Dodaj do ulubionych

Niemcy wkrótce otworzą dla nas rynek pracy?

26.07.07, 09:23
ci, co mieli wyjechac juz dawno siedza w UK
Obserwuj wątek
    • karruma Re: Niemcy wkrótce otworzą dla nas rynek pracy? 26.07.07, 10:13
      Nie wiem jaki inzynier pojedzie do Niemiec gdzie place netto sa 20-30% nizsze
      niz na wyspach a podejscie do ludzi jeszcze gorsze. Przeceniaja Polakow, mysla,
      ze jak otworza rynek to polacy zwala sie milionami, tak jak niby ukraincy maja
      przyjezdzac do Polski...
      • housemeister skad Ty wyssales te proceta,hehe?! to wyglada tak: 26.07.07, 14:56
        Sorry karruma, ale z Twojej wypowiedzi wnioskuje ze albo nigdy nie pracowales w
        Niemczech, albo nigdy nie pracowales w UK, albo pracowales w niemczech ale w
        jakich obozach gdzie wykorzystywano pracownikow (wspomniano o tym tez w
        artykule)... hmm, pracowalem tu i tu i na podobnych stanowiskach... moge
        powiedziec ze place sa bardzo podobne... naturalnie zaleza tez od wielu
        czynnikow jak: w jakim regionie pracujesz(bo roznica pomiedzy Monachium a
        Magdeburgiem jest ogromna, tak jak i w UK pomiedzy Londynem a reszta kraju), w
        jakim wieku jestes, jakie masz doswiadczenie, i jakie masz kwalifikacje (bo na
        to sie roznie patrzy)... w zasadzie tez gdzie lepiej zarabiasz masz tez wyzsze
        wydatki (mieszkanie, komunikacja, nawet wyjscie do knajpy czy zakupy w
        Hipermarkecie drozej wychodza... Uwaga!! mowimy tu o D i UK ... nie o PL, bo tu
        stosunki sie sporo roznia). Wiec jezeli pracowales w jakiejs firmie na
        wschodzie Niemiec (tu tez sa spore roznice pomiedzy polnocnym a poludniowym
        wschodem!!) i potem sie przeniosles do Londynu ... to mozesz miec takie
        odczucie ze 30% roznicy masz w portwelu. Zalezy tez oczywiscie od Firmy w
        jakiej pracujesz. Wiec ma to wiele czynnikow... ale zajmowalem sie w ostatnich
        latach troche statystykami Unii i uwierz mi... przy podobnych warunkach roznicy
        prawie ze nie ma... w niektorych branzach jest w D troszke lepiej w niektorych
        w UK troszke lepiej. A jesli jestes bardzo dobry to czy tu czy tam... dobra
        firma zawsze za Ciebie dobrze zaplaci (w D i to nawet teraz Ci zalatwia od
        zaraz pozwolenie). Musimy tez wziac pod uwage ze jezeli wprowadza w Niemczech
        stawki minimalne to tez juz nie bedzie takich wielkich roznic regionalnych, no
        i dumping bedzie ograniczony. Co do UK to rynek sie tam tez juz za nie dlugo
        nasyci, i albo bedzie wielki przesiew, albo place poleca w dol.
        Co do artykulu Gazety... powiedziano tam ze glownym powodem braku "rak do
        pracy" jest wyjazd pracownikow za granice:
        "Ci masowo wyjeżdżają do USA, Skandynawii czy Szwajcarii - krajów, w których
        pensje są nawet dwa razy wyższe niż w Niemczech." ... hmm... w Szwajcarii i
        Skandynawii sa place wprawdzie nieco wyzsze (ale na pewno nie 2 razy) , jednak
        zycie jest tez nieco drozsze, wiec jakos niezbyt jest inaczej (no chyba ze ktos
        jest mlody, nie ma wielu obowiazkow... i wyjerzdrza za granice tylko do pracy,
        czyli nadgodziny na max, ograniczony okres pracy i mieszkanie do 10 ludzi na
        pokoju - jak to wielu Polakow robi). Do USA to chyba raczej wyjerzdrzaja ludzie
        ktorzy albo maja chec zmienic srodowisko, albo sa tzw. "Dreamers" czyli
        marzycielami i snia o karierze "od kelnera do milionera"... bo trosk socjalnych
        jak w niemczech tam na pewno nie beda mieli, a zarobki w srednim sektorze sa
        podobne (a raczej mniejsze).

pozdrawiam
        • caesar_pl Re: skad Ty wyssales te proceta,hehe?! to wyglada 26.07.07, 15:04
          Niemcy to najtanszy kraj w Europie Zach i do tego potega gospodarcza.Zna ktos jakis produkt angielski?Po za ..no poza..np.piwem Ale?Anglia to kraj pozteznego minusa w handlu zagranicznym i zaniza tym srednia unijna.Jak mozna miec minus 100 mld euro a Niemcy plus 160 mld euro?
          tinyurl.com/3ybqjg
          Porownujac bezrobocie ,dochody ,infrastrukture,autostrady czy koleje miedzy West Deutschland bez NRD to UK nie ma szans.
          • phun POPISzdzielse stosuja prowokacje wobec obywateli 28.07.07, 11:54
            www.przeglad-tygodnik.pl/
        • aristo9 Re: skad Ty wyssales te proceta,hehe?! to wyglada 16.08.07, 17:44
          > glownym powodem braku "rak do pracy" jest wyjazd pracownikow za granice

no nie wiem czy to nie tylko wierzcholek gory lodowej, co widac np. po
          www.nomobbing.pl albo po www.imobbing.pl - chodzi na pewno tez o
          relacje panujace w miejscu pracy, o ludzka dume i godnosc
    • l.o.r.t.e.a Spóźniona decyzja, nawet jeśli ktoś tam pojedzie, 26.07.07, 10:20
      to najgorsze męty, lenie i Cyganie. Ci których autentycznie interesowała praca,
      siedzą na Wyspach.
      • jungervater Re: Spóźniona decyzja, nawet jeśli ktoś tam pojed 26.07.07, 11:01
        Bez przesady! Co roku nowa fala absolwentów zalewa rynek pracy, to po pierwsze.
        Oprócz tego nie każdy wystarczająco dobrze mówi po angielsku, niektórzy lepiej
        radzą sobie po niemiecku. Szczególnie ci, którzy w młodości wyjeżdżali na saksy.
        No i bliskość domu też odgrywa pewną rolę. Z Wrocławia do Norymbergi jest raptem
        570 km autostrada, z Poznania do Berlina 280 km, a ze Szczecina nawet tylko 150
        km. Trasę Szczecin-Berlin można od biedy nawet codziennie robić.
        A twierdzenie, ze ci co jeszcze nie wyjechali to lenie i mety, jest bardzo
        krzywdzące. Prosiłbym cię na drugi raz, żebyś najpierw swój post przeczytał tak
        ze trzy razy zanim wciśniesz enter.
        Pozdrowienia
        JV
        • l.o.r.t.e.a Re: Spóźniona decyzja, nawet jeśli ktoś tam pojed 26.07.07, 11:11
          jungervater napisał:

> A twierdzenie, ze ci co jeszcze nie wyjechali to lenie i mety, jest bardzo
          > krzywdzące.

Nie napisałem że w Polsce zostalły tylko lenie i męty, absolutnie źle mnie
          zrozumiałeś. Napisałem że wyjeżdżać ewentualnie będą przede wszystkim tacy
          ludzie. Sam pracuję w Szkocji i widzę jak gwałtownie, nieomalże z miesiąca na
          miesiąc pogarsza się "jakość materiału ludzkiego" który tu przyjeżdża z Polski.
          Wnioskuję zatem że właśnie tacy ludzie uderzą na Niemcy.

Widzę że w Polsce sytuacja się poprawia i kto chce znaleść uczciwą pracę,
          znajduje ją, pytanie tylko o zarobki.
    • grba Re: Niemcy wkrótce otworzą dla nas rynek pracy? 26.07.07, 11:22
      Nie otworzą. Najwyżej będzie ograniczony dostęp dla "aktualnie potrzebnych"
      fachowców. Zezwolenia, regulacje, regulaminy... jak oni to kochają.
      • korporacja.gieremka Re: Pies z kulawą nogą nie postanie w "Reichu" 26.07.07, 11:35
        przeliczą się dranie, nikt o zdrowych zmysłach nie pojedzie do tego
        niemieckiego "piekła na ziemi", które staje ciągnie się w ogonie gospodarczym
        zachodniej europy. Już lepiej wybrać UK nze względu na elastyczny rynek pracy i
        dobre zarobki, lub Hiszpanię ze względu na pogodę. Ki debil będzie szukać
        szczęścia w szaroburym Reichu wśród jego wrednych, ksenofobicznych obywateli ??
        • babaqba Re: Pies z kulawą nogą nie postanie w "Reichu" 26.07.07, 22:50
          korporacja.gieremka napisał:

> przeliczą się dranie, nikt o zdrowych zmysłach nie pojedzie do tego
          > niemieckiego "piekła na ziemi", które staje ciągnie się w ogonie gospodarczym
          > zachodniej europy. Już lepiej wybrać UK nze względu na elastyczny rynek pracy i
          >
          > dobre zarobki, lub Hiszpanię ze względu na pogodę. Ki debil będzie szukać
          > szczęścia w szaroburym Reichu wśród jego wrednych, ksenofobicznych obywateli ??

Współczuję Ci doświadczeń, a jeśli nie są to osobiste doświadczenia, to współczuję ci ubóstwa
          wyobrażeń. Jedź nad Ren. Tam spotkasz super ludzi: miłych, przyjacielskich, kulturalnych... Idąc Twoim
          torem myślenia: wszędzie jest lepiej niż pośród wrednych, ksenofobicznych polaczków.
          • korporacja.gieremka Re: Pies z kulawą nogą nie postanie w "Reichu" 26.07.07, 23:24
            Współczuć to możesz sobie sam ubóstwa intelektualnego, które cechuje przygłupów
            twojego pokroju. Niestety tego nie zmienisz więc sobie żałuj. Polaczkiem to
            nazywaj siebie lub swojego starego, bo takie ściewrwa jak ty czyszczą mi
            codziennie buty z błota. A mojego zdania o szwabach nie zmienie i nadal uważam
            że to jest "piekło na ziemi". Pa pajacu.
    • icc217 "wykwalifikowanych", podkreslam "wykwalifikowanych 26.07.07, 11:32
      Polski nawet inzynier to na gwarancje nie niemiecki inzynier, mie mowiac o
      kulawej znajomosci jezyka (niemiecki/angielski). A na jakie takie opanowanie
      tegoz potrzeba z pewnoscia 3-ech lat.
      A za 'rozwoj gospodarczy' z punktu widzenia Irlandczyka/Anglika (takim jestem)
      biorac pod uwage m.in. wspomniany wyzej 'material ludzki' serdecznie dziekuje.
    • stix Praca dla Niemca to wstyd dla Polaka. 26.07.07, 11:35
      Powinna być zakazana.
      • black.ok Re: Praca dla Niemca to wstyd dla Polaka. 26.07.07, 12:42
        Do wszystkich przyjaciół Niemiec i Niemców, zbliża się wsz wielki dzień.
        Bedziecie mogli bez zezwolenia pucować buty Niemcow, zbierać śmieci z dworca
        berlińskiego, kopać rowy melioracyne, a który z was jes bardziej inteligentny,
        będziemógł wypasać owce dla bauera.
        • housemeister stix i black.ok... alez mi was zal 26.07.07, 15:07
          stix i black.ok ... hehe, jakos mi was zal, bo albo jeszcze nigdy nie
          wyjechaliscie poza granice waszego regionu (miasta? wsi?), albo byliscie w
          niemczech w pracy i daliscie sie wykorzystac na maxa,hehe... a moze poprostu
          nie jestescie zbyt inteligentni by wykonywac jakakolwiek odpowiedzialna prace?

moje wspolczucie (takze za te xenofobiczne nastawienie)
          • black.ok Re: stix i black.ok... alez mi was zal 26.07.07, 21:35
            Jakie nastawienie idiot? Pucuj te kible, a nie wymądrzaj się.
        • rychu_taxi_drajwer Re: Praca dla Niemca to wstyd dla Polaka. 26.07.07, 21:26
          I zaloze sie ze takich ludzi bedzie w pierwszych latach najmniej milion. Ot
          glupie polaczki.
          • black.ok Re: Praca dla Niemca to wstyd dla Polaka. 26.07.07, 21:33
            Głupi cioulu, idę o zakład.
    • xs550 Re: Niemcy wkrótce otworzą dla nas rynek pracy? 26.07.07, 13:00
      piotrek.jak napisał:

> ci, co mieli wyjechac juz dawno siedza w UK

Tez tak mi sie wydaje. Niemcy po prostu popelnily blad nie otwierajac swojego rynku i powoli zaczyna to do nich docierac...
      • red.ken Re: Niemcy wkrótce otworzą dla nas rynek pracy? 26.07.07, 13:04
        a kogóż to mieliby żałować. bezdomnych i innych polaczków z underklass, którzy
        żyją swoim życiem po 10 w ciasnych norach, żrąc fasolkę za pół euro na przemian
        z zupkami chińskimi zwożonymi z polski? niestety w polsce nie ma również
        fachowców, młodzież olała kierunki techniczne w ostatnim czasie.
        • surus Re: Niemcy wkrótce otworzą dla nas rynek pracy? 26.07.07, 14:31
          ...czlowieku sadzac po tresci twojego postu musisz byc biezle
          sfrustrowany..poslugujesz sie stereotypem,cos tam widziales,cos tam slyszales i
          walnales postem....przeciez chyba logiczn jest ze wszrod takiej rzeszy polakow
          w UK trafia sie Ci,ktorym sie nie udalo ...lub,ze mieli mniej szczescia...swoim
          stwierdzeniem,ze wyjechal tam tylko najgorszy element spoleczny z polski
          osmieszasz sie...proponujke wziasc silniejszy lek albo przezucic sie na
          medycyne nie-konwecjionalna...
          • red.ken Re: Niemcy wkrótce otworzą dla nas rynek pracy? 26.07.07, 14:47
            tak, byłem i widziałem. nie udało się bezdomnym, reszta 99 % żyje po 10 w
            ciasnych norach żrąc najtańszą fasolkę na okrągło, czasem co zaradniejszych
            stać na polski "chepa lager" typu żywiec i inne.
            • black.ok Re: Niemcy wkrótce otworzą dla nas rynek pracy? 26.07.07, 21:39
              tak, byłem i widziałem. nie udało się bezdomnym, reszta 99 % żyje po 10 w
              > ciasnych norach żrąc najtańszą fasolkę na okrągło, czasem co zaradniejszych
              > stać na polski "chepa lager" typu żywiec i inne.

jestes niezły kretynem, i obracasz się w srodowisku lumpów, nic dziwnego, że
              masz takie doswiadczenia.
            • misza1000 żyje po 10 w ciasnych norach żrąc najtańszą fasolk 27.07.07, 02:19
              red.ken napisała: "tak, byłem i widziałem. nie udało się bezdomnym, reszta 99 %
              żyje po 10 w ciasnych norach żrąc najtańszą fasolkę na okrągło, czasem co
              zaradniejszych stać na polski "chepa lager" typu żywiec i inne."

Jezeli nie kradna a pracuja uczciwie to gdzie jest problem?

Ja nie zabraniam red.ken'owi zywic sie kawiorem na sniadanie sluchac muzyki
              kameralnej na poludniowym tarasie jednej z jego/jej willi na Lazurowym Wybrzezu
              czy w Alpach. I niech sobie (o ile chce) popija ten kawior mleczkiem z
              miodzikiem i 1000-letnim winkiem. Nie znam sie ani na kawiorach, ani na
              willach, ani na muzyce kameralnej, ani na winach. Ale nie oceniam innych
              negatywnie tylko dlatego, ze pija winko czy zra fasolke popijajac piwem. Ich
              sprawa!

Byle za swoje. Zycze wiecej pogody i mniej zgryzliwosci. Szczegolnie, ze Polacy
              to dla nas jakby przedluzenie rodziny.
    • gringo_w66 bez łaski, niech jadą ci z kibuców 26.07.07, 13:02
      ...tym będzie lepiej, bo zadziała efekt holokaustu
    • fc_pl hehe 26.07.07, 15:46
      teraz to sie helmuty moga w cztery litery pocalowac - kto mial wyjechac ten juz
      wyjechal na wyspy. fajne utarcie nosa za polakofobie. teraz jeszcze tylko
      naszym trzeba by utrzec nosa za blokowanie sprzedazy ziemi i bedzie
      sprawiedliwie.
    • kretowski Dobrze że Niemcy tego nie zrobiły od razu 26.07.07, 19:35
      Że nie popełniły takiej głupoty jak Wielka Brytania, która też powinna była
      poczekać z rok, a ostudziłoby to tłum Polaków pchających się drzwiami i oknami
      do tego kraju.
      Teraz jestem pewien że nikt całą watahą się ni rzuci do pracy w Niemczech.
      A tak a propos to dlaczego Wyborcza propaguje jedynie wyjazdy do pracy w Anglii
      i Irlandii? Przecież w krajach skandynawskich też można całkowicie legalnie
      pracować i w Holandii.
    • vidi12 I jeszcze chcą super fachowców !!! hehehe-późno 26.07.07, 20:58
    • vidi12 Kto szybko daje , dwa razy daje 26.07.07, 20:59
    • lubat eva15, bardzo tu brak 26.07.07, 21:19
      Twojego fachowego komentarza, bo brednie wypisywane przez niektórych "ekspertów"
      są ... właśnie bredniami.
      Każda strona życia gospodarczego /pracodawcy - związki zawodowe/ przedstawia
      swoje preferencje, a prawda wcale nie musi leżeć pośrodku. Wystarczy porównać
      dwa poniższe fragmenty tekstu.

"Z kręgów gospodarczych płyną sygnały, że samych inżynierów potrzeba nawet 50 tys."
      "Federalna Agencja Pracy twierdzi, że w Niemczech bez pracy jest 26 tys.
      inżynierów i nie potrzeba ściągać ich z Polski, by wypełnić luki w przemyśle."

• korporacja.gieremka Re: robol u szkopów ma jeszcze Ok, ale inżynier.. 26.07.07, 21:32
        ma piekło na ziemi. płacą im marnie, to samo informatykom, których zaklinali
        tysiącami do przyjazdu, a z samej polski wyemigrowało około 100 osób. kto chce
        robić w szaroburym Reichu za 1500 euro max? tyle informatyk ma w PL i to z
        ponad 2 krotnie nizszymi cenami. wiem co się dzieje, zawody techniczne w Reichu
        sa oplacane podobnie jak pielęgniarki w Polsce. Szkopy mogą sobie teraz co
        najwyżej zaklinać rzeczywistośc a nic to im nie da.
        • black.ok Re: robol u szkopów ma jeszcze Ok, ale inżynier.. 26.07.07, 21:41
          sami przyjaciele Niemiec niech tam wyjadą, ooo, niech lubat wyjedzie.
        • caesar_pl Re: robol u szkopów ma jeszcze Ok, ale inżynier.. 27.07.07, 06:53
          www.gazetakrakowska.eu/public/?2007/06.04/Praca/12/12.html
          srednia pensja inzyniera w Niemczech to 40 000 euro.Polscy inzynierowie z branzy komputerowej mieli zarabiac minimum 50 000 ale jak tu ktos napisal - nie chcieli laski..A srednia pensja inzyniera informatyka w Polsce to nedzne 4 000 zl brutto.Czyli polski inzynier to dupa - woli 4 000 zl od 4000 euro..ha.ha.....
          wynagrodzenia.pl/index.php?page=article&id=753
          ha,ha..za 4 000 zl to se nawet pozadnego telewizora nie kupisz a za 4 000 eurony kupisz fajne auto..taka to roznica miedzy polskim i niemieckim inzynierem...ha,ha..
          • dudekartysta70 Informatyk = 62000 17.08.07, 14:49
            no wiec ja mam w Niemczech 62000 euro na rok, tendencja w gore :-)))) .
            Ale zostancie Panowie w Polsce, to za 2 late bede mial 100000 :-)))))

• trollu3 Niemcy wkrótce otworzą dla nas rynek pracy? 02.08.07, 19:32
      a po co? Lepiej można zarobić w Anglii i irlandii. Nie chcieli nas kilka lat temu
      to teraz h.. im w d....
    • uburama Będą musieli z łapanek brać - bo wszyscy 02.08.07, 19:35
      co dobrowolnie chcieli za granicą arbajtować już wyjechali.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka