Dodaj do ulubionych

Ratunku bable jak po oparzeniu i nikt nie wie skad

27.03.10, 19:44
Bardzo prosze o pomoc. Moze ktos sie spotkal z takim przypadkiem? Zaczne od
poczatku. Moj roczny synek bardzo czesto ma infekcje ucha i po raz kolejny
dostal antybiotyk Amoxicilin (mieszkamy w Anglii i tu zawsze tylko to
przepisuja) nie poprawialo sie za bardzo i po konsultacji z polskim lekarzem
dostal Ceclor mialam z Polski. PO 7 dniach kuracji bylo wszystko dobrze i w 8
dobie pojawila sie wysoka goraczka ok39 kolejny dzien jeszcze wyzsza i
pojawily sie na raczce krostki jakby go komarl ukasil. Wieczorem bylo juz
wiecej i po kapieli poszedl spac. Kolo 22 placz i jak go zobaczylam to w szal
wpadlam powieki mial tak opuchniete, ze nie mogl ich otworzyc. Pojechalismy na
pogotowie stwierdzili ze uczulenie na antybiotyk. Dali sterydy i po kilku
godzinach puscili do domu z jakims lekiem na uczulenie. Nastepnego dnia
wieczorem powtorka z rozrywki, zaczal puchnac i strasznie go wszystko
swedzialo. Zostawili nas w szpitalu aby porobic testy krwi i nic nie wykazalo.
Wszystko w normie i nikt nie wie co mu jest. Dzis minelo 3 tygodnie od calej
akcji a on ciagle ma problemy ze skora. Przy nawet niewielkim dotknieciu skory
pojawiaja sie bable przypominajace poparzenie i za kilkanascie minut znikaja.
Najgorzej jak sie gdzies mocniej uderzy typu pukniecie z lawe to ma takiego
wielkiego goza wlasnie przez kilkanascie minut. Ja juz nie wiem co robic,
najlepiej bym sie spakowala i poleciala do Polski go porzadnie przebadac. Co
ja mam robic. Wczoraj znowu bylam na kontroli w szpitalu i dostal lek na 4
tygodnie mowia ze moze sie poprawi, ale moze byc senny. Prosze o pomoc.
jakiekolwiem pomysly?
Obserwuj wątek
    • 1anyzek Re: Ratunku bable jak po oparzeniu i nikt nie wie 27.03.10, 20:46
      mi to wygląda typowo alergicznie, mój syn tak miał dopuki nie dostał
      zyrteku na stale, mały ma skończone 6 lat, takie bąble zaczęły
      pojawiać się jak miał jakieś 1,5 roku, do tej pory nie wiem co
      uczula najprawdopodobniej coś z jedzenia, u nas żeby było śmieszniej
      syn uczulony jest na clemastyne(loratadyne) czyli lek przeciw
      uczuleniowy)trzeba czekać na poprawe, w tym tygodniu 75 letnia
      kuzynka trafiła z czymś takim do szpitala , podano leki za dwa dni
      wróciła do domu, wrzuć w wyszukiwarke,
    • malgorzata-rafal Re: Ratunku bable jak po oparzeniu i nikt nie wie 29.03.10, 16:15
      U mojego syna nie bylo tak tragicznie ale po podaniu antybiotyku po kilku dniach
      spuchl calusienki i na calym ciele mial wysypke na buzi sie zlewala. W
      przychodniu kazali odstawic antybiotyk co zrobilam wczesniej i zrobic testy
      alergologiczne bo wyglada na alergie. testy mial zrobione po 3 miesiacach (tyle
      trzeba bylo czekac)Wyszlo ze nie ma alergii na penicyline co mnie bardzo
      ucieszylo. Ale pytanie do alergologa wiec skad ta wysypka i opuchniecie,
      Odpowiedz: tak zareagowala bakteria na antybiotyk. Z racji ze syn czesto ma
      zapalenie ucha i przyjmuje antybiotyki taka reakcja sie nie powtorzyla. Tez bym
      radzila skontaktowac sie z dermatologiem i prywatnie alergologiem Moj mi
      powiedzial ze testy z krwi nie sa tak wiarygodne jak skorne. pozdrawiam

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka