Dodaj do ulubionych

osłabienie poranne u 7 latki

13.08.13, 10:03
Witam,
Miesiąc temu córka z rana obudziła sie z mega osłabieniem, nie mogła wstać z łóżka, blada, mówiła, że ma ręce i nogi słabe i brzuch boli. Zjadła zaledwie pół kromeczki chleba i troche nie napila, poszła do wc i brzuch bolał przy kupce mocniej, zrobiła wtedy sporo kupki, i zasnęła. Gorączki nie miała. Gdy się obudziła po ok.2 godz. czuła się juz dobrze i na nic zupełnie się nie skarżyła.
Dzis (m-c później) sytuacja b. podobna, słaba, mówi, ze ręce nie mają siły, spocona, pot na nosie, z łóżka schodzi z moją pomocą i mówi, ze jest bardzo głodna. Napiła się wody i teraz z zapałem je sniadanie. O brzuszku też wspomniała, ale już się nie skarży.

2 m-ce temu miała zdiagnozowane owski, przeleczona Pyrathelem. W ostatnim jednak czasie czasem skarży się na brzuch, i być moze że zaczyna sie choroba lokomocyjna, bo w samochodzie często robi jej sie niedobrze i jest blada, a raz zwymiotowała.
Poza tym apetyt raczej bez zmian, energia też bez zmian. Za kilka dni wyjeżdzamy nad morze i nie wiem czy nie powinnam jej jakichś badań zrobić, bo trochę mnie to osłabienie stresuje.
Przy okazji owsików miała morfologię badaną, wyniki wszystkie w normie.
Teraz zjadła śniadanie i wygląda, ze słabość przeszła. Pani dr z czym to moze mieć związek.
Dodam, ze zarówno m-c temu jak i wczoraj kolację jadła, ale na wieczór nie piła do niej.
Obserwuj wątek
    • ewa.misko-wasowska Re: osłabienie poranne u 7 latki 14.08.13, 14:25
      Witam,
      warto powtórzyć morfologię oraz glukozę na czczo, jony, sugeruję też test na obciążenie glukozą,
      pozdrawiam serdecznie
      • jbasko Re: osłabienie poranne u 7 latki 14.08.13, 20:48
        Pani dr,
        córka miała dziś robioną morfologię, cukier z glukometru na czczo oraz z żyły, również tsh, ft4,mocz,jeszcze jakieś jedno badanie (ze zlecenia lekarza) - nie pamietam nazwy ale cos KP, wszystkie wyniki dobre. Również miała ekg - też ok. Dr mimo to dała skierowanie do poradni endokrynologiczno-cukrzycowej. Dzwoniłam tam i zanim przyjdziemy na wizytę mamy udać się po powrocie z wakacji po glukometr i prowadzić obserwację, jeszcze nie wiem przez jaki czas, wszystkiego dowiem się wtedy.
        Czy mimo tak dziś dobrych wyników (ale rano czuła się ok, jak zwykle) coś tam się może dziać? Ja też mam często osłabniecie jak nie jem regularnie, ale nie wiem czy to ma jakiś związek.
        • jbasko Re: osłabienie poranne u 7 latki 03.09.13, 10:30
          P. dr,
          jak sie okazało lekarz źle popatrzyła i córka ma podwyższone tsh, 5,983, norma do 4,892.
          Ft4 w normie ale dolnej granicy.
          Cukier mierzymy, jest ok. Nic podobnego się juz nie wydarzyło, tzn. takiego osłabienia.
          Co dalej? Co może oznaczać to podwyzszone tsh? Córka jest na 3 centylu, rośnie tak od początku, nie choruje prawie wcale. W sprawie zwrostu bylismy roku temu u endo, wyliczyła, że idzie swoim torem i z racji tego, ze my jesteśmy niscy to jest ok. syn też jest na 3 centylu.
          Proszę doradzić w jaką stronę iść
          • jbasko Re: osłabienie poranne u 7 latki 03.09.13, 11:27
            jeszcze dodam, że córka ma od dermatologa Pimafucort, pisałam kiedyś na forum o jej zmianach skórnych w wakacje, i w lipcu miała zmiany smarowane przez 7 dni, a potem co weekend. Piszę bo wiem, ze to steryd i czy np. nie wpływa na wynik TSH.
          • na_forum_na Re: osłabienie poranne u 7 latki 03.09.13, 20:57
            do endokrynologa! i pediatry - powinien pokierować
            • jbasko Re: osłabienie poranne u 7 latki 04.09.13, 09:20
              tak, termin mamy za 2 m-ce. Zastanawiam sie czy nie trzeba szukać wcześniej gdzieś prywatnie(czy jest to na tyle pilne) i jakie ewentualnie przed wizytą u lekarza zrobić badania
              • na_forum_na Re: osłabienie poranne u 7 latki 04.09.13, 21:04
                wydaje mi się, ze pilne. a co na to pediatra? przecież powinien wypisać badania, ew. skierowanie do szpitala. takie stany jak opisalaś u dziecka, plus zle wyniki tsh powinny zmobilizować do szybkiego dzialania. a co do badan, to na wlasna reke powtorzylabym tsh oraz podstawowe hormony tarczycy ft3, ft4. ale nie wyobrażam sobie, zeby pediatra nic nie zrobil w kierunku wyjaśnienia sprawy. jesli tak - zmienić pediatre!

jbasko napisała:

> tak, termin mamy za 2 m-ce. Zastanawiam sie czy nie trzeba szukać wcześniej gdz
                > ieś prywatnie(czy jest to na tyle pilne) i jakie ewentualnie przed wizytą u lek
                > arza zrobić badania
                • jbasko Re: osłabienie poranne u 7 latki 05.09.13, 09:02
                  pediatra zalecił ponowne zbadanie tsh, ft3 i ft4, i tak zrobie w przyszłym tygodniu.
                  Mierzę jej cukier naczczo i po posiłkach i jest ok. Mam tylko 10 pasków więc muszę rozważnie to badać.
                  Niestety w rodzinie jest niedoczynność, ja sama jestem podczas diagnozowania (wyniki mam dobre) a tarczyca malutka.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka