Dodaj do ulubionych

Havel: Na wybory w Polsce powinni przyjechać ob...

03.09.07, 16:20
Gdzie się zazwyczaj wysyła międzynarodowych obserwatorów? Nie do Niemiec,
Holandii, Francji czy Norwegii, tylko na Białoruś, do Uzbekistanu albo
Kambodży. To pokazuje, gdzie zaprowadzili Polskę „prawi i sprawiedliwi” politycy.
Obserwuj wątek
      • billbordowy Niech zaproszą OBWE 03.09.07, 16:32
        Dziwi mnie, że opozycja dotąd nie podniosła tego postulatu i trzeba było gościa
        z zagranicy, by odważył to głośno powiedzieć. Przypomnę, że w przypadku OBWE
        procedura jest taka, że władze państwo organizującego wybory same muszą zaprosić
        taką misję. Domagajmy się więc, by PiS to zrobił. Z formalnego punktu widzenia,
        to żadna ujma – OBWE miało (fakt, że małe, ale jednak) misje i w USA, i we
        Włoszech. Oczywiście wydźwięk będzie dla władców IV RP smutny, bo ustawi ich w
        jednym szeregu z Łukaszenką czy Kuczmą. Ale jeszcze gorzej będą wyglądać, gdy
        odmówią takiego zaproszenia. Wszak Ukraina czy Białoruś same zaprosiły misje.
        PiS zresztą na Ukrainę wysłał tysiące bardzo słabo przygotowanych obserwatorów –
        teraz będą mieli okazję zobaczyć, jak to robią profesjonaliści.
        • cat_1 Havel jest z układu ! 03.09.07, 16:39
          ... tak zapewne zaraz powiedzą pisokomuniści, zapewne zaraz wyciągną na niego
          haki a z ipn-u dokumenty jak to kolaborował z Jaruzelem.
          No pisuary ??? - szczekać !
          • skubi6 Byłem obserwatorem OBWE, tyle o tym wiem: 03.09.07, 17:02
            Byłem już dwa razy obserwatorem międzynarodowym, w tym jeden raz obserwatorem
            OBWE. I tyle wiem o tych sprawach:

Polska zaprasza systematycznie obserwatorów OBWE oraz obserwatorów każdego z
            państw członkowskich oddzielnie. Polska się do tego zobowiązała w porozumieniach
            tworzących OBWE. Trochę wstyd, że Havel, były prezydent kraju członkowskiego
            OBWE, który te porozumienia podpisał i tak samo jak Polska systematycznie
            zaprasza obserwatorów, tego nie wie.

Ale:

1. OBWE jako taka nigdy obserwatorów do Polski nie przysłała. Dawniej
            rzeczywiście wysyłano misje tylko do krajów średnio demokratycznych (Kazachstan,
            Ukraina, Białoruś i inne takie). Ale od paru lat to się zmieniło: małe misje
            bywają też w krajach Zachodu: w USA, gdzie jest sporo problemów z procedurami
            wyborczymi, ale także w Wielkiej Brytanii, gdzie problemów raczej nie ma. We
            Włoszech też byli.

Tyle tylko, że nikt nie wysyła wielkich, kilkusetosobowych misjii do krajów
            zachodnich. Wielkie misje, które przeczesują cały kraj, by zobaczyć, co się
            dzieje w każdej wiosce, to rzeczywiście wysyła się do byłego ZSRR. Na takiej
            własnie misji byłem w Kirgizji.

Dlatego wysłanie misji do Polski nie byłoby żadnym policzkiem.

2. Polska co prawda obserwatorów zobowiązuje się zapraszać i zaprasza, ale to
            wszystko nie istnieje w wewnętrznym prawie polskim. Bo umowy tworzące OBWE nie
            mają statusu ratyfikowanego traktatu (taki traktat wszedłby automatycznie do
            polskiego prawa wewnetrznego). A w ordynacji wyborczej o tym zapomniano.

W tym jesteśmy do tyłu w porównaniu do krajów poradzieckich: tam status
            obserwatorów jest wpisany do prawa wewnętrznego.

Gdyby obserwatorzy masowo przyjechali, jak do jakiegoś Kazachstanu, to byłby
            obciach, bo ustawa wcale nie każe komisji wyborczej by ich wpuszczali, a nawet
            nie jest jasne, czy ustawa pozwala na ich obecność przy liczeniu głosów, nawet
            przy dobrej woli komisji wyborczej.

3. Chociaż obserwatorów OBWE nigdy w Polsce nie było, to obserwatorzy
            poszczególnych państw bywali (małe misje). Raz byli Białorusini i zrobili
            raport, z którego wynika, że w Polsce jest kiepska demokracja.

To, że białoruscy reżimowcy zrobili taki raport nie powinno nikogo dziwić. Ale
            fatalne jest to, że ten raport miał pewne podstawy: Białorusini słusznie
            zauważyli, że polskie prawo nie dawało im dostępu do obserwowania wyborów, a
            różne komisje ich nie wpuszczały. I równie słusznie zauważyli, że często po dwie
            osoby razem wchodziły do kabiny do głosowania (ta fatalna i niedemokratyczna
            praktyka jest w Polsce częsta, sam z tym walczyłem jak raz byłem człónkiem
            kiomisji wyborczej, ale nic nie wywalczyłem).

4 I teraz kwestia najważniejsza: nie wierzę w oszustwa przy urnach. Problem jest
            w innych nadużyciach, to, co w raportach nazywa się "abuse of administrative
            resources", czyli nadużycia władzy nie w dniu wyborów, ale w poprzedzającej
            walce wyborczej. Czyli tendencyjne konferencje prasowe Ziobry i inne takie. Tu
            jest prawdziwy problem. Misje OBWE są zawsze bardzo dobrze zrobione i się takimi
            rzeczami zajmują. Gdyby dziś była misja OBWE w Warszawie, to już by był w
            internecie wstępny raport ustosunkowujący się de tego, jak to Ziobro grozi
            hakami na wszystkich. I taki raport bardzo by się przydał (może byśmy się wtedy
            dowiedzieli że OBWE jest w układzie, albo że szef misji jest Niemcem albo
            jeszcze coś w tym stylu).

Jak byłem obserwatorem na Ukrainie (z PiSem): www.skubi.net/ukraine/

O niegodziwościach obecnej władzy: www.skubi.net/procesy.html
            www.skubi.net/macierewicz.html
            Głosuj: www.skubi.net/nieoddaj.html

Nowy artykuł o PiS, LiD i Platformie będzie bardzo szybko, aby go poznać
            zaabonuj się (mailem lub RSS) tu: www.skubi.net/
                    • bronek_komora_mundrol P_e_p_i_k_o_w_i___O_d_b_i_j_a___S _z_a_j_b_a__:)))) 03.09.07, 18:28
                      Pepik Hawal:
                      ...byłoby w interesie wszystkich obywateli Polski,
                      gdyby na te wybory zostali zaproszeni
                      międzynarodowi obserwatorzy.......
                      .........................................................

Ten nieobliczalny Pepik
                      z pewnością ma na myśli
                      szwabskich obserwatorów :)))

ps
                      Pepikowi Havlowi regularnie, periodycznie
                      odbija szajba
                      czym - ten populista-literat, polityk-amator -
                      potrafi zadziwić i wprawić w osłupienie
                      wszystkich Czechów,

w równej mierze co Polaków
                      Półanalfabeta-Bolek,
                      stając sie ponadto
                      niebezpiecznym dla własnego narodu

w swoim politycznym infantyliźmie Havel
                      miał już w przeszłości silne odchylenia
                      które sprowadzały na Czechy wielkie problemy :(

Uznał na przykład, że wypędzenie niemców sudeckich
                      było bezprawne i wymaga zadośćuczynienia :)
                      czym ściągnął na czechów falę szwabskich roszczeń
                      i oficjalne rewizjonistyczne żądania szwabskich polityków :)
                      Trwało bardzo długo zanim Klaus i inni rozsądni politycy czescy
                      zażegnali niebezpieczeństwo !

Obłożnie chory przez 2 lata nie chciał ustąpić
                      z urzędu prezydenta wprowadzając w czeskiej polityce
                      zagranicznej i wewnętrzej wiele turbulencji i zamieszania :)
                      itd. itd.
                      • czarek62 Nie obrazaj mojego Prezydenta,polski wsioku!!!!! 03.09.07, 21:17
                        bronek_komora_mundrol napisał:

>
                        > ...byłoby w interesie wszystkich obywateli Polski,
                        > gdyby na te wybory zostali zaproszeni
                        > międzynarodowi obserwatorzy. = to czysta prawda!!!

> z pewnością ma na myśli
                        > szwabskich obserwatorów :))) - debilu, mozliwosci jest wiele, a Niemcy nie
                        mieszkaja tylko w Schwabi
                        >
                        > czym - ten populista-literat, polityk-amator -
                        > potrafi zadziwić i wprawić w osłupienie
                        > wszystkich Czechów - swoja osobowoscia baranie!
                        >
                        > niebezpiecznym dla własnego narodu - Czesi sa dumni z Havla!
                        >
                        silne odchylenia
                        > które sprowadzały na Czechy wielkie problemy :(- Tak, mieszkam tu tyle lat i
                        jakos nie odczuwalismy tych problemow! ale problemy, ktore Kaczynskie wyprawiaja
                        daja sie nawet tutaj odczuc - smierdzi, jak powieje wiatr polnocny!
                        >
                        wypędzenie niemców sudeckich
                        > było bezprawne i wymaga zadośćuczynienia :)...
                        > Trwało bardzo długo zanim Klaus i inni rozsądni politycy czescy
                        > zażegnali niebezpieczeństwo ! - bylo bezprawne!
                        >
                        > Obłożnie chory ????????????????) przez 2 lata nie chciał ?????????? ustąpić
                        > z urzędu prezydenta wprowadzając w czeskiej polityce
                        > zagranicznej i wewnętrzej wiele turbulencji i zamieszania :)
                        > itd. itd. - Rzeczywiscie, twoja informowanosc jest godna takich "uczelni"jak
                        rydzykowa szkolka niedzielna w Toruniu!
                          • czarek62 Re: Nie obrazaj mojego Prezydenta,palancie ży-cz 03.09.07, 22:36
                            nowak30 napisał:

> =zapisz się do lizania pupy Łukaszence

... to u was juz kolejki sa do lizania dupy Kaczorom? Czechy to kraj niepodlegly
                            i liberalny, my nie musimy nikogo calowac w dupe. Inaczej pewnie jest w
                            katopolandzie - w niedziele calujesz czarnego mafioso na mszy, w tygodniu raz
                            jednego raz driugiego jednojaowca a w dodatku najreliginiejszego ubogiego tadzia
                            R. i jakosia z Gdanska - przyjaciela ubogich. Przjrzyj sie polskiej obludnej
                            moralnosci, o nas nie wiesz nic!
                            • her_tuske_piesek_gejrlina P_e_p_i_k___W_y_m_a_g_a___O_b_s_e _r_w_a_c_j_i_:)) 04.09.07, 00:32
                              > Ten nieobliczalny Pepik
                              > z pewnością ma na myśli
                              > szwabskich obserwatorów :)))
                              >
                              > w swoim politycznym infantyliźmie Havel
                              > miał już w przeszłości silne odchylenia
                              > które sprowadzały na Czechy wielkie problemy :(
                              >
                              > Uznał na przykład, że wypędzenie niemców sudeckich
                              > było bezprawne i wymaga zadośćuczynienia :)
                              > czym ściągnął na czechów falę szwabskich roszczeń
                              > i oficjalne rewizjonistyczne żądania szwabskich polityków :)
                              > Trwało bardzo długo zanim Klaus i inni rozsądni politycy czescy
                              > zażegnali niebezpieczeństwo !

Ten lewacki, proszwabski Psycho-Pepik
                              sam wymaga międzynarodowych obserwatorów -
                              i to najlepszych specjalistów ;)

• konread Re: Jestem fanem Czechów 03.09.07, 19:16
                    Tylko obawiam się, że dopiero zacznie się robienie także z Czechów wrogów
                    Polski, znając Kaczorów, miejmy nadzieję że Czesi zauważą, że Kaczyńscy to niw
                    Polska, tylko Bliżej im do białoruskiej dyktatury!
                    • kazek100 Re: Jestem fanem Czechów 03.09.07, 20:54
                      ja jeszcze pamiętam, jak juz za Wałęsy mawialiśmy "Havel na Wawel!"

Nie moglibyśmy jakoś tego przehandlowac? Oddamy dwóch Kaczyńskich za
                      jednego Havla? Ja jestem skłonny się dodatkowo opodatkować, by jakoś
                      Czechom dorzucić, żeby łyknęli ten nędzny interes. Bracia Czesi -
                      traktujcie to jako oficjalna ofertę w rozumieniu prawa handlowego!
                      • czarek62 Jestem fanem Czechów-pozdro z Czech,ahoj! 03.09.07, 21:19
                        kazek100 napisał:

> Nie moglibyśmy jakoś tego przehandlowac? Oddamy dwóch Kaczyńskich za
                        > jednego Havla? Ja jestem skłonny się dodatkowo opodatkować, by jakoś
                        > Czechom dorzucić, żeby łyknęli ten nędzny interes. Bracia Czesi -
                        > traktujcie to jako oficjalna ofertę w rozumieniu prawa handlowego!

.w zadnym wypadku, nawet jak dorzucisz swoj podatek. Masz racje, nedzny interes!
                        Szkoda tylko Polski!
                        • czarek62 Jestem fanem Czechów 03.09.07, 21:29
                          bohemian1 napisał:

> ...hmm, nevim, problem s tim kseftem je to, ze Kaczori
                          > jsou "jednojajowi", takze by to byl spatny kseft, neco nam k nim
                          > jeste pridejte.

...mozna kousek Baltu? Nechceme hodne, jen Pomorze zachodnie.
              • pendykmim Re: Hevel - szukaj se !!! 03.09.07, 20:59
                Wiesz co mike-great - sam się pie.dol. Byłem kiedyś, w czasach prezydentury
                Havla, w małym miasteczku na północy Czech. Oglądając malowniczy ryneczek
                zostałem w pewnym momencie poproszony przez policjantów bym zszedł z jezdni, bo
                zaraz przyjedzie prezydent. Myślałem, że chodzi o prezydenta miasta lub kogoś
                takiego. Jakież było moje zdumienie (nie tylko moje zresztą) gdy na rynek
                wjechała czarna Tatra, z której wysiadł BEZ ŻADNEJ OBSTAWY!!! Havel. Włączyłem
                aparat i stuknąłem mu kilka portretowych fotek z odległości no może 2 - 3 metrów
                i nikt mi za to rąk nie połamał. Niestety nasz kraj nie ma szczęścia do tak
                mądrego i szanowanego prezydenta, przynajmniej obecnie. Od Lecha Kaczyńskiego
                można jedynie usłyszeć "spieprzaj dziadu". To praktycznie wszystko na co go
                stać. A ty mike-great jesteś po prostu głupi. Usłyszałeś gdzieś brzydki czeski
                wyraz i się teraz popisujesz jak małoletni gó..arz.
              • skubi6 Re: Byłem obserwatorem OBWE, tyle o tym wiem: 03.09.07, 18:44
                > Skubi, pozwoliłam sobie zareklamować twoją niewątpliwie cenną
                > wypowiedź. Zacytowałam ją na blogu

No to super, dziękuję.

Mam w planach (ale nie wiem, kiedy to zrobię) zrobić spis głupot w polskim
                prawie wyborczym. Tak pierwsze z brzegu: jeśli Sejm skróci kadencję, Prezydent
                ma obowiązek rozpisać wybory na termin przypadający w ciągu 45. Te 45 dni, to
                max. Ale nie ma min. To znaczy, że prezydent mógłby rozpisać wybory dowolnie
                szybko. A tymczasem w ordynacji są terminy. Nie pamiętam ich długości, ale
                róźne papiery trzeba składaś tyle a tyle dni przed wyborami. Prezydent według
                prawa może być złośliwy i np. dać zerodniowy
                termin na utworzenie komitetów wyborczych (utworzenie komitetów trzeba zgłosić w
                dniu, gdy prezydent rozpisuje wybory).

Nie mówię, że akurat teraz Kaczyński jakieś świństwo wykręci.
                Raczej nie. Ale gdyby chciał, to by mógł, czyli mamy złę prawo.

Tajność wyborów: wybory są tajne i kropka. Tak stoi w Konstytucji
                i w traktatach międzynarodowych. Ale sankcja jest tylko za oglądanie
                czyjegoś głosu wbrew jego woli. Jeśli ktoś zgodzi się pokazać (np. za flaszkę),
                to jest to bezprawie (wbrew Konstytucji), ale bez sankcji: nie ma ani żadnej
                kary ani nic (np. unieważnienia głosu).

Nie ma w Polsce instytucji obserwatora niepartyjnego. Można być
                mężem zaufania partyjnym i tyle. A podpisane przez Polskę
                zasady OBWE jasno mówią, że powinni być też obserwatorzy niezależni.

Różnych błędów i głupot w ordynacji jest tyle, że aż strach.

www.skubi.net/pis.html
                www.skubi.net/bank.html
                Mój prywatny raport z Ukrainy: www.skubi.net/ukraine/
          • dialog Re: Havel jest z układu ! 03.09.07, 17:12
            Oczywiście,że jest z układu! Wystarczy przypomnieć,ile litrów wódy i piwa wypił
            z Michnikiem. Czas na odwdzięczenie się...

Tak serio- już myślałem, że to ja mam skrzywienie, patrząc z obawą na sytuację w
            Polsce. Okazało się, że nie jestem sam.
        • aron2004 Re: Niech zaproszą OBWE 03.09.07, 21:14
          a czy nie można po prostu zrobić tak żeby Komisja Europejska
          wyznaczyła Polsce premiera i prezydenta? Np. prezydent Biedroń,
          premier Olejniczak i żadne wybory nie będą potrzebne.
      • maruda.r Ale wstyd! 03.09.07, 16:34

zigzaur napisał:

> Mocno powiedziane!
        > Ale słusznie.

Niezły wstyd nam zafundowali Kaczyńscy. Żeby światowa opinia publiczna miała
        wątpliwości co do wyborów?
        Wstyd o tyle większy, że wątpliwości zgłosił przyjaciel Polski, uznany i
        szanowany polityk Vaclav Havel.

To jest po prostu polityczna tragedia. Jak się z nią czują twórcy Tworkistanu IV
        kategorii?

• sma1 Re: Ale wstyd! 03.09.07, 16:37
          To nie Kaczyńscy nam to robią, tylko "opozycja" i Gieremek które własne gniazdo
          kala dla własnych interesów. Ślepi jesteście czy jak?
          • maruda.r Re: Ale wstyd! 03.09.07, 16:43
            sma1 napisał:

> To nie Kaczyńscy nam to robią, tylko "opozycja" i Gieremek które własne gniazdo
            > kala dla własnych interesów. Ślepi jesteście czy jak?

To Geremek na sobotniej konferencji przebrał się za Ziobrę i straszył liderów
            opozycji podsłuchami?

• sma1 Re: Ale wstyd! 03.09.07, 16:47
              > To Geremek na sobotniej konferencji przebrał się za Ziobrę i straszył liderów
              > opozycji podsłuchami?

W imię jakiego prawa objawiona opozycja ma być wyjęta spod działania prawa?
              Skończyło się.
              • maruda.r Re: Ale wstyd! 03.09.07, 16:49
                sma1 napisał:

> > To Geremek na sobotniej konferencji przebrał się za Ziobrę i straszył lid
                > erów
                > > opozycji podsłuchami?
                >
                > W imię jakiego prawa objawiona opozycja ma być wyjęta spod działania prawa?
                > Skończyło się.

A w imię jakiego prawa esbecka szuja Ziobro może oskarżać, kogo zechce?

• sma1 Re: Ale wstyd! 03.09.07, 16:52
                  Nie kogo chce, tylko do kogo jest podejrzenie. Tak stanowi Prawo Karna
                  obowiązujące na terenie Polski. Widzę, że nerwy puszczają bo mało argumentów.
                  Czy Pan Ziobro także przebrał się za Kaczmarka i latał po Mariocie? Wstydu oszczędź.
                  • kralik111 Re: Ale wstyd! 03.09.07, 16:56
                    sma1 napisał:

> Nie kogo chce, tylko do kogo jest podejrzenie. Tak stanowi Prawo
                    Karna
                    > obowiązujące na terenie Polski. Widzę, że nerwy puszczają bo mało
                    argumentów.
                    > Czy Pan Ziobro także przebrał się za Kaczmarka i latał po
                    Mariocie? Wstydu oszc
                    > zędź.

Ptrzeczytaj idioto PiSi co sam napisales, powiedz teraz w ktorym
                    miejscu prawo karne zazwala na oskarzenie publiczne bez podania
                    zadnych dowodow, na dodatek osoby tylko podejrzane, sam z ziebie jak
                    ten glupi zi0bro robisz idiote i smiecia spolecznego ...:)))
                    • sma1 Re: Ale wstyd! 03.09.07, 17:00
                      Jesteś nędznikiem. Dowody są dla prokuratorów nie dla śmieci z rynsztoku as you.
                      Prokuratura zrobiła ten wyjątek i dowody na Kaczmarka pokazała, tylko, że nie
                      wiadomo po co, ktoś o twojej inteligencji i tak nie wysnuje z tego wniosków.
                      • pm7303 No wlasnie jakie dowody? 03.09.07, 17:05
                        Ogladnalem sobie te konferencje prokuratury, od deski do deski i z tego co tam
                        pokazali, to Kaczmarek krecil sie po Mariocie i wlazl do Krauzego pogadac (o
                        czyms). Z jakiegos powodu nie chcial o tym spotkaniu mowic (jego prywatna
                        sprawa) i troche pokrecil o przebiegu swojego wieczoru. No dobra, prawdomownosci
                        nie udowodnil, ale za zadne skarby nie moglem tam sie dopatrzyc oznak zadnego
                        przestepstwa?

No chyba, ze ktos jest az tak chory psychicznie, ze uwaza iz sam fakt rozmowy z
                        jakims biznesmenem oznacza korupcje (w sumie ciekawe czemu nie sodomie, np.?)
                        czy zdradzanie jakis tajemnic sluzbowych?
                        • sma1 Re: No wlasnie jakie dowody? 03.09.07, 17:09
                          Bo żeby zrozumieć, trzeba być na tyle zdolnym, aby połączyć te fakty z rozmowami
                          ukazanymi później. Kaczmarek jest już tak spalony, że nawet wasi mentorzy oprócz
                          Giertycha się go wyparli :)
                        • kelowna PiS stosuje stare metody.... 03.09.07, 20:41
                          Masz racje, ale PiS stosuje stare metody polegajace na
                          dyskredytowaniu swiadka czy oskarzajacego. Kaczmarek powiedzial,ze
                          zero lamie prawo, wplywa na dzialalnosc prokuratury wiec co zero
                          musi pokazac, ze Kaczmarek klamie. Nie powiedzial o spotkaniu wiec
                          klamie - stary stalinowski system myslenia. Ich (PiS-u) dowody sa
                          zartem,ale naiwny narod kupi. Nawiasem mowiac gro tych pseudo
                          dowodow "zdobyto" nie legalnie. Ale tego to juz nikt nie widzi.
                      • kralik111 Re: Ale wstyd! 03.09.07, 17:05
                        sma1 napisał:

> Jesteś nędznikiem. Dowody są dla prokuratorów nie dla śmieci z
                        rynsztoku as you
                        > .
                        > Prokuratura zrobiła ten wyjątek i dowody na Kaczmarka pokazała,
                        tylko, że nie
                        > wiadomo po co, ktoś o twojej inteligencji i tak nie wysnuje z tego
                        wniosków.

a gdzie sa te dowody smieciu esbecki, ktory prokurator jes w ich
                        posiadaniu, w demokratycznym panstwie prawa prokurator ma obowiazak
                        powiadomic opinie publiczna o posiadanych dowodach, jezeli zaden
                        prokurator nie przyznaje sie do ich posiadania, znaczy, ze takie
                        scierwa jak zi0bra i kaczynskie lza jak bura suka..;DDD

P.S. Popraw cieci glupi swoja angielszczyzna, albo poprostusie jej
                        naucz, zanim zaczniesz sie nia ponownie kompromitowac...:DDDDDDDDDD
                        • sma1 Re: Ale wstyd! 03.09.07, 17:12
                          Jesteś tak nędzny cieciu, że aż sam masz tego świadomość. Nie potrafisz zdania
                          sklecić, a co dopiero mieć jakąkolwiek wiedzę o prawie i kodeksie postępowania
                          karnego, idioto :D
                          • kralik111 Re: Ale wstyd! 03.09.07, 17:16
                            sma1 napisał:

> Jesteś tak nędzny cieciu, że aż sam masz tego świadomość. Nie
                            potrafisz zdania
                            > sklecić, a co dopiero mieć jakąkolwiek wiedzę o prawie i kodeksie
                            postępowania
                            > karnego, idioto :D

Poztarzasz drugi raz, ze zdania nie potrafie sklecic, to jak to jest
                            PiDoglowy imbecylu, ze z takim zrozumieniem na nie odpowiadasz....?
                            :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Ty juz dales probke znajomosci prawa karnego, i wiecej matole nic na
                            ten temat lepiej nie PiSkaj, bo cie w wlasnym gownie twoje glupoty
                            zmieszam i smiechem
                            zabije...:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
                            • sma1 Re: Ale wstyd! 03.09.07, 17:22
                              Widać, że cie stary komuch krótko trzymał. Neostrade kupili i wylewasz teraz
                              upychaną przez gruby pach starego żółć. Niestety twoje gó.., które nosisz w
                              miejscu mózgu nie zdołało wykrzesać ani jednego zdania na które mógłbym rzeczowo
                              odpowiedzieć.
                              Ale mam też dla ciebię, nędzarzu, dobrą nowinę, jesteś pięknym przykładem
                              oświeconego opozycjonisty!
                              • kralik111 Re: Ale wstyd! 03.09.07, 17:28
                                sma1 napisał:

> Widać, że cie stary komuch krótko trzymał. Neostrade kupili i
                                wylewasz teraz
                                > upychaną przez gruby pach starego żółć. Niestety twoje gó.., które
                                nosisz w
                                > miejscu mózgu nie zdołało wykrzesać ani jednego zdania na które
                                mógłbym rzeczow
                                > o
                                > odpowiedzieć.
                                > Ale mam też dla ciebię, nędzarzu, dobrą nowinę, jesteś pięknym
                                przykładem
                                > oświeconego opozycjonisty!

Zwracam sie do ciebie, czyli do gowna, wiec i gownianych slow
                                uzywam, postaraj sie to zrozumiec...;DDD
                  • maruda.r Re: Ale wstyd! 03.09.07, 17:05
                    sma1 napisał:

> Nie kogo chce, tylko do kogo jest podejrzenie.

No to proszę o dowody. Czemu to Ziobro w niedzielę wycofał się z oskarżenia
                    liderów opozycji, skoro ma dowody? Stołek się pod dupą pali?

• sma1 Re: Ale wstyd! 03.09.07, 17:14
                      > No to proszę o dowody. Czemu to Ziobro w niedzielę wycofał się z oskarżenia
                      > liderów opozycji, skoro ma dowody? Stołek się pod dupą pali?

Widocznie widok samokompromitującej się opozycji uzmysłowił mu, że dzieło
                      zakończy po wyborach, nienarażając się na bzdurne, lecz medialne oskarżenia o
                      niszczenie opozycji.
                      • kralik111 Re: Ale wstyd! 03.09.07, 17:19
                        sma1 napisał:

> > No to proszę o dowody. Czemu to Ziobro w niedzielę wycofał się z
                        oskarżen
                        > ia
                        > > liderów opozycji, skoro ma dowody? Stołek się pod dupą pali?
                        >
                        > Widocznie widok samokompromitującej się opozycji uzmysłowił mu, że
                        dzieło
                        > zakończy po wyborach, nienarażając się na bzdurne, lecz medialne
                        oskarżenia o
                        > niszczenie opozycji.

Widocznie ty jestes tak gluipi, ze podpierajac sie stalinowskim
                        prawem nie zauwazyles, ze zyjemy w wolnej, demokratycznej Polsce w
                        ktorej politycy maja obowiazek przestrzegac prawa, to co
                        proponujesz, czy raczej o czym w konwulsjach stakesz, jest tego
                        prawa zaprzeczeniem :DDDDDDDDDDD

Sam widzisz jak podle glupi jestes cieciu :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
                        • sma1 Re: Ale wstyd! 03.09.07, 17:24
                          Tak jak ci mówiłem slumsie, ze stalinowskiego prawa to cie twój stary - komuch
                          podczas nocnych pobudek przepytywał, więc tak dużo nam możesz o nim opowiedzieć.
                  • iedsupo Re: Ale wstyd! 03.09.07, 17:05
                    sma1 napisał:

> Nie kogo chce, tylko do kogo jest podejrzenie. Tak stanowi Prawo
                    > Karna obowiązujące na terenie Polski.

Po jakiemu to ??? A swoją drogą, niezwykle "głęboka" myśl wyrażona
                    powyżej w narzeczu - jak mniemam - włolskim sprowadza się do
                    stwierdzenia, że magister sPRawiedliwości może podsłuchiwać kogo
                    zechce, musi tylko wymyślić sobie jakiś pretekst ("podejrzenie").
                    Czy czciciele porcelitowej bandy zdziwią się, gdy im powiem,
                    że "Prawo Karna" ;) obowiązujące na terenie Polski bynajmniej tak
                    nie stanowi?

> Widzę, że nerwy puszczają bo mało argumentów.

Sądzisz, zdaje się, po sobie? No, ale ty nigdy - ani w nerwach, ani
                    w spokoju - nie posiadasz zbyt wielu argumentów, prawda? Za to
                    jakie "mocne": jak nie zamarznięty lód, to niszczarka.

> Czy Pan Ziobro także przebrał się za Kaczmarka i latał po
                    > Mariocie? Wstydu oszczędź.

Że Ziobro to kłamca - wiadomo było już od jakiegoś czasu. Teraz (być
                    może) dołączył do niego Kaczmarek. Widać, że pasował idealnie do
                    rządu Kaczyńskiego.
                  • ludendorf Re: Ale wstyd! 03.09.07, 20:45
                    A nie słyszał że Ziobro też podejrzany ???? Czy w normalnym kraju oskarżony
                    zabiera głos w swojej sprawie?? Nemo judex in causa sua znasz to powiedzenie.
              • kralik111 Re: Ale wstyd! 03.09.07, 16:53
                sma1 napisał:

> > To Geremek na sobotniej konferencji przebrał się za Ziobrę i
                straszył lid
                > erów
                > > opozycji podsłuchami?
                >
                > W imię jakiego prawa objawiona opozycja ma być wyjęta spod
                działania prawa?
                > Skończyło się.

Esbek jak w PiSk strzelil z ciebie smieciu PiSi :))), to wlasie
                ebecja z komuna podsluchiwala i przesladowala opozycje uzywajac
                takiej samej merytoryki do tego jak ty tutaj.

• kralik111 Re: Ale wstyd! 03.09.07, 17:02
                    sma1 napisał:

> Jesteś żałosny. Sam nie potrafisz sklecić jednego zdanie, więc
                    argumenty
                    > zastępujesz epitetami.

Moimi argumentami jest twoja podlosc i glupota postesbecka, twoja
                    mentalnosci scierwa komunistycznego, twoje wyidealizowane prawo
                    stalinowskie ktoym sie tutaj smieciu podpierasz...;DDDDDDDDDDDDDDD
                    • sma1 Re: Ale wstyd! 03.09.07, 17:07
                      Prawo stalinowskie to ty znasz na pamięć, esbeku. Niestety twoja inteligencja, a
                      raczej jej brak powoduje, że nie jesteś zdolny do podjęcia żadnego dyskursu.
                      Zachowujesz się jak konający karaluch przed ostatecznym zdeptaniem.
                      • kralik111 Re: Ale wstyd! 03.09.07, 17:11
                        sma1 napisał:

> Prawo stalinowskie to ty znasz na pamięć, esbeku. Niestety twoja
                        inteligencja,
                        > a
                        > raczej jej brak powoduje, że nie jesteś zdolny do podjęcia żadnego
                        dyskursu.
                        > Zachowujesz się jak konający karaluch przed ostatecznym zdeptaniem.

Nie PiSkuj tu chamie, bo cie palne w glupia pale i szczekac
                        zaczniesz :)))
                        Ty smierdzielu podpierasz sie stalinowskim prawem karnym nawet nie
                        zdajac sobie sprawy z tego, jestes tak glupi, ze az strach pomyslec
                        co by sie stalo gdyby ktos na spacer do miasta cie zabral...:DDD
                      • 1410_tenrok sam jest fajny gosc, jak mp3 z replayem 03.09.07, 17:28
                        sma! Prokurator generalny winien trzymac język za zębami, jeżeli
                        brak mu dowodów. O winie stanowi sąd. A z rozmów wiemy, że chłopcy
                        coś knuli. Ale nie wiemy dlaczego. Należałoby to wyjaśnić.
                        możliwości są różne, zwłaszcza, że Kaczmarek był u prezydenta a
                        Krauze do prezydenta dzwonił.
                        To dziwne, że p. premier miał taki black out, że na najważniejszych
                        ludzi w panstwie od spraw bezpieczenstwa powołał "dzikich". Premier
                        ten to człek z Pisu. W cywilizowanym kraju premier i min spraw. po
                        takiej aferze "powołaliby"(!!) się do dymisji. Ale Polska Kaczorów
                        takim krajem nie jest i dlatego p. prez. Havel ma rację.
                        O TEMPORA O MORES!!!!
          • funia81 Re: Ale wstyd! 03.09.07, 17:10
            Geremek i Michnik powiedzieli szczera prawde, a ze prawda w oczy kole...
            Pisiorkow dodatkowo boli to, ze Geremka i Michnika ktos tam za granica slucha, a
            ich idoli - ani du du. Zreszta nie dziwota. Nie wystarczy byc pieniaczem i
            krzykaczem, zeby cie Europa wysluchala.
        • rypki 84% !!!!!!! 03.09.07, 16:45
          Tyle procent - przewiduje Kaczyński - zostanie oddane na PiS w
          przedterminowych wyborach - z najnowszej Angory
          Pozdrawiam
          rypki
    • r0b0l oj nieładnie panie Havel z Układu 03.09.07, 16:23
      nie masz żony ( rozpustniku rozwodniku ), piszesz jakieś książki ( kto to widział ), słyszałem że jesteś pijakiem, nie masz kota i w dodatku jersteś Czechem a więc i germanofilem. Czekaj, 4 Rp upomni się o Zaolzie ;))))
      • wuetend z calym naleznym szacunkiem 03.09.07, 16:32
        imputujesz nieco.

do faszyzmu temu "czemus" oczywiscie daleko.
        Zreszta, faszym mial dosc konkretnie zdefiniowane ramy, a tzw. IV
        erpe to zlepek sloganow. Natomiast w praktyce mamy 2 Sraczki u wladzy

l.o.r.t.e.a napisał:

> definiowanie demokracji jako rządów tych, których lubią,
        > a "faszyzmu", jako rządów tych, którzy im się poprstu nie podobają.
        • wuetend Re: Zadziwiające jak lewakom łatwo przychodzi, 03.09.07, 17:02
          mieszanie w czynnym prawie wyborczym bedzie niebezpieczne
          niebezpieczne. przy 30-stce dopada czleka potrzeba rachunku zyskow i
          strat, a to moze rodzic frustracje..

z drugiej strony gdyby zastosowac to co zaproponowales (szczegolnie
          to z wyksztalceniem) to teraz PiS wchodzilby w alianse z LPR zeby
          przetrwac :)) i bylaby LiP.

sma1 napisał:

> Ludzie na to lecą ;) Doświadczenie życiowe dopiero otwiera oczy.
          Uważam, że
          > czynne prawo wyborcze powinno być od 30 roku życia plus cenzus
          wykształcenia i
          > wiedzy o polityce.
          • sma1 Re: Zadziwiające jak lewakom łatwo przychodzi, 03.09.07, 17:33
            > z drugiej strony gdyby zastosowac to co zaproponowales (szczegolnie
            > to z wyksztalceniem) to teraz PiS wchodzilby w alianse z LPR zeby
            > przetrwac :)) i bylaby LiP.

Niestety ale biorąc pod uwagę moich znajomych jest trochę odwrotnie. Liberałowie
            to są zazwyczaj osoby z wyższym, po wyższych szkółkach lub zacnych
            uniwersytetach o dwu letniej historii.
            19% byłych wyborców Samoobrony popiera teraz PO, wystarczy zapoznać się z
            profesjonalnymi sondażami, których na onecie ani w GW nie znajdziecie.
        • kralik111 Re: Zadziwiające jak lewakom łatwo przychodzi, 03.09.07, 17:49
          sma1 napisał:

> Ludzie na to lecą ;) Doświadczenie życiowe dopiero otwiera oczy.
          Uważam, że
          > czynne prawo wyborcze powinno być od 30 roku życia plus cenzus
          wykształcenia i
          > wiedzy o polityce.

Tez tak uwazam, poniewaz takie matoly jak ty bylyby pozbawione praw
          publicznych :DDDDDDDDDDDDDDDDD
          • adam_l27 funiu droga. 03.09.07, 16:52
            Jeśli dla Ciebie cała alternatywa to Michnik albo Kaczyński to bardzo Ci
            współczuję.

81 to Twój rocznik ? zatem masz 26 lat. Myślę że koło 30-tki przejrzysz na oczy.
            Czego szczerze życzę.

A Michnik autorytetem dla mnie nie jest. Nie potrzeba mi autorytetów, które
            obalają komunizm walczą o prawa robotników a później gdy upada system zabierają
            się za prywatę wierząc w swój nieomylny geniusz i ogłaszając się prorokiem
            narodu. Tak wielkim prorokiem że wolno im manipulować własną gazetą bo wiedzą
            przecież lepiej co dobra dla "ludu". Że wolno im grzebać w archiwach bezpieki i
            zabraniają tam zajrzeć innym. Że wolno im chlać wódę z oszczercą Urbanem i
            cieszą się bo spotkali człowieka inteligencją dorównującego sobie. Inteligencja
            to nie wszystko. Że wolno im dzwonić do Millera, grillować z nim a gdy jakiś
            biznesmen dzwoni do prezydenta i rozmawia minutę (chociaż sugerują oczywiście 15
            minut) podnoszą hałas na pierwszej stronie.

Kiedyś zrozumiesz że nie ma niezależnych mediów. Popatrz sobie na to jak się
            konstruuje teksty w GW. Najpierw ujawnia się część by wzburzyć obserwatorów,
            później resztę, pisze się kłamstwa na przykład o "podgrzewanych chodnikach na 1
            stronie" a sprostowania umieszcza na 8. Pisze się komentarze polityczne do
            wypowiedzi ministra sprawiedliwości wybierając z 10-zdaniowej wypowiedzi 2
            zdania opatrzone własną przewrotną interpretacją. Itp. itd.

Jednym słowem: miłej lektury.
            • funia81 Re: funiu droga. 03.09.07, 17:05
              adamie drogi,

Nie, nie urodzilam sie w 81, lecz duzo wczesniej, lecz zwykla kobieca kokieteria
              nie pozwala mi sie przyznawac do prawdziwego wieku :-) Przejrzenia na oczy to
              mozesz zyczyc samemu sobie - chociaz, sadzac z twoich wypowiedzi, masz sie za
              geniusza, ktory przejrzal na wylot media, Michnika i kogo tylko dusza zapragnie.
              Oczywiscie, ze nie ma niezaleznych mediow. Dlatego czytam rozne rzeczy i
              wypowiadam sie na roznych forach - czego i tobie zycze. Piszesz "nie potrzeba mi
              autorytetow, ktore..." i dalej wyliczasz rozne grzeszki(?) Michnika. Zanim to
              drugi raz napiszesz, pomysl, jakich "autorytetow" bronisz, piszac w ten sposob i
              wypowiadajac sie tu, na tym forum. Jezeli takie "autorytety" ci odpowiadaja, no
              to ja bardzo przepraszam... BTW, nie przeszkadzalo ci, jak Kaczynski chodzil na
              lunche z szefem Springera? I jeszcze jedno: kto ostatnio tak spapral ustawe
              lustracyjna, ze de facto "zabronil innym" zagladac do archiwow? Kto chcial miec
              haki na zawolanie (wyciagane, nawiasem mowiac, przez kretynow, jak ten mlodziak
              przed TK), a z odtajnieniem archiwow jakos sie nie spieszy? Badz uczciwy:
              krytykujesz za to Michnika - skrytykuj PiS. Za to samo.

Inteligencja to nie wszystko - ale ty, zdaje sie, nie doceniasz znaczenia
              inteligencji. I to nas rozni.

Aha, i jeszcze jedno: pokaz mi gazete, ktora sprosotowania (nie wmuszone przez
              sad) zamieszcza inaczej niz malym drukiem na szostej czy osmej stronie. A ze
              komentuje sie po dwa zdania z dziesieciu, ktore wypowiedzial minister... To
              swiadczy tylez o dziennikarzach, co o jakosci wypowiedzi ministra. Zwlaszcza
              naszego obecnego ministra sprawiedliwosci.
              • adam_l27 Re: funiu droga. 03.09.07, 17:29
                Ja tylko wiem że będąc inteligentnym można być nadal przebiegłym i mieć złe
                intencje. Co więcej w takiej konfiguracji trudniej to wykryć. Wystarczy
                popatrzeć na pana Kaczmarka.

Wiesz nie ma co się kłócić, czytałem i kupowałem GW przez wiele lat aż
                przejrzałem na oczy i swoje już wiem. Nikogo na siłę do niczego się nie przekona.

Myślę, że musisz rozszerzyć swoje źródła pozyskiwania informacji.
                Znasz to: krzysztofleski.salon24.pl/index.html To on napisał o
                podgrzewanych chodnikach. To był żart który GW przerobiła w skandal.
                Zresztą wspomina o swoich perypetiach w GW gdy miał raportować kampanię
                prezydencką, oczywiście "niezależnie" ;) Tak było wtedy i tak jest do dziś...
                • funia81 Sorry, adam 03.09.07, 17:36
                  Czytam twoje posty od jakiegos czasu i widze, ze jestes okrutnie zafiksowany na
                  tych podgrzewanych chodnikach; o czym by sie dyskusja nie toczyla, zawsze
                  probujesz je wsadzic. Naprawde, trudno mi sie wyzbyc wrazenia, ze jestes
                  czepialski, stronniczy i - w gruncie rzeczy - wcale nie siegasz do zbyt wielu
                  zrodel. Wbrew temu, jak usilujesz sie prezentowac.
                  • adam_l27 nie ma sprawy 03.09.07, 17:40
                    mimo wszystko polecam blog Leskiego
                    dużo na nim zdrowego rozsądku

krzysztofleski.salon24.pl/index.html
                    czemu się czepiam chodników: bo to przykład błahostki którą świadomie rozdmuchano

Kaczyński gardzi publicznie GW więc oni muszą mu dokopać za wszelką cenę i jak
                    to gazeta w prywatnych wojnach - wciągają w nie czytelników