Dodaj do ulubionych

Pneumokoki - szczepienie - dziecko 11,5 miesiaca.

05.04.07, 14:53
Witam i proszę o radę.
Mój synek za 2 tygodnie skończy roczek. Wiem, że po ukończeniu pierwszego roku wystarczy podać dziecku już tylko dwie dawki szczepionki przeciwko Pneumokokom. Jednak synek od najblizszego wtorku idzie pierwszy raz do żlobka i w związku z tym wolałabym go zaszczepić poraz pierwszy, zanim będzie miał kontakt z dużą grupą dzieci. Lekarz pierwszego kontaktu poradził mi, by odczekać, aż syn skończy rok i wtedy podać dwie zalecane dawki. Boję się czekać, bo jak przypląta się w żłobku jakaś infekcja, to będziemy musieli odkładać wciąż szczepienia, a przecież w 13 miesiącu czeka nas kolejne - obowiązkowe.
Proszę w związku z tym o radę - czy powinnam jutro zaszzcepić syna pierwszą dawką, czy czekać 2 tygodnie do ukończenia roku? Czy te dwa tygodnie mają aż takie duże znaczenie? I jeśli poradzi mi Pan zaszczepić jutro, czy mam to potraktować jako podanie pierwszej dawki przed ukończeniem 12 miesięcy i dokupić trzecią???
Nie wiem, czy to ma znaczenie, ale dodam, że syn jest dzieckiem wyjątkowo odpornym (nigdy nie chorował, raz miał 3-dniowy katarek).
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka