Dodaj do ulubionych

Gosiewski: podatek katastralny jak najniższy i ...

25.06.07, 14:30
oczywiscie rolnicy beda zwolnienie od tego podatku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Obserwuj wątek
    • ar.co Gosiewski: podatek katastralny jak najniższy i .. 25.06.07, 14:59
      "możliwe byłoby wprowadzenie instytucji, które by powodowały, że musieliby
      płacić podatek ci, którzy dziś go nie płacą, ewentualnie płacą niewielkie
      stawki"
      No to widzę dwie kandydatury: chłopi i Kościół. Już widzę , jak ten rząd
      (podobnie zresztą jak jakikolwiek inny) odważy się nałożyć na nich podatki...
      • gm114 Za dobrze Waść ich oceniasz... 25.06.07, 20:19
        " już widzę babcię z dziadkiem na 50 mkw w centrum Warszawy o wartości rynkowej
        > (teoretycznie) 750.000 jak płacą 1% od wartości rocznie :)"

1 procent rocznie od 750 tysięcy pln jest 7 tysięcy pięćset rocznie, czyli 625
        pln/miesięcznie.

Osobiście - "już widzę" tych ludzi, którzy płacą nie 1 procent, ale 0,1
        procenta, czyli 750 pln miesięcznie.

Jedyne, co można zrobić tym ludziom, to ze wstydem zostawić ich w spokoju.
        Ale w tym celu musimy raz na zawsze skończyć z socjalizmem!!

Ludzie sobie poradzą sami, a socjalistyczni urzednicy - najwieksze pasożyty
        społeczne - do roboty, do łopaty, gdzie chcą. Aby z dala od ludzi! To pozwoli
        zaoszczędzić kolosalne pieniadze z podatków biednych Polaków, które idą na
        utrzymanie /znaczy tłuste synekurki/ pasożytniczej klasy polityków
        socjalistycznych i podległych im socjalistycznych urzędników.
    • antoni61 Gosiewski: podatek katastralny jak najniższy i .. 25.06.07, 18:55
      Pan Gosiewski pociesza nas i się ! pociesza bo to zależy od naszych "
      przyjaciół" z USA czy podatki wzrosną i od kiedy. Jeśłi Pan Bush zdecyduje się
      na woję min. z takimi krajami jak Korea Północna, Kuba ( a Kuby sie boi), Iran
      czy też szereg innych krajów " złych" to będzie nas podatników sporo kosztować.
      Agresja na te kraje pociągnie za soba dalsze osłabienie pozycji Polski na
      świecie i obniżenie poziomu życia nas wszystkich. przede wszystkim wojna uderza
      w najsłabszych, a więc dzieci, bezrobotnych, emerytów i rencistów ! A ponieważ
      wojny te będą dla nas przegrane to czekaja nas odszkodowania wojenne ! I
      biednemu ciągle wiatr w oczy !
    • dudecs Gosiewski: podatek katastralny jak najniższy i .. 25.06.07, 19:16
      W USA placa wszyscy - choc podatek od nieruchomosci idzie glownie na utrzymanie
      szkol (przynajmniej tam, gdzie mieszkam). Wysokosc zalezy od miasta,
      lokalizacji (lepsza/gorsza dzielnica) i innych wydumanych czynnikow. Ja place
      5600$ rocznie od nieruchomosci wartej 250000$. Mozna sie odwolac do sadu i
      dostac obnizke, ale pod warunkiem, ze mozesz sie powolac na dane sasiadow,
      ktorzy posiadajac podobne domy placa mniej - jak nie, to mozna zapomniec.
      • busio71 Re: Gosiewski: podatek katastralny jak najniższy 25.06.07, 19:43
        Ja tylko nie do końca rozumiem podstawy takiego podatku - kupując działkę
        zapłaciłem podatek, pieniedzmi od których zapłaciłem podatek, budując dom od
        każdego materiału i najętej fachowej siły roboczej (przepraszam pracowników
        budowlanych za okreslenie) zapłaciłem podatek znowu pieniędzmi od których
        zapłaciłem podatek. Teraz też płacę podatek od nieruchomości , działki, psa,
        szopy na drzewo itd znowu pieniędzmi od których.... Teraz kolejny raz ktoś
        sięgnie po podatek od tych samych pieniędzy. To może niech w pi...u zabiorą te
        k....wy wszystko i dadzą każdemu solidarnie psią budę do mieszkania. Człowiek
        pracuje i dorabia się jakiegoś domu po 30 latach pracy, wyrzeczeń, kredytów(od
        tych też banki odprowadzają podatki) i na koniec na emeryturze nie będzie go
        stać na mieszkanie w tym domu. Odnoszę wrażenie że to do tego zmierza, że na
        papierze to każdy będzie dużo zarabiał ale w sumie to i tak państwo praktycznie
        wszystko zabierze gdyż zawsze lepiej wie na co powinno się przeznaczyć środki. A
        Ty kolego (lub koleżanko) ze Stanów to może pochwalisz się ile zarabiasz
        miesięcznie i ile na przykład płacisz za galon benzyny bo pewnie wielu
        pragnęłoby porównać to z polskimi realiami....
        • junk92508 Podatek od majatku lepszy niz od pracy ... 25.06.07, 21:33
          > Ja tylko nie do końca rozumiem podstawy takiego podatku

Zaden podatek nie ma tak naprawde dobrej podstawy.

Ja uwazam ze lepiej obnizyc podatki od pracy a zamiast tego wprowadzic
          podatek od majatku - np. podatek katastralny.

Od podatku katastralnego duzo trudniej uciec, placa go rowniez tacy co pracuja
          na czarno lub za granica. Zwieksza podaz nieruchomosci.

Dodatkowo istotne jest to ze obnizey rentownosc inwestycji w nieruchomosci - np.
          w ziemie bo katastralny duzo trudniej niz obecny doliczyc do ceny.

Generalnie w obecnej sytuacji zastapienie u nas czesci podatkow od pracy i
          czesci podatku od sprzedazy nieruchomosci podatkiem katastralnym moim zdaniem
          byloby bardzo korzystne.

Wiec ja taki podatek popieram - tylko niech w zamian obniza mi koszty pracy - to
          bedzie mnie stac na jego placenie ...

• danek121 Niech wszyscy płacą podatek. 25.06.07, 19:49
      Zamiast podnosić podatek trzeba go egzekwować od wszystkich.
      1. Zlikwidować fikcyjne samozatrudnienie aby piłkarz Legii nie mógł
      być przedsiębiorcą.
      2. Zlikwidować 50% koszty uzysku
      Ajeśli to nie wystarczy znieść przywilej dla bogatych w postac\i wspólnego
      opodatkowania małżeństw i osób samotnie wychowujących dzieci.
      • 7y8u Re: Niech wszyscy płacą podatek. 25.06.07, 20:03
        danek121 napisał:

> Zamiast podnosić podatek trzeba go egzekwować od wszystkich.

Rozumiem, że miałeś na myśli KRUS i kościół, tylko zapomniałeś napisać, bo z
        resztą się totalnie mylisz.

> 1. Zlikwidować fikcyjne samozatrudnienie aby piłkarz Legii nie mógł
        > być przedsiębiorcą.

Jeśli piłkarz nie bedzie "przedsiębiorcą", to zostanie zatrudniony na umowę
        zlecenie lub inny tego typu kontrakt, na czym piłkarz wyjdzie o wiele lepiej niż
        budżet (nie będzie musiał np. płacić ZUS-u).

> 2. Zlikwidować 50% koszty uzysku

Pracowałem kiedyś na zasadzie 50% kosztów uzysku, teraz mam działalność
        jednoosobową i finansowo wychodzi na to samo - gdy uwzględnię koszty,
        efektywnego podatku płacę ok. 10%. Z tą różnicą, że teraz muszę tracić czas na
        tłumaczenie jakimś głupim babom w urzędach, o co chodzi w przepisach, a
        kierownik urzędu może stworzyć pasożytnicze miejsce pracy dla kolejnej głupiej
        baby ze swojej rodziny.
      • gm114 Uznaniowo 25.06.07, 20:25
        Jak to zwykle w socjalizmie- uznaniowo. Chyba, że masz Dobry Człowieku plecy,
        albo wydeptaną ścieżkę. Ja bym już zaczał wydeptywać...

Socjalizm to jest taki ustrój, w którym ludzie przezwycieżają trudności
        nieznane w innych ustrojach...

Zatem moja rada: ponieważ socjalistyczni politycy chcą naszego dobra, to należy
        je możliwie najlepiej ukryć.
    • radiomarian " większym obciążeniem środowisk bogatszych" 25.06.07, 20:38
      oczywiscie, ze to spoleczenstwo o mentalnosci komunistycznej wypowie sie za
      wiekszym obciazeniem "srodowisk bogatszych"...przecietny Polak i wyborca PiS
      nienawidzi kazdego komu choc troche lepiej sie powodzi...juz elektorat obecnego
      ukladu wykorzysta kazda szanse, zeby dokopac tzw "wyzyskiwaczom"...i jak zwykle
      bogatym nie zrobi to wiekszej roznicy, a plebs glosujacy na PiS znowu dostanie
      po kieszeni...spoleczenstwo idiotow...a Gosiewski dobrze liczy ile musialby
      placic za swoj majatek;-)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka