Dodaj do ulubionych

łuszczyca u niemowlaka

24.09.12, 15:36
Nasza mała ma pół roku, niedawno zopserwowałam u niej czerwone plamki na rączkach i brzuszku. Plamki zdawały sie powiększać i w końcu udałam się do lekarza. Panie doktor dzisiaj rano wstępnie zdiagnozowała to jako łuszczycę, ale mała dostała jeszcze skierowanie do dermatologa aby ten potwierdził diagnozę.
Trochę poczytałam na ten temat i jestem podłamana, bo z tego co piszą łuszczyca to poważna sprawa.
Czy jest na forum ktoś kto ma podobny problem, jeśli tak będę wdzięczna za wszelkie rady i uwagi...
Obserwuj wątek
    • gosia_73 Re: łuszczyca u niemowlaka 24.09.12, 20:43
      Witaj,
      Mam nadzieję, że diagnoza się nie potwierdzi. Ja sama mam łuszczycą od ponad 20 lat :( Nie jest to groźna choroba (poza tym mówią, że to choroba ludzi zdrowych - nie chorują zbyt często na inne rzeczy) ale bardzo męcząca i nieestetyczna.
      Moim zdaniem powinnaś póki co porządnie natłuszczać zmienione miejsca... EPIKREM albo zwykła wazelina, czy oliwka BAMBINO. U mnie zawsze, kiedy systematycznie natłuszczam zmiany są prawie niewidoczne.
      Poza tym kiedyś jakiś dermatolog powiedział mi, że ta choroba bardzo rzadko dotyka małe dzieci... pojawia się raczej w okresie dojrzewania.
      POZDRAWIAM i trzymam kciuki, by to jednak nie było to... może to jakaś oznaka alergii tylko...
      • kaetchen Re: łuszczyca u niemowlaka 24.09.12, 22:14
        No właśnie dziwi mnie taka opinia lekarza. Szybciej bym się spodziewała problemów natury pokarmowej, bądź kontaktowej, niż łuszczycy..
        Myślę, że nie masz co się przejmować na zapas - idź do kilku lekarzy i bez sugerowania czegokolwiek, niech Ci powiedzą co to potencjalnie może być.
      • dziki.dziku Re: łuszczyca u niemowlaka 29.09.12, 12:52
        o.l.a32 napisał(a):

> Byłam u Pani dermatolog i diagnoza niestety się potwierdziła, to łuszczyca... J
        > estem załamana...

Bez przesady, łuszczyca to nie wyrok śmierci, ja żyję z tą chorobą ponad 20 lat i całkiem normalnie funkcjonuję. Zanim się załamiesz radzę poczytać trochę na ten temat, np tu: luszczyca-blog.pl/category/luszczyca-u-dziecka/ . Jeśli choroba nie będzie miała postaci ciężkiej i nie przeistoczy się w jakąś cięższą odmianę, a do tego będzie prawidłowo leczona to wszystko będzie dobrze - to ci mówi łuszczyk z naprawdę dużym stażem...
    • snajper55 Łgarstwa 29.10.12, 16:58
      o.l.a32 napisał(a):

> Nasza mała ma pół roku, niedawno zopserwowałam u niej czerwone plamki na rączka
      > ch i brzuszku. Plamki zdawały sie powiększać i w końcu udałam się do lekarza. P
      > anie doktor dzisiaj rano wstępnie zdiagnozowała to jako łuszczycę, ale mała dos
      > tała jeszcze skierowanie do dermatologa aby ten potwierdził diagnozę.
      > Trochę poczytałam na ten temat i jestem podłamana, bo z tego co piszą łuszczyca
      > to poważna sprawa.

Musiałaś czytać, aby się czegoś o łuszczycy dowiedzieć??? Przecież od 5 lat sama na łuszczycę podobno chorujesz. :D

o.l.a32 napisał(a):

> ciekawe w jaki sposob tego dokonałes kolego bo ja lecze sie juz od 5 lat a remi
      > sja trwala najdłużej 2 miesiace ciezko jest normalnie funkcjonowac w takim przy
      > padku :(

forum.gazeta.pl/forum/s,22,139822749,139875401.html?rep=2

S.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka