jedyne prawdziwie polskie
                                                    media dokładnie uświadomiony, że Owsiak to zwykły złodziej i dealer narkotyków.

dziadypl napisał:

> wyjazdy do Austalii, na kocerty Woodstock i inne bradnie. Nie zdziwiłbym sie
                                                    > gdyby tam i kradli. W tym roku 30 mln zebrali, z czego 7 zeszło na konta, a
                                                    > zbierało 200 tys. ludzi. To co przecietna osoba zebrała po mniej niż 200 zł?
                                                    >
                                                    > Poza tym nam niepotrzeba żebraniny tylko ukrócenia marnotrastwa w Funduszu
                                                    > Zdrowia gdzie marnuje sie i rozkrada setki milionów. Kiedys głupi to liż
                                                    zadek
                                                    > owsiaka. michnikowi tez możesz polizać
                                                  • ponury_krwiozerca Re: Wszyscy złodzieje! Oprócz aktywistów PiSu i O 23.03.06, 21:35
                                                    sam jestes matołem, synu

może byś nauczył się oceniać wszystko z perspektywy szerszej niż to, co widzisz
                                                    zza końca nosa?
                                                    Jurek zrobił wiele dobrego.
                                                    Ale zrobił też sporo złego.
                                                    Nie każdy się nadaje na autorytet dla młodzieży, zwłaszcza trudnej,
                                                    I po co się tak opluskwiać?
                                                    Nic nie jest czarno-białe

kolejny niedotykalski autorytet?
                                                  • uchachany Perspektywa jest prosta: PiS i Ojdyr to Prawdziwi 23.03.06, 22:11
                                                    Polacy, reszta to Układ, Stolik Brydżowy, lumpen-liberałowie, łże-elity i
                                                    pomioty KPP. A z tytułu błędów, które popełnił Owsiak (nawet pomijając już całą
                                                    aksjologiczną niestosowność tej inicjatywy, wyłożoną wyżej) nie można mu
                                                    oczywiście pozwolić na zorganizowanie w szkołach akcji masowego szkolenia w
                                                    udzielaniu pierwszej pomocy.

Natomiast zwracanie się do interlekutora per "matole" to zapewne przykład
                                                    skuteczności odebranego od szanownych Rodziców wychowania? Czy może raczej
                                                    efekt socjalizacji w rówieśniczym gronie pod blokiem? Bo ja sobie nie
                                                    przypominam, żebym tu kogoś określił per "matoł", a Twoja wypowiedź - z uwagi
                                                    na nagłówek - jest skierowana najwyraźniej do mnie.

ponury_krwiozerca napisał:

> sam jestes matołem, synu
                                                    >
                                                    > może byś nauczył się oceniać wszystko z perspektywy szerszej niż to, co
                                                    widzisz
                                                    >
                                                    > zza końca nosa?
                                                    > Jurek zrobił wiele dobrego.
                                                    > Ale zrobił też sporo złego.
                                                    > Nie każdy się nadaje na autorytet dla młodzieży, zwłaszcza trudnej,
                                                    > I po co się tak opluskwiać?
                                                    > Nic nie jest czarno-białe
                                                    >
                                                    > kolejny niedotykalski autorytet?

• uchachany Jego zdeprawowanie jest tak głębokie, że 24.03.06, 01:11
                                                    z pewnością tego typu ekspiacji (gwarantującej uzyskanie może nie od razu
                                                    wybaczenia, ale chociaż zobojętnienia) nie podejmie.

dwiekaczki napisał:

> Owsiak jest niepoważny! Zamiast przeznaczyć 24 mln zł na budowe dużego
                                                    kościoła
                                                    > ,
                                                    > których mamy taki deficyt w Polsce, to przeznacza te 24 miliony na jakieś
                                                    > ratowanie życia noworodkom albo inne głupoty. Mógłby wziąć przykład z rządu
                                                    >
                                                    > kwk.89.pl
                                                • pyton123 To wszystko jest bardzo smutne ... 23.03.06, 23:12
                                                  Zawsze przy takich okazjach pojawiają się ludzie stojący po dwóch stronach ,
                                                  zapyzialcy , nastawieni programowo, podstawieni zawodowo jak SB-cy na przykład,
                                                  idioci bezmyślnie stojący po którejś stronie - bez żadnej orientacji o co chodzi
                                                  - kto ma i jakie korzyści, grupa półgłówków nie mających okazji upokorzyć innych
                                                  w inny sposób niż na takich forach, itp, itd... niestety takie fora są okupowane
                                                  przez roprezentantów różnych ugrupowań politycznych , kościelnych itd ślepo
                                                  powtarzających bzdury.
                                                  Wszelkiej maści prymitywy starają się upolityczniać sprawy zupełnie
                                                  apolityczne. Ale w tym żałosnym kraju - jak wcześniej przeczytałem - nawet
                                                  sprzątaczki są upolityczniane...może ze względu na chęć wyeliminowania podsłuchu
                                                  , szpiegostwa politycznego itp ...ale kto mieczem wojuje ...
                                                  Bez względu na prywatne cele pana J.Owsiaka ( które jesli są niewłaściwe to
                                                  powinny być okiełznane, ale nie znalazłem na ten temat niczego konkretnego )
                                                  jego dokonania są imponujące. W porównaniu do dokonań idoli osób tutaj się
                                                  wypowiadających... sami porównajcie - to do tych o zdrowych zmysłach i
                                                  zwrównoważonych emocjonalnie.
                                                  Prada jest jedna, nikt nie pomoże jeśli sobie ludzie sami nie pomogą. Rząd
                                                  nie jest zainteresowany robieniem dobrze narodowi. Tak było, jest i będzie.
                                                  Historia tego uczy ... przynajmniej od ostatnich 60 lat. I właśnie ten smutny
                                                  ciąg historycznych wydarzeń należałoby przerwać. Ale kto ma to zrobić ? Naród
                                                  który nie jest w stanie tego dokonać , czy raczej grupa zawziętych jednostek jak
                                                  pan J.Owsiak ? On wprawdzie działa na innym nieco polu, ale skoro tak bardzo
                                                  politycznie się toczy rozmowa, to może takich właśnie Owsiaków trzeba w polityce
                                                  ? Zawziętych politycznie pro narodowi Owsiakowie... to chyba jedyna droga, bo na
                                                  następny zryw narodowy nie można liczyć. Dlatego też, raczej należy popierać
                                                  wszelkie inicjatywy które mają służyć ogółowi - narodowi, na wszystkich polach.
                                                  Popierać wszelkimi siłami.
                                                  A tak konkretnie w temacie ... tego typu zajęcia są prowadzone , w zależności
                                                  od wieku na różnym poziomie zaawansowania , w większości krajach rozwiniętych i
                                                  jest to tak samo normalne jak każde inne zajęcia przydatne w życiu. W szwecji
                                                  dzieci w podstawóce już potrafią wykonać tracheotomię. W Polsce młodzież i
                                                  dorośli w większości nawet nie wiedzą co oznacza ten tajemniczy wyraz :) .
                                                  Zatem dalsza dyskusja mija się z celem, bo prowadzona byłaby z grupą
                                                  reprezentantów grup które wymieniłem na początku swojej wypowiedzi. Mam jednak
                                                  nadzieję, że kilka osób trzeźwo oceniających sytuację będzie jeszcze się
                                                  wypowiadać w tym temacie. Bo jeśli nie, to byłoby to smutne właśnie i tragicznie
                                                  wróży temu narodowi.
                                              • pozlotemu Owsiak do odstralu w PO i SLD. Nikt go nie chce. 23.03.06, 18:42
                                                Jest rozwiazanie!
                                                Owsiak Ministrem Edukacji
                                                w gabinecie cieni!
                                                Jesli ta propozycja nie odpowiada premierowi z Krakowa,
                                                to znaczy, ze Owsiak jest na spalonej pozycji.
                                                Nikt do niego nie chce sie przyznac! Owsiak jest po
                                                prostu do odstrzalu. Wystawiony wczesniej przez SLD,
                                                a teraz przez PO.
                                                • kazek100 Re: Owsiak do odstralu w PO i SLD. Nikt go nie ch 23.03.06, 19:01
                                                  No i na tym polega cały problem. Człowiek lubi dyskutować, najlepiej z ludźmi o
                                                  innym zdaniu, bo ciekawiej, ale jak się trafi na pisowca, to zaczynają się
                                                  argumenty klasy takiej, że się "nachapał", że chodzi tylko o "decybele" (ja,
                                                  nauczyciel, decybele uwielbiam; najlepiej Slayera; moi uczniowie mają bardzo
                                                  wysokie noty na egzaminach i wychowawczo też stoją nieźle), że "róbta co
                                                  chceta" (robienie poważnej kampanii przeciwko zabawnemu hasłu to jak walka
                                                  Watykanu z Harrym Potterem - czyli intelektualnie kompromitacja), albo w
                                                  najlepszym wypadku jakieś wydumane bzdury dyskutanta "pozłotemu". Widziałem
                                                  tysiące forumowych wpisów przeciwko Owsiakowi i zawsze to jest niestety na
                                                  takim poziomie. Koledzy i koleżanki - spróbujcie jakoś rzetelniej, bardziej
                                                  merytorycznie, co macie przeciwko etc. Ja sam, choć Owsiaka popieram,
                                                  potrafiłbym znaleźć parę zarzutów (ale nie będe Wam ułatwiał sprawy),
                                                  konkretnych, namacalnych - by tak powiedzieć (ale nie zmieniających mojej
                                                  ogólnej bardzo wysokiej oceny). A Wy nie potraficie? W kółko te infantylne
                                                  bzdury powtarzacie?
                                                  • uchachany Owsiak - to wróg Naszej Świętej Wiary! Dlaczego? 23.03.06, 20:36
                                                    Otóż jeżeli Pan Bóg dopuszcza do urodzin słabego wcześniaka, to po to, by
                                                    natychmiast powołać go do swojej chwały. Natomiast Owsiak, ofiarowując
                                                    inkubator, uniemożliwia realizację Bożej woli! Jest więc wysłannikiem Szatana,
                                                    więc jego działalność powinna być zabroniona przez naszą pobożną, katolicką IV
                                                    RP. Wszak nie bez kozery Owsiaka wspierają inni ekspozytariusze piekielni:
                                                    postkomunistyczne lewactwo, lumpenliberalne platformerstwo, pedalstwo i
                                                    lesbijstwo oraz łże-eliciarstwo wraz ze swymi medialnymi pachołkami różnej
                                                    maści z GW na czele.

Może być...?

kazek100 napisał:

> No i na tym polega cały problem. Człowiek lubi dyskutować, najlepiej z ludźmi
                                                    o
                                                    >
                                                    > innym zdaniu, bo ciekawiej, ale jak się trafi na pisowca, to zaczynają się
                                                    > argumenty klasy takiej, że się "nachapał", że chodzi tylko o "decybele" ...
                                                    > "róbta co
                                                    > chceta" ... - spróbujcie jakoś rzetelniej, bardziej
                                                    > merytorycznie, co macie przeciwko etc. Ja sam, choć Owsiaka popieram,
                                                    > potrafiłbym znaleźć parę zarzutów (ale nie będe Wam ułatwiał sprawy),
                                                    > konkretnych, namacalnych - by tak powiedzieć (ale nie zmieniających mojej
                                                    > ogólnej bardzo wysokiej oceny). A Wy nie potraficie? W kółko te infantylne
                                                    > bzdury powtarzacie?

• kazek100 Re: Owsiak - to wróg Naszej Świętej Wiary! Dlacze 23.03.06, 21:03
                                                    Doskonałe!
                                                    a jeszcze dodajmy, że 80% przypadków śmiertelnych w wypadkach to kwestia
                                                    nieudzielenia pomocy w trakcie kilku pierwszych, najważniejszych minut, zanim
                                                    jeszcze przyjedzie pogotowie. Więc jak nauczymy bachory pomagać to ktoś może
                                                    uniknąc wyroku opatrzności! A co wtedy, jeśli w wypadku ranny będzie lewak?
                                                    Albo pedał? Na to zgody nie będzie!

a przy okazji będziemy gadać święte farmazony o "IV rzeczypospolitej"
                                                    i "cywilizacji śmierci".
                                                  • uchachany Dokładnie -to także sprzeciw wyrokom opatrzności. 23.03.06, 21:26
                                                    Jedynym obowiązkiem pobożnego świadka wypadku powinno być jak najszybsze
                                                    wezwanie kapłana w celu udzielenia ostatniego namaszczenia umierającej ofierze -
                                                    ale broń Boże ratowanie jej.

A już sama myśl, że jakieś niewinne, chrześcijańskie pacholę wyszkolone na
                                                    skutek szatańskiej inicjatywy Owsiaka w udzielaniu pierwszej pomocy mogłoby,
                                                    korzystając z nabytych w ten sposób umiejętności uratować lewaka, pedała czy
                                                    lumpen-liberała i tym śmiertelnym grzechem zamknąć sobie drogę do Zbawienia -
                                                    iście napełnia duszę każdego Prawdziwego Polaka niekłamaną zgrozą.

Alleluja i do przodu (oraz od przodu, z uwagi na fatalną sytuację
                                                    demograficzną)!

> Doskonałe!
                                                    > a jeszcze dodajmy, że 80% przypadków śmiertelnych w wypadkach to kwestia
                                                    > nieudzielenia pomocy w trakcie kilku pierwszych, najważniejszych minut, zanim
                                                    > jeszcze przyjedzie pogotowie. Więc jak nauczymy bachory pomagać to ktoś może
                                                    > uniknąc wyroku opatrzności! A co wtedy, jeśli w wypadku ranny będzie lewak?
                                                    > Albo pedał? Na to zgody nie będzie!
                                                    >
                                                    > a przy okazji będziemy gadać święte farmazony o "IV rzeczypospolitej"
                                                    > i "cywilizacji śmierci".
                                                  • uchachany Dzieci uratowane w inkubatorach od Owsiaka 23.03.06, 21:29
                                                    powinny być poddane egzorcyzmom, gdyż wskutek zastosowania tych piekielnych
                                                    darów w ich duszach zamieszkał Szatan! Po czym oddane do klasztorów na chwałę
                                                    Pana...

yarecki21 napisał:

> staryyyyyy!
                                                    > ja nie wiem co ty palisz, ale ja też chce!!!!
                                                    >
                                                    > pozdro 666
                                      • gromek1 Re: Jeśli Owsiak chce być dobry, to za swoje pien 23.03.06, 12:26
                                        Coś Ci się Lwaw pop...o. Oglądalność Owsiaka i masowy udział w akcji świadczą o
                                        tym, że akurat WOŚP jest jedną z najbardziej pożądanych akcji społecznych w
                                        Polsce, a szlachetny cel zbiórki tym bardziej usprawiedliwia jej obecność w
                                        telewizji publicznej.

Idąc Twoim tokiem rozumowania należałoby napisać np. żeby Pospieszałowski jak
                                        sobie chce rozmawiac to niech rozmawia za swoje pieniądze itd. W telewizji
                                        publicznej MUSI być różnorodność, co zresztą wynika z jej misji. Ciemnogród po
                                        prostu nie może zrozumieć jednego: publicza to nie to samo co rządowa.
                                          • werdziak Re: re: pis wy ch..ewuje jebarane 23.03.06, 15:37
                                            ladne_sny napisała:

> zajebaranilbym te kurewury pisorury. pania krukowa byl pojebaranil. pania z
                                            ministerstwa edukacji bym zadupczybaranil. a pana pisoburka glownego z jego
                                            przybocznymi byl zepierburkowal i wypierburkowal w pizduburke.

GŁOSUJĘ NA TEN POST JAKO NAJPIĘKNIEJSZY I NAJPRAWDZIWSZY, JAKI WIDZIAŁEM NA TYM
                                            FORUM.
                                            AUTOROWI(CE) GRATULUJĘ GIĘTKOŚCI JĘZYKA I TRAFNOSCI W WYRAŻANIU MYŚLI (RÓWNIEŻ
                                            MOICH).
                                            • zbukov Re: re: pis wy ch..ewuje jebarane 23.03.06, 17:02
                                              Widzieliście to na stronie WPŚPu?:
                                              "Maria Teresa Nowak (PiS), zastępca przewodniczącego sejmowej Komisji Edukacji,
                                              Nauki i Młodzieży:

Podczas posiedzenia komisji pani przewodnicząca ogranicza czas wystąpień
                                              posłów, a przecież to my jesteśmy wybrani przez Naród, aby pracować w Sejmie.
                                              Nas ogranicza się do trzech minut, po to, żeby wysłuchać pana Owsiaka. A co
                                              można powiedzieć przez trzy minuty na tak ważny temat jakim jest wychowanie
                                              młodego pokolenia? Mam zamiar wypowiedzieć się w tej sprawie na prezydium, bo
                                              nie może być tak, że posłowie są ograniczani, natomiast gośde mogą się
                                              wypowiadać tak długo, jak chcą.
                                              Ja wyszłam, pana Owsiaka nie słuchałam, ponieważ nie mam takiej potrzeby
                                              wewnętrznej, natomiast wysłuchałam innych posłów i pana ministra. Dlatego nie
                                              znam szczegółów programu, choć pan Owsiak opowiadał o nim na pewno dużo dłużej
                                              aniżeli trzy minuty. Nawet bez znajomości szczegółów jestem przeciwna, żeby
                                              prowadził program pierwszej pomocy w szkołach. Jak dotąd pan Owsiak więcej
                                              zrobił szkody niż pożytku w procesie wychowania młodego pokolenia. Uważam, że
                                              jeżeli chce coś robić, niech to robi poza szkołą. Musimy najpierw się przyjrzeć,
                                              co on robi, jak to robi, a potem go ewentualnie przyjąć do szkoły.
                                              Niesprawdzonych osób (albo wręcz takich, które nie wykazały się jeszcze niczym
                                              pozytywnym) nie powinno się zapraszać do szkoły. Patrząc na przeszłość,
                                              obawiałabym się nawet że może to przynieść więcej złego niż dobrego."

Osz ty trombo zapyziała, myślisz, że jak weszłaś z listy, bo cię twój 'opiekun'
                                              umieścił na jej szczycie, to już jesteś wybrana przez Naród? A ja to kawa co
                                              jestem - szczaw i beznarodowiec, bo na ciebie filcu do podłogi nie głosowałem?
                                              Ani na twoich przyjaciół - niszczycieli RP!!! Pokaż coś dobrego zrobiła i módl
                                              się, aby ktoś jeszcze miał wewnętrzną potrzebę słuchania ciebie i twoich
                                              pobratymców.
                                              • ute_ute Re: re: pis wy ch..ewuje jebarane 23.03.06, 18:56
                                                trochę o tej pani:

Maria Teresa Nowak

Data i miejsce urodzenia: 31-03-1950, Chorzów
                                                Stan cywilny: wolny

Wykształcenie: wyższe
                                                Zawód: nauczyciel matematyk

Staż parlamentarny: poseł IV kadencji

Wybrana dnia: 25-09-2005

lista: Prawo i Sprawiedliwość

okręg wyborczy: 31 Katowice
                                                liczba głosów: 9866

Klub parlamentarny:
                                                Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość

dzięki tym 9866 osobom, które na nią zagłosowały może nie być w szkołach BARDZO
                                                potrzebnego programu, który gdyby wypalił uratowałby życie tysiącom ludzi.
                                                zawsze uważałam, że edukować można tylko dzieci i młodzież potem to człowiek
                                                tylko głupieje - przykład: pani nowak
                                          • pyton123 To wszystko jest naprawdę smutne. 23.03.06, 23:01
                                            Zawsze przy takich okazjach pojawiają się ludzie stojący po dwóch stronach ,
                                            zapyzialcy , nastawieni programowo, podstawieni zawodowo jak SB-cy na przykład,
                                            idioci bezmyślnie stojący po którejś stronie - bez żadnej orientacji o co chodzi
                                            - kto ma i jakie korzyści, grupa półgłówków nie mających okazji upokorzyć innych
                                            w inny sposób niż na takich forach, itp, itd... niestety takie fora są okupowane
                                            przez roprezentantów różnych ugrupowań politycznych , kościelnych itd ślepo
                                            powtarzających bzdury.
                                            Wszelkiej maści prymitywy starają się upolityczniać sprawy zupełnie
                                            apolityczne. Ale w tym żałosnym kraju - jak wcześniej przeczytałem - nawet
                                            sprzątaczki są upolityczniane...może ze względu na chęć wyeliminowania podsłuchu
                                            , szpiegostwa politycznego itp ...ale kto mieczem wojuje ...
                                            Bez względu na prywatne cele pana J.Owsiaka ( które jesli są niewłaściwe to
                                            powinny być okiełznane, ale nie znalazłem na ten temat niczego konkretnego )
                                            jego dokonania są imponujące. W porównaniu do dokonań idoli osób tutaj się
                                            wypowiadających... sami porównajcie - to do tych o zdrowych zmysłach i
                                            zwrównoważonych emocjonalnie.
                                            Prada jest jedna, nikt nie pomoże jeśli sobie ludzie sami nie pomogą. Rząd
                                            nie jest zainteresowany robieniem dobrze narodowi. Tak było, jest i będzie.
                                            Historia tego uczy ... przynajmniej od ostatnich 60 lat. I właśnie ten smutny
                                            ciąg historycznych wydarzeń należałoby przerwać. Ale kto ma to zrobić ? Naród
                                            który nie jest w stanie tego dokonać , czy raczej grupa zawziętych jednostek jak
                                            pan J.Owsiak ? On wprawdzie działa na innym nieco polu, ale skoro tak bardzo
                                            politycznie się toczy rozmowa, to może takich właśnie Owsiaków trzeba w polityce
                                            ? Zawziętych politycznie pro narodowi Owsiakowie... to chyba jedyna droga, bo na
                                            następny zryw narodowy nie można liczyć. Dlatego też, raczej należy popierać
                                            wszelkie inicjatywy które mają służyć ogółowi - narodowi, na wszystkich polach.
                                            Popierać wszelkimi siłami.
                                            A tak konkretnie w temacie ... tego typu zajęcia są prowadzone , w zależności
                                            od wieku na różnym poziomie zaawansowania , w większości krajach rozwiniętych i
                                            jest to tak samo normalne jak każde inne zajęcia przydatne w życiu. W szwecji
                                            dzieci w podstawóce już potrafią wykonać tracheotomię. W Polsce młodzież i
                                            dorośli w większości nawet nie wiedzą co oznacza ten tajemniczy wyraz :) .
                                            Zatem dalsza dyskusja mija się z celem, bo prowadzona byłaby z grupą
                                            reprezentantów grup które wymieniłem na początku swojej wypowiedzi. Mam jednak
                                            nadzieję, że kilka osób trzeźwo oceniających sytuację będzie jeszcze się
                                            wypowiadać w tym temacie. Bo jeśli nie, to byłoby to smutne właśnie i tragicznie
                                            wróży temu narodowi.
                                        • konread Re: Jeśli Owsiak chce być dobry, to za swoje pien 23.03.06, 14:23
                                          Z tego co piszecie można odnieść wrażenie, że istnieje jakiś przymus zarówno
                                          brania udziału w WOŚP, jak i wspierania jej datkami. Niebawem usłyszymy że jakiś
                                          tajemniczy "UKłAD" (ulubione slowo PIS) z góry steruje cała tą inicjatywą!
                                          Proponuję powołać, celem wyjaśnienia tej tajemniczej sprawy, kolejną komisję:P
                                      • qtasinski Re: Jeśli Owsiak chce być dobry, to za swoje pien 23.03.06, 22:50
                                        to co Owsiak ma zrobic z pieniedzmi zebranymi w czasie WOSP bylo wiadome
                                        wszystkim od dawna ale taki radiomaryjny sabotazysta nie wie, rzecz jasna bo w
                                        naszym dzienniku nie napisali, radio wasze tego nie podalo, a ta wasza chora tv
                                        nie wspomniala... to, ze ktos pragnie pomoc w ratowaniu komus zycia (a w
                                        rzeczywistosci je ratuje od kilkunastu lat) powinno zaslugiwac na pochwale nie
                                        zas na tak prostackie komentarze kogos kto poza naszym dziennikiem nic nie
                                        czyta, kogos kto na najprostsze pytanie dotyczace pomocy jakiej udzieli jojciec
                                        redaktor komukolwiek i kiedykolwiek (poza nadzieja) - nie potrafi sobie nic
                                        przypomniec i zmienia temat. a slyszac o WOSP w wiadomosciach - wychdzi z
                                        pokoju.... jak ta wasza poslanka (przez male "p" jak i reszta z tej samej sekty)
                                        radze ci sie leczyc i szczerze przyznam, iz male szanse sa na to by kuracja
                                        zakonczyla sie powodzeniem, a ty zaczal myslec racjonalnie bo jak widac mozgu
                                        nie masz, a jesli miales to w calosci zostal zapakowany przemowieniami "jojca
                                        derektora".
                                        interesuje mnie inna kwestia bo jako, ze nalezysz do tej szczesliwej rodziny
                                        radyja jakostam to chyba wchodzenie na serwisy GW powinno byc dla ciebie
                                        zakazane decyzja jojca derektora. przeciez on uwaza GW za gazete zydowska wiec
                                        radze ci zebys wzial swoje swiete rece i skierowal je w innym kierunku niz
                                        klawiatura komputerowa. o to prosze w naszym wspolnie pojetym interesie

ja w przeciwienstwie do ludzi twojego pokroju nie znize sie tak nisko by
                                        odpowiadac na kazde krytyczne zdanie takiego analfabety jak ty. jesli masz
                                        zamiar cos sobie napisac to napisz do naszego dziennika o tym jak to cie
                                        kazdego wieczora przed pojsciem spac - nawiedza duch swiety...

odmow sobie zdrowaske za zdrowie swojej ogromnej rodziny i nie mieszaj do
                                        swoich dziecinnych zabaw doroslych ludzi ktorzy zyja w realnym swiecie i sami
                                        potrafia racjonalnie ocenic co jest dla nich dobre, a co nie
                                      • fiance Re: Jeśli Owsiak chce być dobry, to za swoje pien 24.03.06, 08:32
                                        Mam nadzieje ty PiS-owski zdebilały moherze. Gdyby nie WOŚP to moje dzieci
                                        urodzone w 28 tyg. ciąży nigdy by nie przeżyły. W każdym szpitalu (a było ich
                                        kilka) widziałem całą masę sprzęty z naklejkami Orkiestry.
                                        Mam nadzieję, że jak kiedyś ty lub ktoś z twojej rodziny podupadniecie na
                                        zdrowiu to traficie do szpitala, który dzięki takim posrańcom jak ty, nie ma
                                        odpowiedniecgo sprzętu do ratowania twojego marnego (nikomu niepotrzebnego) życia.
                                    • critic Dorzucę jeszcze jeden cytat: 23.03.06, 11:56
                                      "Nie słuchałam pana Owsiaka, ale nawet bez znajomości szczegółów jestem
                                      przeciwna, żeby prowadził program pierwszej pomocy w szkołach."

Skoro nie słuchała, to nie ma prawa ta jakiejkolwiek opinii (negatywnej lub
                                      pozytywnej), bo nie zna programu. Taka wypowiedź od razu kwalifikuje tę kobietę
                                      jako osobę stronniczą i powinna być ona usunięta z komisji (ale przecież PiSorki
                                      nie wyrzucą swojej).

Typowa taktyka PiSu: sami nic nie zrobią i innym też nie dadzą zrobić.
                                      • madryt3 AD REM... 23.03.06, 12:22
                                        Abstrahując od PiS-u i Owsiaka. Czy naprawdę uważacie, że dzieciaki z
                                        podstawówki powinny mieć szkolenia z udzielania pierwszej pomocy? Po cholerę im
                                        to?! A co będzie, kiedy taki dzieciak - "przeszkolony", przekonany o tym, że
                                        już potrafi, bo go Owsiaki nauczyły - zacznie udzielać pierwszej pomocy
                                        powypadkowej. A potem biegli stwierdzą, że zgon nastąpił m.in. w wyniku źle
                                        przeprowadzonej pierwsze pomocy. Do pierdla ma iść? Zastanówcię się, czy te
                                        dzieciaki, ze względu na konskewencje i odpowiedzialność z tym związaną, w
                                        ogóle powinny mieć takie zajęcia. Dla mnie to kolejny przejaw rozpychania się
                                        łokciami Fundacji.
                                        • monachus Polowa tych PIS-owskich debili 23.03.06, 12:33
                                          ktorzy na tym forum krytykuje Owsiaka napewno miala juz kontakt ze szpitalem
                                          albo ktos im bliski mial ,i pewno kiedys ktoremus z tych idiotow pomogl sprzet
                                          jaki zakupil Owsiak ,ale jako patologiczni idioci teraz warcza pod dyktando
                                          rydza !!
                                              • donkowalski Re: Polowa tych PIS-owskich debili 23.03.06, 21:13
                                                czyzby jakies rasistowskie zapedy? wiec ciemny to gorszy od jasnego? czy ty mi
                                                tu mowisz, ze te 30% potecjalnych wyborcow PO, czy tez 8% SLD czy innych- z
                                                ktorejkolwiek sekty sie wywodzisz - to ludzie oswieceni? lepsi?oryginalni? jak
                                                dzinsy? kompakty? okulary?
                                                nie generalizuj, bo to marnie swiadczy o twojej "jasniepanskosci".
                                                • fiance Re: Polowa tych PIS-owskich debili 24.03.06, 08:54
                                                  Z tego co pamiętam to na osoby z wyższym wykształceniem głosowały na PO, a cała
                                                  reszta, (poza rolnikami - im Samoobrona w głowach zawróciła) włącznie z
                                                  moherowym fanclubem ojca dyrektora dała sie zwieźć kaczorom.
                                        • critic Re: AD REM... 23.03.06, 12:41
                                          Po pierwsze: wiedzy nigdy za wiele (zwłaszcza z pierwszej pomocy, bo to co jest
                                          serwowane na Przysposobieniu Obronnym tobeznadzieja).

Po drugie: nie wsadza się do więzienia za "źle przeprowadzoną pierwszą pomoc".
                                          Jest dokładnie odwrotnie - jeśli znasz pierwszą pomoc, to mogą cię wsadzić za
                                          jej nieudzielenie. Powód: ofiara, która wymaga udzielenia pierwszej pomocy typu
                                          sztuczne oddychanie i masaż serca jest zwykle w stanie krytycznym; jeśli jej nie
                                          pomożesz, to na pewno umrze; jeśli spróbujesz pomóc - może przeżyć.
                                          • madryt3 Re: AD REM... 23.03.06, 12:57
                                            critic napisał:

> Po pierwsze: wiedzy nigdy za wiele (zwłaszcza z pierwszej pomocy, bo to co
                                            jest
                                            > serwowane na Przysposobieniu Obronnym tobeznadzieja).
                                            >
                                            > Po drugie: nie wsadza się do więzienia za "źle przeprowadzoną pierwszą pomoc".
                                            > Jest dokładnie odwrotnie - jeśli znasz pierwszą pomoc, to mogą cię wsadzić za
                                            > jej nieudzielenie. Powód: ofiara, która wymaga udzielenia pierwszej pomocy
                                            typu
                                            > sztuczne oddychanie i masaż serca jest zwykle w stanie krytycznym; jeśli jej
                                            ni
                                            > e
                                            > pomożesz, to na pewno umrze; jeśli spróbujesz pomóc - może przeżyć.

No, właśnie - polemizując ze mną, sam wpadasz w pułapkę. Wnioskuję z tego, że
                                            przeszkolony dzieciak 8-letni będzie mógł pociągnięty do odpowiedzialności za
                                            to, że nie udzielił pomocy. Ponadto - piszesz, że pierwsza pomoc dotyczy często
                                            sytuacji krytycznych. Dzieci powinny uczestniczyć czynnie w tego rodzaju
                                            reanimacjach i akcjach ratunkowych?! Licealistów tego uczyć - pełna zgoda. Ale
                                            nie dzieciaki z podstawówki. Uważam, że w tej sprawie powinni wypowiedzieć się
                                            jacyś kompetentni psycholodzy dziecięcy. Ja jako rodzić, nie życzę sobie, by
                                            moje dziecko uczestniczył w tego rodzaju zajęciach. To ja powinien zdecydować,
                                            kiedy będzie gotowe na tego rodzaju naukę, doświadczenia i udźwignąć
                                            odpowiedzialność z tym związaną.
                                            • critic Re: AD REM... 23.03.06, 13:16
                                              W artykule jest mowa o szkołach, nie precyzują jakich; poza tym - szkoły biorą w
                                              tym udział dobrowolnie. Jest raczej oczywiste, że 8-latka nikt nie będzie uczył
                                              szucznego oddychania i masażu serca, bo sobie z tym po prostu nie poradzi; ale
                                              12-latek może już zacząć zdobywać wiedzę z tej dziedziny. To po pierwsze.

Po drugie - to nie ja zacząłem pisać o pociąganiu do odpowiedzialności za źle
                                              udzieloną pierwszą pomoc - temat ten pojawił się w poprzednim poście. Słowem nie
                                              wspomniałem, że odpowiedzialność za nieudzielenie pierwszej pomocy będą ponosić
                                              osoby niepełnoletnie, pisząc o tym myślałem o osobach pełnoletnich, sądząc że
                                              przeciętna inteligentna osoba się tego domyśli (ale jak widać różnie z tym bywa).
                                              • madryt3 Re: AD REM... 23.03.06, 13:29
                                                critic napisał:

> W artykule jest mowa o szkołach, nie precyzują jakich; poza tym - szkoły
                                                biorą
                                                > w
                                                > tym udział dobrowolnie. Jest raczej oczywiste, że 8-latka nikt nie będzie
                                                uczył
                                                > szucznego oddychania i masażu serca, bo sobie z tym po prostu nie poradzi; ale
                                                > 12-latek może już zacząć zdobywać wiedzę z tej dziedziny. To po pierwsze.
                                                >
                                                > Po drugie - to nie ja zacząłem pisać o pociąganiu do odpowiedzialności za źle
                                                > udzieloną pierwszą pomoc - temat ten pojawił się w poprzednim poście. Słowem
                                                ni
                                                > e
                                                > wspomniałem, że odpowiedzialność za nieudzielenie pierwszej pomocy będą
                                                ponosić
                                                > osoby niepełnoletnie, pisząc o tym myślałem o osobach pełnoletnich, sądząc że
                                                > przeciętna inteligentna osoba się tego domyśli (ale jak widać różnie z tym
                                                bywa
                                                > ).

"Przeciętnie inteligentny rodzic" nie ma nic przeciwko, by udzielania pierwszej
                                                pomocy uczono młodzież, a nie dzieci. Zatem jestem przeciwko tej akcji w
                                                odniesieniu do szkół podstawowych i gimnazjów, drogi "nieprzeciętnie
                                                inteligentny" kolego. Nie życzę sobie, by moje dzieci "bawiły się na podwórku,
                                                czy w domu w udzielanie sobie nawzajem "pierwszej pomocy", bo przy wyobraźnia
                                                dziecięca w połączeniu z tego rodzju edukacją dla w miarę już dojrzałych osób,
                                                może prowadzić do nieszczęsliwych wypadków i dopiero wtedy potrzebna będzie
                                                prawidziwa i prfesjonalna pierwsza pomoc.
                                                • critic Re: AD REM... 23.03.06, 13:41
                                                  Więc może lepiej żeby siedziały godzinami przed komputerem, a potem próbowały
                                                  zrobić na żywo to co robi się w Doom III?

Taka argumentacja do niczego nie prowadzi. Ale każdy ma prawo mieć swoje zdanie.
                                                  Ja nie widzę w tej akcji nic złego i uważam, że może ona przynieść dużo dobrego.
                                                • aquarious Re: AD REM... 23.03.06, 15:12
                                                  Pomyśl, ze kiedys twojemu dziecku moze stac sie krzywda i kto mu wtedy pomoze jak nie bedzie nikogo innego tylko koledzy czy kolezanki? Ludzie w ogole nie mysla. We wszystkich innych krajach wysoko rozwinietych dzieci ucza sie od najmlodszych lat jak sobie pomagac w razie naglych wypadkow. A u nas mowi sie "NIE" tylko dlatego bo to pomysl J. Owsiaka. Ludzie puknijcie sie glowy!!! To jest dobre bo moze uratowac komus zycie a w tym nic zlego nie ma.
                                              • madryt3 Re: AD REM... 23.03.06, 13:38
                                                critic napisał:

> W artykule jest mowa o szkołach, nie precyzują jakich; poza tym - szkoły
                                                biorą
                                                > w
                                                > tym udział dobrowolnie. Jest raczej oczywiste, że 8-latka nikt nie będzie
                                                uczył
                                                > szucznego oddychania i masażu serca, bo sobie z tym po prostu nie poradzi; ale
                                                > 12-latek może już zacząć zdobywać wiedzę z tej dziedziny. To po pierwsze.
                                                >
                                                > Po drugie - to nie ja zacząłem pisać o pociąganiu do odpowiedzialności za źle
                                                > udzieloną pierwszą pomoc - temat ten pojawił się w poprzednim poście. Słowem
                                                ni
                                                > e
                                                > wspomniałem, że odpowiedzialność za nieudzielenie pierwszej pomocy będą
                                                ponosić
                                                > osoby niepełnoletnie, pisząc o tym myślałem o osobach pełnoletnich, sądząc że
                                                > przeciętna inteligentna osoba się tego domyśli (ale jak widać różnie z tym
                                                bywa

"Przeciętnie inteligentny" rodzic, Drogi "nieprzeciętnie inteligentny" kolego,
                                                nie ma nic przeciwko temu, by tego rodzaju edukację przeprowadzać w przypadku
                                                młodzieży, ale nie dzieci. Zatem ta akcja nie powinna wchodzić do szkół
                                                podstawowych i gimnazjów. Powód: psyche dziecięce nie dojrzało do udźwignięcia
                                                ciężaru odpowiedzialności do tak poważnych zagadnień. Nie życzę sobie, by po
                                                szkole i takich zajęciach, moje dzieci, czy to z rodzeństwem, czy koleżeństwem
                                                bawiło się w udzielanie "pierwszej pomocy", bo do tego może prowadzić
                                                połączenie dziecięcej wyobraźni oraz przyswajanej im wiedzy i praktycznych
                                                umiejętności. I dopiero wtedy może być potrzebna prawdziwa "pierwsza pomoc".
                                                • magickgoshky typowe działanie moherowe 23.03.06, 14:38
                                                  > "Przeciętnie inteligentny" rodzic, Drogi "nieprzeciętnie inteligentny" kolego,
                                                  > nie ma nic przeciwko temu, by tego rodzaju edukację przeprowadzać w przypadku
                                                  > młodzieży, ale nie dzieci. Zatem ta akcja nie powinna wchodzić do szkół
                                                  > podstawowych i gimnazjów. Powód: psyche dziecięce nie dojrzało do udźwignięcia
                                                  > ciężaru odpowiedzialności do tak poważnych zagadnień.
                                                • magickgoshky typowe działanie moherowe 23.03.06, 14:45
                                                  Wprawdzie niewiele wiem przeciw czemu jestem, ale jestem przeciw.
                                                  cytat ze strony WOŚP:

"Dzieci będą uczyły się najprostszych zasad udzielania pierwszej pomocy: od
                                                  prawidłowego wezwania pomocy przez telefon, po najprostsze czynności przy osobie
                                                  poszkodowanej.
                                                  Zajęcia te wzorowane są na podobnych prowadzonych w szkołach norweskich. Forma
                                                  zabawy oraz odpowiednie pomoce pozwolą skutecznie przekazywać i przyswajać
                                                  wiedzę na ten temat."

madryt3 napisał:
                                                  > "Przeciętnie inteligentny" rodzic, Drogi "nieprzeciętnie inteligentny" kolego,
                                                  > nie ma nic przeciwko temu, by tego rodzaju edukację przeprowadzać w przypadku
                                                  > młodzieży, ale nie dzieci. Zatem ta akcja nie powinna wchodzić do szkół
                                                  > podstawowych i gimnazjów. Powód: psyche dziecięce nie dojrzało do udźwignięcia
                                                  > ciężaru odpowiedzialności do tak poważnych zagadnień.

Czyli co? Jak dziecko zobaczy wypadek, to lepiej, żeby stało jak glupie i
                                                  patrzyło jak poszkodowani zdychają, czy żeby wezwało pomoc przez telefon?
                                                  Przejawem maksymalnej głupoty jest aprioryczne założenie, ze ta akcja przyniesie
                                                  więcej złego niż dobrego.
                                                  Owszem, masz rację, ze prowadzić może do tego, ze dzieci się będą bawić w
                                                  pierwszą pomoc i zrobią sobie krzywdę. Więc możnaby zapoznać się z programem tej
                                                  pomocy. Zobaczyć jaki przyniosła efekt w Norwegii gdzie ja przeprowadzano.
                                                  Zapytać się o zdanie psychologa dziecięcego i specjalistów od pierwszej pomocy.

Ale nie, pan madryt3 jest wszystkowiedzący i wie najlepiej.

to zresztą pół biedy. Natomiast szokująca jest wypowiedź, ze Owsiak jest be i
                                                  niemoralny, dlatego nie pozwolimy mu wejść do szkół i uczyć pierwszej pomocy....
                                                  To może sprzętu do szpitali też nie przyjmujmy?
                                        • gast2 Re: AD REM... 23.03.06, 13:45
                                          ze względu na przyszłe konsekwencje w postaci wypisywania głupot na forach
                                          publicznych ( za to tez można pójść do pierdla)proponuję zawiesić nauke pisania
                                          w szkolach podstawowych....
                                          • madryt3 Re: AD REM... 23.03.06, 13:51
                                            gast2 napisał:

> ze względu na przyszłe konsekwencje w postaci wypisywania głupot na forach
                                            > publicznych ( za to tez można pójść do pierdla)proponuję zawiesić nauke
                                            pisania
                                            >
                                            > w szkolach podstawowych....

Masz dzieci? Bo rozumu to wiem, że nie.
                                        • tghyt Re: AD REM... 23.03.06, 14:11
                                          W USA dziesiecioletni ( 10 ) chlopiec, dzieki temu ze umial prowadzic traktor,
                                          byl w stanie zawiezc oboje rodzicow do szpitala i uratowal im zycie, jak sie
                                          zatruli grzybami. Na szczescie rodzice NIE przestrzegali prawa i nauczyli Go
                                          prowadzic pojazdy meczaniczne. Nie wstyd tej babie gadac glupoty?
                                        • bgp2001 Re: AD REM... 23.03.06, 14:55
                                          lepiej, wg ciebie, żeby takich instrukcji udzielał Rydzyk i jego pisowska
                                          klika... żałosne! I ...wstyd mi okropnie że taki elektorat - taką władzę
                                          wywołał! Może obudzą się ci co do wyborów nie poszli, oby! byle nie obudzili się
                                          z ręką w nocniku
                                        • olala84 Re: AD REM... 23.03.06, 18:07
                                          Według mojej skromnejwiedzy - do pirdla można iść za nieudzielenie pierwszej
                                          pomocy a za zrobienie tego w niewłaściwy sposób moze odpowiadać jedynie osoba
                                          zajmująca się tym zawodowo (lekarz, ratownik) a nie typowy Kowalski. A co do
                                          zasadności takich szkoleń w podstawówce - proponuję trochę pomysleć. Przecież
                                          nikt tych dzieciaków nie zamierza uczyc wyciagania ofiary z płonącego
                                          samochodu. Chodzi bardziej o wykształcenie prawidłowych odruchów - np. nie
                                          wpadanie w panikę i WEZWANIE POGOTOWIA, natychmiast po wypadku, a nie wtedy,
                                          gdy juz wszyscy nacieszą się widokiem. A poza tym - pierwsza pomoc to nie tylko
                                          wypadki komunikacyjne ale setki przypadków, które zdarzają się znacznie
                                          częściej - omdlenie, skaleczenie nożem przy robieniu kanapki albo oparzenie.
                                          A poza tym - nawet osobie ciężko rannej możesz uratować życie np. przez
                                          udrożnienie dróg oddechowych (robi się to w 5 sekund i jest to pierwsza
                                          czynność wykonywana przez ratownika) i bardziej o takie niesienie pierwszej
                                          pomocy tutaj chodzi.

Abstrahując: nie ważne, czy to dizecko, czy dorosły - nikt po kursie pp nie
                                          Umie udzielać pierwszej pomocy a jedynie WIE jak o robić. Dlatego im wcześniej
                                          się zacznie, tym wieksza szansa, ze nie wykrwawisz się na ulicy albo nie
                                          udusisz własnymi wymiocinami, bo znajdzie się ktoś, kto w porę ci pomoże.
                                        • ute_ute Re: AD REM... 23.03.06, 18:44
                                          madryt3 napisał:

A co będzie, kiedy taki dzieciak - "przeszkolony", przekonany o tym, że
                                          > już potrafi, bo go Owsiaki nauczyły - zacznie udzielać pierwszej pomocy
                                          > powypadkowej. A potem biegli stwierdzą, że zgon nastąpił m.in. w wyniku źle
                                          > przeprowadzonej pierwsze pomocy. Do pierdla ma iść?

do pierdla to można iść za nie udzielenie takiej pomocy...
                                          tak swoją drogą to dziwne, że ludzie tak się boją pomagać i w ogóle nie znają
                                          zasad pierwszej pomocy - to proste jak budowa cepa. w skaład pierwszej pomocy
                                          wchodzi około 5-7 czynności, w których nie wchodzi się w bezpośredni kontakt z
                                          poszkodowanym - telefon na pogotowie, zapewnienie dostępu powietrza, okrycie,
                                          przegonienie gapiów, słowny kontakt z ofiarą, żeby nie czuła się całkiem
                                          opuszczona. może o czymś zapomniałam. a sama resuscytacja też jest prosta i
                                          przydaje się nie tylko kierowcom na drodze, dzięki niej można uratować np.
                                          noworodka, który się zakrztusi - to spokojnie może zrobić kilkunastolatek. a co
                                          do szkodzenia przy udzielaniu pierwszej pomocy, to w momencie, kiedy ustaje
                                          akcja serca lub oddychanie nic nie może zaszkodzić, można tylko pomóc, nawet
                                          jeśli poszkodowany miałby z tego wyjść z połamanymi żebrami od masażu klatki
                                          piersiowej - to chyba lepsze niż umrzeć?
                                        • agawebb Re: AD REM... 23.03.06, 19:14
                                          Abstrahując od PiS i Owsiaka...

Te "przeszkolenia" moim zdaniem to bardzo dobry pomysł. Bez względu na wiek.
                                          Nazywamy się społeczeństwem, a tak naprawdę wielu z nas nie widzi dalej niż
                                          czubek własnego nosa.
                                          Nauka pierwszej pomocy na pewno nie uczyni z dzieci czy młodzieży wysoko
                                          wykwalifikowanych ratowników, ale może uczuli na drugiego człowieka. Może
                                          pozwoli zrozumieć, że czasem powinniśmy brać odpowiedzialność za zdrowi innych,
                                          zamiast w strachu udawać, że nie widzimy.
                                          Nie mówiąc już o tym, że idea pomocy bliźniemu jak najbardziej wpisuje się z
                                          istotę chrześcijaństwa...

A co do samego Owsiaka, to uważam, że jego sposób bycia (nazwijmy to charyzmą)
                                          może tylko zachęcić dzieciaki do całego pomysłu.

• critic Re: Dorzucę jeszcze jeden cytat: 23.03.06, 13:34
                                            Masz link i nie jęcz:
                                            www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20060322
                                            (wyszukanie go zajęło mi pół minuty - wystarczyło wejść do Archiwum ND i kliknąć
                                            na środę - bo artykuł jest ze środy, ale tego już się pewnie nie doczytało?).
                                          • kolargolo mam lepszy cytat: 23.03.06, 20:44
                                            "Niewazne czy Polska bedzie bogata czy biedna, wazne zeby byla katolicka."
                                            To powiedzial kolega Marcinkiewicza z ZChN, Henryk Goryszewski.
                                            Nic sie nie zmienilo.
                                            Linka dostales i co teraz?
                                            • donkowalski Re: mam lepszy cytat: 23.03.06, 22:00
                                              dziekuje bardzo. teraz kiedy juz sobie przeczytalem przyznam w tej sprawie
                                              wiekszosc racji GW. osobiscie sam dzialalnosc orkiestry bardzo cenie, co do
                                              owsika mam juz nieco inne zdanie. cenie go bo jest twarza tej organizaci ale...
                                              jaka on sam ma twarz??? owsiak choc wiele dobrego zdzialal i dziala jest
                                              postacia kontrowersyjna. "robta co chceta" jest niestety rozumiane przez
                                              roznych ludzi bardzo roznie. wywoluje olbrzymie poklady entuzmazmu, przewaznie
                                              tego pozytywnego entuzmazmu ale i nie zawsze - dosc czesto nie licujacego z
                                              ideami orkiestry. przykladem jest "przystanek woodstock". mozna rozumiec dobre
                                              intencje owsiaka ale i nalezy rozumiec obawy wielu rodzicow.
                                              osobiscie uwazam, ze owsiak swoja krzykliwa i "luzacka" postawa zdecydowanie
                                              bardziej przyciaga uwage niz PCK wiec i efekt lekcji w stylu owsiaka beda
                                              bardziej trwale i wymierne.
                                              pani wiceminister zachowala sie glupio i ostentacyjnie, a do tego jeszcze po
                                              tym wszystkim nie madrze i nie ostroznie sie wypowiedziala okazujac brak
                                              szacunku dla ludzi oddanych idei orkiestry. klapa w wykonaniu przedstawiciela
                                              rzadu! jest mi wstyd za pania vice podwojnie, bo rzad ten wspieram.

szczesliwy???

Goryszewski? to on jest w rzadzie? wiec co brzeczysz. goryszewski to byl
                                              wicepremier w rzadzie suchockiej. jeszcze bardziej kolega tuska, komorowskiego
                                              niz marcinkiewicza.
                                  • atomm Wychowania uczysz sie w domu... 23.03.06, 11:02
                                    Rock, decybele, hasla propagowane przez Owsiaka itp. - co widzisz w tym zlego??
                                    Przy Owsiaku mozna sie wiele nauczyc i wiele zrozumiec...
                                    Kazdy powinine to poznac, bo jak nie to wyrosnie z niego jakis "galba"
                                    czy "Iwaw"...
                                    Wieksza szkode daja sluchanie dyr. Rydzyka w jego mediach....
                                    • lwaw Re: Wychowania uczysz sie w domu...i nie tylko. 23.03.06, 11:10
                                      atomm napisał:

> Rock, decybele, hasla propagowane przez Owsiaka itp. - co widzisz w tym zlego??

Jako dawny uczestnik takich imprez, oceniam je jako jedną wielką melinę (i nie
                                      tylko).

> Przy Owsiaku mozna sie wiele nauczyc i wiele zrozumiec...

Co proszę? A czego konkretnie?

> Kazdy powinine to poznac, bo jak nie to wyrosnie z niego jakis "galba"
                                      > czy "Iwaw"...
                                      > Wieksza szkode daja sluchanie dyr. Rydzyka w jego mediach....

Tutaj się częściowo z Tobą zgodzę: zarówno Owsiak, jak i Rydzyk, nie powinien
                                      być wzorem dla młodzieży.
                                          • mama69 Re: Św. Augustyn też mówił: "Róbta co chceta..." 23.03.06, 20:49
                                            pijaki napisał:

> Tylko trochę w innymi słowami
                                            > ———————————&#
                                            > 8212;—
                                            > "Kochaj i rób co chcesz"
                                            > Św. Augustyn

Własnie to chciałam tez napisać, ale mnie wyprzedziłeś. Moje dziecko korzystało
                                            po urodzeniu ze sprzętu zakupionego przez WOŚP, i jesli nie ta pomoc dla niego i
                                            tysięcy innnych dzieci, to nie dałoby się uniknąc wielu dramatów.
                                            Własnie, czy ktoś z tych (....) wybranych niestety, przez nas,żyje tak, aby byc
                                            w zgodzie z najwazniejszym przykazaniem jakie dał nam Bóg, z przykazaniem
                                            miłosci? Ja niestety, widze tylko ich dążenie do nowej wojenki, nie ważne z kim
                                            i o co, ważne zeby ich było na wierzchu, żeby jedynie racja PISU była jedyna
                                            prawdą (skojarzyło mi sie z sekta Jedyna Prawda...)
                                            No ale to dłuzszy temat...
                                      • el_bigos Re: Wychowania uczysz sie w domu...i nie tylko. 23.03.06, 11:15
                                        czyli wg ciebie nie powinno sie naśladować Owsiaka, nie powinno się pomagać
                                        innym, nawiązywac kontaktów z mlodzieżą, nie nalezy zbierac kasy na sprzęt do
                                        szpitali, uczyć młodzież jka ratowac innych...lepiej się nauczyć jak dawać na
                                        tacę Rydzykowi, jesteś koleś żałosny i do tego zaslepiony
                                        • lwaw Re: Wychowania uczysz sie w domu...i nie tylko. 23.03.06, 11:31
                                          el_bigos napisał:

> czyli wg ciebie nie powinno sie naśladować Owsiaka, nie powinno się pomagać
                                          > innym, nawiązywac kontaktów z mlodzieżą, nie nalezy zbierac kasy na sprzęt do
                                          > szpitali, uczyć młodzież jka ratowac innych...lepiej się nauczyć jak dawać na
                                          > tacę Rydzykowi, jesteś koleś żałosny i do tego zaslepiony,

Jestem za zasadą pomagania innym, bez rozgłosu, afiszowania się, gwiazdorstwa,
                                          promowania własnej osoby... Ta akcja, to typowy przykład przerostu formy nad
                                          treścią i więcej kosztuje (czas antenowy, extra wozy transmisyjne, Poczta Polska
                                          zwalnia z opłat wszystkie przekazy pieniężne, stale zatrudnione osoby w
                                          fundacji, zlecenia, itd. itp.)niż przynosi zysku.
                                          "Niech nie wie lewica, co czyni prawica", a nie w świetle jupiterów, na pokaz...
                                          Rydzykowi też bym grosza nie dał. Proszę Cię, nie dziel tak prymitywnie ludzi na
                                          tych Rydzykowych albo Owsiakowych.
                                      • andrzej19741 Dobrze prawisz 23.03.06, 11:28
                                        > Jako dawny uczestnik takich imprez, oceniam je jako jedną wielką melinę (i nie
                                        > tylko).

Dobrze napisałeś "dawny" czyli nie "obecny" uczestnik. Faktycznie, na Jarocin
                                        nie puściłbym swoich dzieci.
                                      • matkakobiet Re: Wychowania uczysz sie w domu...i nie tylko. 23.03.06, 21:00
                                        Rock, decybele, hasla propagowane przez Owsiaka itp. - co widzisz w tym z
                                        > lego??
                                        >
                                        > Jako dawny uczestnik takich imprez, oceniam je jako jedną wielką melinę (i nie
                                        > tylko).
                                        >
                                        jako ciagla uczestniczka takich imprez nie masz sie czym chwalic sama wiem jak jest na koncertach jedni przychodza sie pobawic, posluchac muzy innni się schlać
                                        ale tez pamietam ze na pielgrzymki wycieczki szkolne oazy studniowki tez niektorzy gowniarze jezdza jedynie w celu schlania się to chyba wina takich jednostek a nie imprezy?

> > Przy Owsiaku mozna sie wiele nauczyc i wiele zrozumiec...
                                        >
                                        > Co proszę? A czego konkretnie?
                                        >
                                        altruizmu , wspoldzialania, nawykow takich jak chec udzielania pierwszej pomocy ,szacunku do innych kultur i nacji(obejrzyj sobie czasem kreciole to chwilami dosc podobne do Obieżyswiata na discovery), propaguje ajtywny nastawiony nie tylko na konsumcjonizm lecz przedewszytkim na drugiego czlowieka tryb bycia
                                        wystarczy chyba?
                                  • thook Domyślam się, że jesteś starym 23.03.06, 14:53
                                    człowiekiem. Ciałem, duchem a już na pewno mentalnością. Tacy oczywiście nie są
                                    w stanie zrozumieć młodego pokolenia. Stary, rock już od kilkudziesięciu lat
                                    nie jest uznawany za coś złego. Domyślam się, że posiadanie, długich włosów też
                                    przypisujesz łobuzerii?
                                    A co do s w o j e g o zdania, to na twoim miejscu opierałbym się na zdaniu
                                    kogoś innego. kogokolwiek.
                                  • atur22 Nie zgodzę się. 23.03.06, 21:04
                                    Letnia zadyama w srodku zimy!!! Rok1988 tak mi sie zdaje! Super impreza
                                    muzyczna: VooVoo, Tlove Mauro gross band i super kapele??? To o tej imprezie
                                    mowisz???
                                    Artur UK
                                • diefenbaker Re: Nie zgodzę się. 23.03.06, 15:26
                                  kazek100 napisał:
                                  > [...] Tak więc kaczka nam nie naczka, a o obecność akcji
                                  > Owsiaka (i tej opisywanej, i tej styczniowej) zadbam osobiście

Serdecznie Pana pozdrawiam, tak trzymać.
                                • m744 durnota 23.03.06, 19:34
                                  Jurek Owsiak to wspaniały ,rzetelny człowiek o wielkim sercu.Szkoda ze PIS tego
                                  nie widzi!ale nic dziwnego ,oni nie tylko nie widza ale nie wiedzą co mówią!TA
                                  DURNOTA MUSI SIĘ SKOŃCZYĆ
                                    • chacko do el_bigos 23.03.06, 11:27
                                      dyskutowanie z lwaw nie ma chyba sensu - mimo przyznania, ze rydzyk nie
                                      powinien byc autorytetem w szkolach - calosciowo jest idealnym przykladem
                                      retoryki pisowskiej

a wiadomo: pis = piss
                                    • akidos Re: Ile czasu antenowego i darmowej promocji dost 23.03.06, 13:25
                                      el_bigos napisał:

> im mniej promocji w tv tym mniej zebranej kasy na sprzęt, to jest logiczne
                                      > rozumowanie baranie

To rozumowanie jest logiczne jeydnie ta totalnych baranów. Powinieneś je
                                      przedstawić wszystkim firmom reklamującym swoje produkty w TV. Powiedz prezesom
                                      tych firm: Im mniej wydacie na reklamę tym więdzej zostanie Wam w kieszeni! Od
                                      razu zaproponują Ci u siebie pracę, masz to jak w banku.

Jeżeli się całkowicie nie znasz na zarządzaniu i promocji, to przynajmniej nie
                                      obrażaj nikogo.
                                  • rekmare ? 23.03.06, 11:37
                                    J. Owsiak nigdy roli autorytetu sobie nie przypisywal. Nie przypominam sobie,
                                    by wykazywal wyzszosc swojego pogladu nad innym. Owsiak moze powiedziec, ze
                                    kierowana przez niego WOSP uratowala tysiace istnien ludzkich i pozowlila
                                    powrocic do zdorwia dzisiatkom tysiecy dzieciakow. Owsiak nie burzy lecz
                                    buduje. Rozumiem, ze Ty tez innym pomagasz, tez potrafisz sprawic, by ludzie o
                                    roznych swiatopogladach znalezli wspolny mianownik, tez potrafisz bez
                                    manipulacji sprawic, ze dzieciaki chca zrobic COS w zamian dostajac "jedynie"
                                    satysfakcje z tego, ze zrobilo sie cos waznego i pozytecznego, tez zamiast
                                    gledzic o autorytecie po prostu go budujesz.
                                    Zalosne i zenujace sa Twoje stekania i utyskiwania Iwaw. Jesli wyrwane z
                                    kontekstu owsiakowe, a wiec blednie rozumiane "robta co chceta" ma na dziecko
                                    trwale wiekszy wplyw niz rodzice, to zle to jedynie swiadczy o rodzicach.
                                  • akidos Lwaw, żal mi Ciebie 23.03.06, 11:49

lwaw napisał:

> WOŚP i ile za to byłoby pieniędzy na sprzęt medyczny i kursy ratownictwa, to
                                    > lepiej nie mówić. Tak naprawdę ta akcja to służy promocji "autorytetu".

Gdyby nie było promocji to już dawno nie byłoby WOŚP i kasy na sprzęt medyczny
                                    i kursy ratownictwa. Tak ludzie raz w roku mają takie nastawienie, że chcą
                                    przeznaczyć trochę grosza na coś co służy wszystkim i na co nasz rząd już od
                                    wielu lat nie potrafi zdobyć pieniędzy. W tym roku PIS też pożałował na
                                    ratownictwo medyczne, zamiast tego mamy becikowe i zaraz będziemy mieć CBA.
                                    Dobrze, żeby chociaż zwykli ludzie umieli pomagać w razie wypadku.

Twoim zdaniem na co powinien poświęcony czas antenowy? Na reklamy, seriale,
                                    filmy sensacyjne, czy transmisje sejmu, zamiast na WOŚP? Każda złotówka wydana
                                    na transmisje telewizyjne to kilkadziesiąt a może kilkaset złotych na sprzęt
                                    medyczny. Czy nie warto? Jeśli masz jakiś lepszy pomysł na wykorzystanie TV
                                    proszę podziel się ze mną i innymi.
                                  • saed Re: Ile czasu antenowego i darmowej promocji dost 23.03.06, 12:01
                                    Napisze krotko: twoja wiedza na temat wykorzystania srodkow zebranych dzieki
                                    akcjom Owsiaka jest porownywalna do wiedzy kartofla o zaawansowanych technikach
                                    nawigacji. Jak masz pisac bzdury to idz lepiej podlej kwiatki albo wynies smieci.
                                    W samym Poznaniu jest przynajmniej 5 oddzialow szpitalnych wyposazonych w ponad
                                    50% przez WOSP. Pieniadze zebrane na akcjach co roku ratuja zycie tysiacom ludzi
                                    i to nie jest zadna propaganda tylko fakty. Jesli to nie jest dobre to co jest?
                                    No co??
                                    Ale oczywiscie Polak zawsze znajdzie powod zeby obrzydzic zycie komus, kto chce
                                    zrobic cos dobrego...
                                    Jego przeciwnicy kreuja Polske na kraj ciemnoty, zawisci i fanatyzmu.
                                    • bati81 Re: Ile czasu antenowego i darmowej promocji dost 23.03.06, 15:44
                                      > Napisze krotko: twoja wiedza na temat wykorzystania srodkow zebranych dzieki
                                      > akcjom Owsiaka jest porownywalna do wiedzy kartofla o zaawansowanych technikach
                                      > nawigacji. Jak masz pisac bzdury to idz lepiej podlej kwiatki albo wynies smiec
                                      > i.
                                      ....

> Ale oczywiscie Polak zawsze znajdzie powod zeby obrzydzic zycie komus, kto chce
                                      > zrobic cos dobrego...
                                      > Jego przeciwnicy kreuja Polske na kraj ciemnoty, zawisci i fanatyzmu.

No hehe. Najpeirw rzucasz pseudo zabawny tekst o zieminakach a potem takie
                                      sprostowanie? Jak szukasz idioty to zagladaj do lusterka....
                                  • kolargolo Re: Ile czasu antenowego i darmowej promocji dost 23.03.06, 20:54
                                    ile reklam w ciagu jestes w stanie obejrzec? 5 minut? ok. odstepy musialyby byc
                                    co pol godziny czyli od 8 rano do 10 wieczorem ok 28 x 5 = 140 minut. minuta
                                    kosztuje srednio okolo 5000 zlotych czyli razem ok 700 tysiecy zlotych. A wiesz
                                    cioto ile zarobila WOSP? To sobie odejmij i zastanow sie nad soba i nad tymi
                                    ktorzy nie zostana uratowani dzieki twoim postom.
                                • andrzej19741 Re: PiS gotowy poswiecic ludzkie zycie w imie PAR 23.03.06, 11:32
                                  Mój tata jest orydanatorem oddziału dziecięcego. Gdyby nie WOPŚP ów oddział
                                  wyglądałby jak jakaś buda-menela w Etiopii.

WOPŚP dał też karetkę pogotowia i wiele niezbędnego sprzętu na oddział
                                  położniczy (tak to się chyba nazywa? tam gdzie rodzą się dzieci:) )

W moim mieście w czasie trwania Orkiestry zorganizowano taką akcję "jak udzielać
                                  pomocy?" przez WOŚP. Moi koledzy z pogotowia podkreślali jej profesjonalizm i
                                  dziwili się jak i skąd Ci młodzi ludzie tak dobrze znają się na ratownictwie.
                                  • lwaw Problematyczne jest mieszanie dobra, ze złem 23.03.06, 11:46
                                    np. gdy owsiak licytuje na sprzęt medyczny koszulkę "woodstockowego chuligana",
                                    to jednocześnie uwiarygadnia złą postawę, a słowo "chuligan" jest przedstawione
                                    dla młodych ludzi pozytywnie. Może tak innym razem zlicytować koszuklę
                                    "woodstockowego ćpuna"? Też będzie fajnie?