Dodaj do ulubionych

UE: Obwodnica Augustowa niezgodna z prawem

12.12.06, 16:36
amen :)
Obserwuj wątek
        • mefissto ubic ekologa 12.12.06, 20:02
          osobie ktora woli wywalic ludzi z ich domu i zburzyc ich domy gratuluje pomyslu
          ochrony kilku krzakow. Czlowiek to tez ekosystem. Przenies sie kolego do
          augustowa i zobacz jak fajnie mieszka sie przy ulicy gdzie staja same TIRy
          • gepal Re: ubic ekologa 12.12.06, 20:23
            kolego, zanim zaczniesz wypisywać brednie, lepiej się zastanów.
            Ludzi nikt nie będzie wyganiał z domów - pomyliły Ci się chyba ustroje. Za
            grunty przeznaczone pod budowę drogi należy się słuszne odszkodowanie - to
            zasada konstytucyjna. Jeżeli nie słyszałeś ile wzbogacili się ci, którzy mieli
            szczęście mieć spłachetki nędznej ziemi w pobliżu autostrady, toś głupi.
            Ważne jest to, że o ile Unia nie sypnie groszem na drogę - a chyba się w
            wkurzyli i nie będą dopłacać do mrzonki kilku oszołomów chcących zabetonować
            jeden z ostatnich w POlsce bastionów nieskażonej przyrody - to mieszkańcy
            zobaczą drogę przez rospudę tak jak my słynne 3 miliony mieskań obiecne przez
            premiera/prezydenta.
            NIe zazdroszczę meszkańcom Augustowa, ale na ich nieszczęściu próbuje zbić się
            kapitał polityczny, zamiast wytyczyć trasę gdzie indziej, nie niszcząc
            unikalnego w skali światowej ekosystemu.
            ciekawe, kto ma nieruchomości w pobliżu że tak mu zależy na tej lokalizacji...
            Gepal

gepal
            • mefissto Re: ubic ekologa 12.12.06, 21:03
              Ja nie mowie ze za darmo ich wywala, owszem dostana kase, cena rynkowa. Ta droga
              nie jest finansowana przez unie, bo zanim weszlismy do uni juz kasa byla
              planowana na ta droge i dlatego bedzie finansowana z KFD. Inwestycja nie niszczy
              ekosystemu, a pomaga ludzia. Ekolodzy najchetniej ogrodzili by cala polske
              robiac z niej jeden wielki rezerwat. A czlowiek to co, nie jest czescia
              ekosystemu. Jednego nie rozumiem, nie ma drog to zle, chce sie budowac tez zle.
              A o drogach kolego to wiem wiecej niz oszolomy ktore uwazaja sie za ekologow a
              chodzi im o kase. Jak sie nie zaplaci to bedzie protest, jak sie zaplaci to
              koniec protestu. Kazda lokalizacja bedzie zla dla ekologow.
              • fixmeamartini Re: ubic ekologa 12.12.06, 22:01
                widzisz - ja będąc człowiekiem dbającym o przyrodę jakoś nie uważam, żeby
                trzeba było wybić tych, co głęboko mają losy natury. taki widzisz już
                światopogląd, że jakoś żadnej istocie żywej się nie chce szkodzić. Ty natomiast
                nie dość, że chcesz ubić przyrodę, to jeszcze na dodatek ludzi. polska
                rezerwatem? nie byłoby chyba aż tak źle. przecież da się żyć i nawet bogacić
                nie niszcząc. świat doskonale sobie radził w równowadze, przez nastaniem ery
                indystrializmu i morderczego, bezmyślnego ekspoatowania dóbr naszej planety.
                masz rację - człowiek jest składnikiem ekosystemu - właśnie dlatego tym
                bardziej powinien dbać o jego całokształt. zwłaszcza, że jako jedyna istota w
                tym ekosystemie (póki co przynajmniej - nie zapominajmy, że nasza droga
                ewolucji nie była krótka - kto powie, że niemożliwym jest wykształcenie się
                innej inteligentnej formy życia?), która posiada dar inteligencji powinien byc
                świadomy harmonii jaka musi zostać w nim zachowana. to, że mamy pofałdowaną
                korę mózgową nie oznacza, że jesteśmy panami świata. to właśnie oznacza, że
                jesteśmy jego strażnikami. i jako starsi bracia i siostry powinniśmy opiekować
                się słabszym rodzeństwem. człowiek jest jedną z części ekosystemu, tyle że jako
                jedyny tylko bierze, nic nie dając w zamian. pszczoła to małe coś? zabij
                wsdzystkie pszczoły - nie będzie zapylania kwiatków (że o miodzie nie wspomnę),
                nie będą mnożyły się rośliny, nie będzie tworzony tlen, dusimy się. natura co
                prawda na tyle zmyślna jest, że w przypadku wyginięcie pszczół zaczną się
                tworzyć inne formy zapylania. jednak nie rozwiną się jeśli na buierząco będzie
                się je rozwalać, burzyć, zalewać betonem. to bardzo uproszczony model, wiem. na
                bardziej złożone dywagacje to nie miejsce. dolina rospudy to unikalne miejsce
                na skalę kontynentalną. holendrzy podczas gwałtownego rozwoju "zużyli"
                wszystkie (a i tak było ich mało) lasy pierwotne. teraz żałują, bo żaden który
                posadzą nie jest tak dobry i idealny jak naturalny. i ładują ogriomne sumy
                pieniędzy, by naprawić swój błąd, by je odrodzić. i wciąż bezskutecznie.
                antropocentryzm jaki prezentujesz napawa mnie smutkiem. jeśli mam być
                obrzydliwie szczery - zdecydowanie wolę przenieść ludzi z domów (zwłaszcza, że
                można im za to zapłacić) niż doprowadzić do śmierci kilkudziesięciu gatunków
                zwierząt, roślin, owadów etc. Bo im niczym nie odpłacisz.
                jeszcze do niedawna ludzie, którzy myślą o przyszłości istniejącej dalej niż za
                5 lat, pocieszali się myślą, że przy wszechogarniającej destrukcji przyrody
                będą wciąż jeszcze rezerwaty, parki chronione, które są absolutnie
                niewystarczające, ale trudno - one zawsze będą nietknięte przez ludzką chciwość
                i "wygodę". lecz teraz okazuje się, że nawet to nic nie znaczy. że buduje się
                tam, gdzie prawo narodowe i międzynarodowe miało gwarantować przyrodzie azyl.
                i ja nie mam zamiaru przyglądać się temu spokojnie. więc być może będziesz miał
                okazję ubić ekologa, jakim dzięki planowanemu gwałtowi, który jest kroplą
                przepełniającą czarę grzechów ludzkości przeciw naturze się stałem - bo ja
                przyjadę do rospudy jeśli kontynuowana będzie ta polityka gwałtu. nie chciałeś
                krzywdzić człowieka wykupując go z ziemi? teraz będziesz musiał ubić człowieka,
                żeby zniszczyć rospudę. ciekawe co na to Twój humanizm.
                • mefissto Re: ubic ekologa 13.12.06, 07:45
                  Musze powiedziec ze z ciekawoscia przeczytalem twoje zdanie. "Ubic ekologa" to
                  przenosnia choc w moim odczuciu ubic wirtualnie a nie realnie nie jest mimo
                  wszystko zle. Podajesz przyklady ze zginie kilka owadow i kilka roslinek. Gdzie
                  sa na to dowody ze tak sie stanie, faktycznie niech lepiej zginie pare osob na
                  drogach niz kilka polaci zielska. Jezdzilem kiedys w stanach po autostradzie
                  ktora przecinala scisly rezerwat, nie widzialem zeby roslina, zwierzeta cos sie
                  z tego powodu dzialo. Dolina Rospudy jest spora, a miejsce gdzie przebiagala by
                  droga ekspresowa zahacza tak naprawde o obrzeza. Owszem w europie zniknely
                  lasy, w polsce jest ich wszedzie pelno. Gdzie sa badania mowiace ze ta budowa
                  zniszczy cokolwiek. Pomysl ekologow byl tez taki zeby przekopac tunel, no
                  super, pomijajac ze kosztuje krocie, zeby go wybudowac trzeba odwodnic cale to
                  bagno, no to co w takim razie zniszczy bardziej srodowisko, 4 pale wbite w
                  bagno czy tunel.
                  Zobacz na mape Polski, wygladamy jak cholerna zielona plama to malo.
                    • fixmeamartini Re: ubic ekologa 16.12.06, 13:29
                      proszę, chociażby tutaj. jeździłeś autostradami, a nie byłeś tam jak ich nie było.
                      skąd więc twierdzisz, że nie zaszły zmiany na gorsze? pozatym - proszę nie mów,
                      że przez ocalenie rospudy ludzie ginąć na drogach będą - ekolodzy podają
                      alternatywną trasę - samej drodze przeciwni nie są.
                      www.pracownia.org.pl/prac/?d=dzialania&e=artykuly&idm=110&id=270
              • premier.z.krakowa Ale Ci eurosocjaliści nas spowalniają 12.12.06, 22:26
                i jak tu normalnie się rozwijać.
                U siebie nie mają ani jednego rezerwatu a u nas chcą robić skansen.
                Precz z łapami od naszej gospodarki.
                Precz zsocjalizmem i samowolą urzędnikó z UE.

koloratura1 napisała:

> gepal napisał:
                >
                > >
                > > ciekawe, kto ma nieruchomości w pobliżu że tak mu zależy na tej lokalizac
                > ji...
                >
                > Ja też jestem ciekawa.
          • jaceq Re: ubic ekologa 12.12.06, 22:32
            mefissto napisał:

> osobie ktora woli wywalic ludzi z ich domu i zburzyc ich domy

Bredzisz, meffisto. Tam (jeszcze) nie ma żadnych domów. Lokalizacja obwodnicy
            poza doliną godzi w interesy ludzi, którzy mają tam działki (na tzw.
            Złodziejowie augustowskim). Psuje też byznes tym, którzy mają działki przy
            zaplanowanej obwodnicy (nie byłoby cpn-ów, przydrożnych sklepów, knajp,
            qrwidołków itp. instytucji użyteczności publicznej).

> gratuluje pomyslu ochrony kilku krzakow.

A dziękuję, dziękuję.

> Przenies sie kolego do
            > augustowa i zobacz jak fajnie mieszka sie przy ulicy gdzie staja same TIRy

Bywam tam kilka razy w roku. Żadnej tragedii nie ma, znam kilka miejsc w Polsce,
            gdzie jest znacznie gorzej. Zresztą - postawcie sobie znaki zakazu zatrzymywania
            dla tirów. A jeszcze lepiej - szlaban i pobierajcie myto.
          • figusek Re: ubic ekologa 13.12.06, 12:50
            mieszkam w mieście w którym ruch tirow jest taki że tworzą się korki, jakich w
            Augustowie nie widziałam - a miasto znam dobrze. Nikt tu nie protestuje,
            obwodnicę budują już 20 lat a terenów przynależnych do sieci Natura2000 niestety
            nie mamy. Mieszkańcy Augustowa którzy są "za" obwodnicą przez Rospudę nie
            zasługują na to zeby mieszkać w takim miejscu.
        • rosol4 Re: Chociaz ktos dba o nasze srodowisko 12.12.06, 19:13
          Przy projektowaniu nowych dróg, należy szukać rozwiązań optymalnych
          uwzględniając interesy mieszkańców, użytkowników dróg i przyrody.
          Zniszczyć jest bardzo łatwo, trudniej i drożej jest to odbudować.
          Jak widać najważniejsze sa interesy lokalnych grup interesów, które nie liczą
          sie z opinia zainteresowanych.
          Ważna jest kasa i zysk z wcześniej zainwestowanych, Śródków w działki, które
          przy sztucznych protestach i podbita cena kolesie odkupią w interesie
          społecznym.
          Tak powstają fortuny ludzi, których naiwnie wybraliśmy, aby mogli nas w imię
          prawa okradać.
          Czy przez kolejne cztery lata obywatele wyborcy z mądrzeją, wątpię.
        • 2brat3 Re: Chociaz ktos dba o nasze srodowisko 12.12.06, 19:59
          Autostrady może mieć każdy i wszędzie i poza wygodą jazdy nie jest to nic
          nadzwyczajnego. Natomiast unikatowe środowiska przyrodnicze są niepowtarzalne i
          najczęściej NIEODTWARZALNE.
          Co nam przyjdzie z najbardziej luksusowych obwodnic i autostrad, jeśli nie
          będziemy mieli nimi gdzie pojechać ? ( i po co ktoś miałby przyjeżdżać do nas,
          żeby się przejechać autostradą ? )
    • parwardigar brawo kaczki, znowu ktoś musi myśleć za was... 12.12.06, 16:52
      skoro ci nasi debi..., eeee... przepraszam, tego... chciałem powiedzieć elity
      rządzące, nie potrafią docenić tego co mają, to inni muszą za nas pilnować
      abyśmy nie niszczyli ostatnich pozostałości dzikiej przyrody w europie.
      kaczorek jeden z drugim ma za mały móżdżek żeby zrozumieć co znaczy "zachowanie
      resztek natury w stanie nietkniętym dla przyszłych pokoleń"...
        • marketingpraca Re: UE: Obwodnica Augustowa niezgodna z prawem 12.12.06, 17:19
          heh ubolewacie nad zielonymi terenami i stowrzeniami a wasze dzieci w
          miasthc wdychajac olow i inne ciezkie zwaizki wasza plodnosc spada a dzieci
          rodza z ciezkimi uszkodzeniami bo transport tnie przez miasta
          jak ja nie lubie oszolomow , Natura tak ale nie za cene zdrowia ludzi
          !!!!!!!!!!!!!!!!!!

• tkuprian Nie do Unii pretensje chłopie. 12.12.06, 17:30
            Nie od dziś było wiadomo, że proponowana trasa obwodnicy będzie "problematyczna".
            mimo to nie zrobiono nic aby przygotować warianty alternatywne. mało tego,
            rozpoczęto wykupywanie gruntów jesczce przed ostateczną decyzją, że można
            budować. Potem jednym z głównych argumentów było: "Bo tyle kasy już na to poszło"

Nie od dziś wiadomo, że Via Baltica przez Białystok (a przy okazji Puszcze
            Knyszyńską i Augustowską oraz dolinę Biebrzy) to też nie najlepszy pomysł. Były
            poważne przymiarki do trasy przez Łomżę - Grajewo, ale zdecydowano, że pójdzie
            przez Białystok.

Teraz w Białymstoku i Podlaskim nie będzie obwodnicy przez Rospudę. Jak Unia
            będzie konsekwentna to Via baltici przez Białystok też nie będzie. Nic nie
            będzie! (nawet bez głosowania na Kononowicza).

Winna takiemu stanowi rzeczy jest nie Unia, ale odpowiedzialni za te decyzje
            urzędnicy, którzy mimo istnienia wariantów alternatywnych, z uporem godnym
            trolla forumowego wybierali te najbardziej obciążające dla środowiska naturalnego.

mam nadzieję, że dostaną zarzuty za niegospodarność (bo tyle kasy utopiopno). Co
            będzie przestrogą dla innych.
            • marketingpraca Re: Nie do Unii pretensje chłopie. 12.12.06, 17:37
              przestan bredzic Panstwo polskie jest suwernne, jestemy zobowiazani na mocy
              kliku beznadziejnych trakttow i prawa wtornego do kilku reczy ale

a) nikt nie moze twierdzic iz N2000 wyklucza realziacje infrastruklutry
              jesli ktos twierdzi inczej po prostu klamie

tkuprian napisał:

> Nie od dziś było wiadomo, że proponowana trasa obwodnicy będzie "problematyczna
              > ".
              > mimo to nie zrobiono nic aby przygotować warianty alternatywne. mało tego,
              > rozpoczęto wykupywanie gruntów jesczce przed ostateczną decyzją, że można
              > budować. Potem jednym z głównych argumentów było: "Bo tyle kasy już na to poszł
              > o"
              >
              > Nie od dziś wiadomo, że Via Baltica przez Białystok (a przy okazji Puszcze
              > Knyszyńską i Augustowską oraz dolinę Biebrzy) to też nie najlepszy pomysł. Były
              > poważne przymiarki do trasy przez Łomżę - Grajewo, ale zdecydowano, że pójdzie
              > przez Białystok.
              >
              > Teraz w Białymstoku i Podlaskim nie będzie obwodnicy przez Rospudę. Jak Unia
              > będzie konsekwentna to Via baltici przez Białystok też nie będzie. Nic nie
              > będzie! (nawet bez głosowania na Kononowicza).
              >
              > Winna takiemu stanowi rzeczy jest nie Unia, ale odpowiedzialni za te decyzje
              > urzędnicy, którzy mimo istnienia wariantów alternatywnych, z uporem godnym
              > trolla forumowego wybierali te najbardziej obciążające dla środowiska naturalne
              > go.
              >
              > mam nadzieję, że dostaną zarzuty za niegospodarność (bo tyle kasy utopiopno). C
              > o
              > będzie przestrogą dla innych.
              • tkuprian Ja nie będzę 12.12.06, 17:49
                Chyba po prostu lepiej sobie przyswoiłem sposób myślenia właściwy cywilizowanym
                krajom Europy Zachodniej.

Brazylia też jest suwerennym krajem, ale jak wytnie całą Amazonkę, to
                konsekwencje tego kroku odczuje cały świat.

Nie wiem, czy zauważyłeś, ale suwerenność nie jest już paradygmatem pozwalającym
                na wszystko.
                Jej rola gdzieś tak od końca drugiej wojny sukcesywnie się zmniejsza, a aprobatę
                dla takiego kierunku rozwoju wyrazili Polacy w referendum (notabene najbardziej
                demokratycznej ze wszystkich postaci decydowania o losach państwa zamieszczonych
                w konstytucji).

Jak się wyciąga rękę po kasę (wszelkie dotacje), to należy też w zamian
                zaakceptować zasady, których akceptacji djący tą kasę się domaga.

Nigdzie nie twierdziłem też, że N2000 wyklucza wszelkie inwestycje.

Gdzie więc twoim zdaniem bredzę?

Potrafisz to wytłumaczyć, czy tak tylko rzucasz gołosłowne insynuacje
                korzystając z anonimowości internetu, która nie narazi na śmiesznośc Twojej osoby?
                Szkoda, tylko że anonimowośc nie zapewnia jednoczesnie słuszności poglądów i nie
                dostarcza argumentów dla obrony swoich tez, co?
                Wtedy to w ogóle Internet byłby super, nie?
                -
                • marketingpraca Re: Ja nie będzę 12.12.06, 17:57
                  tkuprian napisał:

Co do suwerennosc -
                  Twoj przyklad jest beznadziejny , czy ktos chce wyciac wszytskie lasy w
                  Polsce?

Co do paradygmatów to zbyt droga Polska placila za swoja abym mogl sie
                  przyalczyc do chorku "Teraz sa inne czasy" wydaje mi sie po prostu smieszny.

Komentowaelm wypowiedz twoja w swietle innych doniesien (np radio
                  p3)jakoby Polska zlamala prawo wspolnotowe

Co do kasy na Via blatica to juz dawno przyjeto iz budejmy bez supportu
                  wiec twoj argument mozesz sobie do archiwum wsadzic

A na smiesznosc to chyba ty sie narazasz wiecej ad rem mniej ad personam

uklony

> Chyba po prostu lepiej sobie przyswoiłem sposób myślenia właściwy cywilizowanym
                  > krajom Europy Zachodniej.
                  >
                  > Brazylia też jest suwerennym krajem, ale jak wytnie całą Amazonkę, to
                  > konsekwencje tego kroku odczuje cały świat.
                  >
                  > Nie wiem, czy zauważyłeś, ale suwerenność nie jest już paradygmatem pozwalający
                  > m
                  > na wszystko.
                  > Jej rola gdzieś tak od końca drugiej wojny sukcesywnie się zmniejsza, a aprobat
                  > ę
                  > dla takiego kierunku rozwoju wyrazili Polacy w referendum (notabene najbardzie
                  > j
                  > demokratycznej ze wszystkich postaci decydowania o losach państwa zamieszczonyc
                  > h
                  > w konstytucji).
                  >
                  > Jak się wyciąga rękę po kasę (wszelkie dotacje), to należy też w zamian
                  > zaakceptować zasady, których akceptacji djący tą kasę się domaga.
                  >
                  > Nigdzie nie twierdziłem też, że N2000 wyklucza wszelkie inwestycje.
                  >
                  > Gdzie więc twoim zdaniem bredzę?
                  >
                  > Potrafisz to wytłumaczyć, czy tak tylko rzucasz gołosłowne insynuacje
                  > korzystając z anonimowości internetu, która nie narazi na śmiesznośc Twojej oso
                  > by?
                  > Szkoda, tylko że anonimowośc nie zapewnia jednoczesnie słuszności poglądów i ni
                  > e
                  > dostarcza argumentów dla obrony swoich tez, co?
                  > Wtedy to w ogóle Internet byłby super, nie?
                  > -
                • kgsz Re: Ja nie będzę 12.12.06, 18:31
                  > Potrafisz to wytłumaczyć, czy tak tylko rzucasz gołosłowne
                  > insynuacje korzystając z anonimowości internetu, która nie
                  > narazi na śmiesznośc Twojej osoby?

Nie taki znowu anonimowy - wujek Google podaje nawet jego numer telefonu i sugeruje, że jest z Żoliborza.
                  Patrz: 42.pl/u/oy3

Pozdrowienia,
                  K.
                  • tkuprian ??? 12.12.06, 18:34
                    Dzięki za pomoc i dobre chęci Sherlocku, ale takie chwyty uważam za
                    niedopuszczalne i dlatego zgłaszam Twój post do moderatora.
                • koczisss Re: Ja nie będzę 12.12.06, 19:10
                  Unia pobudowała drogi tam gdzie chciała, a dopiero później zaczęła bronić
                  obszarów chronionych, które to wcześniej u siebie zniszczyła, czyż nie tak?
                  Dlaczego u siebie tego nie robili?
            • mefissto Re: Nie do Unii pretensje chłopie. 12.12.06, 20:11
              Bylo 60 wariantow, zostaly 3, ten wlasnie jest najmniej szkodliwy dla
              srodowiska. Polecam poczytac
              www.gddkia.gov.pl/article/informacje/aktualnosci/article.php/id_item_tree/5b17b92ffc316ed672bcd5a223c53944/id_art/1b72c21926aea9a3fb547d2adf23e569
              • jaceq Re: Nie do Unii pretensje chłopie. 12.12.06, 22:45
                No to żeś dołożył do pieca, meffissttoo. Tam kompletnie nic nie ma. Na tej samej
                stronie ta gddkia tłumaczy się, że droga, gdzie zginęli policjanci była ok.
                Wogle drogi w Polsce są ok, a wypadki to tylko wina tych kierowców, którzy
                jeżdżą powyżej 30/h. Nie dalej jak 10 dni temu złamałem resor, oczywiście nie z
                winy gddkia, tylko dlatego, że landcruiser to taki ch...jowy samochód.
          • zbychowiec łosiu, lecz się na nogi 12.12.06, 18:11
            bo na głowę za późno.
            co ma piernik do wiatraka ?! żeby w miastach nie było smrodu i pyłu, powinno się
            tak planować miasta, żeby co kilka bloków był park, a nie budować nowe drogi
            wokół miasta !!! pył i tak będzie, ale drzewa w mieście będą go wchłaniać
            od Rospudy łapska precz wieśniaki - to nie wasze dobro tylko narodowe!!!
              • zbychowiec Re: łosiu, lecz się na nogi 12.12.06, 18:43
                ruch tirów w miastach to zła rzecz
                ALE
                wycinanie lasów, dlatego że paru debili źle kiedyś zaprojektowało miasto i
                pozwolono ludziom budować się koło drogi przelotowej, to zbrodnia

masz wybór synu - jak ci tak bardzo przeszkadzają tiry - to przenieś się w
                paręset metrów dalej od drogi, i przestań pierniczyć o ruchu tirów
              • minetaur1 Re: łosiu, lecz się na nogi 12.12.06, 20:07
                W tym konkretnym przypadku nie chodzi wcale o ograniczenie poziomu emisji tylko
                o chronę obszarową jednej z ostatnich wartościowych ostoi przyrody w Europie.
                Przydałoby się rozróżniać te dwie kwestie. Narzędziami kontroli emisji są przede
                wszystkim normy i nowe technologie pozwalające te normy realizować (filtry,
                jednostki napędowe i ich sprawność, rodzaje paliwa/energii, etc, etc). W
                przypadku Rospudy emisja jest dalszym planie, prede wszystkim chodzi tu o
                zachowanie tego obszaru jako całości w obecnej postaci. Każda inwestycja tego
                typu doprowadzi do zaburzenia i tak kruchej (bo obszar jest i tak już
                ograniczony terytorialnie) równowagi biologicznej i wycofania się (czyli w
                praktyce wymarcia, bo nie mają się już gdzie wycofać) szeregu gatunków,
                początkowo ptaków, a za nimi kolejno innych grup powiązanych z nimi
                zależnościami troficznymi, ale i nie tylko. Jest to równia pochyła, po takiej
                inwestycji nie będzie już odwrotu i rozpocznie się stopniowa degradacja tego
                obszaru. UE wie to z własnego doświadczenia, ale jest częściowo
                usprawiedliwiona, bo 30 lat temu takiej wiedzy nie było. Dzisiaj taka wiedza już
                jest i moglibyśmy z niej skorzystać. Niestety wielu ludzi w tym kraju nie
                dostrzega różnicy między wygolonym trawnikiem miejskim a naturalnymi
                zbiorowiskami roślinnosci zielnej, a różnice są kolosalne. Półwieczna izolacja
                od świata zrobiła swoje - Polacy pozostaja dalego za Europą w kwestii
                świadomości ekologicznej. Polacy, w przeciweństwie do np. Anglików nie rozumieją
                jeszcze, że zasoby przyrody ożywonej należy traktować jako dobro
                cywilizacyjno-kulturowe. O ile bowiem nikt raczej w Polsce nie odważyłby się
                postulować, aby zrównać z ziemią np. Muzeum Narodowe w Krakowie, bo zrobiłoby
                się więcej miejsca na parking, a dzieła sztuki tam zgromadzone oddać biednym na
                podpałkę (bo zima idzie) to wciąż wystarczającym argumentem za zniszczeniem
                naprawdę unikalnego obszaru jest przesiedlenie 30 gospodarstw w przypadku
                przeprowadzenia inwestycji alternatywnej. Wstyd.

marketingpraca napisał:

> cwoku a ruch tirow w miastach to nie ma zwiazaku o nomrach na nx pm
                > i zwiazkuow pb slyszales? wchlaniac ahahah sam wchalanisz co widac
        • ingene Re: UE: Obwodnica Augustowa niezgodna z prawem 12.12.06, 18:08
          zlotko oczywiscie ze lamie polskie przepisy, ktore sa przenisieniem dyrektyw
          unijnych: siedliskowej i ptasiej, owszem mozna na obszarach natura 2000 robic
          wiele roznych rzeczy i budowac, ale pod warunkiem ze 1) nie bedzie to mialo
          negatywnego wplywu na siedlisko badz gatunki dla ktorych ochrony ustanowiono
          obszar lub 2) jesli bedzie mialo to mozna przeprowadzic inwestycje jesli
          przemawia za tym wazny interes publiczny i NIE MA ROZWAIAZAN ALTERNATYWNYCH, a
          tu sa wystarczy ze trasa skreci na polnoc kilka kilomatrow dalej i po sprawie, a
          GDDIA nie moze sie tlumaczyc ze trzeba bedzie wyburzyc kilkadziesiat domow,
          jelsi rzeczywiscie tak jest, zreszta odsylam do ustawy o ochronie przyrody (dz.
          u. nr 92 z 2004 r. , poz 880, z pozn. zm.) art. 33 i art 34 i art 35
      • tingri demagogu - za jaka lapowe KE jest przeciw? 12.12.06, 17:44
        dlaczego wiekszosc politykow z podlasia lobbuje za obowodnica? politycy z PO
        zarzucaja saoobronie, ze lamie prawo. a sami sa niewiele lepsi - tez je lamia i
        zachecaja do lamania prawa. PO nie chce kasy z unii na obwodnice augustowa -
        ciekawe dlaczego liberalowie nie chca kasy z unii? moze abw lub nowe biuro
        kaminskiego to sprawdzi?
    • czarekza Re: ?? UE: Obwodnica Augustowa niezgodna z prawem 12.12.06, 17:40
      a może zgodna ?
      bo jak podaje GDDiA na swoich stonach:

Obwodnica Augustowa zgodna z prawem
      12-12-2006 17:33
      Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że budowa obwodnicy
      Augustowa przez Dolinę Rospudy w żaden sposób nie narusza ani przepisów
      polskich ani europejskich dotyczących ochrony środowiska. Wariant wybrany przez
      GDDKiA posiada wszelkie niezbędne uzgodnienia, postanowienia i decyzje, wydane
      przez odpowiednie władze Polski. Ponadto – co stwierdził w październiku 2005 r.
      Naczelny Sąd Administracyjny - jest on najbardziej odpowiedni ze względu na
      ochronę środowiska, a przeprawa mostowa spełnia warunki dla ochrony środowiska.
      Pragniemy podkreślić, że fakt, iż zaprojektowana trasa przebiega przez system
      Natura 2000 w żaden sposób nie narusza obowiązującego porządku prawnego.
      Zgodnie z dyrektywą wprowadzającą system Natura 2000 w obszarach tych możliwa
      jest budowa zarówno dróg jak i linii kolejowych. Po raz kolejny także
      informujemy, że Polska nigdy nie występowała o zagwarantowanie finansowania
      unijnego na tę drogę i będzie ona sfinansowana ze środków Krajowego Funduszu
      Drogowego. Pragniemy też poinformować, że przedstawiany jako alternatywny
      wariant przebiegu obwodnicy Augustowa – zaprojektowany przez tzw. ekologów –
      spowoduje konieczność wyburzenia co najmniej 30 gospodarstw i poważnych
      ingerencji na terenie około 10 wsi. Tymczasem zgodnie z wariantem GDDKiA nie
      będą potrzebne żadne wyburzenia.
      • bodzanta_pan Re: ?? UE: Obwodnica Augustowa niezgodna z prawem 12.12.06, 18:07
        Tylko coś bardzo podłego, może powoływać sie na zakłamane ustalenia i siuchty
        najpodlejszego gatunku. Są to ustalenia tak podłe że tylko polski kołtun i
        totalny śmieć wyrosły na bolszewickiej pożywce może się na nie powoływać.
        Boże lub Inna Siło wybacz tym chamom co tak bardzo chcą niszczyć nasz kraj, bo
        my im nie wybaczymy.
      • hummer To już inna kwestia :) 12.12.06, 17:52
        oelefante napisał:

> że wybudują obwodnicę, naiwni zagłosowali, a teraz usłyszą "Chcieliśmy, ale nie
        > możemy". :D

We Wrocławiu rząd buduje obwodnicę autostradową przez miasto i też jakoś nie
        może? :)
        • tomkrt Re: I o to naszej władzy chodziło. Naiwnym obieca 13.12.06, 01:49
          straszny33 napisał:

> głupich nie brakuje jak widać.
          > Projekt tej obwodnicy powstał za poprzednich rządów i poszło na to kupę kasy,
          > każdy to wie, poza wyborcami po.

Tak - tylko niezależnie jakiej frakcji był rząd - Topczewski kierował białostockim GDDKiA i brnął w ten chory pomysł marnując publiczne pieniądzę.

Historia samych monitów, wskazywania zagrożeń i protestów ekologów sięga chyba 1999 roku jak nie wcześniej.
          www.pracownia.org.pl/prac/index.php?d=dzialania&e=artykuly&idm=120&id=515
    • bodzanta_pan UE: Obwodnica Augustowa niezgodna z prawem 12.12.06, 18:00
      Brawo, pierwszy pożytek z UE. Czekam kiedy zacznie się wsadzać niechlujnych
      projektantów*). Tylko idiota mógł coś takiego wymyśleć, aż się prosi żeby
      pociągnąć autostradę omijając daleko od stronie zachodniej Augustów.

*) Pieniądze to to bieże ale myśleć i uczciwie w stosunku do kraju w którym
      mieszka wykonać swą pracę to nie.
    • koszmarekopalek viva KE! 12.12.06, 18:04
      zatrważające, że dopiero KE zwraca uwagę na tak oczywiste sprawy! chwała, że
      mamy nad naszymi władzami jeszcze zawór bezpieczeństwa w postaci "żydowskiej"
      KE! zawsze powtarzałem, że nie ważne - żyd, mason - oby gospodarzył z głową.
      polaczki biją się o niepodległość, chcą sami rządzić i do debilizmów
      doprowadzają z własnej głupoty.
    • barrtek4u UE: Obwodnica Augustowa niezgodna z prawem 12.12.06, 18:27
      Nie rozumiem czy oni nie czytaja, przeciez w krajach wysoko rozwinietych juz od
      dawna mowi sie o ograniczeniu emisji CO2, bedac w Anglii tamtejsi politycy wrecz
      apelowali o to aby po zakupy przejechac sie rowerem. Anglik majac pare metrow np
      na poczte jedzie tam samochodem.

Przeciez im wiecej naturalnych ekosystemow tym szybciej bedzie sie przyroda
      oczyszczac. To juz jest globalny problem...a czy jest prawdziwy o tym sie
      przekonamy na wlasnej "skorze" oby nie...
    • lew_konia Niektórym trzeba tłumaczyć "jak krowie na rowie" 12.12.06, 18:44
      Trzeba być naprawde twardogłowcem, żeby wybrać wariant droższy w eksploatacji
      (pogrzewana estakada!!!!!)
      Bo już nie mam złudzeń, że do niektórych przemawiają argumenty o konieczności
      ochrony środowiska naturalnego.

Może by choć pojęli, że ten wariant jest horrendalnie drogi!!!!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka