Dodaj do ulubionych

Mykoplazma i RSV jednocześnie , ciężki przebieg

09.10.21, 12:56
Witam , moja córka ma 9 miesięcy , zachorowała ok dwóch tygodni temu , na początku pediatria stwierdził zapalenie oskrzeli dostała Bedonil i Ventolin było już słychać wyrazny świst u dziecka . Dwa dni później nie widząc poprawy poszłam z córką do innego lekarza ten zapisał antybiotyk Zinnat . Kolejne dwa dni bez poprawy wręcz pogorszenie , szybki oddech , lekka gorączka . Dostaliśmy skierowanie do szpitala . Tam córka czuła się już coraz gorzej po dwóch dniach nastąpiło duże załamanie , saturacja w granicach 80 . Dziecko podłączone pod tlen , nadal zła saturacja , decyzja lekarzy została przeniesiona na OIOM ,podłączona pod respirator . Odłączona od respiratora po 2,5 doby , w pełni wydolna . Wypisana z OIOM ponownie na pediatrię ,. Tam szybko doszła do siebie , okazało się że prócz RSV jest mykoplazma , zapisany antybiotyk Klacid na 2 tygodnie do czasu kontroli . I teraz mam pytanie mam w domu jeszcze dwójkę starszych dzieci , które są chore , kaszel katar , jak zachować się w tej sytuacji ,? Czy ta mykoplazma może wrócić już tak szybko ? Proszę o odpowiedź .
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka