Dodaj do ulubionych

Clostridium difficile u 1.5r dziecka-pomocy!!!!

19.08.20, 09:48
Witam,
Szukam już wszędzie pomocy, lekarze u mnie w mieście kompletnie się nie znają i rozkładają ręce. Zaczęło się wszystko 2.5 m temu. Córeczka zarażona c.difficie od chłopca. Biegunka ,bardzo śmierdząca ,zrobiłam badania wyszło c.defficile bez uwolnionej toksyny ale antygen charakterystyczny dla toksyny B. Szpital, dostała metronidazol na 7dni. Wyszłyśmy do domu, brany vivomix. Po dwóch miesiącach znów kupa brzydka. Zrobiłam badania i znów to samo. C.defficile. Załamałam się. Po tygodniu zrobiliśmy małej przeszczep mikroflory. Biegunki ustały ale c.defficile z antygenem wciąż jest. Lekarz u którego robiliśmy przeszczep twierdzi ,ze dołem nie pomoże jej bo bakteria musiała gdzieś wysoko się zagnieździć. Nie wiem co robić już,nie daje rady psychicznie już... czytałam ze powodzenie pozbyciu się bakteri to pierw antb a potem przeszczep. Boje się jej podać znów metro to był koszmar sad błagam o pomoc .... może ktoś ma namiary na lekarza ,który ma o tym pojęcie? My jesteśmy z zachodniopomorskiego.
Obserwuj wątek
  • lea228 Re: Clostridium difficile u 1.5r dziecka-pomocy!! 19.08.20, 20:58
   Cześć, ja przeszłam to 3 razy, wiem chodzi o dziecko, ale mi metronidazol nic nie dawał, dostałam vankomycyne że szpitala zakanzego przy wznowie leczenie 2 miesiące, później vivomix przez 10 dni, przy clostridium pamiętaj nie dawaj cukru ani mleka!!!
   • joannakasz00 Re: Clostridium difficile u 1.5r dziecka-pomocy!! 26.08.20, 12:00
    Dziękuje , nie nie daje. Nabiału, cukru, glutenu. Jestem na grupie na fb z clostridium i dorośli trochę inaczej przechodzą jak dzieci :( u dzieci ponoć nie leczy sue nic jak biegunki ustały.
  • ewa.misko-wasowska Re: Clostridium difficile u 1.5r dziecka-pomocy!! 26.08.20, 14:39
   Dzień dobry,
   warto na kilka tygodni włączyć probiotyk, przy potwierdzonym zakażeniu Cl. difficile zaleca się Saccharomyces boulardi,
   pozdrawiam
   • joannakasz00 Re: Clostridium difficile u 1.5r dziecka-pomocy!! 28.08.20, 22:46
    Tak, to wiem o enterolu :)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka