Dodaj do ulubionych

Szczepienia a chorujący żłobkowicz - p.Ekspert

07.10.12, 19:27
Pani ekspert, bardzo sobie cenię pani rady. Zwracam się więc kolejny raz z pytaniem.
Synek, 20 miesięcy skończone, żłobkowicz od ponad roku.
Zalega mu szczepionka przeciw ospie i pneumokokom. Ospa - druga dawka - planowo miała być podana na przełomie sierpnia i września. Pneumokoki - ostatnia dawka - w połowie września. W kolejce czeka też szczepienie przeciw meningokokom. Po drodze jednak kilka infekcji - najpierw lekka biegunka, po 1,5 tygodnia norowirus (wymioty i biegunka), aktualnie infekcja górnych dróg oddechowych leczona amotaksem.

I pytanie - ile czekać, by szczepić? Pytanie tym bardziej istotne, że obawiam się, że znów infekcja będzie goniła infekcję, a nie chciałabym dodatkowo mu zaszkodzić szczepieniem. Infekcje zaczynają się u niego nagle, więc trudno w dniu szczepienia przewidzieć, czy właśnie coś nowego się nie wykluwa.

Ps. W poprzednim sezonie październik - maj były ciągłe infekcje, syn choruje długo (po 2 tygodnie), szybko łapie kolejne (głównie górne drogi oddechowe, były 3 zapalenia oskrzeli, seria wirusów katarowych z gorączką). Permanentnie ma katar, który ustał od czerwca do września (zbiegł się to z całkowitym wykluczeniem z diety nabiału i leczeniem nasonexem i aeriusem - to zalecenia laryngologa). Alergia niby wykluczona, jest pod opieką alergologa i laryngologa. Testy z krwi (pokarmowe i wziewne) negatywne, IgE całkowite - bardzo niskie. Laryngolog obstawia alergię IgE niezależną, alergolog nadwrażliwość śluzówki na wirusy. Syn ma AZS, aktualnie skóra wyjątkowo w dobrej formie.
Obserwuj wątek
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka