Wysoki poziom zelaza.

13.05.11, 17:08
NIedawno zrobilam corce badania krwi,corka ma 2,5 roku,w tym takze poziom zelaza,wynik jest ponad norme-
norma jest od 37,00-145,00 ng/dl ona ma az 157,71 ng/dl
Morfologia jest ok wynosi 11,8 g/dl
Badanie moczu ogolne i posiew ok-to robione co miesiac ze wzgledu na refluks drog Czekam jeszcze na wynik TSH ,to badanie ma zlecone ze wzgledu na moja niedoczynnosc.-ale do tej pory te wyniki zawsze byly w normie.
Zadnych innych niepokojacych objawow nie ma,apetyt ma ani duzy ani maly ale nie lubi warzyw-tylko rzodkiewka i ogorek,miesa-tylko kura,owoce sporadycznie,najchetniej jadlaby tylko makaron,kluski,tym bardziej zastanawiam sie dlaczego ma tak wysoki poziom zelaza????
Co moze byc przyczyna?
I co z tym zrobic?
    • czarodziejka000 Re: Wysoki poziom zelaza. 13.05.11, 17:10
      Ucieklo mi troche tekstu...
      Ma refluks drog moczowych 2-go stopnia obustronny,ale lekow z trgo powodu nie bierze.
      • kasiaalbrecht Re: Wysoki poziom zelaza. 13.05.11, 17:51
        nie wymaga to żadnej interwencji i taki wynik nie budzi niepokoju, czy podaje pani jakiś preparat witaminowy?
        • czarodziejka000 Re: Wysoki poziom zelaza. 13.05.11, 18:29
          Nie nie podaje zadnego preparatu witaminowego.
          Czy to mimo tego oznacza ze wszystko jest ok?
          • lena991 Re: Wysoki poziom zelaza. 13.05.11, 19:38
            U syna (2lata i 2 miesiące) mamy taką samą sytuację, też żelazo ponad normę. Również nie przyjmował żadnych witamin. Lekarz stwierdził, że przy pobieraniu z palca może być zawyżona norma (nie wiem czy tak jest faktycznie). Mój miał rzeczywiście z palca, a jak u Twojej córki?
            • czarodziejka000 Re: Wysoki poziom zelaza. 14.05.11, 07:54
              Krew byla pobierana z zyly.
Inne wątki na temat:
Pełna wersja