Dodaj do ulubionych

nietrzymanie moczu

04.02.10, 19:16
Witam serdecznie moja 3 letnia córka ma problemy z nietrzymaniem moczu duzo czytałam na ten temat w internecie o tzw "moczeniu wtórnym"poniewaz córka potrafiła kontrolowac juz swoje potrzeby od 8 miesiecy. Od ok 2 tygodni zaczeła sie moczyc i to nie tak w nocy jak w dzien bo w nocy jak tylko słysze ze sie przebudza zaraz biegnę z nocnikiem. Najgorzej jest w dzien gdzie nieraz przebieram ją z 6 razy niewiem co sie dzieje i co może byc przyczyną córka sama korzystała juz z toalety nie było trzeba z nia chodzic a jak zrobiła kupę to wołała mnie.Nie mamy zadnych kłopotów nie wydarzyło sie nic co mogłaby wziąśc za bardzo do siebie jest jedynaczką nie chodzi jeszcze do przeczkola pójdzie od września.Co to może byc??? nic ją nie boli ani nie szczypie nie ma zaczerwionego krocza bo jak popusci przebieram. Tracę juz nerwy bo ile można wiem ze dziecko czuje moje zdenerwowanie niewiem co robić! czekałam prawie 2 tyg mówiąc ze wyjdzie z tego ze przydarza sie to nawet starszym dzieciom i ze wyrosnie z tego ale mam juz dość nawet z domu boje sie z nia wyjsc bo wiem ze popuści i bedzie wracac z mokrą pupą do domu w mrozie jeszcze sie pochoruję, musze sie wybrac do lekarza ale czy to cos pomoże jeżeli córka nie ma żadnych innych dolegliwości przypuszczam ze lekarz mi powie ze córka wyrosnie z tego tak było u mojej znajomej która była w podobnej sytuacji ale z młodszym dzieckiem które nie potrafiło kontrolowac sie jeszcze w nocy.Prosze o jakąś rade.
Obserwuj wątek
    • kasia_750 Re: nietrzymanie moczu 05.02.10, 10:11
      Badania bezwzględnie należy zrobić.
      A co w identycznej sytuacji jeżeli wyniki moczu są idealne (ogólne + posiew)?
      Plus idealne usg sprzed 2 miesięcy i cystografia?
      Ja u nas mimo wszystko stawiam na jakiś aspekt psychologiczny.
      Widzę, że córka ogólnie jest "na nie" i denerwuje się jak coś jest nie tak jak
      ona by chciała. Nawet czasami zauważyłam, że po ataku złości specjalnie moczy
      majtki...
    • izabelaa26 Re: nietrzymanie moczu 05.02.10, 12:49
      moim zdaniem jezeli cos by sie działo jakis stan zapalny powinna byc temperatura
      lub jakies bóle brzuszne oczywiście przejde sie do lekarza po niedzieli zobaczę
      co mi powie. Dziekuje
      • dziub_dziubasek Re: nietrzymanie moczu 05.02.10, 15:55
        Przy infekcji układu moczowego objawy typu gorączka czy bóle mogą nie
        wystepować. Wiem to z własnego doświadczenia.
        Co Ci szkodzi badanie moczu zrobić- nieinwazyjne, trzylatka powinna bez
        problemów nasikać, no i koszt niewielki.
        • izabelaa26 Re: nietrzymanie moczu 05.02.10, 21:35
          oczywiście ze zrobię badania bo tak nie może byc ostatnie badania ogólne moczu i
          krwi robiłam na koniec listopada wszystko było ok. Teraz musze powtórzyć i
          zobaczyc czy wszystko dobrze. Pozdrawiam

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka