Dodaj do ulubionych

podwyższony poziom limfocytów i powiększone węzły

19.04.07, 13:16
Proszą o poradę

Mój 18 miesięczny synek od czerwca ur. ma powiększone węzły chłonne szyjne i
w pachwinach. Dzisiaj idziemy prywatnie na usg.Wydaje mi się, że powiększają
się coraz bardziej.Do tego dochodzą wyniki badań krwi. W styczniu br. poziom
limfocytów:65%, neutrofili 18%, pozostałe w normie. W lutym w rozmazie:
limfocyty73%, segmentowane 25%, kwasochłonne 2%-pozostałe w normie. Lekarz
prowadzący nie odpowiada na moje pytania, dlatego jestem zaniepokojona.Mówi
jedynie, że u tak małego dziecka poziom limfocytów może sięgać nawet 75%.
Węzły nadal się powiększają, więc zrobiłam mu na własną rękę badanie. W
rozmazie:limfocyty:81%, segmentowane 16%, kwasochłonne 3%. Leukocyty 6.5
tys/ul. Pozostałe w normie. CRP 0.13 mg/l. Co robić. Mój synek nie choruje.
Czy jestem przewrażliwioną matką?Do jakiego lekarza się udać? Dziękuję za
poradę i pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • mikolaj_danko Re: podwyższony poziom limfocytów i powiększone w 20.04.07, 23:55
      A jaki jest poziom krwinek czerwonych i płytek krwi? Czy dziecko ma powiększoną wątrobę i śledzionę? Jak duże są węzły szyjne? Co z pachowymi, nadobojczykowymi, podżuchwowymi? Chłopiec czuje się dobrze, nien jest osłabiony?? Czy rozmaz krwi był robiony ręcznie czy komputerowo??
      Jeżeli lekarz nie odpowiada na Pani pytania, to ja bym zmienił lekarza.
      To prawda że u dziecka do 4-ego roku życia w rozmazie krwi jest zdecydowana przewaga limfocytów.
    • catrina8899 Re: podwyższony poziom limfocytów i powiększone w 10.02.20, 15:15
      Witam, u mojego synka sytuacja wygląda podobnie. Morfologia wraz z CRP w normie usg węzłów też. Dzisiaj z zalecenia chirurga powtarzamy USG węzłów. U nas problem dotyczy szyi lewa strona. Czy u Pani udało się poznać przyczynę czy poprostu taka uroda. Robiła Pani jakieś dodatkowe badania. Wiem, że post dodany dawno, mam nadzieję że jednak Pani odczyta.
      • anetam1984 Re: podwyższony poziom limfocytów i powiększone w 16.02.20, 02:14
        Moj syn ma 10 lat, a od 4 roku zycia ma powiekszone wezly chlonne po lewej stronie szyi. Jeden jest naprawde calkiem spory. Co roku robie usg, ale lekarze zgodnie twierdza, ze sa to wezly chlonne poinfekcyjne. Syn duzo choruje, jest szczuply wiec wezly sa tez bardziej widoczne, taka juz jego uroda, lekarz mowil, ze juz raczej mu sie nie zmniejsza.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka