Dodaj do ulubionych

Wynik testów alergicznych - wiarygodny?

04.06.12, 21:48
Pani Doktor wykonałam córce testy alergiczne określone jako mix ( z krwi metodą Elisa), myślałam, że oznaczenie natężenia uczulenia będzie oznaczone dla każdego produktu osobno a to pogrupowane zostało w grupy produktów i teraz nie wiem, czy to wiarygodne i jak to interpretować. Córce wyszła alergia klasa 2 w grupie produktów: zboża glutenowe i bezglutenowe, wszystek nabiał, jajka, wieprzowina i kurczak, soja, groch. Klasa 1; banany, kiwi, truskawki, jabłka, pomarańcze. Dziecko jest na ścisłej diecie bezmlecznej od blisko roku. Teraz ma 5,5 roku do 4 lat była na diecie bezmlecznej i bezglutenowej, we wcześniejszych testach pokarmowych i wziewnych nic nie wychodziło, objawy to silne atopowe zapalenie skóry, chroniczne infekcje dolnych i górnych dróg oddechowych. Byliśmy u kilku alergologów z Medicover - mamy tam abonament ale to porażka; w testach nic nie wychodziło dotychczas więc ciągle słyszałam, że może uczulenie na proszek a podatność na infekcje to norma u przedszkolaka - tyle, że mój przedszkolak miewał przez pierwsze dwa lata przedszkola 18-20 infekcji rocznie. Stwierdzono, że dziecko 4 letnie nie miewa już alergii na białko mleka krowiego i kazano karmić normalnie. Nie mam więc zaufania do takich lekarzy i zwyczajnie w świecie uważam, że mają problemy mojej córki głęboko w tylnej części ciała.
Obserwuj wątek
    • akonita Re: Wynik testów alergicznych - wiarygodny? 05.06.12, 17:21
      moja 4,5 l corka tez jest alergiczka pokarmowa,ma ewidentna alergie m.in na mleko i jego przetwory,zarowno jedna jak i druga alergolog wmawialy mi,ze corka nie ma alergii,ze ma AZS,nonsens totalny,ale co niektorzy lekarze to po prostu pozjadali wszystkie rozumy i nie interesuje ich co ma do powiedzenia czlowiek,wystarczy ze mala zje znikoma ilosc nabialu i od razu jest wysypana,no coz do owych pan argument ten nie trafial.pozdr
    • e-kasia27 Re: Wynik testów alergicznych - wiarygodny? 05.06.12, 19:25
      Testy typu mix są dobre na pierwszy ogień, żeby określić czy w ogóle warto robić testy z krwi, bo są drogie, a mogą nie wychodzić, nawet przy silnych objawach alergii.

Jeśli wyszły podwyższone klasy, to wiesz, że alergia jest, tylko, że jeszcze nie wiadomo dokładnie na co.

Teraz powinnaś zrobić testy szczegółowe, na pojedyncze alergeny szczególnie z tych grup, w których wyszła 2 klasa.

A te testy, które robiłaś przedtem, to też z krwi były?
      Może inną metodą robione?
      Jeśli tu coś powychodziło, to spróbuj zrobić testy szczegółowe w tym samym miejscu, gdzie te robiłaś.

A testy skórne robiłaś? Testy skórne częściej wychodzą niż te z krwi. Ale dużo zależy od robiącego, czy dobrze ponakłuwa, czy preparaty świeże, i jak odczyta wynik.
      • ewa.misko-wasowska Re: Wynik testów alergicznych - wiarygodny? 06.06.12, 20:31
        Witam,
        atopowe zapalenie skóry ma mieszany charakter tzn. biorą w nim udział różne typy reakcji alergicznych, stąd przeciwciała IgE nie zawsze są podwyższone (ani całkowite ani specyficzne). Może być tak, że dopiero po kilku latach narasta ich poziom. Podobnie testy skórne wykonane po roku czy dwóch latach mogą dać inny wynik. Warto zatem jak sugerowały Panie wykonać badania w kierunku swoistych IgE na poszczególne alergeny. Dzieci w tym wieku mogą mieć alergię na białka mleka krowiego, chociaż jest to zdecydowanie rzadsze niż u młodszych.
        Pozdrawiam serdecznie
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka