Dodaj do ulubionych

skaza a może uczulenie?

01.06.12, 09:31
Witam !!
Od kilku dni zauważyłam że na klatce piersiowej synka pojawiły się czerwone szorstkie plamy, coś jakby skaza, ma także na rączkach przy łokciach, i dziś na główce się pojawiło. Czy to może być skaza na białko?? Jem nabiał od początku, w 5 tyg niunio miał troche krostek na szyjce i buzi, ale przeszło po 2-3tyg i jadłam wciąż nabiał. A teraz syn ma 3,5 miesiąca i czy to możliwe aby dopiero teraz się ujawniło? czy powinnam odstawić nabiał, może udac się do pediatry?

I jeszcze jedno, czasami jak zjadłam np ptysia lub pomidorów więcej to sypało go troszke nasteniego dnia po twarzy, ale za 2 dni znikało... więc tych produktów unikam i jem te co zwykle. A może to oznaka innej choroby?

Zastanawiam się czy może to być uczulenie na płyn do prania, zwykle używałam dzidziusia a ostatnio wyprałam w JELP.

Proszę o radę.
Obserwuj wątek
    • ewa.misko-wasowska Re: skaza a może uczulenie? 01.06.12, 16:37
      Witam,
      Pani synek może mieć atopowe zapalenie skóry, które może się ujawnić w różnym wieku. Warto skonsultować się z pediatrą, celem ustalenia dalszego postępowania tj. albo odpowiednia dieta dla Pani (zwykle bezmleczna, bezjajeczna) lub mieszanka dla dzieci alergicznych. Ważne, żeby często natłuszczać zmienione miejsca.
      Pozdrawiam serdecznie

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka