Dodaj do ulubionych

"Po co zaprosili tu Putina? Po co? Nie ma odpow...

02.09.09, 11:33
Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
Obserwuj wątek
              • johnny-kalesony Doprawdy - zdumiewające ... 02.09.09, 12:18
                Olbrzymia większość miotających szyderstwa i obelgi na prezydenta swojego (?)
                państwa nie ma do powiedzenia nic więcej oprócz ... samych obelg i kalumni.
                A może jakaś merytoryczna krytyka, że tak nieśmiało wtrącę ...?

Pozdrawiam
                Keep Rockin'
                  • 1410_tenrok 70 lat po wojnie dobrze sie stało, że 02.09.09, 12:37
                    na Westerplatte spotkali sie Polacy - Niemcy oraz Rosjanie. Dobrze byłoby, gdyby
                    byli tam również prezydenci USA, Francji. Ale nie było ich, ponieważ była to
                    uroczystość rządowa.
                    Gdyby u władzy znajdował sie gayowy żałosław kłamczyński uroczystość wyglądałaby
                    inaczej. Scenariusz widze tak:
                    1. Odegrano by ataka na Westerplatte w skali 1: 2
                    2. Najważniejsi przedstawicieli zagraniczni przedstawicieli, byłaby to np. grupa
                    emerytów niemieckich zwiedzających właśnie Olsztyn lub Mrągowo może Wilno.
                    3. Z trybuny grzmiałyby patriotyczne mowy - silni, zwarci i gotowi itp.
                    4. Bojówki torunskiej organizacji bojowej TR wzniosłby pienia do chmurek.
                    i to w zasadzie tyle.

Jarosław K. winien wyprowadzic kotka do ogrodu. To jest dobre zadanie dla
                    bankruta politycznego.
                      • krasnov Co za żenada. 02.09.09, 13:25

Kaczyńskiego po prostu zawiść zżera, sam widzi, że Tusk (mimo całej swojej kiepskości) lepiej sobie daje radę od niego. No i go nosi. Zaraz powie, że trzeba było wypowiedzieć wojnę Putinowi.
                        • pensioner63 Nacjonalizm, nie profesjonalizm 02.09.09, 13:46
                          Bliźniacy Kaczyńscy mylą profesjonalizm z nacjonalizmem. Tusk wykazał się
                          właśnie profesjonalizmem spotykając się z Putinem. Natomiast Kaczyńscy odwołują
                          się do instynktów nacjonalistycznych starając się skłócić Polskę z sąsiednimi
                          krajami europejskimi.
                        • bronimir Re: Co za żenada. 02.09.09, 15:16
                          Putin to jest osobowość, czy to się podoba Jarkowi, czy nie. Ciska się bo
                          przyćmił mu brata, i rozmawiał tylko z Tuskiem. Choć mnie nie interesowało co
                          Putin ma do powiedzenia, martwiłem się by nas Prezydent nie popełnił jakiego
                          głupstwa. Mogł powiedzieć więcej o Gruzji i Czeczeni, wreszcie Gruzin to jego
                          przyjaciel.
                          • almagus Re: Co za żenada. Wolak jest w szoku. 02.09.09, 15:53
                            bronimir napisał:

> Putin to jest osobowość, czy to się podoba Jarkowi, czy nie. Ciska się bo
                            > przyćmił mu brata, i rozmawiał tylko z Tuskiem. Choć mnie nie interesowało co
                            > Putin ma do powiedzenia, martwiłem się by nas Prezydent nie popełnił jakiego
                            > głupstwa. Mogł powiedzieć więcej o Gruzji i Czeczeni, wreszcie Gruzin to jego
                            > przyjaciel.

Wolski ład, bo kopa w zad.

Wolak jest w szoku.
                            Polak nie chce w bloku.
                            Blok czwartej eRPe.
                            Tam upchnąć nas chce.
                            Dwa piętra, piwnica.
                            Buduje prawica.
                            Podjęli ten trud.
                            W parterze ciemny lud.
                            Czyli Tuśk i Grad.
                            Prosty ich świat.
                            Ciecie na parterze.
                            Trzymani są w wierze.
                            Nad nimi to Pany.
                            Owieczki, barany.
                            Prosty ich ład.
                            Ojciec Redyk nad.
                            Określa kto wróg.
                            A sąsiadem Bóg.
                            Służbą są prawnicy.
                            Opór ginie w piwnicy.

Ciemny lud ucieka.
                            Gdzie wolność, gdzie rzeka.
                            Może by kajakiem?
                            Może zostać ptakiem?
                            Młody i stary.
                            Zaszywa się w szuwary.
                            I wolności rozkosz.
                            I nie grozi donos.
                            Trawa, nad konary.
                            Tyłek zgryzły komary.
                • jawu Panowie Kaczyńscy 02.09.09, 12:31
                  kompletnie nie rozumieją Rosjan i Rosji. Najgorsze, że są tak
                  zadufani w swojej "mądrości", iż nie pytają nikogo, kto rozumie ich
                  choć trochę więcej niż średnia. (Niestety w Polsce o takich trudno,
                  ale można znaleźć) Przy czym należy rozróżnić rozumienie i
                  akceptację.
                      • zpkw Re: Panowie Kaczyńscy 02.09.09, 12:37
                        Myślę, że dlatego, że nam bez Rosji byłoby trudno a Rosji bez
                        nas ... chyba by nawet nie zauważyli.

prawdziwy-moher napisał:

> I ostatnie.Dlaczego mamy rozumiec Rosje, skoro Oni nie rozumieja
                        Polski.I to te
                        > z prawie wszystko.
                        • prawdziwy-moher Re: Panowie Kaczyńscy 02.09.09, 12:42
                          Widzisz.Sa kraje ktore nie maja nawet dostepu do morza.Rzady Tuska i tego nas pozbawia.Inne kraje zyja w zaleznosci od innych krajow.Jak caly swiat.Jednak nie zmieniaja swojej histori jak pragnie tego wnuk Josepha Tuska.
                                        • ipta Re: I dodam............... 02.09.09, 13:25
                                          To właśnie z takich poglądów rodzi się ideologiczne barbarzyństwo
                                          jak faszyzm i bolszewizm.----jak ja się urodziłem na Śląsku w latach
                                          powojennych,a Ojciec był w Wermachcie a później u Andersa ,a jedną babką moją
                                          była Czeszką a drugą Niemką,to znaczy że nie mam nic do szukania w Polsce.Ją
                                          tutaj się urodziłem ,moi prapradziadkowie i dziadkowie tu uprawiali swoją ziemię
                                          i mieli swoje gospodarstwa,i ani to Czechom ,Austriakom,Prusakom,Niemcom nie
                                          przeszkadzało jak moi przodkowie pracowali płacili podatki,Tylko Polakom pokroju
                                          prezesa PIS-u to wszystko przeszkadza bo fanatyzm jest gorszy od faszyzmu.
                                          • prawdziwy-moher Re: I dodam............... 02.09.09, 13:31
                                            Tu nie chodzi o twoich rodzicow , czy dziadkow.Chodzi o prominentnego polityuka polskiego.Gdyby przedstawial stanowisko Polakow-nie ma problemu.On przedstawia stanowisko Niemiec czy Rosji.A to juz jest powazny problem.
                                            • zetorg Re: I dodam............... 02.09.09, 14:44
                                              prawdziwy problem to ja mam z twoim nick'iem. zamiast prawdziwy-
                                              moher powinienes zmienic na prawdziwy-idiota - wygadujesz glupoty i
                                              zajadle ich bronisz. gdyby tow. jaroslaw powiedzial, ze mu sie
                                              uroczystosc podobala to bys krzyczal jak bylo pieknie i
                                              patriotycznie. nie masz zadnych pogladow moher. poglady masz takie
                                              jakie uslyszysz od swojego pryncypala.
                                          • almagus Re: I dodam............... 02.09.09, 16:39
                                            ipta napisał:

> To właśnie z takich poglądów rodzi się ideologiczne barbarzyństwo
                                            > jak faszyzm i bolszewizm.----jak ja się urodziłem na Śląsku w latach
                                            > powojennych,a Ojciec był w Wermachcie a później u Andersa ,a jedną babką moją
                                            > była Czeszką a drugą Niemką,to znaczy że nie mam nic do szukania w Polsce.Ją
                                            > tutaj się urodziłem ,moi prapradziadkowie i dziadkowie tu uprawiali swoją ziemi
                                            > ę
                                            > i mieli swoje gospodarstwa,i ani to Czechom ,Austriakom,Prusakom,Niemcom nie
                                            > przeszkadzało jak moi przodkowie pracowali płacili podatki,Tylko Polakom pokroj
                                            > u
                                            > prezesa PIS-u to wszystko przeszkadza bo fanatyzm jest gorszy od faszyzmu.

Oto tekst tak drażliwy dla PiS.

Badciu,dziadku głosujcie w niebie,urna w potrzebie!

www.youtube.com/watch?v=3ndJ42EjFmU&feature=channel
                                            El ECO

To do tej melodii.

Babcia Niemka, dziadek Polak.
                                            Współczesna "Bandoska".

Czy, czyżby ja tylko tak mam?
                                            Jak ja stanę u nieba bram?
                                            Język polski ja tylko znam?
                                            Z babcią nawet nie pogadam?

Dziadek to Polak, a babcia Niemka.

Oglądnijcie na nowo babci stare zdjęcia.

Czyżby ja tylko tak mam?
                                            Czy ja ze swą babcią nawet nie pogadam?
                                            Czy ja ze swą babcią nawet nie pogadam?

Nie tak prosta jest prawda, bo moja babcia język ten zna.
                                            Bo moja babcia język ten zna.

Czyżby ja tylko tak mam?

Odczytuję ten przekaz od babci do wzięcia.
                                            Miłość, życzliwość płynie z babcinego zdjęcia.
                                            Odczytuję ten przekaz od babci do wzięcia.
                                            Miłość, życzliwość płynie z babcinego zdjęcia.
                                • bronimir Re: I dodam............... 02.09.09, 15:23
                                  Taki los. Niedawno mieliśmy święto że dziadkowie doprowadzili do śmierci ludność
                                  Warszawy. Tam jakoś nikt nie domagał się przeprosin, 200.000 Warszawiakow to nie
                                  20.000 z Katynia.
                              • ireneuszdziura Re: Panowie Kaczyńscy 02.09.09, 13:01
                                prawdziwy-moher napisał:

> Czepianie sie dziadka jest na miejscu.Wnuk wypelnia testament dziadka.Z premedy
                                > tacja.

uwazak moherku abys nagle nie dostal cios miedzy galy z najmniej oczekiwanej
                                strony.....bo np. mamcia lub twoj tatko moze na lozu smierci powiedziec ci ze
                                jestes Aaron Schmidt z rodziny zydowsko-niemieckiej z domieszka rosyjska od
                                strony praprababci-tylko to taili przed toba.....wtedy bedzie ci glupio i
                                spelniaj wtedy ich "testamenty"...:))))
                              • panstwo.glupcze Re: Panowie Kaczyńscy 02.09.09, 13:08
                                prawdziwy-moher napisał:

> Czepianie sie dziadka jest na miejscu.Wnuk wypelnia testament
                                dziadka.Z premedy
                                > tacja.
                                skoro tak to czepianie sie corki ze wyszla za maz za SLD-owca i
                                wypelnia testament ojca tez jest na miejscu:)
                            • crame Re: Panowie Kaczyńscy 02.09.09, 15:35
                              Basiu, komentarze mohera, to najzwyklejszy trolling! Ten czlowiek najmniej
                              interesuje sie polityka, on chce tylko zwracac na S I E B I E uwage, i wyszukuje
                              watki z najwiekszym potencjalem konfliktu.
                            • ducks_arse Re: Panowie Kaczyńscy 02.09.09, 19:00
                              basia12.1 napisała:

> Prawdziwy moherze!Jak czytam Twoje komentarze to mysle, że Ty
                              > udajesz tylko takiego durnia, bo przecież to nie możlwe żeby ktos
                              o
                              > takich poglądach umiał pisać
                              Mylisz się!! To jest właśnie debil w którego istnienie nie wierzysz.
                            • almagus Re: Panowie Kaczyńscy 02.09.09, 15:59
                              2_mirabelka40 napisała:

> I to jest ta nasza polska kultura. Wstyd Panie Moher.

Wałęsa i Putin, cud i czyn!

„Bolek”, Lech Wałęsa.
                              Putin podobne nazwisko.
                              Europa się zatrzęsła.
                              Ale czy to już wszystko?

Z Matką Boską w klapie.
                              On Stalin i gwiazda?
                              Ten już tak nie chlapie.
                              On nie skala gniazda.

A gniazdo z arużia.
                              Przykrytego puchem.
                              Czerep ludzki , Gruzja.
                              Skalać jest odruchem!

Arioły , sakoły, żurawli.
                              Gniazdują, narod nieloty.
                              Może by do nas priszli?
                              Dosyć waszej sromoty!
                      • jawu Re: Panowie Kaczyńscy 02.09.09, 12:45
                        A dlaczego nie ? Rosjanom rozumienie nas też przychodzi trudno. Nie
                        zdajesz sobie sprawy, że dla wielu Rosjan fakt, że II WŚ zaczęła się
                        1 września 1939, a nie w czerwcu 1941 jest pewną nowością.
                          • zpkw Re: Panowie Kaczyńscy 02.09.09, 12:57
                            No oczywiście, że nie jest bo II WŚ rozpoczęła się 1 września 10939
                            roku ALE prawdą jest, że to głównie dzięki Rosji Niemcy wojnę
                            przgrały i nieważne jest jakie były powody i motywy tego zwycięstwa
                            i nieważne kto był wtedy głównodowodzącym w Rosji.
                            To Rosja wojnę wygrała a zwycięzca bierze wszystko i wziął (również
                            Polskę) i nikt się za nami nie ujął - pora z tego wyciągnąć wnioski
                            i próbować mądrze wziąść sprawy w swoje ręce i z niedźwiadkiem się
                            zaprzyjaźnić.
                            Pod koniec wojny ponad 2000000 niemieckich kobiet zostało
                            zgwałconych przez armię czerwoną.
                            Czy niemcy o tym zapomnieli?
                            Wątpię, ale patrzą realnie na świat i uważam, że powinniśmy się
                            (również od nich) uczyć skutecznej polityki, wyciągnąć wnioski i
                            uważnie patrząc na ręce (Rosji) ułożyć nasze relacje tak by czuć się
                            bezpieczniej bo czy nam się to podoba czy nie na zachodzie są Niemcy
                            a na wschodzie Rosja i pora by to wreszcie do nas dotarło.

rawdziwy-moher napisał:

> Wiec dla nas czerwiec 1941 roku nie jest poczatkiem II wojny
                            swiatowej.
                            • prawdziwy-moher Re: Panowie Kaczyńscy 02.09.09, 13:06
                              Przeciez ja nie mowie ze Rosja tej wojny nie wygrala.W sumie byl to ewenement.Kwestia sa inne sprawy.I jeszcze cos.Byla to takze najwieksza w dziejach wygrana Polski.&ale jest i otoczka.Nawet nie komunisci.Oni maja prawo racji bytu w kazdym spoleczenstwie.Kwestie stanowi spojrzenie na historie.I jej dzieje w stosunku do Polski.Bylo wiele zlego.My jestesmy troche inni niz zydzi.Jezeli nam nie pasuje polityczne bohaterstwo-niszczymy je.Zydzi walcza o kazdego meczennika.Spory polityczne w Polsce zabily nasze jedyne zwyciestwo.I takie sa fakty.Jednak...trzeba posprzatac ogrodek.Dlatego cenie Prezydenta RP za odwage.
                              • kindofmagic Re: Panowie Kaczyńscy 02.09.09, 13:33
                                Jak dla mnie to on nie sprzata ogrodka tylko ciagle w nim rozgrzebuje
                                obornik. I robilby to do smierci gdyby mogl, bo kieruje sie
                                nienawiscia a nie checia zalatwienia spraw z przeszlosci.

Moze bedziemy kiedys potrafili trzymac sie razem i wspierac jak
                                Zydzi. Majac takie warunki jakie stwarza nasz kraj przy ich
                                solidarnosci bylibysmy juz potega liczaca sie w europie.

Nie lubie tuska ale to kaczor jest esencja polskiej klotliwosci i
                                wprowadzania niezgody wsrod swoich. Jak male dziecko w piaskownicy -
                                ja, ja, moje, moja racja, a wy jestescie zli i oni tez sa zli...
                                • prawdziwy-moher Re: Panowie Kaczyńscy 02.09.09, 13:40
                                  Odpowiem ci inaczej.Polska i Polacy to chory kraj i spoleczenstwo.My z natury nie lubimy prawdy.Nawet pomimo faktow, tw Bolek-dalej grasuje.A jest to niewiele lat temu.Bolek jeszcze zyje.A co dopiero z historia?.Wiec Kaczynscy o tym mowia.A to boli.I jeszcze cos.Jest inna strona historii o ktorej nie mowia Kaczynscy.I to wlasnie okresla-Nas- Polakow.Niezdolnych do historii , nawet dnia wczorajszego.
                                  • kindofmagic Re: Panowie Kaczyńscy 02.09.09, 14:16
                                    Prawda boli i nie nalezy jej unikac. Ale ostatnia osoba, od ktorej
                                    spodziewam sie uslyszec obiektywnej prawdy jest kaczynski. Jego
                                    wersja rzeczywistosci mnie nie interesuje.

Kaczyński: Ja bym się wstydził pracować w Radiu ZET. Dziennikarz:
                                    Ja się nie wstydzę. Kaczyński: - No to jest różnica zdań między nami.
                                    Zawsze w Polsce były dwie grupy: ta z AK i ta z innych środowisk.

MY bracia (patrioci, polacy, przedstawiciele AK etc.) i reszta.

Podobne poglady przypisuje obu braciom z oczywistych przyczyn. Ktos
                                    kto takie bzdury opowiada lub popiera nie powinien rozliczac innych z
                                    historii. A ten cytat to tylko kropla w morzu.
                        • 2_mirabelka40 Re: Panowie Kaczyńscy 02.09.09, 14:25
                          Zgadzam się z Tobą bo może dzięki temu paru Rosjan ze swojej telewizji
                          dowiedziało się odrobiny prawdy i ich idol na równi z innymi gośćmi na
                          Westerplatte zapalił świeczkę poległym.
                      • irboraw Re: Panowie Kaczyńscy 02.09.09, 13:02
                        A Ty Moherku jesteś rycerzem? Pytam,bo tak zakutego Lba dawno nikt nie
                        widział.Niemiło brzmi? tak ma być,bo zamiast dyskutować,sypiesz
                        inwektywami(znasz znaczenie tego wyrazu?) nawet jak znowu pluniesz
                        jadem-odpowiedzi nie będzie, poniewaz szkoda na Ciebie czasu
                      • 2_mirabelka40 Re: Panowie Kaczyńscy 02.09.09, 14:32
                        Zachował się jak gospodarz, który zaprosił gości. Kulturalnie i elegancko. A to,
                        że niektórych zaślepia nienawiść to już taka niestety normalna polska rzeczywistość.
                        prawdziwy-moher napisał:

> I ciekawostka.Otoz Tusk wyszedl po tej operetce na Tuskomatolka.Podobnie jak z
                        > Katarem.Ten facet nie powinien wychylac sie w polityce bo nie rozumie kraju w k
                        > torym zyje.
                    • jawu Re: Panowie Kaczyńscy 02.09.09, 12:41
                      Prezydent kolejny raz zachował się tak, by się przypodobać w Polsce.
                      Niestety jego zachowanie kolejny raz wywołało krytykę nie tylko w
                      Polsce ale i za granicą (i nie mam na myśli Rosji), co obniża
                      pozycję Polski. Pan Prezydent jest złym politykiem - jego działania
                      powodują narastanie konfliktów, powinien zaś być arbitrem, rozjemcą,
                      łagodzić napięcia. No ale do tego trzeba być przedstawicielem całego
                      narodu nie ograniczając się do PISowskiej skorupy.
                          • etransformator Re: Panowie Kaczyńscy 02.09.09, 16:02
                            niestety ci co na niego nie głosowali teraz muszą wstydzić się nie swojego
                            prezydenta
                            nigdy nie lubiłem Kwasniewskiego ale on przynajmniej stwarzał pozory że
                            przemawia w imieniu społeczeństwa; Kaczyńscy mają to gdzieś liczy się tylko ich
                            zdanie reszta to motłoch( pewnie się narażę jak powiem że panowie bliźniacy
                            pewnie z wielką chęcią zastosowali zasadę "ostatecznego rozwiązania problemu
                            swoich przeciwników" - otworzyć na powrót Oświęcim i puścić z dymem)
                      • kindofmagic Re: Panowie Kaczyńscy 02.09.09, 13:37
                        Bo klotliwy narcyz i egoista, o histerycznym podejsciu do wszystkiego
                        czego nie lubi badz nie rozumie, nie powinien byc politykiem, a tym
                        bardziej prezydentem. Nie widzi i nie przyjmuje niczego poza swoim
                        punktem widzenia.
                      • bombencja50 Re: Panowie Kaczyńscy 02.09.09, 17:59
                        Zgadzam się z opinią, że obecny Prezydent jest kiepskim politykiem,
                        jego wypowiedzi i działania szkodzą Polsce. Wierzę w mądrośc Polaków
                        i mam nadzieję, że powtórki z rozrywki nie będzie.
                    • cz27 Re: Panowie Kaczyńscy 02.09.09, 13:46
                      prawdziwy-moher napisał:

> Prezydent zachowal sie jak maz stanu.Tusk jak marionetka Niemiec i
                      Rosji.I to w
                      > szystko.
                      Tusk zachował się jak prawdziwqy Europejczyk,Kaczynski jak sekretar
                      z kołchozu
                • koloratura1 Re: Doprawdy - zdumiewające ... 02.09.09, 12:38
                  johnny-kalesony napisał:

> Olbrzymia większość miotających szyderstwa i obelgi na prezydenta swojego (?)
                  > państwa

Państwo to NA PEWNO swoje, pisprezydent - nie koniecznie...

> nie ma do powiedzenia nic więcej oprócz ... samych obelg i kalumni.
                  > A może jakaś merytoryczna krytyka, że tak nieśmiało wtrącę ...?

Jeśli jeszcze o to pytasz, to naprawdę szkoda zawracać sobie głowę i próbować ci odpowiadać.

• pogodny35-0 Re: Doprawdy - zdumiewające ... 02.09.09, 13:31
                  masz odrobinkę racji, ale do czego tu się odnieść? Pan Jarosław
                  Kaczyński nie da szansy normalnym ludziom dyskutować. To przykre,
                  ale ja myślę, że to chyba nieuleczalne.
                  Ja wiem, że to szalenie trudne zadanie dyskutować i przekonać do
                  czegoś Rosję. Tu nie działają zwykłe schematy demokratycznego
                  państwa, bo to nie jest państwo demokratyczne. Ale czy lepiej jest
                  próbować coś zmienić, czy lepiej jest "okopać się w swojej
                  nienawiści" to pytanie pozostawię bez komentarza.
                  • jmb2 Re: Doprawdy - zdumiewające ... 02.09.09, 16:27
                    cyt...
                    >Ja wiem, że to szalenie trudne zadanie dyskutować i przekonać do
                    czegoś Rosję. Tu nie działają zwykłe schematy demokratycznego
                    państwa, bo to nie jest państwo demokratyczne. Ale czy lepiej jest
                    próbować coś zmienić, czy lepiej jest "okopać się w swojej
                    nienawiści" to pytanie pozostawię bez komentarza.<

Dodam,że jak na razie, w ostatnim czasie, jedynemu Polakowi ...
                    Wojciechowi udało się przekonać Rosjan i to wyszło nam na dobre ale
                    teraz musi się z tego tłumaczyć chociaż dokonał ogromnego postępu w
                    ewolucji swoich poglądów. Dlaczego?

cyt...
                    >Kwestie stanowi spojrzenie na historie.I jej dzieje w stosunku do
                    Polski.Było wiele złego.My jestesmy troche inni niz Żydzi.Jezeli nam
                    nie pasuje polityczne bohaterstwo-niszczymy je.Spory polityczne w
                    Polsce zabiły nasze jedyne zwyciestwo.<

cyt...
                    >Może bedziemy kiedyś potrafili trzymać sie razem i wspierać jak
                    Zydzi. Majac takie warunki jakie stwarza nasz kraj przy ich
                    solidarnosci bylibysmy już potegą liczaca się w Europie.<

... ale żeby do tego doszło musimy zacząć siebie wzajemnie szanować
                    i nie sprowadzać naszych dyskusji do poziomu ... rynsztoka.

• wierzlubnie Re: Doprawdy - zdumiewające ... 02.09.09, 14:27
                  Merytoryczna krytyka, proszę bardzo. Braterska wizja historii jest
                  anachroniczna, zbudowana na emocjach (z przewagą resentymentów). To
                  myślenie charakterystyczne dla histiozofii końca XIX i poł XX wieku
                  z dominantą czynnika nacjonalistycznego, który był głównym paliwem
                  światowych konfliktów. Po drugie takie braterskie wypowiedzi są wodą
                  na młyn rosyjskiej dyplomacji, która gra swą stara naiwną melodię.
                  Wpasowywanie się w ich głos (bowiem o, paradoksie panowie K. tak
                  czynią) to własnie jest oczekiwane przez rosyjskich polityków.
                  Wreszcie last but not least używanie słow honor, moralne prawa etc
                  brzmią przekonująco w ustach tylko tych, którzy nie traktują ich
                  instrumentalnie, a nie można powiedzieć tego o panach K.
                • draftart Re: Doprawdy - zdumiewające ... 02.09.09, 14:40
                  żeby jakieś meritum było..., o czym tu dyskutować, kaczka ma jeden pogląd, który
                  jest ostateczny i niepodważalny, dogmat, równie dobrze można dyskutować z
                  betonową ścianą, mówiąc o betonowej ścianie: jest twarda, nieustępliwa, i zawsze
                  będzie stać na swoim stanowisku, i oprze się każdej merytorycznej krytyce czyż
                  nie? i chciałem zauważyć że beton jest odporny na obelgi i klaunie
                • bezzebnypirat Prezydenta?Kolego, nawet Tobie sie w glowie placze 02.09.09, 15:34
                  Dlaczego tak mu sie dostaje? Bo z jego podejsciem gwno bysmy wskorali jako kraj.
                  I tak nasza antyrosyjskosc przyprawia nam latke 'pozytecznych idiotow' dla
                  niektorych, ale on wyjatkowo przegina.

Nie trawie politykow rosyjskich. Nieodlegla historia tego panstwa to jedna
                  wielka kpina. Szczyca sie, ze w obronie 'wolnosci' w Europie zginelo ponad 20
                  milionow ich zolnierzy. Pieknie, ale sami tylko w Gulagach wymordowali kolejne
                  ponad 20 milionow, nie wspomne o glodach itp. Niemniej zamiast sie miotac jak
                  mucha w gwnie mozemy na ruskich zarabiac konkretne pieniadze. Jednak nie z
                  podejsciem JarKacza.
              • koloratura1 Re: Jarosławie jestem z Tobą, szable w dłoń, na M 02.09.09, 12:34
                plaszcz napisał:

> kiedy ten paranoik zejdzie ze sceny, jak dlugo ten psychol bedzie szukal dziury
                > w calym, dzielił narody, wszczynał waśnie...

Na szczęście nikt na świecie poważnie go nie traktuje.

Por. wiec w Tbilisi i wypowiedzenie wojny Rosji ("jesteśmy tu by walczyć"); wszyscy, łącznie z Rosją, udali, że nie zauważyli...
          • bogda35 Re: czarny-misio, dlaczego bronisz Putina? 02.09.09, 11:54
            gamon0 napisał:

> Lech Kaczyński powiedział to, co myślą Poalcy.
            >
            > jestem Polakiem i myśle inaczej niz Kaczyński ktoremu nienawiśc do Tuska
            odbiera rozum.Choćby sie jak najbardziej zapluwał w swej nienawiści nie zmieni
            faktu że to Rosja poniosła najcięższe straty wojenne a w Polsce poległo 600
            tys.rosyjskich żołnierzy.To wystarczający tytuł do obecności Putina.
            >
            >
          • siemiela Do gamon0 02.09.09, 12:44
            gamono, dlaczego wypowiadasz sie w imieniu wszystkich polakow?! do
            qerwy nedzy!ja jestem polakiem i mam odmienne zdanie od ciebie i
            kaczynskiego j. niech ten facet wreszczie odejdzie z p[olityki, bo
            tylko dolewa oliwy do ognia!
            • koloratura1 Święte Prawo Prawdziwych Polaków 02.09.09, 12:58
              siemiela napisała:

> gamono, dlaczego wypowiadasz sie w imieniu wszystkich polakow?!

PRAWDZIWI Polacy już tak mają: choć jest ich jakieś 20% z niewielkim hakiem, to i tak - jako PRAWDZIWI Polacy - mają prawo wypowiadać się w imieniu całego głupiego narodu, który pojęcia nie ma gdzie Święta Prawda.
            • gamon0 Re: Do gamon0 02.09.09, 14:31
              Nie ja się wypowiadam w imieniu wszystkich Polaków, lecz Lech
              Kaczyński, jako prezydent RP.

Duża mniejszość polskiego społeczeństwa reprezentuje postawę
              służalczą wobec innych. No ale skoro wolisz zdejmować czapkę przed
              innymi, byle tylko "nie dolewać oliwy do ognia", to już twoja
              sprawa.

siemiela napisała:

> gamono, dlaczego wypowiadasz sie w imieniu wszystkich polakow?! do
              > qerwy nedzy!ja jestem polakiem i mam odmienne zdanie od ciebie i
              > kaczynskiego j. niech ten facet wreszczie odejdzie z p[olityki, bo
              > tylko dolewa oliwy do ognia!
          • bigbezet Re: czarny-misio, dlaczego bronisz Putina? 02.09.09, 15:51
            Rzeczywiście, może powiedział co myślą "Poalcy". A Polacy mają dość Kaczorów i
            ich śmiesznego spojrzenia na otaczający ich świat. Zresztą gamoniu0 masz chyba
            problem natury psychicznej, czytasz, że ktoś uważa, iż PiS to partia psychiczna,
            a rozumiesz, że ktoś broni Putina. Zaawansowany problem. Jak doszedłeś z jednego
            do drugiego naprawdę nie wiem...
          • japolak prawdziwe "Poalcy"... 02.09.09, 16:57
            "Lech Kaczyński powiedział to, co myślą Poalcy."
            Należymy do różnych gatunków, także pod względem również ortografii.
            Podpisuję się że jestem Polakiem, a nie "Poalcym"...
            1 września to nie triumf polskiego oręża, lecz symbol katastrofy -
            gdzie zostaliśmy zaatakowani przez wrogów - a zdradzeni przez
            sojuszników !
            Uczciwiej o tym wypowiedzieli się przywódcy Rosji i Niemiec, niż
            drugorzędne delegacje z Francji, Wielkiej Brytanii czy USA.
            Kaczyńscy nawet tego święta nie potrafili uszanować, awanturując się
            czemu zaproszono Putina. Przecież po Lechu K. mógł wystąpić Jarosław
            K. Potem "Siadiza" i kot... Przemówienie kancelerz Merkel zawsze
            można przesiedzieć bohatersko w toalecie...
            Można było dla uczczenia święta wypowiedzieć wojnę Rosji i Niemcom -
            pewnie w sojuszu z panią premier Ukrainy, która szybko uciekła na
            bankiet do Kadafiego w Libii.
            Katyń jako drugi Holocaust? Nie ! Pierwszy !!! w Holocauście ginęli
            Żydzi, Cyganie, Polacy. Pewnym usprawiedliwieniem było, że także
            homoseksualiści i komuniści...
            Słowniki podają, co to jest holocaust albo /podobne znaczenie/
            ksenocyd. Działania by cały naród zgładzić. A w OŚwięcimiu w
            niektóre dni więcej osób wylatywało kominem, różnej zresztą rasy i
            wiary, od rabinów po św. Maksymiliana Kolbe, niż polskich oficerów
            zginęło w Katyniu.
            A jakby kancelerz Merkel upomniała się, by uczcić specjalnym
            pomnikiem polskiego oficera zamordowanego w Katyniu, syna księcia
            von Plesse z Pszczyny? Ta rodzina przynajmniej parę wieków na
            polskich ziemiach żyła, nie jak Eica S. -
            reprezentanka "wypędzonych".
            Miałem w liceum kolegę o "ptasim" nazwisku, ktory często innych
            pytał "chcesz w dziub?"
            Aż zwróciłem mu uwagę, iż to raczej on /w/ dziub może mieć. Co
            dedykuję obu "braciom mniejszym"...
          • krawiec6661 Re: czarny-misio, dlaczego bronisz Putina? 02.09.09, 17:19
            Mało kto tak myśli. Dla normalnego człowieka tego typu święta są także okazją do
            załatwiania spraw różnych zaszłości historycznych. Kaczyński co najwyżej uprawia
            tani populizm dla tej garstki, którym jeszcze i imponuje (radio maryja i ludzie,
            którzy w życiu swojej wsi nie opuścili nawet na jeden dzień.).
            • prawdziwy-moher Re: czarny-misio, dlaczego bronisz Putina? 02.09.09, 17:35
              Przeciez Putin wam krotko powiedzial.Macie czcic.I to wszystko.Niemcy wystawia rachunki za przesiedlenia.Tez dobrze bo w koncu odpowiemy za wywolanie wojny swiatowej.Gra nie toczy sie dzis o kase.Jutro mozemy zaplacic -jak mowia Zydzi.Nawet gotowi sa ze bedziemy placic na raty.Wiec bydlo z PO niech placi.Bo Polacy nie musza-jak mawia folks Tusk.Nie musza zaplacic abonamentu za telewizje, wiec wliczymy to do corocznych podatkow.Tak glupiego, zindroktynizowanego narodu ciezko znalesc w swiecie.Nawet afrykanskie szczepy walcza o swoje.
      • junkier Ocena Prezesa Kaczyńskiego jest właściwa ! 02.09.09, 11:53
        Ocena Prezesa Kaczyńskiego jest właściwa, zaproszenie Putina, który
        wciąż powtarza stare kłamstwa stalinowskiej propagandy, i zgrywał za
        wątpliwą gwiazdę tej świętej dla Polaków rocznicy spychajac w cien i
        kombatantow i osoby chcace w zadumie i atmosferze powagi przezyc te
        smutna rocznice, to jedno wielkie nieporozumienie i kolejna
        kompromitacja rającej nieudolnością ekipy Tuska.
        • bogda35 Re: Ocena Prezesa Kaczyńskiego jest właściwa ! 02.09.09, 11:56
          junkier napisał:

> Ocena Prezesa Kaczyńskiego jest właściwa, zaproszenie Putina, który
          > wciąż powtarza stare kłamstwa stalinowskiej propagandy, i zgrywał za
          > wątpliwą gwiazdę tej świętej dla Polaków rocznicy spychajac w cien i
          > kombatantow i osoby chcace w zadumie i atmosferze powagi przezyc te
          > smutna rocznice, to jedno wielkie nieporozumienie i kolejna
          > kompromitacja rającej nieudolnością ekipy Tuska.
          > cytujesz pana Bendera.Jakiez to arcypolskie nazwisko- z dziada pradziada od
          tysiąclecia -Bender.
          >
        • bosman_plama Re: Ocena Prezesa Kaczyńskiego jest właściwa ! 02.09.09, 12:03
          Kaczyński ma rację pisząc o wypowiedzi Putina na temat Wersalu. Też
          mi się zimno zrobiło, gdy znów usłyszałem o "poniżeniu Niemców". Nie
          ma za to racji, gdy podważa zasadność zaproszenia Putina, tak jak nie
          ma racji pokrzykując o powracającym "duchu Rapallo". Nie ma w końcu
          racji produkując całe oceany wykrzykników, jako, że na krzyki zwraca
          się uwagę na ulicach, ale nie na salonach. A to właśnie na tych
          drugich podejmowane są decyzje i kształtowane opinie.
          Jest Kaczyński nieszczęściem dla całej polskiej prawicy, której na
          długo dokleił etykietkę krzykaczy, z którymi nie da się porozmawiać.
          Ktoś tu już o tym pisał - gdyby spojrzeć na jego działania, okazałoby
          się, że żaden polityk w Polsce nie przysłużył się tak interesom Rosji
          od czasów Leszka Millera.