Dodaj do ulubionych

USA: ruch bezwizowy nie obejmie części państw UE

• trollskog Jest sposób :) 27.07.07, 12:38
        Trzeba wprowadzic obowiazek zglaszania sie w jakims polskim urzedzie
        zanim pojdzie sie do ambasady i tam odsiewac tych najmniej rokujacych.
        W ten sposob latwo mozna zejsc ponizej progu 10%.
        Tylko po co. :)
        -TS
        -------------
        >Według dziennika, wizy mają być zniesione dla obywateli państw, w których
        >konsulaty USA odmawiają ich przyznania nie więcej niż 10 proc. aplikantów.
        >Kłopot polega na tym, że konsulaty USA w Polsce odmówiły w zeszłym roku
        >26 proc. chętnych.
    • mis22 Dablju Dżordż nie udało się zrabować ropy 27.07.07, 11:59
      Kolonizacja irackich pól naftowych przez spółkę Cheney & Bush jr kończy się
      całkowitym fiaskiem - trylionem dolarów strat, więcej zabitych Amerykanów niż w
      9/11. Polska pomoc nie pomogła zrabować arabskiej ropy. Dlaczego Polacy liczą
      więc na bezwizowy wyjazd?
      • wj_2000 Re: Dablju Dżordż nie udało się zrabować ropy 27.07.07, 13:39
        mis22 napisał:

> Kolonizacja irackich pól naftowych przez spółkę Cheney & Bush jr kończy się
        > całkowitym fiaskiem - trylionem dolarów strat

Trylion, mon chere, to 10^18. Czyli, (po TRZYKROĆ) milion milionów milionów.
        By tyle stracić, wojna musiałaby trwać nie 3 lata, 3 MILIONY lat.

Po Polsku liczbę 10^12, o której zapewne myślisz, nazywa się bilion, czyli (po
        DWAKROĆ) milion milionów, inaczej też TYSIĄC MILIARDÓW.

______
        Jak ja nie lubię mieć stale racji!
    • kagulard na południu USA juz zdejmują flagi USA - robią to 27.07.07, 12:09
      nielojalni meksykanie - i bardzo dobrze jedno pokolenie i nie będzie USA
      :)(będzie Meksykana :) a co do odmów wiz dla Polaków to robią to urzędnicy US
      pochodzenia żydowskiego (zwykła rasistowska nienawiść)- ale bardziej krzywdzą
      samą amerykę niż Polskę - bo skoro wolą mieć kolorowych którzy siedzą na
      zasiłkach a nie białasów zap...ych na 2 etaty to ich problem - ci pojadą sobie
      do Irlandii, anglii etc a co do Żydów to zawsze będą nam robić pod górę - taki
      to wdzięczny naród
      • critto Viva Mexico!! 27.07.07, 12:56
        kagulard napisał(a):

> nielojalni meksykanie - i bardzo dobrze jedno pokolenie i nie będzie USA
        > :)(będzie Meksykana :)

Popieram!! Viva Mexico!! Znam troche ludzi
      • mark.parker Re: na południu USA juz zdejmują flagi USA - robi 27.07.07, 13:11
        kagulard napisał(a):

> nielojalni meksykanie - i bardzo dobrze jedno pokolenie i nie będzie USA
        > :)(będzie Meksykana :) a co do odmów wiz dla Polaków to robią to urzędnicy US
        > pochodzenia żydowskiego (zwykła rasistowska nienawiść)- ale bardziej krzywdzą
        > samą amerykę niż Polskę - bo skoro wolą mieć kolorowych którzy siedzą na
        > zasiłkach a nie białasów zap...ych na 2 etaty to ich problem - ci pojadą sobie
        > do Irlandii, anglii etc a co do Żydów to zawsze będą nam robić pod górę - taki
        > to wdzięczny naród

Jesteś głupcem. Z Twoimi pseudoargumentami, pełnymi rasizmu, głupoty i
        nienawiści, nie warto dyskutować. Takich jak Ty na pewno tu nie potrzeba. Poza
        tym generalnie g. wiesz o Ameryce.
    • genyo Brawo USA 27.07.07, 12:15
      Brawo USA! odmowa przyznania wiz Polakom moze wreszcie zmieni nastawienie
      naszego Ludu Bozego do USA- Ziemi Obiecanej. Kiedy zaczelismy brac udzial "we
      wprowadzaniu demokracji w Iraku" za nasze jedyne 142, 7 mln zl rocznie (tyle
      wynioslo to tylko za 2003 a od tego czasu juz wiele lat minelo), wszyscy
      zachlystywali sie USA. Jankesi mieli nam dac szyby irackie, ropy mialoby byc w
      brud, amerykanski dywizje, ktore jakby co, w kazdej chwili gotowe sa ruszyc nad
      Wisle (taka liryke polityczna uprawial niejaki B. Weglarczyk na lamach tej
      Gazety) tak jak i teraz tarcza miala byc gwarancja polskiego bezpieczenstwa, "no
      i musisz zrozumiec, Polacy maja wielki sentymentom do Ameryki" mowiono mi.
      Problem polega na tym, ze Stany uprawiaja twarda polityke bez zadnych
      sentymentow. Wizy to tylko jeden z przykladow. Mityczna tarcza stracajaca
      rosyjskie rakiety czy tlumy amerykanskich zolnierzy umierajacych za wolnosc
      Polski w starciu np. z Rosja beda tego nastepnym przykladem.
      • critto w USA jest rasizm rodem z Mein Kampf 27.07.07, 13:10
        Mityczna tarcza stracajaca
        > rosyjskie rakiety czy tlumy amerykanskich zolnierzy umierajacych za wolnosc
        > Polski w starciu np. z Rosja beda tego nastepnym przykladem.

tez tak sadze - przedwojenni 'sojusznicy' chociaz nie zabraniali wyjazdu do
        nich... A jak teraz USA uwaza Polakow za zagrozenie porownywalne z terrorystami
        (skoro politycy USA tlumacza, ze nie moze zniesc wiz z powodu zagrozenia
        terroryzmem, to znaczy, ze nas, Polakow, uwazaja za terrorystow!! Choc u nas
        takowych nie ma). Dla nich poprostu Slowianin = terrorysta i tyle. Maja
        rasistowskie (w sensie rasizmu nazistowskiego, podzialem na 'rase panow' i 'rasy
        niewolnikow', a nie klasycznego rasizmu biali-czarni-zolci) przepisy imigracyjne
        pochodzace z czasow eugeniki (lata 20x i 30x), w ktorych bylo WPROST NAPISANE:
        nie mozna pozwolic "gorszej czesci bialej rasy" (Slowianie itd) emigrowac do
        USA, bo wymieszaja sie z tymi "lepszymi" (Anglosasi, Celtowie itp) i ta "lepsza"
        rasa sie 'rozpusci'. Ideologia rasizmu z lat 30x obowiazuje wiec w USA _DO DZIS_.
        • mark.parker Re: w USA jest rasizm rodem z Mein Kampf 27.07.07, 13:59
          critto napisał:

> Mityczna tarcza stracajaca
          > > rosyjskie rakiety czy tlumy amerykanskich zolnierzy umierajacych za wolno
          > sc
          > > Polski w starciu np. z Rosja beda tego nastepnym przykladem.
          >
          > tez tak sadze - przedwojenni 'sojusznicy' chociaz nie zabraniali wyjazdu do
          > nich... A jak teraz USA uwaza Polakow za zagrozenie porownywalne z terrorystami
          > (skoro politycy USA tlumacza, ze nie moze zniesc wiz z powodu zagrozenia
          > terroryzmem, to znaczy, ze nas, Polakow, uwazaja za terrorystow!! Choc u nas
          > takowych nie ma).

Mylisz się, nie po raz pierwszy zresztą: ulgi wizowe dla Polaków oznaczałyby
          podobne żądania innych państw, z których mogą się wywodzić terroryści i Ameryka
          zmuszona byłaby te roszczenia uznać z powodów politycznych; stąd mowa o
          zagrożeniu. Czyli znowu - niewiele wiesz, ale wysnuwasz wnioski.

Dla nich poprostu Slowianin = terrorysta i tyle. Maja
          > rasistowskie (w sensie rasizmu nazistowskiego, podzialem na 'rase panow' i 'ras
          > y
          > niewolnikow', a nie klasycznego rasizmu biali-czarni-zolci) przepisy imigracyjn
          > e
          > pochodzace z czasow eugeniki (lata 20x i 30x), w ktorych bylo WPROST NAPISANE:
          > nie mozna pozwolic "gorszej czesci bialej rasy" (Slowianie itd) emigrowac do
          > USA, bo wymieszaja sie z tymi "lepszymi" (Anglosasi, Celtowie itp) i ta "lepsza
          > "
          > rasa sie 'rozpusci'. Ideologia rasizmu z lat 30x obowiazuje wiec w USA _DO DZIS
          > _.
          Bredzisz tak samo, jak w kwestii terroryzmu. Zacytuj mi przepis imigracyjny,
          który tak to ujmuje, bo na razie pleciesz z głowy, czyli z niczego :-P:)))))))))))
          • critto Re: w USA jest rasizm rodem z Mein Kampf 27.07.07, 14:19
            > Mylisz się, nie po raz pierwszy zresztą: ulgi wizowe dla Polaków oznaczałyby
            > podobne żądania innych państw, z których mogą się wywodzić terroryści i Ameryka
            > zmuszona byłaby te roszczenia uznać z powodów politycznych; stąd mowa o
            > zagrożeniu. Czyli znowu - niewiele wiesz, ale wysnuwasz wnioski.

a co mnie, jako Polaka to obchodzi?? Jakos z Czechami USA nie maja takich
            oporow, niewykluczone tez, ze wizy zostana zniesione dla Rosjan, a Rosja to
            wrecz wylegarnia terroryzmu (m.in. na Kaukazie plus terror rasistowskich i
            neonazistowskich bojowek). Mnie wiza do USA nie interesuje, powtarzam - olalem
            (mimo naciskow rodziny) starania o zielona karte oraz o wize dla specjalistow
            H1B, bo nie podobaja mi sie USA, ale moi Rodacy sa traktowani podle przez jedno
            z najpodlejszych panstw w obecnym swiecie.

> Bredzisz tak samo, jak w kwestii terroryzmu. Zacytuj mi przepis imigracyjny,
            > który tak to ujmuje, bo na razie pleciesz z głowy, czyli z niczego :-P:))))))))
            > )))

czytalem o tym w jednej z ksiazek o historii genetyki, bodajze o tytule
            "Samolubny gen" (jej autorem jest slynny genetyk Dawkins). W obecnych przepisach
            moze nie byc mowy o rasizmie, ale uzasadnienie bylo wlasnie takie, jak Ci
            podalem i pozostaje identyczne do dzis.
            • mark.parker Re: w USA jest rasizm rodem z Mein Kampf 27.07.07, 17:41
              critto napisał:

> > Mylisz się, nie po raz pierwszy zresztą: ulgi wizowe dla Polaków oznaczał
              > yby
              > > podobne żądania innych państw, z których mogą się wywodzić terroryści i A
              > meryka
              > > zmuszona byłaby te roszczenia uznać z powodów politycznych; stąd mowa o
              > > zagrożeniu. Czyli znowu - niewiele wiesz, ale wysnuwasz wnioski.
              >
              > a co mnie, jako Polaka to obchodzi?? Jakos z Czechami USA nie maja takich
              > oporow, niewykluczone tez, ze wizy zostana zniesione dla Rosjan, a Rosja to
              > wrecz wylegarnia terroryzmu (m.in. na Kaukazie plus terror rasistowskich i
              > neonazistowskich bojowek). Mnie wiza do USA nie interesuje, powtarzam - olalem
              > (mimo naciskow rodziny) starania o zielona karte oraz o wize dla specjalistow
              > H1B, bo nie podobaja mi sie USA, ale moi Rodacy sa traktowani podle przez jedno
              > z najpodlejszych panstw w obecnym swiecie.
              >
              >
              > > Bredzisz tak samo, jak w kwestii terroryzmu. Zacytuj mi przepis imigracyj
              > ny,
              > > który tak to ujmuje, bo na razie pleciesz z głowy, czyli z niczego :-P:))
              > ))))))
              > > )))
              >
              > czytalem o tym w jednej z ksiazek o historii genetyki, bodajze o tytule
              > "Samolubny gen" (jej autorem jest slynny genetyk Dawkins). W obecnych przepisac
              > h
              > moze nie byc mowy o rasizmie, ale uzasadnienie bylo wlasnie takie, jak Ci
              > podalem i pozostaje identyczne do dzis.

Nie śmiem przeczyć zawartości książki, ponieważ jej nie czytałem, natomiast co
              do uzasadnienia, to jestem pewien, że żadnego takiego kryterium obecnie się nie
              stosuje, ponieważ byłoby to sprzeczne z prawem, a jeśli ktoś się odwołuje we
              własnym sumieniu do książki wydanej w 1976 roku, a wznowionej bodajże w '82, to
              mogę tylko wskazać, że Giertych w swoim rasizmie odwołuje się do Konecznego,
              który był czynny na przełomie XIX i XX w. Oba te zjawiska byłyby haniebne, gdyby
              serio założyć, że Amerykanie stosują takie kryterium. Przekonania Giertycha z
              pewnością do haniebnych należą.
              Powiadasz, że nie obchodzi Cię, że ulgi wizowe dla Polaków oznaczałyby
              podobne żądania innych państw, z których mogą się wywodzić terroryści. Wolisz
              wierzyć w mityczne podstawy odmowy wiz. Z wiarą nie sposób dyskutować.
          • marcin_xcvs Re: w USA jest rasizm rodem z Mein Kampf 27.07.07, 19:01
            > Mylisz się, nie po raz pierwszy zresztą: ulgi wizowe dla Polaków oznaczałyby
            > podobne żądania innych państw, z których mogą się wywodzić terroryści i Ameryka
            > zmuszona byłaby te roszczenia uznać z powodów politycznych; stąd mowa o
            > zagrożeniu. Czyli znowu - niewiele wiesz, ale wysnuwasz wnioski.
            Co to za gatki szmatki, ulgi wizowe dla Polaków oznaczałyby bla bla bla....
            głupie wyjaśnienia, poprostu zwyczajnie USA olewają Polskę. Gdyby tak nie było,
            to tych kilku emigrantów co tam na czrno pracuje nie było by żadnym problemem.
    • kvakva USA: ruch bezwizowy nie obejmie części państw UE 27.07.07, 12:31
      Tradycyjnie gazeta.pl nie pisze do końca. Wizy wydaje się na podstawie
      widzimisię urzędnika a nie na podstawie faktów. Mówienie więc, że aktualnie jest
      26% odmów i to jest główna przeszkoda dla przyklepania bezwizowego ruchu jest
      bzdurą. Przykład: w 1989 razem z kumplem złożyliśmy o wizy do Kanady.
      Pracowaliśmy w tym samym zakładzie na takich samych stanowiskach mięliśmy własne
      mieszkania a w nich żony + jedno dziecko (córka). On jest starszy o rok ale obaj
      jesteśmy skorpionami. I co? Ja dostałem wizę a on nie "spełniał warunków" jak to
      uprzejmie wyraził pan z ambasady. Dlatego też sądzę, że to wszystko jest kit i
      tyle. Udanych wakacji.
    • senaid Re: USA: ruch bezwizowy nie obejmie części państw 27.07.07, 12:34
      Dawno nie widziałam takiej zgodności na forum :)
      Aż miło popatrzeć.
      TYLKO DLACZEGO NIKOGO TO NIE OBCHODZI ???
      To może ja wprost:
      Nie chcemy, żeby nasze dzieci umierały za Amerykę, która ma nas w d...
      Nie chcemy, żeby nasze rodziny nie mogły spać spokojnie, bo przez jakąś chorą
      tarczę w każdej chwili grozi nam atak (nie taki, jak w filmach, ale prawdziwy)!
      Nie chcemy ich zakitranych wiz, bo zarabiamy w funtach (albo możemy sobie
      wyjechać do któregoś kraju, w którym kurs waluty przewyższa te ich cudne dolary).
      Chcemy tylko zwykłej, ludzkiej wdzięczności za poległych, szacunku należnemu
      poświęceniu obywateli bez żadnej, racjonalnej do wyjaśnienia, przyczyny.
      • akkj Re: USA: ruch bezwizowy nie obejmie części państw 27.07.07, 12:58
        senaid napisała:

> Dawno nie widziałam takiej zgodności na forum :)
        > Aż miło popatrzeć.

Masz rację. Takiego wysypu szmaciarzy, których rząd USA nie wpuscił na swoje
        terytorium, jeszcze tu nie było. Wszyscy z was aż sie ślinia, żeby tam jechać,
        śnicie o Ameryce po nocach, jechać tam to wasze marzenie. Dostaliście amoku jak
        wam odmówiono. Znałem takich - dostawali orgazmu na słowo "USA" dopóki nie
        odmówiono im wiz, a potem pluli na ten kraj w swojej bezsilnej wsciekłosci, bo
        im pare dolarkow za wywożenie szamba i śmieci przepadło. Szczytem waszych
        marzeń jest zmywanie garów na Jackowie, innych ambicji nie macie. Szkoda na was
        czasu. A o USA wiecie tyle, co pies o balecie. Banda żałosnych, zawistnych
        polaczków.
        PS. Bez odbioru.
        • critto a ja NIE chce do USA 27.07.07, 13:13
          a ja mam GDZIES USA; czekam tylko, az wiekszosc beda tam stanowili Meksykanie,
          bo ich bardzo lubie. Rodzina naciskala, zebym sie staral o legalna emigracje do
          tego kraju, a mi sie nawet nie chcialo wypelnic danych do losowania "Zielonej
          Karty". Pod wzgledem mentalnosci jestem stuprocentowym Europejczykiem i w
          Europie jest mi lepiej.
          • mark.parker Re: a ja NIE chce do USA 27.07.07, 14:04
            critto napisał:

> a ja mam GDZIES USA; czekam tylko, az wiekszosc beda tam stanowili Meksykanie,
            > bo ich bardzo lubie. Rodzina naciskala, zebym sie staral o legalna emigracje do
            > tego kraju, a mi sie nawet nie chcialo wypelnic danych do losowania "Zielonej
            > Karty". Pod wzgledem mentalnosci jestem stuprocentowym Europejczykiem i w
            > Europie jest mi lepiej.

Pod względem mentalności jesteś 100-procentowym kołtunem.
            Myślisz, że Sany Zjednoczone obchodzi to, że "NIE [chcesz] do USA"? Ameryka w
            ogóle nie wie, że istniejesz, a gdyby wiedziała, to i tak miałaby w d.
            • critto Re: a ja NIE chce do USA 27.07.07, 14:23
              Dla mnie to ty jestes koltunem - typowy Amerykaniec uwazajacy sie za lepszego od
              wszystkich innych ludzi na swiecie, choc wasza kultura wspolczesna to w
              wiekszosci posmiewisko. Dawna rolnicza kolonia Wielkiej Brytanii tak sie teraz
              madrzy, a sloma z butow wylazi. I jeszcze to wasze 'common law' - tragedia.

Poprostu lubie Meksykanow i Meksykanki i zycze im powodzenia w calkowitej
              kolonizacji USA - dociera??

A ja mam swoja dume i nie obchodzi mnie, co o mnie mysla Stany Zjednoczone,
              jezeli w ogole mysla.
              • kauzyperda Re: a ja NIE chce do USA 27.07.07, 14:45
                Popieram w kwestii Meksykanów, a zwłaszcza Meksykanek :)) Super dziewczyny,
                takie z charakterem. Jedni z niewielu fajnych ludzi jakich spotkałem w USA
                (mówiąc oczywiscie bardziej generalnie o grupach narodowiściowych, nie o
                jednostkach bo te są różne wszędzie).

Dobrze że kolonizują Stany. Za jakieś 20-30 lat to będzie miły
                latynoamerykański kraj. Może się tam wtedy wybiorę.
              • mark.parker Re: a ja NIE chce do USA 27.07.07, 18:14
                critto napisał:

> Dla mnie to ty jestes koltunem - typowy Amerykaniec uwazajacy sie za lepszego o
                > d
                > wszystkich innych ludzi na swiecie, choc wasza kultura wspolczesna to w
                > wiekszosci posmiewisko. Dawna rolnicza kolonia Wielkiej Brytanii tak sie teraz
                > madrzy, a sloma z butow wylazi. I jeszcze to wasze 'common law' - tragedia.
                >
                > Poprostu lubie Meksykanow i Meksykanki i zycze im powodzenia w calkowitej
                > kolonizacji USA - dociera??
                >
                > A ja mam swoja dume i nie obchodzi mnie, co o mnie mysla Stany Zjednoczone,
                > jezeli w ogole mysla.

Raczyłeś popełnić kilka błędów:
                Nie jestem rodowitym Amerykaninem, tylko Polakiem i nie czuję w stosunku do
                nikogo wyższości. Przeciwnie - uważam, że jest wielu ludzi mądrzejszych ode mnie
                i ze smutkiem stwierdzam, że Ty do nich nie należysz, a co więcej masz sam
                nieuzasadnione poczucie wyższości, które każe Ci wyrażać się pogardliwie o całym
                społeczeństwie amerykańskim.
                Na wsi też się nie urodziłem ani nie wychowałem, więc nie wyłazi mi z butów słoma.
                To, co piszesz o amerykańskiej kulturze współczesnej, świadczy, że znasz tylko i
                wyłącznie komercyjną masówkę, a nie kulturę wyższych lotów.
                Co do amerykańskiego prawa cywilnego, można się sprzeczać. Mnie się w nim podoba
                zasada precedensowości, ponieważ oznacza, że żadna nowa sprawa nie może być
                osądzana surowiej niż analogiczna zarejestrowana w annałach prawa; wraz z
                Konstytucją zasada ta oznacza również, że sądy mogą bez strachu pozostawać
                niezawisłe w stosunku do władzy wykonawczej.
                Meksykanie - hmmm... Ani mnie ziębią, ani grzeją. Czy sądzisz, że gdyby chcieli
                ziścić Twój scenariusz, Stany Zjednoczone nie broniłyby się przed tym? Czy
                równie lekce ważyłbyś sobie próbę skolonizowania Polski przez Niemców lub
                Rosjan? Nadejdzie czas, kiedy Amerykanie latynoskiego pochodzenia (a więc już
                nie Meksykanie, Salwadorczycy czy inne nacje) i tak będą stanowili większość w
                Stanach Zjednoczonych. W niektórych regionach Teksasu, Nowego Meksyku, Arizony i
                Kalifornii już stanowią większość. Panuje przekonanie, że młode pokolenie
                Latynosów będzie w większości kończyło studia i zdominuje rynek pracy, dzięki
                czemu nie ustanie napływ pieniędzy do państwowych funduszy emerytalnych i
                chorobowych, więc i biali Amerykanie na tym skorzystają.
            • critto Re: a ja NIE chce do USA 27.07.07, 14:28
              jest jeszcze jeden aspekt tego wszystkiego: jako Polak sprzeciwiam sie wlazeniu
              w d. USA i widze, jak chamsko i nieprzyjaznie nas traktuje ten dziwaczny kraj.
              Nie chodzi o wizy do neototalitarnej 'oazy szczescia', ktorych wiekszosc
              normalnych Polakow nie potrzebuje, tylko o stosunki miedzy panstwami. USA i
              Amerykanie maja fatalna opinie w wiekszosci krajow europejskich, od czego Polska
              dotychczas byla wyjatkiem. I to jednak sie zmieni, bo nikt nie lubi byc
              upokarzany, a ja dolaczam sie do tych zmian, choc kiedys - gdy bylem mlody i
              glupi - sympatyzowalem z USA. Teraz juz wiem, ze Europa powinna isc swoja droga,
              a Ameryka nie powinna sie wtracac w NASZE, EUROPEJSKIE sprawy, zwlaszcza ze sama
              nie uznaje zadnych miedzynarodowych komisji, trybunalow itd.
              • mark.parker Re: a ja NIE chce do USA - stosunek USA do PL 27.07.07, 19:13
                critto napisał:

> jest jeszcze jeden aspekt tego wszystkiego: jako Polak sprzeciwiam sie wlazeniu
                > w d. USA i widze, jak chamsko i nieprzyjaznie nas traktuje ten dziwaczny kraj.

Poruszyłem już tę sprawę w innym poście. Uważam mianowicie, że władze Polski
                popełniają błąd nadinterpretując puste frazesy dyplomatyczne (np. "Zrobię
                wszystko, żeby...") jako konkretne obietnice zrobienia czegoś konkretnego i
                już... już na coś się godzą. Jest też generalnie w narodzie kulawa wiedza o
                amerykańskich organach władzy. Przez lata politycy odwiedzający USA rozmawiali o
                wizach z prezydentami zamiast zorganizować cykl spotkań z ustawodawcami. A czas
                płynął. Poza tym Amertykanie rozmawiają z pozycji supermocarstwa i tak też
                kształtują swoją politykę. Już nie raz pisałem na tych forach, że występując z
                pozycji siły nie zyskuje się szacunku ani zaufania tego, na kogo się pohukuje.
                Powinny o tym pamiętać również obecne władze RP, które na właasnych obywateli
                potrafią huknąć, a korzą się przed obywatelami innych państw.

> Nie chodzi o wizy do neototalitarnej 'oazy szczescia', ktorych wiekszosc
                > normalnych Polakow nie potrzebuje, tylko o stosunki miedzy panstwami. USA i
                > Amerykanie maja fatalna opinie w wiekszosci krajow europejskich, od czego Polsk
                > a
                > dotychczas byla wyjatkiem. I to jednak sie zmieni, bo nikt nie lubi byc
                > upokarzany, a ja dolaczam sie do tych zmian, choc kiedys - gdy bylem mlody i
                > glupi - sympatyzowalem z USA. Teraz juz wiem, ze Europa powinna isc swoja droga
                > ,
                > a Ameryka nie powinna sie wtracac w NASZE, EUROPEJSKIE sprawy, zwlaszcza ze sam
                > a
                > nie uznaje zadnych miedzynarodowych komisji, trybunalow itd.

Czy Ameryka nie powinna "wtrącać się" w polskie sprawy? Zyjemy w globalnej
                wiosce, w której publiczne działania jednego mieszkańca-państwa mogą wywoływać
                zaniepokojenie innych mieszkańców-państw, stąd warto czasem pokornie wysłuchać
                głosu krytyki, ponieważ nie przynosi to ujmy, a jeśli odpowiadać, to spokojnie i
                z rozwagą. Histeryczne reakcje Kaczyńskich na wynurzenia zagranicznych gazet -
                gdy nie reagują na obrażanie ich przez toruńskiego mułłę - są co najmniej
                śmieszne i dodają wynurzeniom tym powagi. Niech odpowiada konsul RP niższego
                szczebla w danym kraju. Po co nadwerężać już i tak wątły autorytet prezydenta i
                premiera?
    • dyngos ale przecież o wysokości odrzucen decyduje USA 27.07.07, 12:44
      jeżli chcieliby 10% dla Polaków to by to zrobili, bo poziom odrzutów zależy
      tylko od nich. Mój ojciec - lekarz miał jechać ze znajomymi na wycieczkę
      objazdową po USA, jednak nie zależało mu specjalnie na tym. Wszedł do
      konsulatu, kobieta spojrzała na niego i bez słowa odrzuciła podanie.

Nie stało się niby nic złego, ale takie zachowanie Amerykan jasno pokazuje, że
      te ich statystyki odrzuceń to wielka manipulacja.
      • rychonyc2 USA bez wiz niepotrzebne? to dlaczego tyle postow? 27.07.07, 16:37
        Skoro wszyscy, niemal jednomoslnie, orzekacie, ze bezwizowy ruch do USA jest
        wam niepotrzebny, to po co az tyle tych postow? Przeciez jak cos jest
        niepotrzebne, to sie nawet o tym nie mysli. No bo po co? Prawda jest zupelnie
        inna. Byc moze praca w USA nie oplaca sie tak jak kiedys, chociaz nadal siedzi
        tu cala masa Polakow. Byc moze i dolar jest slaby. I rzeczywiscie, sporo z Was
        o tym pisalo, jest tutaj cala masa nielubianych przez Was Zydow. Nie o to
        jednak chodzi. Tu chodzi o prestiz. Teraz i Czesi i Estonczycy dolacza do grupy
        krajow ktorych obywatele przyjezdzaja do USA naprawde w celach turystycznych.
        Polakow w tej grupie nie bedzie. Powod jest bardzo prosty. Zbyt wielu jest
        wsrod nas kombinatorow, cwaniakow i zlodzieji. I dlatego wyglada to tak jak to
        wyglada, i boli Was to bardzo skoro tyle na ten temat piszecie. Pozdr.
    • her_tusek_klusek Re: brak wiz do Żydolandu :( buuu :(((((((((((((( 27.07.07, 12:46
      pimpek102 napisał:

> każdy pragnie tam jechać by móc posprzątać mieszkanko rabina za 2 $/ h a tak
      > pozostaje nam aryjska norwegia gdzie trzeba harować za jedyne 50 $ /h - buuu !!

He he he !
      Dobrze zauważone !

Krwiopijcze, skąpe zydostwo
      ciągnie ten zdemoralizowany kraj
      bez przyszłości na dno :(

dbając jedynie o własną ojczyznę - Mamonę
      i interesy zydków - zabójców palestyńskich
      dzieci - żyjących z miliardowych jałmużn
      amerykańskiego podatnika :(

ps
      Interes i przyszłość Polski
      to Europa !
    • vanilla.dream Oczywiście, że tak. Chodzi tu jednak o co innego 27.07.07, 12:46
      O poważne traktowanie, równość i poszanowanie.

A nie o traktowanie nas jak chłopca do dymania. Choć na takie traktowanie
      "zasłużyły" sobie nasze władze (nie tylko nieudacznik Kaczyński, poprzednie
      ekipy również)

My też was love ;-)))))))))))))))))))))

kontestujacy napisał:

> A mnie tam nie szkoda, jest tyle świetnych i cudownych miejsc do zobaczenia w
      > Europie czy również w Azji, że życia na nie mi nie starczy. A lecieć do USA po
      > co? Hot doga mogę sobie kupić w mcdonaldzie w Poslce, do pracy? Szybciej jest
      > dolecieć do Anglii czy Irladdii.
      > Niech więc zatem sobie USA żyją w swym wspaniałym odosobnieniu....
    • her_tusek_klusek W_i_z_y___D_l_a___M_y_s_z_e_k__M_ i_k_i__! ! ! ! ! 27.07.07, 13:01
      cycki_krulowej-europy napisał:

> Dysnejland przestał być dla Polaków
      > eldoradem, więc Myszka Miki może sobie
      > te swoje zasr..ane wizy wsadzić do d...
      >
      > Poza tym stosowanie zbiorowej odpowiedzialności
      > przez Dysnejland kojarzy się bardziej z metodami Hitlerlandu
      > niż cywilizowanego państwa :(
      >
      > Trzeba jak najszybciej ponownie wprowadzić
      > wizy dla obywateli Dysnejlandu - Myszek Miki !!!
      > i osiadłej tam pseudopolonijnej esbecji
      >
      > i tym samym przywrócić Polakom
      > elementarne poczucie sprawiedliwości !!!

Wizy do Dysnejlandu to żadem problem !!!!
      bo kto tam dzisiaj jeździ ?:))
      ubecja do dzieci i zydokomuna :(

W mafijnej, dziadowskiej Zydo-Hameryce
      z dolarem za 2,68 zł :)))
      zagrożonej atakami terrorystycznymi
      tylko wariat może szukać szczęścia

Problemem jest tutaj tylko asymetria !!!!
      dająca Polakom dyskomfort psychiczny :(

Trzeba więc szybko przywrócić wizy
      dla Myszek Miki i pseudopolonijnego
      zydostwa i esbecji !!!
        • szymek_idiota_z_tvn Re: W_i_z_y___D_l_a___M_y_s_z_e_k__M_ i_k_i__! ! ! 27.07.07, 13:25
          her_tusek_klusek napisał:

> Wizy do Dysnejlandu to żadem problem !!!!
          > bo kto tam dzisiaj jeździ ?:))
          > ubecja do dzieci i zydokomuna :(
          >
          > W mafijnej, dziadowskiej Zydo-Hameryce
          > z dolarem za 2,68 zł :)))
          > zagrożonej atakami terrorystycznymi
          > tylko wariat może szukać szczęścia
          >
          > Problemem jest tutaj tylko asymetria !!!!
          > dająca Polakom dyskomfort psychiczny :(
          >
          > Trzeba więc szybko przywrócić wizy
          > dla Myszek Miki i pseudopolonijnego
          > zydostwa i esbecji !!!

Władysław Stasiak, szef BBN:
          nie ma mowy o eksterytorialności bazy
          amerykańskiej w Polsce i wyłączeniu
          jej załogi spod polskiej jurysdykcji...
          ...........................

BRAWO NARESZCIE DOBRA WIADOMOŚĆ !

MYSZKI MIKI OBSŁUGUJĄCE EWENTUALNĄ
          DYSNEJLANDOWĄ TARCZĘ W POLSCE

BĘDĄ MUSIAŁY MIEĆ POLSKIE WIZY POBYTOWE
          I PODLEGAĆ POLSKIEMU SĄDOWNICTWU !!! :))

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka